Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως η κλασσική συνταγή με κάποιους νεωτερισμούς θα μπορούσε να σταθεί σε ένα νέο ip ή σε ένα ήδη γνωστό (πχ Golden Sun). Θα μπορούσε να είναι ευκαιρία για τον Koizumi αλλά δυστυχώς ασχολείται με άλλα πράγματα. Γενικότερα όμως υπάρχει η γνώση και η δυναμική πωλήσεων επομένως δεν θα ρίσκαρε ιδιαίτερα η εταιρία πράττοντας μια τέτοια κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα να δω τι παίζει γιατί με το breath of the wild είχα πάθει πλάκα.Δε ξέρω αν θέλω να το συνεχίσω πριν τελειώσω κάποια που έχω ήδη ξεκινήσει.Είναι σαν να πήραν το breath of the wild και αντί να φτιάξουν κάτι καινούργιο το πλάκωσαν απλά στα έξτρα.Ειδικά αυτό που απλά κολλάς αντικείμενα μεταξύ τους το θεωρώ εντελώς άκυρο.Το μόνο που κατάφεραν είναι να θες περισσότερο χρόνο να καταλάβεις τι πρέπει να φτιάξεις για να λύσεις κάποιο γρίφο.Πράγμα που με κούρασε μετά από λίγο.Κόλλα το,ξεκόλλα το,άρχισε να το περιστρέφεις και πάλι από την αρχή.Μου φαίνεται ότι πλέον νομίζουν ότι με το να προσθέτουν ένα εκατομμύριο πράγματα στα παιχνίδια τα κάνουν πιο ενδιαφέροντα αλλά στην τελική απο ένα σημείο και μετά απλά θες να τελειώνει να πας στο επόμενο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες το τερματισα χθες. Τι επος θεε μου! Τι φτιαξανε παλι οι τυποι! Καλα εννοειται οτι ακομη μπορεις να παιζεις για μηνες. Οταν το τερματισεις και κανεις load το τελευταιο save σου βγαζει κατω δεξια πλεον και ποσοστο  ολοκληρωσης του παιχνιδιου. Ξερετε ποσο εχω; 45%!!!!! Μιλαμε για τεραστιων διαστασεων παιχνιδι με απειρα πραγματα να κανεις...Απιστευτο.

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, polakis21 said:

Παιδες το τερματισα χθες. Τι επος θεε μου! Τι φτιαξανε παλι οι τυποι! Καλα εννοειται οτι ακομη μπορεις να παιζεις για μηνες. Οταν το τερματισεις και κανεις load το τελευταιο save σου βγαζει κατω δεξια πλεον και ποσοστο  ολοκληρωσης του παιχνιδιου. Ξερετε ποσο εχω; 45%!!!!! Μιλαμε για τεραστιων διαστασεων παιχνιδι με απειρα πραγματα να κανεις...Απιστευτο.

Όταν το τερματίσεις και κάνεις load το τελευταίο save, σε βγάζει όπως στο BOTW πριν από το τελευταίο boss σαν να μην συνέβη ποτέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Charismo είπε

Όταν το τερματίσεις και κάνεις load το τελευταίο save, σε βγάζει όπως στο BOTW πριν από το τελευταίο boss σαν να μην συνέβη ποτέ?

Ναι αλλα σου βγαζει κατω δεξια το ποσοστο ολοκληρωσης του παιχνιδιου πλεον οπως και το ινφο του ganon στα profiles.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eως τωρα με διαφορα το καλυτερο quest ειναι των gorons.Το δε dungeon καπως θυμιζε τα παλια καλα dungeon.Αυτα τα θετικα.Τα πολλα αρνητικα που εχω μεχρι στιγμης θα τα γραψω αναλυτικα οταν με το καλο τερματισω το παιχνιδι.Σε κανα μηνα δηλαδη 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή είμαι αρχάριος και άργησα να μπω στο πνεύμα του παιχνιδιού, οτι πρεπει να ενώσω πράγματα κλπ, έφτασα στο πρώτο boss με 2 δεντρακια και μονο με βέλη :P βλέπω κάτι βίντεο που έχουν πολύ καλά όπλα. Δεν έχω εξερευνήσει καλά το νησί; Δεν ξέρω. Το θέμα είναι πως περνάω τον τυπο με τους κύβους μαυτα που έχω. έχω καταφέρει να του πάρω μεχρι μισή ζωή με 20 βέλη να απομένουν. Δεν ξερω αν έφταναν

ΥΓ. ξέρω θα με πείτε noob Κλπ αλλά τώρα μαθαίνω :D 

Υγ2. Εντάξει το πέρασα😛

Επεξ/σία από mrvaggos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, mrvaggos είπε

Επειδή είμαι αρχάριος και άργησα να μπω στο πνεύμα του παιχνιδιού, οτι πρεπει να ενώσω πράγματα κλπ, έφτασα στο πρώτο boss με 2 δεντρακια και μονο με βέλη :P βλέπω κάτι βίντεο που έχουν πολύ καλά όπλα. Δεν έχω εξερευνήσει καλά το νησί; Δεν ξέρω. Το θέμα είναι πως περνάω τον τυπο με τους κύβους μαυτα που έχω. έχω καταφέρει να του πάρω μεχρι μισή ζωή με 20 βέλη να απομένουν. Δεν ξερω αν έφταναν

ΥΓ. ξέρω θα με πείτε noob Κλπ αλλά τώρα μαθαίνω :D 

Υγ2. Εντάξει το πέρασα😛

Ποιο πρώτο boss; Μιλάμε για το construct στο great sky island; Γιατί εκτός ότι είναι optional, πρέπει να σε ενημερώσουμε ότι είσαι ακόμα στο tutorial. 

