Προς το περιεχόμενο

Συλλεκτικές εκδόσεις


pictorino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 16/11/2023 at 20:23, CarbonFibre said:

Ξέρω ότι δεν είναι συλλεκτική με την κλασική έννοια αλλά νομίζω ότι μπορεί να ενδιαφέρει

Φυσική έκδοση του Baldur's Gate 3 διαθέσιμη τώρα για preorder και χρόνος παράδοσης Q1 2024 στα 80€.

Σύμφωνα με τη Larian θα είναι διαθέσιμη μόνο από το δικό της κατάστημα.

https://eu.merch.larian.com/en/products/baldur-s-gate-3-deluxe-edition-ps5

image.jpeg.d3b3e5f810af9499486f8189e88cbfc6.jpeg

Την παρήγγειλα για να στηρίξω και γιατί η προσπάθεια που έκαναν στο game έδειξε μεράκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να φάμε άκυρο, δεν έχω ξαναπαραγγείλει από το site της Larian.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 822
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Charismo είπε

Την παρήγγειλα για να στηρίξω και γιατί η προσπάθεια που έκαναν στο game έδειξε μεράκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να φάμε άκυρο, δεν έχω ξαναπαραγγείλει από το site της Larian.

Και εγώ day one έριξα παραγγελία παρότι έχω ήδη αγοράσει το παιχνίδι digital και στο pc και ps5. 

Όπως είπες και εσύ για να στηρίξω αλλά και γιατί είναι τόσο πλούσια έκδοση για το ποσό που ζητάνε που είναι σαν mini collector's edition. Και τα character sheets τα δίνουν ψηφιακά. Σκέφτομαι να βρω ένα καλό μαγαζί να τα τυπώσω σε καλό χαρτί.

Για θέμα άκυρου δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Είπαν ότι δεν είναι limited edition.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Την παρήγγειλα για να στηρίξω και γιατί η προσπάθεια που έκαναν στο game έδειξε μεράκι. Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να φάμε άκυρο, δεν έχω ξαναπαραγγείλει από το site της Larian.

 

51 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

Και εγώ day one έριξα παραγγελία παρότι έχω ήδη αγοράσει το παιχνίδι digital και στο pc και ps5. 

Όπως είπες και εσύ για να στηρίξω αλλά και γιατί είναι τόσο πλούσια έκδοση για το ποσό που ζητάνε που είναι σαν mini collector's edition. Και τα character sheets τα δίνουν ψηφιακά. Σκέφτομαι να βρω ένα καλό μαγαζί να τα τυπώσω σε καλό χαρτί.

Για θέμα άκυρου δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα. Είπαν ότι δεν είναι limited edition.

Κι εγω την πηρα, αν και μαζι με τα μεταφορικα εφτασε το 100ρικο και ετσουξε λιγο. Απο την αλλη, επειδη ηθελα να το παιξω το παιχνιδι και επειδη αποφευγω τα digital, χαλαλι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Brazhlias said:

 

Κι εγω την πηρα, αν και μαζι με τα μεταφορικα εφτασε το 100ρικο και ετσουξε λιγο. Απο την αλλη, επειδη ηθελα να το παιξω το παιχνιδι και επειδη αποφευγω τα digital, χαλαλι.

Όντως το 20άρι μεταφορικά για αποστολή εντός ΕΕ δεν δικαιολογείται, ειδικά όταν ακόμα και ιδιώτες sellers από ευρωπαϊκό ebay χρεώνουν πολύ λιγότερα, αλλά κι εγώ χαλάλι είπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το επιπλέον 20αρι πόνεσε λίγο αλλά φανταστείτε ότι φεύγουν από Ιρλανδία. Ακόμα και σε αποστολές Βέλγιο το ίδιο χρεώνουν. Πρέπει να το δουλέψουν λίγο το θέμα αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν είναι πολλές εταιρίες που στέλνουν Ελλάδα. πχ η Sony δεν κάνει τον κόπο να μας έχει και εμάς ένα Direct store.

Η Bandai χρεώνει κάπου 14€ και η Square 19€ αν θυμάμαι καλά και στέλνουν από Γαλλία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, manos_777 είπε

γιατί δεν παραγγείλαμε μια ομαδική ρε παιδιά, να μοιραστούμε τα μεταφορικά;; Ψήνεται κανείς;;

Επειδη ηθελε κι ενας φιλος μου, πριν ολοκληρωσω την δικη μου παραγγελια, εκανα μια δοκιμαστικη με δυο προιοντα, αλλα μου εβγαλε και διπλασια εξοδα, δηλαδη 40€. Δεν ξερω αν εννοεις κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Επειδη ηθελε κι ενας φιλος μου, πριν ολοκληρωσω την δικη μου παραγγελια, εκανα μια δοκιμαστικη με δυο προιοντα, αλλα μου εβγαλε και διπλασια εξοδα, δηλαδη 40€. Δεν ξερω αν εννοεις κατι αλλο.

Άκυρο τότε... νόμιζα ότι θα πλήρωνες μια φορά, και θα γλίτωνες κανένα φράγκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...