Προς το περιεχόμενο

TCL TV γενική συζήτηση


Satzik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Satzik είπε

Εμένα μου βγάζει στα προτεινόμενα όλες τις εφαρμογές cosmote ertflix ant1+ μάλλον λόγω επιλογή χώρας. 

Μία ερώτηση σε ποιο hdmi βάζουμε κονσόλα και σε ποιο  ηχομπαρα;

Στο ps5 πάντως δουλεύει στα 1440 120fps κανονικά 

Στην 75αρα στο hdmi 1 κονσόλα και στο 4 ηχομπαρα που είναι e arc. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 888
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα. Κοιτάω την 55αρα C735 και ενώ διαβάζω γενικά καλά σχόλια, πετυχαίνω που και που σχόλια τύπο δε δουλεύει καλά το VRR σε κάποια games κλπ. Κάποιος που την έχει δοκιμάσει με PS5 σε αρκετά γκέιμς ή/και σε PC να μας πει μία συνολική εμπειρία αν είναι εύκολο? Τα φτάνει απροβλημάτισμα τα 120 fps σε 4Κ στο ps? Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DionGR είπε

Πηρα την 43ρα. 

 

Οκ, το android δεν ειναι οσο γρηγορο οσο το TV Box που ειχα αλλα it'll do. 

 

Εαν εχει καποιος προτασεις ρυθμησεων ας τις μοιραστει. Επισης μερικες φορες το DOLBY VISION τρολλαρει και η εικονα εναλλάσσει dark/bright σε σκηνές.

αυτό με το dolby vision το παρατήρησα κι εγώ. να ελπίζουμε σε update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, someone- είπε

εχω μια ηχομπαρα creative stage 2.1 στην παλιά τηλεόραση να τα κρατήσω και στην 65αρα tcl η να αφησω τα δικα της ηχεία;

Και εγώ αυτήν την ηχομπαρα κράτησα. Τα δικά της ηχεία μου φάνηκαν χωρίς βάθος κάπως χωρίς το μπασο της μπάρας 

Πάντως κ τα δικά της ηχεία είναι πολύ καλά μου φάνηκαν 

Επεξ/σία από Satzik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, power_1 είπε

20211201160908_brateck_lpa63_463_vasi_ti

Αυτη εχει καλες κρητικες και κανει μεχρι 70' και 35 κιλα.

https://www.skroutz.gr/s/23440426/Brateck-LPA63-463-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-70-και-35kg.html

Μηπως την εχει κανεις ?

Εχω μια παρομοια (Brateck LPA63-466 Βάση Τηλεόρασης Τοίχου με Βραχίονα έως 80" και 40kg | Skroutz.gr). Παρα πολυ καλες βασεις και σε καλη τιμη.

.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Επειδή φίλος ενδιαφέρεται για την TCL, από υποστήριξη πώς πάμε; Για Θεσσαλονίκη ρωτάω περισσότερο, αλλά όποιαδήποτε άλλη πληροφορία θα ήταν χρήσιμη γιατί νομίζω το after sales είναι σημαντικός παράγοντας επιλογής τηλεόρασης. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billie13 είπε

Το Dolby Vision έχει θέμα.

Χωριϛ να την εχω δουλεψει πολυ επειδη εφυγα για διακοπεϛ, το dolby vision σε apple tv+ και disney plus δουλευε αψογα. Περισσοτερα μετα τιϛ 9 Ιανουαριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, vangelis_k είπε

Χωριϛ να την εχω δουλεψει πολυ επειδη εφυγα για διακοπεϛ, το dolby vision σε apple tv+ και disney plus δουλευε αψογα. Περισσοτερα μετα τιϛ 9 Ιανουαριου.

Εμενα δεν εχει θεμα σε μερικες σκηνες/επεισοδια.

Εξαρταται απο το εαν μια σκηνη δεν μπορει να ξεχωρισει καλα εαν ειναι σκοτεινη/φωτεινη, και εκει αρχιζει το περα-δωθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω παρατήρησα θέμα στο dolby. Το θέμα είναι αν είναι από το Android και διορθωθεί με update ή είναι θέμα hardware.

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα και Kodi και σέρνεται το σύμπαν.Δε μπορεί να μου στριμαρει μεγάλα αρχεία ενώ έχω realdebrid links.Το Shield πάει τρένο.Μαλλον θα κλάνει το μηχάνημα στα μεγάλα αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, power_1 είπε

20211201160908_brateck_lpa63_463_vasi_ti

Αυτη εχει καλες κρητικες και κανει μεχρι 70' και 35 κιλα.

https://www.skroutz.gr/s/23440426/Brateck-LPA63-463-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-70-και-35kg.html

Μηπως την εχει κανεις ?

καλύτερα διπλού βραχίονα 

 

https://www.skroutz.gr/s/28083199/Brateck-LPA69-466-Βάση-Τηλεόρασης-Τοίχου-με-Βραχίονα-έως-80-και-60kg.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DionGR είπε

Εμενα δεν εχει θεμα σε μερικες σκηνες/επεισοδια.

Εξαρταται απο το εαν μια σκηνη δεν μπορει να ξεχωρισει καλα εαν ειναι σκοτεινη/φωτεινη, και εκει αρχιζει το περα-δωθε.

Απο τι πηγή βλέπεις; Απο τα apps η μέσω κάποιου player? Για να ξέρω τι με περιμένει 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα έχει θέμα το Dolby vision. Και δε βρήκα πουθενά πως απενεργοποιείται. Μάλλον είναι θέμα hardware. βρήκα κάτ στο xda αλλά δε νομίζω να δουλεύει. Πολύ καλή tv 55c635 και μακάρι να βρεθεί τρόπος να απενεργοποιηθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...