Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα τίτλους στις 250+ ώρες. Προβληματίστηκα αν θα πρέπει να παω, εν τέλη πήγα αρκετά δυνατός με αναβαθμισμένα armor, τιγκα καρδιες απο όλα τα shrines.

Μου μένουν γύρω στα 10 side quests συμφωνα με το μετρητή αλλα θα πρέπει να βρω που ειναι, στο BOTW στα εβγαζε ολα εδω οχι;

Shrines, Addison, Πηγαδια, Σπηλιές όλα τσεκ.

Κοροκς αρκετα αλλα δεν θα μπω για το 100%. Σε αυτή τη φάση είμαι γύρω στο 75%.

Compendum 100% με αρκετές αγορές για όσα μου έλειπαν.

 

Δυστυχώς τα puzzles απο τα shrines ήταν αρκετα κατώτερα απο του Botw. Επαναλαμβανόμενα και εύκολα.

Το παιχνίδι είχε τις πολύ δυνατές στιγμές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Vagosman είπε

Είδα τίτλους στις 250+ ώρες. Προβληματίστηκα αν θα πρέπει να παω, εν τέλη πήγα αρκετά δυνατός με αναβαθμισμένα armor, τιγκα καρδιες απο όλα τα shrines.

Μου μένουν γύρω στα 10 side quests συμφωνα με το μετρητή αλλα θα πρέπει να βρω που ειναι, στο BOTW στα εβγαζε ολα εδω οχι;

Shrines, Addison, Πηγαδια, Σπηλιές όλα τσεκ.

Κοροκς αρκετα αλλα δεν θα μπω για το 100%. Σε αυτή τη φάση είμαι γύρω στο 75%.

Compendum 100% με αρκετές αγορές για όσα μου έλειπαν.

 

Δυστυχώς τα puzzles απο τα shrines ήταν αρκετα κατώτερα απο του Botw. Επαναλαμβανόμενα και εύκολα.

Το παιχνίδι είχε τις πολύ δυνατές στιγμές του.

Συμφωνώ με τα shrines γενικά ήταν λες και δεν είχαν άλλες ιδέες, τα side quest πιστεύω επειδή ότι ήταν κάπως καλύτερα στο breath of the wild . Είμαι και γω στις 250 ώρες αλλά έχω πολύ πράμα ακόμα , προφανώς είσαι full efficient στο playthrough  σου . Προσωπικά μόνο τα shrines θέλω να βρω όλα, και τα αρμορ  , πηγάδια τα έχω βρει σχεδόν όλα όπως και σπηλιές αλλά δε θα ψάξω παραπάνω , ότι κάτσει καθώς εξερευνώ(Μου μένουν δύο περιοχές στο χαρτη )  . Koroks γυρω στα 550 , γενικά εκεί στα 400-450 που τελειώνεις και τα σλοτς στο inventory  χάνετε λίγο το νόημα για 100%. Οι μάχες ειδικά με silver lynels και king gleeoks πολύ δυνατές, πλησιάζουν επίπεδα souls games .

Γενικά πολύ καλό παιχνίδι , με τα προβλήματα του ,  τουλαχιστον για τους δικούς μου χρόνους είναι  λες και το έκανε επίτηδες η νιτεντο ,με το που το τελειώσω θα βγει το mario wonder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choronzoon είπε

Οι μάχες ειδικά με silver lynels και king gleeoks πολύ δυνατές, πλησιάζουν επίπεδα souls games .

 

Τα lynels αν χρησιμοποιήσεις puffshrooms είναι γελοία 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Τα lynels αν χρησιμοποιήσεις puffshrooms είναι γελοία 😝

Ωχ δε το ήξερα!  είσαι σίγουρος ότι ισχύει και για τα silver ? Προσωπικά χρησιμοποιώ την τεχνική της rocket shield + headshot με το τόξο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Ωχ δε το ήξερα!  είσαι σίγουρος ότι ισχύει και για τα silver ? Προσωπικά χρησιμοποιώ την τεχνική της rocket shield + headshot με το τόξο .

Yep πιάνει σε όλα. Και αν έχεις και την lynel mask γίνεται ακόμη πιο εύκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απλά μαθαίνεις τα pattern των επιθέσεων που είναι σχετικά εύκολα και μαθαίνεις να κάνεις  parry shield.  Stun μετά και καβαλας και βαράς για να μην χάνουν durability τα όπλα σου. Αν έχεις και royal guard weapon στο τελευταίο hit πριν σπάσει ακόμα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/9/2023 στις 10:14 ΠΜ, Choronzoon είπε

Συμφωνώ με τα shrines γενικά ήταν λες και δεν είχαν άλλες ιδέες, τα side quest πιστεύω επειδή ότι ήταν κάπως καλύτερα στο breath of the wild . Είμαι και γω στις 250 ώρες αλλά έχω πολύ πράμα ακόμα , προφανώς είσαι full efficient στο playthrough  σου . Προσωπικά μόνο τα shrines θέλω να βρω όλα, και τα αρμορ  , πηγάδια τα έχω βρει σχεδόν όλα όπως και σπηλιές αλλά δε θα ψάξω παραπάνω , ότι κάτσει καθώς εξερευνώ(Μου μένουν δύο περιοχές στο χαρτη )  . Koroks γυρω στα 550 , γενικά εκεί στα 400-450 που τελειώνεις και τα σλοτς στο inventory  χάνετε λίγο το νόημα για 100%. Οι μάχες ειδικά με silver lynels και king gleeoks πολύ δυνατές, πλησιάζουν επίπεδα souls games .

