Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, p07apo είπε

Ναι μόνο μέσω streaming είναι εφικτό. Έχω δοκιμάσει προσωπικά δύο φορές. Μια ασύρματα και μια ενσύρματα. Ασύρματα λοιπόν ούτε κατά διάνοια. Ενσύρματα με σχετικά σταθερή σύνδεση από 50mbps και πάνω είναι ΟΚ. Θα υπάρχει input lag και πτώση της ποιότητας των γραφικών περιστασιακά ανάλογα με την ποιότητα της σύνδεσης. Αυτή είναι τουλάχιστον η δική μου εμπειρία. Γενικά το streaming είναι μια κατάσταση σχετικά ρευστή θα λέγαμε. Οπότε απλά δοκίμασε και βλέπεις.

 

p.s.   Εννοείται πώς όλοι οι πόροι της σύνδεσης πρέπει να είναι διατεθειμένοι αποκλειστικά στο streaming, αν κάποιος δοκιμάσει να κάνει κάτι άλλο παράλληλα στην ίδια σύνδεση...

 

Σε ευχαριστω.Το κακο ειναι οτι εχω το ps5 ασυρματα.Θα κανω μια δοκιμη παντως οπως λες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το ico ειναι απο τα λιγα αυθεντικά παιχνιδια που ειχα για ps2 μιας και το ειχα "σπασμενο" , το ειχα βρει σε ενα πολυκατάστημα 5Ε και το ειχα παρει αλλα δεν το επαιξα ποτε , το επαιξα αρκετα χρονια μετα στο ps3 που μαλλον το ειχε δωσει στο πλας , ξεχωριστο παιχνιδι αλλα τωρα πρεπει να εχει γεράσει αρκετα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε PlayStation 5/pro Topic v4
20 ώρες πριν, Votritis είπε

το ico ειναι απο τα λιγα αυθεντικά παιχνιδια που ειχα για ps2 μιας και το ειχα "σπασμενο" , το ειχα βρει σε ενα πολυκατάστημα 5Ε και το ειχα παρει αλλα δεν το επαιξα ποτε , το επαιξα αρκετα χρονια μετα στο ps3 που μαλλον το ειχε δωσει στο πλας , ξεχωριστο παιχνιδι αλλα τωρα πρεπει να εχει γεράσει αρκετα 

Επειδη προσφατα καταφερα επιτελους να τερματισω για πρωτη φορα το Sotc και ηταν πραγματικα ιδιαιτερο παιχνιδι παρα τα αρνητικα του,ειπα να ασχοληθω  και με τα αλλα παιχνιδια του ueda .Tωρα φοβαμαι οπως λες θα εχει γερασει αρκετα αλλα βλεποντας  μονο το εξωφυλλο του παιχνιδιου σε τραβαει να το δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το Ico είναι εμπειρία ζωής (όχι όσο μεγαλειώδες είναι το SotC, but still) και στέκεται κομπλέ στις μέρες μας, η έκδοση του PS3 μια χαρά playable είναι.

Μην κάνετε σαν πεντάχρονα, καθίστε και παίξτε το, είναι απίστευτος τίτλος, ακόμα και εν έτει 2024.

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι θεμα "πενταχρονου"  , εγω ποτε δεν παιζω παιχνιδια που φαίνονται παλια , ακομα και το ico που το επαιξα πριν απο 10 χρονια ζορίστηκα λιγο να το αρχίσω, το   Shadow of the Colossus που λεει ο φιλος παραπανω ειναι ριμεικ για ps4  καμια σχεση με το ico  ριμαστερ για ps3 αλλα παιχνιδι του ps2 ουσιαστικα  , εγω δεν θεωρώ τέχνη το pixel art 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το the last guardian θα λέγατε ότι είναι στα ίδια επίπεδα η κατώτερο; Γενικά ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα τρία;

Επεξ/σία από p07apo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, p07apo said:

Το the last guardian θα λέγατε ότι είναι στα ίδια επίπεδα η κατώτερο; Γενικά ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα τρία;

Το SotC πρέπει να διδάσκεται ως μεταδιδακτορικό στους καθηγήτες που θα εκπαιδεύουν άλλους καθηγητές πανεπιστήμιου οι οποίοι θα διδάσκουν φοιτητές σε game dev σχολές.