Επεξ/σία από Basilisc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Basilisc είπε

Ποιο πρώτο boss; Μιλάμε για το construct στο great sky island; Γιατί εκτός ότι είναι optional, πρέπει να σε ενημερώσουμε ότι είσαι ακόμα στο tutorial. 

Ναι έχεις δίκιο. Το κατάλαβα αργά. Τώρα μπήκα στον πρώτο χάρτη. Θέλω να πιστεύω δηλαδή καθώς έφυγα από το tutorial

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2023 στις 3:49 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Eως τωρα με διαφορα το καλυτερο quest ειναι των gorons.Το δε dungeon καπως θυμιζε τα παλια καλα dungeon.Αυτα τα θετικα.Τα πολλα αρνητικα που εχω μεχρι στιγμης θα τα γραψω αναλυτικα οταν με το καλο τερματισω το παιχνιδι.Σε κανα μηνα δηλαδη 😁

Ποια ειναι τα πολλα αρνητικα δηλαδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα αρνητικα δεν ξερω αν εχει, αλλα εγω δεν νιωθω τον ιδιο ενθουσιασμο με το botw. 

Μετα απο 100ωρες, εχω κανει 3 ναους, και αρκετα γυρω γυρω, το παιχνιδι εχει απειρο υλικό και πραγματα να ασχοληθεις. 

Ειναι ολα οσα ακριβως περιμενα απτο sequel, και παραπάνω. 

Αλλα δεν ειναι botw, δεν ειναι η πρωτη αγαπη που λενε... 

Βέβαια σαν sequel μπορεις να το κατηγορήσεις για αυτο? Προφανως και οχι. 

Εξαιρετικό γκειμ για μενα, χωρις ουσιαστικο ψεγαδι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ποια ειναι τα πολλα αρνητικα δηλαδη;

Αν και θελω να τελειωσω το game πρωτα ας γραψω μονο το πιο βασικο.Το εχω αναφερει και σε αλλο post. Τα "dungeons" ειναι πολυ κακα.Ολα εχουν ακριβως το ιδιο σκεπτικο ξεκλειδωσε το ταδε,γυρνα το ταδε.Να μου πεις και στα παλια zelda τι ηταν,βρες κλειδια σκοτωσε το mini boss παρε το item του dungeon και με αυτο σκοτωνεις το boss.Η διαφορα ομως ηταν το item που ολο το dungeon ειχε στηθει γυρω απο αυτο και πως οταν το επαιρνες ανοιγε ολο μετα.Ασε που ειχες και την απορια τι θα ηταν το item καθε φορα.Επισης το ιδιο ακριβως cutscene.Εχω κανει τα 3 dungeons και στο τελος βλεπεις το ιδιο ακριβως cutscene.Θα μπορουσαν να το διαφοροποιησουν για τον καθενα.

Τα υπολοιπα θα τα γραψω ξαναλεω οταν τελειωσω οριστικα το παιχνιδι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είπα να το συνεχίσω αφού τελείωσα με το SMTV.Είναι πολύ ωραίο αλλά έχει μέχρι στιγμής ένα αρνητικό.Η ιστορία δεν έχει κολλήσει σωστά στο παιχνίδι.Έφτιαξαν κάτι τεράστιο και σου λέει κάνε ότι θες με ότι σειρά εσύ θέλεις και υπάρχει και η ιστορία που απλά την πετάξαμε και αυτή τελείως τυχαία.Δε σε οδηγεί σωστά να τη δεις με τη σειρά.Είδα τυχαία βίντεο στο YouTube που λέει ένας πρώτα ψάξτε τα δάκρυα για να δείτε την ιστορία.Αν δε δεις οδηγό να τα δεις με τη σειρά καταλήγεις να φας spoiler από μόνος σου.Επίσης ενώ υπάρχουν τα δάκρυα και έχεις δει τι συνέβη κάθε φορά που πας στο κάθε dungeon σε ρωτάνε που είναι η Zelda και αντί να απαντήσει ο Link ξέρεις έγινε αυτό και αυτό είναι σαν να μην είδε ποτέ τα οράματα.Και επειδή και τα dungeons επιλέγεις εσύ τη σειρά η σκηνή στο τέλος είναι η ίδια στην ουσία.Μόνο αυτό με ξενέρωσε και οι κατασκευές με την πράσινη τσίχλα.Το αποτέλεσμα μοιάζει με κατασκευές που φτιάχναμε στο δημοτικό στα καλλιτεχνικά.Κατά τα άλλα το παιχνίδι δεν υπάρχει και δε νομίζω ότι πλέον μπορούν να γυρίσουν στο παλιό στυλ παιχνιδιών Zelda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο οτι αμα μαθεις τι εχει γινει σε ρωτανε για την ζελντα και κανεις οτι δεν ξερεις τπτ, εχεις δικιο ειναι τερμα fail. 

Για τα tears θεωρητικα υπαρχει σειρα να τα δεις και χωρις οδηγο στο παιχνιδι μεσα, αλλα ειναι πολυ ευκολο να σου ξεφύγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...