Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικοί πάροχοι ενέργειας (αποκλειστικά και μόνο)


korakios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για να κάνω αλλαγή παρόχου, πρεπει όπως παλιά να έχει βγει κανονικός λογαριασμός ή μπορώ και με έναντι; Ρωτάω γιατί ο Ήρων απλά δεν βγάζει ποτέ κανονικό και δεν ξέρω πως να στείλω μετρήσεις στην ΔΕΗ για να περαστούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

50 λεπτά πριν, logo15 είπε

Παιδιά για να κάνω αλλαγή παρόχου, πρεπει όπως παλιά να έχει βγει κανονικός λογαριασμός ή μπορώ και με έναντι; Ρωτάω γιατί ο Ήρων απλά δεν βγάζει ποτέ κανονικό και δεν ξέρω πως να στείλω μετρήσεις στην ΔΕΗ για να περαστούν 

Ο ΗΡΩΝ δε βγάζει λογαριασμό και δε ξέρεις πως να στείλεις μετρήσεις στη ΔΕΗ... άρα είσαι στον ΗΡΩΝ ή στη ΔΕΗ; Ή είσαι στον ΗΡΩΝ και δε ξέρεις πως να στείλεις μετρήσεις στο ΔΕΔΔΗΕ. Τέλοσπάντων για αλλαγή παρόχου χρειάζεται τον τελευταίο λογαριασμό (ας είναι και έναντι) και την απόδειξη πληρωμής.

Αν ο ΗΡΩΝ δε σου έχει ποτέ εκκαθαριστικό, τουλάχιστον σου έχουν χρεώσει σωστές κιλοβατώρες κατά προσέγγιση ή θα πληρώσεις τίποτα κατοστάρικα ρήτρα αναπροσαρμογής αναδρομικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logo15 είπε

Παιδιά για να κάνω αλλαγή παρόχου, πρεπει όπως παλιά να έχει βγει κανονικός λογαριασμός ή μπορώ και με έναντι; Ρωτάω γιατί ο Ήρων απλά δεν βγάζει ποτέ κανονικό και δεν ξέρω πως να στείλω μετρήσεις στην ΔΕΗ για να περαστούν 

Καλημέρα.. Θα πας στον νέο παροχο που θέλεις εσύ.. Άρα αναγκαστικά  μετά ο παλιος παροχος  σου θα σου βγάλει τον εκκαθαριστικό λογαριασμό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιτήθηκα στη ΔΕΗ την προηγούμενη εβδομάδα για το Γ1, εχθές με κάλεσαν από τον ΗΡΩΝΑ για αντιπρόταση με το GENEROUS.Λέω να το δεχτώ για τον Αύγουστο, μπας και με καλέσει η ΔΕΗ και της ζητήσω το ONLINE που έληξε εχθές 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να ρωτήσω κάτι.. Έστω ότι έναν μήνα ο Χ έχει την πιο φθηνή KW και τον άλλον μην βλέπουμε ότι την έχει ο y. Εμείς θα κάνουμε κάθε μήνα την διαδικασία αλλαγής του παροχου? Και πόσο θα κάνει αυτή να γίνει? 

Οτι νάναι πραγματικά!!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τέλοσπάντων για αλλαγή παρόχου χρειάζεται τον τελευταίο λογαριασμό (ας είναι και έναντι) και την απόδειξη πληρωμής.

Μη παραπληροφορειτε τον κόσμο κύριοι...αυτό δεν ισχύει για όλες τις εταιρείες. Η απόδειξη πληρωμής απαιτείται συνήθως αν ο λογαριασμός είναι πάρα πολύ μεγάλος (για ευνόητους λόγους.)

Επίσης με την ευκαιρία έχω να σας τονίσω ότι κάποιοι εδώ μέσα - ονόματα δεν λέμε - θεωρούν το topic δικό τους και φέρονται με υπεροψία, ειρωνεύονται και κάνουν κακόγουστα αστειακια, εκμεταλλευόμενοι τις όποιες παραπάνω γνώσεις τους λες και όλοι είναι σε θέση να ασχολούνται συνεχώς με την υπόθεση ρεύμα.  Επιτρέψτε μου και την πρόβλεψη ότι ρεύμα θα ακριβηνει κι άλλο γιατί η απληστία είναι κακιά πληγή. 

Τα golden boys δεν χορταινουν με τίποτα...

Βοήθειά μας!!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Ο ΗΡΩΝ δε βγάζει λογαριασμό και δε ξέρεις πως να στείλεις μετρήσεις στη ΔΕΗ... άρα είσαι στον ΗΡΩΝ ή στη ΔΕΗ; Ή είσαι στον ΗΡΩΝ και δε ξέρεις πως να στείλεις μετρήσεις στο ΔΕΔΔΗΕ. Τέλοσπάντων για αλλαγή παρόχου χρειάζεται τον τελευταίο λογαριασμό (ας είναι και έναντι) και την απόδειξη πληρωμής.

