Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους μαχητες που παλευουν με τα depths: Καντε ενα δωρο στον εαυτο σας και φτιαξτε καμια ιπταμενη μηχανη και προβολεις μπροστα. Θα με θυμηθειτε. Περισσοτερα σε καμια 10ετια που θα το κανω 100%.

Edit: καντε upgrade τις μπαταριες πρωτα. Τουλαχιστον την 1η 8άδα.

Επεξ/σία από babality
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, babality είπε

Για τους μαχητες που παλευουν με τα depths: Καντε ενα δωρο στον εαυτο σας και φτιαξτε καμια ιπταμενη μηχανη και προβολεις μπροστα. Θα με θυμηθειτε. Περισσοτερα σε καμια 10ετια που θα το κανω 100%.

Edit: καντε upgrade τις μπαταριες πρωτα. Τουλαχιστον την 1η 8άδα.

Ρε φιλε πως κανουμε γρηγορα upgrade την μπαταρια; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο και το βαριεμαι ειναι η αληθεια. Ειναι ευκολο;

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Ρε φιλε πως κανουμε γρηγορα upgrade την μπαταρια; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο και το βαριεμαι ειναι η αληθεια. Ειναι ευκολο;

καθολου ευκολο. θελει απειρα zonaites. εγω μαρκαρα περιοχες στα depths που εχουν zonaites και πηγαινα και εκανα mining. επισης σκοτωνεις εχθρους στα depths και ριχνουν κι αυτοι zonaite. Πχ πανω δεξια στο χαρτη ειναι αυτη η περιοχη σαν σκουληκι και η ιδια περιοχη στα depths λεγεται Rist Mine. εκει φαρμαρα και ριχνει απειρα zonaites. Τελος μολις βλεπεις Blood moon και κανει reset ο χαρτης το κανεις παλι κι ετσι γλιτωνεις αρκετο χρονο. Γενικα αν βαριεσαι ειναι δυσκολα τα πραματα γιατι το exploration ειναι το main aspect του παιχνιδιου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ρε φιλε πως κανουμε γρηγορα upgrade την μπαταρια; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο και το βαριεμαι ειναι η αληθεια. Ειναι ευκολο;

Αν δεν έχεις κανει update, χρησιμοποιείς το bug του διπλασιασμου για να μαζέψεις zonarπωσταλενε, πας στο ορυχειο και τα ανταλλάσσεις με battery upgrades.

Aν εχεις το τελευταίο update καληνύχτα, ειναι τρομερα χρονοβόρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ρε φιλε πως κανουμε γρηγορα upgrade την μπαταρια; Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτο και το βαριεμαι ειναι η αληθεια. Ειναι ευκολο;

Αν ακολουθησεις ενα quest που εχει να κανει με τα depths θα πάρεις σχετικα καποιες ευκολες αναβαθμισεις μπαταρίας. Γενικα ειναι πιο ευκολο να τα μαζεψεις αποσο νομίζεις. 

 

2 ώρες πριν, stormrain είπε

Αν δεν έχεις κανει update, χρησιμοποιείς το bug του διπλασιασμου για να μαζέψεις zonarπωσταλενε, πας στο ορυχειο και τα ανταλλάσσεις με battery upgrades.

Aν εχεις το τελευταίο update καληνύχτα, ειναι τρομερα χρονοβόρο. 

Υπαρχει bug και στο τελευταίο update, απλα θα χρειαστεις ενα multishot bow και να εχεις ξεκλειδώσει μια συγκεκριμενη περιοχη, που θεωρητικά την βρισκεις πιο αργα στο γκειμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aonuma said that “it’s difficult to say anything about the future. That being said: thanks to previous Zelda games, a game like Tears of the Kingdom now exists. This game originated from the ideas that we had in the past. We always try to create something that offers more than previous titles. In that respect, we really aren’t concerned with our older games anymore. We prefer to look to the future”.

Το totk θα γινει παντως το εμπορικοτερο παιχνιδι της σειρας,ξεπερνοντας το botw .

Τωρα αυτο που θελω εγω να γινει με την σειρα ειναι να ακολουθησει αυτο που γινεται με τα mario.Διαχωρισμος 2d και 3d αρχικα και στα 3d να εχουμε botw/totk formula και τα παλια κλασσικα.Ηοpefull thinking βεβαια .

Οσο και να λατρευω μεχρι στιγμης το totk προτιμω χιλιες φορες τα παλια παιχνιδια.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, polakis21 είπε

Παντως ρε παιδια απορω πως εχουν βγει τοσα glitch και μετα απο καθε update βγαινουν κι αλλα. Τοσα bug σε zelda πρωτη φορα βλεπω...

Glitch είχε και το breath of the wild , ακόμα βρίσκουν απλά τώρα τελευταία έχουν μειωθεί τα βίντεο γιατί ασχολούνται με το tears .

Βug εγώ σε 110 ώρες gameplay δεν έχω βρει . Crash κανένα .  Το duplication glitch επίσης αν δεν διάβαζα πως γίνεται σιγά μην το έβρισκα .

Βugs και κακο κώδικα είχε το Skyrim όταν είχε βγει πχ ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγω πλακα πλακα δεν εχω βρει καποιο τυχαιο glitch, παρόλο που δεν εχω κανει update, εκτος απο το duplication glitch, το οποιο ειναι και ο λόγος που δεν εχω κανει update. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, polakis21 είπε

Παντως ρε παιδια απορω πως εχουν βγει τοσα glitch και μετα απο καθε update βγαινουν κι αλλα. Τοσα bug σε zelda πρωτη φορα βλεπω...

Πραγματικά,που τα είδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...