Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom [Switch]


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας νιώθω, συνάδελφοι γονείς! Κι εγώ παίζω μόνο στην τουαλέτα και μετά τον ύπνο του μικρού - το οποίο σημαίνει πολλά ξενύχτια μέχρι τώρα. Εγώ είμαι στα 28 shrines.

Κανείς άλλος που να πιστεύει ότι το παιχνίδι θα μπορούσε να είναι και λίγο πιο μαζεμένο; Το ίδιο σκεφτόμουν όταν έπαιζα το Elden Ring. Παραείναι τεράστιο! Ή μπορεί να το νιώθω αυτό επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cubilone είπε

Σας νιώθω, συνάδελφοι γονείς! Κι εγώ παίζω μόνο στην τουαλέτα και μετά τον ύπνο του μικρού - το οποίο σημαίνει πολλά ξενύχτια μέχρι τώρα. Εγώ είμαι στα 28 shrines.

Κανείς άλλος που να πιστεύει ότι το παιχνίδι θα μπορούσε να είναι και λίγο πιο μαζεμένο; Το ίδιο σκεφτόμουν όταν έπαιζα το Elden Ring. Παραείναι τεράστιο! Ή μπορεί να το νιώθω αυτό επειδή ο χρόνος μου είναι περιορισμένος.

το δεύτερο είναι μάλλον  , αν ήμουν πχ  φοιτητής και <30 δε θα είχα κανένα πρόβλημα ίσα ίσα θα ήταν ευπρόσδεκτη η μεγάλη διάρκεια. τώρα όμως τα πράγματα είναι δύσκολα ... στην τιβι επίσης πολυ δυσκολο να παίξω γιατί είτε θα κοιμάται το παιδί η μολις με δει να παίζω θα μου ζητήσει να παίξουμε Μάριο καρτ ή bowsers fury ( έχει φοβερή απήχηση λόγω του γιγάντιου cat mario ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συγγνωμη, κατι που ηθελα να σχολιασω εδω και μερες. Το να εχουν τον χαρτη στα abilities τι φαση ειναι? "Ωπ χαθηκα, κατσε να χρησιμοποιησω την ικανοτητα αναγνωσης του χαρτη ξερωγω"? 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, stormrain είπε

Συγγνωμη, κατι που ηθελα να σχολιασω εδω και μερες. Το να εχουν τον χαρτη στα abilities τι φαση ειναι? "Ωπ χαθηκα, κατσε να χρησιμοποιησω την ικανοτητα αναγνωσης του χαρτη ξερωγω"? 😂😂

ναι ανουσιο τελειως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, stormrain είπε

Συγγνωμη, κατι που ηθελα να σχολιασω εδω και μερες. Το να εχουν τον χαρτη στα abilities τι φαση ειναι? "Ωπ χαθηκα, κατσε να χρησιμοποιησω την ικανοτητα αναγνωσης του χαρτη ξερωγω"? 😂😂

Είναι τόσο ανούσιο, που σκέψου μέχρι να διαβάσω το σχόλιο σου είχα ξεχάσει εντελώς πως εμφανίζεται στα Abilities και παίζει να έχω γράψει 30 ώρες στο game. 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εκτος απο λεπτομερεστατο μοντελο φυσικης εχει και αντιστοιχο καιρικών συνθηκων και θερμοκρασιας. Πχ οταν βρεχει και εισαι καπου σχετικα ψηλά η θερμοκρασια πεφτει/ ο λινκ κρυώνει , η πχ στην ερημο αν πας σε σκιερο μερος η θερμοκρασια πεφτει επισης και μπορει και εκει να μεταβληθει αντιστροφα με το υψομετρο.  Οταν εχει δυνατη βροχη το stealth σου ανεβαινει και αλλα πολλα και διαφορα .