Γενικά πολύ καλό παιχνίδι , με τα προβλήματα του ,  τουλαχιστον για τους δικούς μου χρόνους είναι  λες και το έκανε επίτηδες η νιτεντο ,με το που το τελειώσω θα βγει το mario wonder

Δεν ειμαι εφισιεντ μην αισθάνεσαι άσχημα. Απλά έπαιξα με companion. Στοχευμένα χτύπησα αρκετά πράγματα για να ολοκληρώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ένα ακόμη υπέροχο ταξίδι έφτασε στο τέλος του μετά από 120 ώρες. Οι περισσότερες που έχω διαθέσει για ένα και μόνο παιχνίδι.

Τι παιχνίδι είναι ένα σκαλί πάνω σε κάθε τομέα από τον προκάτοχό του και αυτό είναι επίτευγμα.

Τα λέμε σε 6-7 χρόνια στο επόμενο μεγάλο τίτλο της σειράς.... αν μας αφήσουν τα αρθριτικά και ο καταρράκτης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Δεν έχω παίξει ακόμη το παιχνίδι μιας και είμαι στην μέση από botw, αλλά θα το ξεκινήσω μόλις τερματίσω το άλλο. 

Το botw με έχει αφήσει μ@λ@κ@ μέχρι στιγμής και είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παιξει γενικά. 

Επειδή διάβασα τα σχόλια σας να σταθώ λίγο σε αυτό που λέτε πολλοί ότι προτιμάτε την λογική των 2d zelda. 

Αν και κάτοχος του κλασσικού Gameboy πιτσιρικάς δεν είχε πέσει ποτέ στα χέρια μου κάποιο ζελντα, οπότε το botw ήταν η πρώτη μου επαφή. Η μάλλον σχεδόν η πρώτη μου επαφή, καθώς πριν μήνες προσπάθησα να παίξω το links awakening, αλλά δεν με τράβηξε. Μπορεί να είναι παιχνιδάρα αλλά νομίζω τα παλιά games τα παίζουμε και λόγο νοσταλγίας. Μπορεί να είναι και παιχνιδάρες αλλά δύσκολα θα τραβήξουν νέο κοινό. Αντίθετα τα 2 τελευταία zelda το κάνουν. Το έκαναν στην περίπτωση μου και πολλών άλλων νομίζω. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον ασχοληθώ με το Remastered links awakening βέβαια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, broxopios είπε

Επειδή διάβασα τα σχόλια σας να σταθώ λίγο σε αυτό που λέτε πολλοί ότι προτιμάτε την λογική των 2d zelda. 

Αν και κάτοχος του κλασσικού Gameboy πιτσιρικάς δεν είχε πέσει ποτέ στα χέρια μου κάποιο ζελντα, οπότε το botw ήταν η πρώτη μου επαφή. Η μάλλον σχεδόν η πρώτη μου επαφή, καθώς πριν μήνες προσπάθησα να παίξω το links awakening, αλλά δεν με τράβηξε. Μπορεί να είναι παιχνιδάρα αλλά νομίζω τα παλιά games τα παίζουμε και λόγο νοσταλγίας. Μπορεί να είναι και παιχνιδάρες αλλά δύσκολα θα τραβήξουν νέο κοινό. Αντίθετα τα 2 τελευταία zelda το κάνουν. Το έκαναν στην περίπτωση μου και πολλών άλλων νομίζω. Ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον ασχοληθώ με το Remastered links awakening βέβαια. 

Δεν είναι θέμα 2d Zelda. Είναι μεταξύ της κλασσικής δομής της σειράς που ακολουθούσε περισσότερο γραμμικά μονοπάτια και της νέας που εισήλθε με τα Zelda του NSW που προσφέρει μεγαλύτερη ελευθερία και προσβασιμότητα (τα εξηγώ στην προηγούμενη σελίδα).

Όταν παίξεις το Link's Awakening όπως αναφέρεις θα καταλάβεις καλύτερα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
16 λεπτά πριν, TitanX είπε

Αυτές οι κοτρόνες που πέφτουν από τον ουρανό το είναι;

Σκεψου κατι σαν ανσανσερ.Το κανεις recall,ανεβαινεις πανω και αυτο ακολουθει την πορεια που ειχε.Σε πολλα απο αυτα βεβαια σε παει σε islands στον ουρανο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...