Το TLG και το Ico είναι ένα κλικ παρακάτω, για μένα είναι αριστουργήματα πάντως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p07apo είπε

Το the last guardian θα λέγατε ότι είναι στα ίδια επίπεδα η κατώτερο; Γενικά ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα τρία;

το Shadow of the Colossus ειναι διαφορετικο παιχνιδι στην δομη του, εχει μονο boss fight , τα αλλα δυο μοιάζουν αλλα σιγουρα για εμενα το Ico ειναι το καλύτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα το tlg είναι κατώτερο από τα αλλά δυο από ότι καταλαβαίνω. 
Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ και με τα τρία όποτε λέω να πιάσω το καλύτερο της παρέας. 
Παραδόξως δεν έχω παίξει κανένα τόσα χρόνια …ξέρω ,ασυγχώρητο τουλάχιστον.   

Επεξ/σία από p07apo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όμως και 20 χρόνων παιχνίδια έτσι...και αν το sotc έχει πάρει ένα πολύ καλό ps4 remaster το ico είναι πιο πίσω. Απλά να συνειδητοποιείτε ότι κάποια σχόλια από αυτά που γράφτηκαν για παλιά παιχνίδια αφορούν την εποχή που κυκλοφόρησαν και μπορεί να μην έχουν τον ίδιο αντίκτυπο πολλά χρόνια αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, xavier είπε

Είναι όμως και 20 χρόνων παιχνίδια έτσι...και αν το sotc έχει πάρει ένα πολύ καλό ps4 remaster το ico είναι πιο πίσω. Απλά να συνειδητοποιείτε ότι κάποια σχόλια από αυτά που γράφτηκαν για παλιά παιχνίδια αφορούν την εποχή που κυκλοφόρησαν και μπορεί να μην έχουν τον ίδιο αντίκτυπο πολλά χρόνια αργότερα.

to Shadow of the Colossus ειναι remake για ps4 δεν ειναι ριμαστερ γι'αυτο ειναι και το πιο ωραίο οπτικά ακομα και απο το the last guardian που ηταν παιχνιδι του ps4 αλλα απ'οτι θυμαμαι εμoιαζε περισσοτερο με παιχνιδι ps3  

Επεξ/σία από Votritis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν θυμάμαι καλά, το tlg αρχικά προοριζόταν για ps3 και ύστερα από αλλεπάλληλες καθυστερήσεις κυκλοφόρησε τελικα για το ps4. Οπότε, εν μέρει, δικαιολογείται που δείχνει σαν παιχνίδι του ps3. Το development του τίτλου κόντευε να γίνει serial του ant1. Να λέμε πάλι καλά που κατάφεραν να το κυκλοφορήσουν και δεν ακυρώθηκε τελείως.

Επεξ/σία από p07apo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε PlayStation 5/Pro Topic v4

Kαλημέρα. Παραπονέθηκε ο μικρος μου οτι το αριστερο analog κουνιεται μονο του . Οσο το δοκίμασα εγω , δεν παραττηρησα κατι. Το εβαλα και στον υπολογιστη σε ενα προγραμμα για να το ελεγξω και ηταν οκ. 

.Σε περίπτωση λοιπον που το dualsense παρουσιάσει drift, αξίζει τον κόπο η επισκευή ( ειναι εκτός εγγυησης) ή το παρατάω και παιρνω αλλο; Καμια πρόταση για κατάστημα που επισκευάζει; (αν δεν επιτρέπεται, pm) 

Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostas-1982 είπε

Kαλημέρα. Παραπονέθηκε ο μικρος μου οτι το αριστερο analog κουνιεται μονο του . Οσο το δοκίμασα εγω , δεν παραττηρησα κατι. Το εβαλα και στον υπολογιστη σε ενα προγραμμα για να το ελεγξω και ηταν οκ. 

.Σε περίπτωση λοιπον που το dualsense παρουσιάσει drift, αξίζει τον κόπο η επισκευή ( ειναι εκτός εγγυησης) ή το παρατάω και παιρνω αλλο; Καμια πρόταση για κατάστημα που επισκευάζει; (αν δεν επιτρέπεται, pm) 

Ευχαριστώ! 

Καλημέρα φιλαράκι, ναι πουλάνε analog sticks, και με επισκευή δεν κοστίζει πανω απο 20-30€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...