Προς το περιεχόμενο

Τα πιο νόστιμα σουβλάκια


xchristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κυρ Γιάννης στην Καλλιθέα έχει καλό σουβλάκι κοτόπουλο, και κεμπάπ (αν και σε κεμπάπ, τον Αρμένη στην Σαρκουδινού δεν τον πιάνεις).

Σουβλάκι χοιρινό τρώω καλό στην περιοχή μου (Κουκάκι), στις γυναίκες.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 201
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καραγιάννης στου Ζωγραφου πολυ δυνατος με παλιο καλο σουβλακι χοιρινο!

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγραφα διασταύρωση Βαλτετσίου με Εμ. Μπενάκη, ψητοπωλείο που ότι πουλάνε εκεί είναι πολύ καλο.

Καλοψημένο στην Ιππκρατους, πολύ ωραίο καλαμάκι / ξυλάκι χοιρινό και ωραία μαλακή πίτα. Πατάτες και γύρος μέτριες. 

Γιώργος και Μάνος Κωλλετη και Θεμιστοκλεους. Παλιά έκλειναν νωρίς το απόγευμα τώρα πιο αργά πριν το βράδυ, έχουνε ξεπουλήσει τα πάντα γιατί τα φτιάχνουν χειροποίητα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

2.30 νομιζω το εχει, εξαιρετικος και σε ποιοτητα και σε τιμες οι οποιες ειναι τοσο χαμηλες που με βαζουν  σε σκεψεις. Παρολα αυτα τον προτιμω απο αλλα της σειρας.

Κατσε στο efood 2,80 αλλα αν πας απο κει να το παρεις 2.30???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω πολύ στροφή στη "ποιότητα" δλδ σουβλατζίδικα που πουλάνε κάτι παιδικά σε μέγεθος σουβλάκια χωρίς πατάτα και χωρίς τζατζίκι και κάτι απροσδιόριστους κιμάδες για κρέας που συνήθως είναι τέρμα overated όπως Οι Ρωσίδες, ο Κώστας κοκ.

Κανονικά σουβλατζίδικα με τίποτα τούμπανες πίτες με γύρο, πατάτα και τζατζίκι υπάρχει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MikeJ είπε

Βλέπω πολύ στροφή στη "ποιότητα" δλδ σουβλατζίδικα που πουλάνε κάτι παιδικά σε μέγεθος σουβλάκια χωρίς πατάτα και χωρίς τζατζίκι και κάτι απροσδιόριστους κιμάδες για κρέας που συνήθως είναι τέρμα overated όπως Οι Ρωσίδες, ο Κώστας κοκ.

Κανονικά σουβλατζίδικα με τίποτα τούμπανες πίτες με γύρο, πατάτα και τζατζίκι υπάρχει;

 

Πολυ τιμιο σε ποσοτητα/ποιοτητα σε πιτογυρο-χοιρινο 2.90  αλλα και τα υπολοιπα ειναι σε καλο level!

https://goo.gl/maps/CFEaz7WJDNRMBVKW8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Βλέπω πολύ στροφή στη "ποιότητα" δλδ σουβλατζίδικα που πουλάνε κάτι παιδικά σε μέγεθος σουβλάκια χωρίς πατάτα και χωρίς τζατζίκι και κάτι απροσδιόριστους κιμάδες για κρέας που συνήθως είναι τέρμα overated όπως Οι Ρωσίδες, ο Κώστας κοκ.

Κανονικά σουβλατζίδικα με τίποτα τούμπανες πίτες με γύρο, πατάτα και τζατζίκι υπάρχει;

ΟΚ, μην οδηγήσουμε το νήμα σε flame war, αλλά αν ο αυτοσκοπός σου στο φαγητό (είτε σουβλάκι, είτε πίτσα, είτε μπέργκερ, είτε μπριζόλα είτε μακαρονάδα) είναι απλά να φας μέχρι να σε πιάσει το στομάχι σου, νομίζω χάνεις το νόημα, γενικώς  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Βλέπω πολύ στροφή στη "ποιότητα" δλδ σουβλατζίδικα που πουλάνε κάτι παιδικά σε μέγεθος σουβλάκια χωρίς πατάτα και χωρίς τζατζίκι και κάτι απροσδιόριστους κιμάδες για κρέας που συνήθως είναι τέρμα overated όπως Οι Ρωσίδες, ο Κώστας κοκ.

Κανονικά σουβλατζίδικα με τίποτα τούμπανες πίτες με γύρο, πατάτα και τζατζίκι υπάρχει;

 

Δεν μπορείς να ξέρεις από που προμηθεύεται τα υλικά του το κάθε μαγαζί εκτός άμα σου το πει ο ιδιοκτήτης που δεν παίζει. 

Σουβλάκι σαν αυτό που λες έχουν τα μαγαζιά που ανεφερα. Τους λες μια πιτα από όλα και σου βάζουν τα κλασσικά, ντομάτα, πατάτα, κρέας, τζατζίκι, κρεμμύδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Αχιλλέας (Νέος Κόσμος)

Αλλά θα πρέπει να το έχεις κανονίσει και να παραγγείλεις τηλεφωνικά αρκετή ώρα πιο πριν... δεν είναι για επιλογή της στιγμής.
Και οπωσδήποτε τηλεφώνημα πριν πας, γιατί μετά τις 20:00-21:00 δεν έχει μείνει τίποτα και συνήθως έχουν προπουληθεί τα πάντα νωρίτερα.


Λίγο πιο κάτω, (10 λεπτά με τα πόδια, κάτω από 5 με το αυτοκίνητο) είναι και ο THOMAS ο Αρμένης για κορυφαίο κεμπάπ.


ΕΝΑ ΣΤΑ ΟΡΘΙΑ (Σεπόλια)

Πολύ δυνατό καλαμάκι!
Νομίζω δεν πουλάει καθόλου γύρο.


Χοντρό Αλάτι (Νέο Ψυχικό)

Όσες φορές έχω φάει τον τελευταίο 1,5 χρόνο, έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος.

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα νότια προάστια το Ελληνικόν στην Ιασωνίδου, δεν έχει να κάτσεις.

Παλιακό, λαδωμένη πίτα, νόστιμο.

Τώρα κάτι αλάδωτες στεγνές πίτες που είδα πιο πάνω, δεν ξέρω τι δουλειά έχουν εδώ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...