Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
42 λεπτά πριν, Lotof είπε

Ωραία γραφικά αλλά πολύ δύσκολο αρχικό mini boss.
Πραγματικά αυτή η τιμωρία των gamers με τα souls που συναγωνίζονται ποιο θα έχει πιο δύσκολα bosses πρέπει να σταματήσει.
Ποτέ στην ιστορία των games δεν σε τιμωρούσε το παιχνίδι τόσο άγρια τόσο νωρίς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, W_anakin said:

Ποτέ στην ιστορία των games δεν σε τιμωρούσε το παιχνίδι τόσο άγρια τόσο νωρίς.

Αν νομίζεις ότι το Lies of P σε τιμωρεί άγρια και νωρίς, που να έπαιζες και Sekiro... 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αν νομίζεις ότι το Lies of P σε τιμωρεί άγρια και νωρίς, που να έπαιζες και Sekiro... 😂

Καλά ναι το έχω ακούσει και από άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
59 minutes ago, W_anakin said:

Ωραία γραφικά αλλά πολύ δύσκολο αρχικό mini boss.
Πραγματικά αυτή η τιμωρία των gamers με τα souls που συναγωνίζονται ποιο θα έχει πιο δύσκολα bosses πρέπει να σταματήσει.
Ποτέ στην ιστορία των games δεν σε τιμωρούσε το παιχνίδι τόσο άγρια τόσο νωρίς.

Από τα πιο εύκολα games του είδους τo Lies of P, οριακά δυσκολότερο από το Elden Ring (το οποίο για μένα είναι το ευκολότερο του είδους).

Τσίμπησα το Sekiro προχτές και το ψιλοξεκίνησα, θα δώσω ένα feedback μόλις προχωρήσω λίγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Από τα πιο εύκολα games του είδους τo Lies of P, οριακά δυσκολότερο από το Elden Ring (το οποίο για μένα είναι το ευκολότερο του είδους).

Τσίμπησα το Sekiro προχτές και το ψιλοξεκίνησα, θα δώσω ένα feedback μόλις προχωρήσω λίγο.

Elden Ring όμως μπορούσες απλά να μην ασχοληθείς με το πρώτο boss και να γυρίσεις να το σκοτώσεις μετά από 100 levels.
Το Lies of P είναι γραμμικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Από τα πιο εύκολα games του είδους τo Lies of P, οριακά δυσκολότερο από το Elden Ring (το οποίο για μένα είναι το ευκολότερο του είδους).

Τσίμπησα το Sekiro προχτές και το ψιλοξεκίνησα, θα δώσω ένα feedback μόλις προχωρήσω λίγο.

Το Elder Ring έχει μερικά αρκετά δύσκολα Bosses. Μέχρι στιγμής στο Lies of P (είμαι στο Barren Swamp) δεν έχω χρειαστεί πάνω από 2 προσπάθειες στα Bosses. Το Sekiro είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παραπανω αποψεις για το Lies of P, διαφερουν γιατι ηταν οντως πολυ δυσκολο το 1ο mini boss οταν πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι και ειδαν απο το pass οτι ολοι οι παικτες το παρατουσαν ακριβως εκει και μετα μεσω update το αλλαξαν και το εκαναν ευκολοτερο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nek4d είπε

Οι παραπανω αποψεις για το Lies of P, διαφερουν γιατι ηταν οντως πολυ δυσκολο το 1ο mini boss οταν πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι και ειδαν απο το pass οτι ολοι οι παικτες το παρατουσαν ακριβως εκει και μετα μεσω update το αλλαξαν και το εκαναν ευκολοτερο...

Το ίδιο είχε συμβεί και με το πρώτο boss του Wo Long στο launch, στο πρώτο update έγινε πιο εύκολο. Είναι τα data που παίρνουν ως feedback από τις υπηρεσίες, αν τα διαβάζουν βελτιώνουν ένα game. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lies of P, σύμφωνα με πάρα πολλούς, είχε εύκολο σχετικά explore, αλλά είχε υψηλά spike δυσκολίας στα bosses όπως και στις επιθέσεις από εχθρούς.

Αν κάποιος το έπαιξε τον πρώτο καιρό κυκλοφορίας, σίγουρα θα έχει διαφορετική άποψη από κάποιον που το έπαιξε αργότερα, κάτι που φαίνεται έντονα στα 2 πρώτα patch

πρώτο patch

image.png.ab2c4c90524b59b8501dbeb61b06a04b.png

δεύτερο patch

image.png.be96465071bba2e16653bbe9bf649209.png

Αυτά σε FromSoftware μεριά δεν τα βλέπαμε, ειδικά στους πρώτους μήνες κυκλοφορίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Το ίδιο είχε συμβεί και με το πρώτο boss του Wo Long στο launch, στο πρώτο update έγινε πιο εύκολο. Είναι τα data που παίρνουν ως feedback από τις υπηρεσίες, αν τα διαβάζουν βελτιώνουν ένα game. 

Ισχύει αυτό για το wo long ότι έκαναν το πρώτο boss πιο εύκολο? Έχω τελειώσει elder ring 2 φορές, dark souls 1 και 3 και τώρα παίζω τον 2, lies of p πριν τα update και lords of the fallen. Το μόνο που το παράτησα ήταν αυτό μετά από δεν ξέρω και εγώ πόσες προσπάθειες το πρώτο boss. Sekiro το ξεκίνησα αλλά κάτι με χάλαγε και το σταμάτησα, όχι λόγο δυσκολίας πάντως, ίσως στο μέλλον του δώσω μια ακόμα ευκαιρία. 

Επεξ/σία από [email protected]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, [email protected] είπε

Ισχύει αυτό για το wo long ότι έκαναν το πρώτο boss πιο εύκολο? Έχω τελειώσει elder ring 2 φορές, dark souls 1 και 3 και τώρα παίζω τον 2, lies of p πριν τα update και lords of the fallen. Το μόνο που το παράτησα ήταν αυτό μετά από δεν ξέρω και εγώ πόσες προσπάθειες το πρώτο boss. Sekiro το ξεκίνησα αλλά κάτι με χάλαγε και το σταμάτησα, όχι λόγο δυσκολίας πάντως, ίσως στο μέλλον του δώσω μια ακόμα ευκαιρία. 

ναι ήτανε παλούκι κ μετά το πρώτο δεκαήμερο νομίζω με το update was έγινε πολύ πιο εύκολο. Το είχα περάσει στο δύσκολο κ μετά ήταν piece of cake. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, W_anakin said:

Ωραία γραφικά αλλά πολύ δύσκολο αρχικό mini boss.
Πραγματικά αυτή η τιμωρία των gamers με τα souls που συναγωνίζονται ποιο θα έχει πιο δύσκολα bosses πρέπει να σταματήσει.
Ποτέ στην ιστορία των games δεν σε τιμωρούσε το παιχνίδι τόσο άγρια τόσο νωρίς.

 

8 hours ago, nek4d said:

Οι παραπανω αποψεις για το Lies of P, διαφερουν γιατι ηταν οντως πολυ δυσκολο το 1ο mini boss οταν πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι και ειδαν απο το pass οτι ολοι οι παικτες το παρατουσαν ακριβως εκει και μετα μεσω update το αλλαξαν και το εκαναν ευκολοτερο...

Μιλάμε για τον αστυνομικό στο σταθμό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...