Αν ο ΗΡΩΝ δε σου έχει ποτέ εκκαθαριστικό, τουλάχιστον σου έχουν χρεώσει σωστές κιλοβατώρες κατά προσέγγιση ή θα πληρώσεις τίποτα κατοστάρικα ρήτρα αναπροσαρμογής αναδρομικά;

Dude Ήρων είμαι. Απλά δεν έχει περάσει ποτέ ούτε ΔΕΗ ούτε Ήρων από την πολυκατοικία. Υπάρχει τρόπος να στείλω μετρήσεις ονλαιν για εκκαθάριση; Όχι την μαλακιά του Ήρων που ξαναστελνει έναντι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, logo15 είπε

Dude Ήρων είμαι. Απλά δεν έχει περάσει ποτέ ούτε ΔΕΗ ούτε Ήρων από την πολυκατοικία. Υπάρχει τρόπος να στείλω μετρήσεις ονλαιν για εκκαθάριση; Όχι την μαλακιά του Ήρων που ξαναστελνει έναντι 

Ναι.. Μόνο την συγκεκριμένη ημερομηνία που αναγράφει ο Δεδδηε.. Μπες μέσα να δεις.. Ο Ηρων δεν κατά μετράει.. Ουτε και η ΔΕΗ.. Μόνο ο Δεδδηε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μου εστειλε η we to καινουργειο συμβολαιο αλλα με τιμεσ τησ παλιεσ πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν ισχυουν αυτεσ η τιμεσ αλλα αυτα που εχουν στην σελιδα τουσ γιατι δεν μπορουν καθα μηνα να στελνουν καινουργεια συμβολαια νε αλλεσ τιμεσ εγω τωρα τι κανψ υπογραφω η οχι

We-Blue-2.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pol71 είπε

 μου εστειλε η we to καινουργειο συμβολαιο αλλα με τιμεσ τησ παλιεσ πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν ισχυουν αυτεσ η τιμεσ αλλα αυτα που εχουν στην σελιδα τουσ γιατι δεν μπορουν καθα μηνα να στελνουν καινουργεια συμβολαια νε αλλεσ τιμεσ εγω τωρα τι κανψ υπογραφω η οχι

We-Blue-2.pdf 107.79 kB · 2 downloads

αν ανησυχείς  πάρε γραπτώς για τις νέες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pol71 είπε

 μου εστειλε η we to καινουργειο συμβολαιο αλλα με τιμεσ τησ παλιεσ πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν ισχυουν αυτεσ η τιμεσ αλλα αυτα που εχουν στην σελιδα τουσ γιατι δεν μπορουν καθα μηνα να στελνουν καινουργεια συμβολαια νε αλλεσ τιμεσ εγω τωρα τι κανψ υπογραφω η οχι

We-Blue-2.pdf 107.79 kB · 3 downloads

Να σου στείλουν τις νέες τιμές.. Είναι υποχρεωμένοι να το κάνουν... Και φυσικά δεν θα υπογράψεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναμιλασα μαζι  τουσ και ειπαν πωσ εχουν βαλει αυτο που δεν το ειδα ΣΎΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 138 ΤΟΥ Ν.4951/2022 (ΦΕΚ Α’ 129/04.07.2022), ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 01/08/2022 ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΉΝΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ SITE:  https://weenergy.gr  αρα ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pol71 είπε

ξαναμιλασα μαζι  τουσ και ειπαν πωσ εχουν βαλει αυτο που δεν το ειδα ΣΎΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 138 ΤΟΥ Ν.4951/2022 (ΦΕΚ Α’ 129/04.07.2022), ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ 01/08/2022 ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΉΝΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ SITE:  https://weenergy.gr  αρα ολα καλα

Παρτο και γραπτώς... Με σφραγίδα... Που λέει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pol71 είπε

 μου εστειλε η we to καινουργειο συμβολαιο αλλα με τιμεσ τησ παλιεσ πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν ισχυουν αυτεσ η τιμεσ αλλα αυτα που εχουν στην σελιδα τουσ γιατι δεν μπορουν καθα μηνα να στελνουν καινουργεια συμβολαια νε αλλεσ τιμεσ εγω τωρα τι κανψ υπογραφω η οχι

We-Blue-2.pdf 107.79 kB · 6 downloads

Είχες ήδη συμβόλαιο με τη we, έληξε και σου έστειλαν το καινούργιο ή μιλάμε για εξαρχής νέο συμβόλαιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...