Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
6 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Με τις κατασκευές δε το έχω ρε γμτ , ότι φτιάχνω είναι pure failure   ,ευτυχώς τα πάω καλά στα shrines  και με τα κοροκς και δεν αισθάνομαι εντελώς βλάκας .

Αφού σου αρέσουν είδα ένα τύπο που εφτιαχνε βαλλιστικούς πυραύλους , και έκανε ντου σε εχθρικές βάσεις . Think about it....

Ετοιμος ειμαι να κανω τέτοια πειράματα 😅 Δεν πειραζει, καποια στιγμη τον χειμώνα ισως προχωρήσω το στορι ετσι οπως παω 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, stormrain είπε

Ετοιμος ειμαι να κανω τέτοια πειράματα 😅 Δεν πειραζει, καποια στιγμη τον χειμώνα ισως προχωρήσω το στορι ετσι οπως παω 😛

Και γω τώρα φουλ για μάστερ sword απλά λόγω ιδεοψυχαναγκασμου θέλω γενικά να εξερευνω μια περιοχή και μετά να πηγαίνω στην επόμενη και επίσης θέλω να εξερευνω πεζός για να μην μου ξεφύγει κάτι ,οπότε..... Και γω τι βλέπω για Νοέμβρη το the end 

Σίγουρα πάντως το 75 Άρι ( που δεν πλήρωσα χάρη στα γνωστά καλά μαγαζια των Αθηνών ) το αξίζει και με το παραπάνω 

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαχνουν κατι τρελα πραγματα μερικοι, κινητες φονικες μηχανες. 

Δεν εχω λογια για το παιχνιδι, τελειωσα το 2οdungeon, και εχω ανοιξει σχεδον το μισο χαρτη σε περιπου 65 ωρες. Ολο κατι βλεπω και μου τραβαει την προσοχη. 

Και δεν εχω ασχοληθω ακομα με το υπογειο κομματι αρκετά. 

Αχ βρε Nintendo τι θαυματα κανεις στην τοστιερα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
33 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Ολο κατι βλεπω και μου τραβαει την προσοχη. 

Αλλο κι αυτο. Εκει που πετας, τσουπ κατι πρασινιζει κατω, πεφτεις να τσεκαρεις τη shrine και λες θα συνεχισω μετα αυτο που εκανα. Και ξαφνικά εχεις βρεθει στην αντίθετη πλευρα του χαρτη😅

38 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Σίγουρα πάντως το 75 Άρι ( που δεν πλήρωσα χάρη στα γνωστά καλά μαγαζια των Αθηνών ) το αξίζει και με το παραπάνω

Καλα δεν το συζητάμε καν. Βασικα για μενα, αυτο και το BotW ειναι ενας καλος λογος να παρει καποιος την κονσολα. Και κανενα αλλο να μην παιξει (που θα παιξει), τα εβγαλε τα λεφτα της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ το έχω με τις κατασκευές. Δεν ξέρω τι κάνω λάθος.

Βλέπω τύπους να πετάνε από εδώ και από εκεί στο reddit με τις κατασκευές τους και κάθε φορά που επιχειρώ να φτιάξω κάτι ιπτάμενο, απλά πέφτω κατακόρυφα κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Αν εχετε βρει το ability autobuild υπαρχουν διαφορες πλακετες που βρικσετε που εχουν καποια οχηματα ετοιμα. 

Επισης στα sky islands εχει διάφορα οχηματα ετοιμα για να πετας , αντα πειραξεις λιγο μπορεις να τα αποθηκευσεις και να τα φτιαχνεις με το autobuild. 

Σχετικα με τα οχηματα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω να ανοιξω ενα tower να περάσει η ωρα μου, βλεπω κατι μετα και λεω ενδιαφερον φαίνεται αυτο. Προχωραω, και 70 ωρες μεσα στο game τελειως random βρισκω main quest. 

Ρε τι εχουν φτιαξει οι τυποι παλι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για επιβεβαιωστε καποιος που το τελειωσε. βρισκομαι στο σημειο πριν παω να βρω τον αρχηγο για την τελικη μαχη, αν το τελειωσω, μπορω να συνεχισω μετα με καποια sidequest που εχω αφησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελειωσα στις 50 ωρες, δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με τα depths και τον αερα, μονο καποια βασικα καποια πραγματα και καποια που εκατσαν στο δρομο μου. Με την επιφανεια ασχοληθηκα αρκετα. Completionists φανταζομαι θα παιζουν κανα χρονο... Γενικα το botw μου αρεσε περισσοτερο. Περα απο αυτα που εγραψα προηγουμενως και οι companions δε με ξετρελαναν, ωστοσο αυτα που κανει καλα το παιχνιδι ειναι μαλλον το μοναδικο στο ειδος του και παραμενει μια ξεχωριστη εμπειρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας πλεον γραψει 130 ωρες εχω κανει 2 "dungeons" ,χθες βρηκα και το master sword ειπα να μεταφερω τις αποψεις μου.

Ειναι παιχνιδαρα εννοειται αλλα σαν zelda παιχνιδι το θεωρω μαζι με το botw ουτε καν στο top 5 των παιχνιδιων της σειρας.Δεν ξερω μπορει να μιλαει ο boomer μεσα μου αλλα μαλλον επειδη μεγαλωσα με την παλια συνταγη την προτιμω περισσοτερο.Ενω ξεπερναει στα παντα το botw το θυμιζει σχεδον σε ολα.Υπαρχει μεγαλη επαναληψιμοτητα για μενα στο παιχνιδι εως τωρα.Στα sky islands μολις βρεις tower και πας πανω σε οσα εχω παει εως τωρα ειναι πανομοιοτυπα σχεδον.

Εκει ομως που κερδιζει παρα πολυ το παιχνιδι ειναι στα depths.Εκει ειναι οντως τερμα ατμοσφαιρικο και δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου.

Οσο αφορα τωρα τα dungeons ακουγα απο τα reviews οτι ειναι καλυτερα απο του botw.Περισσοτερο μου αρεσε το build up μεχρι εκει παρα το ιδιο το dungeon τα οποια τα βρηκα τερμα βαρετα.

Κλεινοντας δυστηχως το γνωριζω,το ειπε και ο Aonuma αλλωστε οτι αυτο ειναι το template πλεον για τα zelda.Mε τετοιες πωλησεις και αποδοχη απο ολους λογικο.Eγω το μονο που ελπιζω,το εχω ξαναγραψει βεβαια,ειναι η σειρα να ακολουθησει την ιδια λογικη με τα 3d mario οπου η ιδια η Nintendo κανει διαχωρισμο στα "ειδη mario".Δηλαδη να εχουμε 2d/3d με την παλια συνταγη για να καλυπτουν τα χρονικα κενα εως οτου βγει το επομενο μεγαλο zelda.Γιατι το επομενο zelda το αναμενουμε απο το 2028 ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να σταθω αλλου σε αυτα που λες, 130 ωρες με 2 dungeons και χωρις καθολου depths τι ακριβως κανεις το εχω απορια 😂

Εγ  εχω 85 με 3 dungeons ανοιχτο ολο το μαπ και λιγο depths και νμζα ότι ειμ καλα. 

Παντως αυτο με την επαναληψιμοτητα, ισχυει. Οσο ωραιο παιχνιδια και να ειναι, οσο βελτιωμενο και αν ειναι, δεν ειχα αυτη την φρεσκαδα οπως το botw. 

Παρ'όλα αυτα θα το λιωσω οσο δεν παει και αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...