Απιστευτες λεπτομέριες που εκτοξέυουν το immersion  αφου σε αφήνουν νατα ανακαλύψεις μόνος σου σκεπτόμενος όπως στον πραγματικό κόσμο, και μου κανει εντύπωση οτι τίποτα απο αυτά δεν εχει διαφημιστει/προβληθει κλπ, απλα υπαρχουνε με μια φυσικοτητα και σου δείνουν την αίσθηση οτι οι τύποι τα βάλαν με ευκολία και χαλάρα στο παιχνίδι . Ειλικρίνα νίωθω οτι έχουμε να κάνουμε με μάγους πλεόν.

edit: μωλις τωρα ειδα ενα βιντεακι με ενα τυπο που ψεκασε με καπνο ( puffshroom)  τις μελλισες για να τους παρει την κερυθρα χωρις να του επιτεθουν , οτι δηλαδη κανουν και οι μελισσοκομοι στη πραγματικοτητα , απιστευτα πραγματα......

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ψαχνω τον light dragon για το master sword αλλα δεν τον βλεπω πουθενα στον ουρανο. Ολο κατι αλλους δρακους βρισκω μονο. Που διαολο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια ψαχνω τον light dragon για το master sword αλλα δεν τον βλεπω πουθενα στον ουρανο. Ολο κατι αλλους δρακους βρισκω μονο. Που διαολο ειναι;

Spoilers......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polakis21 είπε

Ρε παιδια ψαχνω τον light dragon για το master sword αλλα δεν τον βλεπω πουθενα στον ουρανο. Ολο κατι αλλους δρακους βρισκω μονο. Που διαολο ειναι;

Υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία που εμφανίζεται συχνά , επίσης αν δε κάνω λάθος υπάρχουν τρεις τρόποι για να πάρεις το master sword  και μπορείς να παρακάμψεις το ένα τρόπο που είναι αυτός που λες . Για να μην γράφουμε spoilers googlare master sword quest και θα βρεις εύκολα τη λύση , απλά να ξέρεις ότι θες δύο stamina wheels 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Υπάρχουν συγκεκριμένα σημεία που εμφανίζεται συχνά , επίσης αν δε κάνω λάθος υπάρχουν τρεις τρόποι για να πάρεις το master sword  και μπορείς να παρακάμψεις το ένα τρόπο που είναι αυτός που λες . Για να μην γράφουμε spoilers googlare master sword quest και θα βρεις εύκολα τη λύση , απλά να ξέρεις ότι θες δύο stamina wheels 

Εχω ηδη δυο κυκλους απλα ειμαι στην αρχη και βαριομουνα να κανω τα quest. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Εχω ηδη δυο κυκλους απλα ειμαι στην αρχη και βαριομουνα να κανω τα quest. 

Σε καταλαβαίνω και γω κάπου στο ενδιάμεσο είμαι αλλά όλο κάτι προκύπτει στο παιχνίδι και ξεφεύγω σε κάτι άλλο , είναι χαοτικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Σε καταλαβαίνω και γω κάπου στο ενδιάμεσο είμαι αλλά όλο κάτι προκύπτει στο παιχνίδι και ξεφεύγω σε κάτι άλλο , είναι χαοτικό 

Εγω τι να πω που αντι να κανω το main mission, τρεχω απο δω κι απο κει για να φαρμαρω διαφορα. Και αντε πες αυτό ειναι χρηστικό, το οτι κατασκευάζω αμαξακια και αεροπλανακια χωρις λογο τι σου λέει? 🤣

Αλλα μιλάμε για pure fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stormrain είπε

Εγω τι να πω που αντι να κανω το main mission, τρεχω απο δω κι απο κει για να φαρμαρω διαφορα. Και αντε πες αυτό ειναι χρηστικό, το οτι κατασκευάζω αμαξακια και αεροπλανακια χωρις λογο τι σου λέει? 🤣

Αλλα μιλάμε για pure fun!

Με τις κατασκευές δε το έχω ρε γμτ , ότι φτιάχνω είναι pure failure   ,ευτυχώς τα πάω καλά στα shrines  και με τα κοροκς και δεν αισθάνομαι εντελώς βλάκας .

Αφού σου αρέσουν είδα ένα τύπο που εφτιαχνε βαλλιστικούς πυραύλους , και έκανε ντου σε εχθρικές βάσεις . Think about it....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...