Προς το περιεχόμενο

Mini Pc - ACEMAGICIAN AM06 Pro (Ryzen 5 5600U, 16GB DDR4 (2x8GB) 3200Mhz, 512GB M2 2280 SSD, Windows 11 Pro) 264 € [ΤΕΛΟΣ]


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά!

Είμαι η Αφροδίτη και ψάχνω εναν υπολογιστή για το σπίτι καθώς τηλεργάζομαι και μου έχουν βγεί τα μάτια σε ενα σάπιο λαπτοπ που μου έχουν δώσει απο τη δουλειά!

Δεν κάνω και πολλά, office πολλές καρτέλες και πράγματα ταυτόχρονα ανοιχτά και βαριά καμια ταινία. 

Παιχνίδια οχι.

Κοιτάζω και το BMAX B7 , απ οτι καταλαβα με καλυπτουν και τα 2 για τη χρηση που κάνω, σωστα?

Απο πλευράς συνδεσιμότητας ειναι οκ? Γιατί αυτά που γράφατε στις προηγούμενες σελίδες δεν τα καταλαβα καθόλου!!!

Απο εγγύηση? Αν έρθει ψόφιο? Τι κάνουμε?Windows εχει κανονικά?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sotosgl είπε

Φαντασου με το παλιο MN35 με 3550Η ειχες ενα τιμιο Desktop replacement που αγορασαν παρα πολλοι οταν ανεβηκαν στην καραντινα οι τιμες του Hardware στον Θεο και δεν γυρισαν πισω,αφου δεν θελουμε ολοι 3090ti για να παιζουμε ενα λολακι και για τηλεργασια/office tasks,να παρουμε ενα pc στον μικρο και ακομα ολοκληρες εταιρειες το γυρισαν στα Mini Pcs και τα δουλευουν ακομα και σημερα.

Αλλες προτασεις δεν κοιταω ας εμφανιστει ο zacharis :)

Η τιμη ειναι πολυ καλη πηρα ενα και εγω για φιλο και GG

τελικά ρόδα είναι και γυρίζει!
Συνήθως ψωνίζω εγώ από το κουπονοσπαμ και τα σχετικά :P

Επεξ/σία από venuets
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LunaDark είπε

Απο πλευράς συνδεσιμότητας ειναι οκ? Γιατί αυτά που γράφατε στις προηγούμενες σελίδες δεν τα καταλαβα καθόλου!!!

  Τί σύνδεση έχει το monitor με το οποίο θα το συνδέσεις; Αν είναι HDMI ή DisplayPort είσαι οκ. Αν είναι VGA έχεις πρόβλημα.

6 λεπτά πριν, LunaDark είπε

Απο εγγύηση? Αν έρθει ψόφιο? Τι κάνουμε?

 

  36 μήνες εγγύηση. Επιστροφή στην εταιρεία και refund ή αντικατάσταση υποθέτω.

6 λεπτά πριν, LunaDark είπε

Windows εχει κανονικά?

 

Κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ έχω καλώδιο hdmi από τον παλιό υπολογιστή που καταλήγει σε display port στην οθόνη. Θα έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στην οθόνη; Βασικά θέλω το mini pc για οικονομία ρεύματος σε σχέση με desktop. Πιστεύω σε 1 χρόνο θα έχει βγάλει τα λεφτά. 

Επεξ/σία από cgioris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

  Τί σύνδεση έχει το monitor με το οποίο θα το συνδέσεις; Αν είναι HDMI ή DisplayPort είσαι οκ. Αν είναι VGA έχεις πρόβλημα.

  36 μήνες εγγύηση. Επιστροφή στην εταιρεία και refund ή αντικατάσταση υποθέτω.

Κανονικά.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Καινούριο μόνιτορ θα πάρω.

36 μηνες ειναι οκ? Αν παθει κατι το παω κανονικά σε κομπιουτερα να το φτιαξει ε?

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, cgioris είπε

Παιδιά εγώ έχω καλώδιο hdmi από τον υπολογιστή που καταλήγει σε display port στην οθόνη. Θα έχω πρόβλημα;

νομιζω δε λειτουργει με τετοια καλωδια.λειτουργει μονο hdmi to hdmi και dp to dp.αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Επεξ/σία από valantis40
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, valantis40 είπε

νομιζω δε λειτουργει με τετοια καλωδια.λειτουργει μονο hdmi to hdmi και dp to dp.αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Το ίδιο διάβασα και εγώ σε review στο YouTube, δεν μπορώ να θυμηθώ σε ποιο όμως για να παραθέσω link (είδα όλα όσα κυκλοφορούν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LunaDark είπε

Καινούριο μόνιτορ θα πάρω.

Αν υπάρχει τηλεόραση δεν είναι απαραίτητο. Χωρίς να ξέρω βέβαια και τι είδους εργασία (τηλε) πρέπει να βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cgioris είπε

Παιδιά εγώ έχω καλώδιο hdmi από τον παλιό υπολογιστή που καταλήγει σε display port στην οθόνη. Θα έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στην οθόνη; Βασικά θέλω το mini pc για οικονομία ρεύματος σε σχέση με desktop. Πιστεύω σε 1 χρόνο θα έχει βγάλει τα λεφτά. 

Έχω γράψει τι λένε στο forum τους: https://www.insomnia.gr/forums/topic/809727-mini-pc-acemagician-am06-pro-ryzen-5-5600u-16gb-ddr4-2x8gb-3200mhz-512gb-m2-2280-ssd-windows-11-pro-264-€/?do=findComment&comment=59738684

Οπότε θα πάρεις ένα καλώδιο Display Port σε Display Port ή HDMI σε HDMI (αναλόγως τι υποστηρίζει η οθόνη σου) και θα είσαι εντάξει.

Εγώ πάντως θα δοκιμάσω και μετατροπέα (όχι απλό καλώδιο) Display Port σε HDMI όταν μου έρθει. Ελπίζω να δουλέψει. :unsure:

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, djvinilius είπε

Με κάτι τέτοιο θα δούλευε σε παλιά οθόνη με θύρα vga ??

Ugreen Μετατροπέας HDMI male σε VGA female (40248 YSS017) (UGR40248)

https://acemagicians.com/products/gk3v
Αυτό για παράδειγμα έχει θύρα VGA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε, σαν καλά να πηγαίνει

2023-04-01 19:05 Παραγγελία

2023-04-04 16:09 DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD.
2023-04-05 16:13 Neufahrn (DE), In transit.

Το ότι έφυγε όντως από Γερμανία πολύ θετικό.
Ξέρουμε ποια εταιρία διαχειρίζεται την παράδοση Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια που το είπες, σκέφτηκα να μπω και γω να δω. έρχεται ; παραγγελία 2023-04-04 13:51:10 

με κοροϊδεύουν ;

 
Origin - Sync Time: 2023-04-06 11:43:53 (GMT+03:00)

 


2023-04-05 16:14

Neufahrn (DE), In transit.

2023-04-04 14:09

DPD data centre, Order information has been transmitted to DPD.

 

Επεξ/σία από marksk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...