Προς το περιεχόμενο

Οι PC gamers αφήνουν πίσω τους επιτέλους «το μίσος» για τα Windows 11


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ αρθρογράφε, κανένα "μίσος" δεν έχουμε οι "gamers" με τα win11. Ίσα ίσα που θέλουμε να βελτιωθούν για να μπορέσουμε να τα βάλουμε, γιατί κακά τα ψέματα, κάποια στιγμή θα αναγκαστούμε να το κάνουμε, είτε λόγω direct storage, είτε λόγω autoHDR, είτε για κάποιο feature που δεν θα έχουν τα 10άρια. Το θέμα είναι ότι διαβάζω συνέχεια παράπονα από χρήστες win11 σχετικά με την απόδοση, τη χρηστικότητα και την αξιοπιστία τους. Όταν τα φτιάξουν αυτά, όποτε τα φτιάξουν, θα πάμε όλοι μαζικά στα 11άρια. Λογικό δεν είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, utchihasassuke είπε

Κοιτα εντάξει, αυτοι που φτιάχνουν το λειτουργικό κανουν συνέχεια αλλαγες. Για εμας σαν χρηστες πολλες φορές οι αλλαγες μας αρέσουν ή οχι. Ας πουμε στα 11 περα απο την αλλαγη στο δεξι κλικ, δεν με ενοχλησε κάτι αλλο τοσο πολυ. (Καλα πήγα και το start menu αριστερα, αλλα αυτο ηταν απο setting των windows). Παντως συμφωνω, έπρεπε να ειναι στα options των windowns να τα κανεις να φαινονται οπως θες.... 

Οχι φίλε μου. Εδώ μιλάμε για αλλαγές που μειώνουν τη λειτουργικότητα και τη παραγωγικότητα. Δεν είναι κάτι υποκειμενικό. Δε γίνεται δηλαδή να μη κάποιος οτι δεν είναι τραγικό που πλέον δε μπορείς να αποφύγεις το combine και μόνο icons στη taskbar. 

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pasxaliskar είπε

windows 11 απο την  μερα της beta εκδοση, εκτος το μενου του δεξ κλικ που το αλλαξανε και δν με βολευει, κανενα αλλο θεμα ολα σφαιρα και gaming

Κ εγώ όλα σφαίρα και gaming είμαι στα windows 10 και μου αρέσει και το κλασσικό δεξί κλικ. Άρα γιατί να αλλάξω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Φαντάζομαι είχες πολύ σοβαρό λόγο για Ultimate. Ή απλά ήταν ότι πιο ακριβό βρήκες που μπορούσες να "σπάσεις";

Πετάχτηκε και ο ξύπνιος τώρα.όχι φίλε αυτά γουστάρω.και τα έχω γνήσια.όσον αφορά για τα σπασμενα που λες και τα 11 σπάνε και όλα.πανεύκολα Και δωρεάν.πονηρούλη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Από ότι φαίνεται, οι gamers που προτιμούν να παίζουν τα παιχνίδια τους σε PC έχουν αρχίσει επιτέλους να «ασπάζονται» τα Windows 11. Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγουμε μετά τα ευρήματα της πρόσφατης έρευνας του Steam για τον περασμένο μήνα.

Βιαστικό συμπέρασμα.

 

Μήπως απλά ΟΛΑ τα νέα συστήματα έχουν ΠΡΟεγκατεστημένα τα 11;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πλέον το λειτουργικό αρχίζει να εξελίσσεται ωστόσο όμως οι κάρτες γραφικών είναι αυτές που κάνουν τη διαφορά και ιδίως της AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Runner25 said:

ο μονος λογος που ακομη υπαρχουν τα windows ειναι τα παιχνιδια αλλα ουτε για αυτο δεν κανουν
η υπαρχουσα ενδεδειγμενη λυση ειναι μακιντος και μια κονσολιτσα

Ξεκάθαρα όχι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το "ανακατέβουμε την τράπουλα" απλά για να πουμε ότι αλλάξαμε πράγματα ποτέ δεν το κατάλαβα και όλο backfires εδώ και 30 χρόνια. Φτιάξε τον πυρήνα, βάλε από πίσω νέα πράγματα, φέρε πίσω το paint και το notepad που τα ψάχνουμε με το ντουφέκι. Γίνε πιο λιτό. Βάλε κανένα ωραίο live background και άσε τις γραφιστικές αλλαγές. 

Επεξ/σία από jimarass26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που δεν θελει για gaming αλλα για δουλεια τα 11 ειναι σαφως πιο  ανωτερα πιο επαγγελματικα απο τα 10 κοντα στο περιβαλον των mac ... καλυτερη εμπειρια χρησης και πιο σταθερα χωρις κανενα λαγκ και πιο ελαφρα εχουν βγαλει τα bloatware που ειχαν τα 10 ,ειναι πιο γρηγορο το λαπτοπ ... φαινεται εχει πεσει δουλεια .. αυτο βεβαια με την νεοτερα updates που εκαναν πριν ειχαν διαφορα προβληματα απο οτι διαβαζα για αυτο και το αναβαθμισα  1 μηνα πριν το deadline ,  μπορω να πω οτι αξιζει για δουλεια , τωρα για τα παιδακια που παιζουν διαφορα games και τα 7 μια χαρα ειναι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pikita είπε

Πετάχτηκε και ο ξύπνιος τώρα.όχι φίλε αυτά γουστάρω.και τα έχω γνήσια.όσον αφορά για τα σπασμενα που λες και τα 11 σπάνε και όλα.πανεύκολα Και δωρεάν.πονηρούλη 

Όλα σπάνε φυσικά. Η ειρωνεία ήταν στο ultimate. Αλλά αφού αυτά "γουστάρεις" :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Runner25 είπε

...η υπαρχουσα ενδεδειγμενη λυση ειναι μακιντος και μια κονσολιτσα και να πανε στο διαολο τοσα χρονια μας φαγανε τη ζωη

Αυτό το ακούω 30 χρόνια... Εχει φθαρεί τόσο πολύ σαν πρόταση που δεν βγάζει γέλιο πιά... Κούρασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...