Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα «Κινούμαι Ηλεκτρικά» και εμπειρίες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, dexs7 είπε

Καλησπέρα στην ομάδα,

Το serial number για την υπεύθυνη δήλωση που το βρίσκουμε;;

Έψαξα όλο το ποδήλατο αλλά δεν αναφέρει κάπου αριθμό, 

 

Στο frame number του ηλεκτριοκου ποδηλατου αναφερεσαι?

Σιγουρα θα το γραφει σε καποιο σημειο στο σκελετο του ποδηλατου αναγλυφα, αλλα εκτος αυτου ο πωλητης κατα την αγορα δεν σου εχει δωσει και ενα χαρτι πιστοποιητικο συμμορφωσης του ποδηλάτου? Πανω εκει γραφει αναλυτικα ολα τα στοιχεια του ποδηλατου και εννοειτε γραφει και το frame number.

Aν δεν τυχον δεν σου εδωσε τετοιο χαρτι, πηγαινε να το ζητησεις γιατι ειναι ειναι ενα απο τα απαραιτητα δικαιολογητικα που πρeπει να καταθεσεις για να παρεις τα χρηματα της επιδοτησης.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

«Εγκεκριμένη αίτηση προς υπαγωγή» σημαίνει ότι θα λάβει τελικά χρηματοδότηση ή πάλι είναι στον αέρα με όλα αυτά ως τώρα;

Νομιζεις ξερει καποιος να πει με σιγουρια?

Εμενα στο σταδιο που αναφερεις ηταν τον Απριλιο και τον Ιουνιου μπηκε στην τελικη φαση, που ειναι η φαση υποβολης δικαιολογητικων ολοκληρωσης. Πλεον εχω κλεισει 4 γεματους μηνες που εχω ανεβασει τα απαιτουμενα δικαιολογητικα της τελικης φασης (και κοντευω τους 7 μηνες αναμονης συνολικα) και ακομη δεν εχω δει  ευρω και με αυτα τα "λεφτα τελος" που διαβαζω πλεον πολυ αμφιβαλω και αν θα δω ποτε λεφτα.

Αυτο το προγραμμα κατεληξε μια κοροιδια και μιση, μας δουλεουν ψιλο γαζι

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν λάβει έγκριση η αίτηση τους είναι σε υπαγωγή μια χαρά θα χρηματοδοτηθούν. Απλά έχει γίνει αλλαγή του υπουργείου και σιγά σιγά τώρα τα προχωράνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, taslikos είπε

Όσοι έχουν λάβει έγκριση η αίτηση τους είναι σε υπαγωγή μια χαρά θα χρηματοδοτηθούν. Απλά έχει γίνει αλλαγή του υπουργείου και σιγά σιγά τώρα τα προχωράνε. 

Ποσό σιγά τα προχωράνε;
Aρχισα να διανύω τον 5ο μήνα αναμονής από τότε που η αίτηση μπήκε στο τελικό στάδιο και κατέθεσα τα τελικά δικαιολογητικά ολοκλήρωσης και κοντεύω να κλείσω  πλέον 7 μηνες  από την αρχική ημερομηνία αίτησης και φως δεν φαίνεται ακόμα. 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέθεσα τα δικαιολογητικά για την τελική φάση αξιολόγησης, 

Για ηλεκτρικο ποδήλατο  

Γνωρίζετε πόσες μέρες θα κάνουν να ελέγχουν ;

Για να περάσω σε πίστωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dexs7 είπε

Κατέθεσα τα δικαιολογητικά για την τελική φάση αξιολόγησης, 

Για ηλεκτρικο ποδήλατο  

Γνωρίζετε πόσες μέρες θα κάνουν να ελέγχουν ;

Για να περάσω σε πίστωση 

Εαν ειχες κανει τον κοπο να διαβαΣεις το ποστ μου 2-3 μυνηματα πιο πανω, θα δεις οτι ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με εσενα, με την διαφορα οτι  εγω τα δικαιολογητικα τελικης φασης αξιολογησης τα κατεθεσα τον Ιουνιου.

Για ηλεκτρικο ποδηλατο και εγω.

Περασαν σχεδον 4μιση μηνες πλεον και ακομη δεν  ελεχθηκαν, τα συμπερασματα δικα σου

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2023 στις 7:14 ΜΜ, korakios είπε

https://www.carandmotor.gr/nea/etsi-tha-kratithei-sti-zoi-kinoymai-ilektrika-2

 

Αν ισχύουν αυτά που λέει , τότε το νου σας μη σας πετάξουν έξω με τα δικαιολογητικά

Στα υπόψιν ότι εάν χρειασθεί οποιαδήποτε διόρθωση στα δικαιολογητικά σε πετάει εκτός σειράς και πρέπει να βάλεις script ή να κάθεσαι να πατάς το κουμπί για να ξαναγίνει η αίτηση τραγικό, πήρα τηλέφωνο μου είπαν να ανοίξω support ticket και εκεί σήκωσαν τα χέρια ψηλά είναι ξεκάθαρο bug αλλά δεν τους ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/10/2023 στις 7:46 ΜΜ, apostolosapok είπε

Στα υπόψιν ότι εάν χρειασθεί οποιαδήποτε διόρθωση στα δικαιολογητικά σε πετάει εκτός σειράς και πρέπει να βάλεις script ή να κάθεσαι να πατάς το κουμπί για να ξαναγίνει η αίτηση τραγικό, πήρα τηλέφωνο μου είπαν να ανοίξω support ticket και εκεί σήκωσαν τα χέρια ψηλά είναι ξεκάθαρο bug αλλά δεν τους ενδιαφέρει.

Σε ποια δικαιολογητικα αναφερεσαι?

Στο αρχικο σταδιο που βαζεις την προσφορα του καταστηματος η στα τελικα δικαιολογητικα που μπαινει η αποδειξη αγορας του οχηματος κτλ?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Σε ποια δικαιολογητικα αναφερεσαι?

Στο αρχικο σταδιο που βαζεις την προσφορα του καταστηματος η στα τελικα δικαιολογητικα που μπαινει η αποδειξη αγορας του οχηματος κτλ?

Στο αρχικό στάδιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Σύμφωνα με το άρθρο θα πραγματοποιηθουν 2 πληρωμες στους δικαιουχους μεχρι τελους του ετους , μια για καθε μηνα (Νοεμβριο-δεκεμβριο).

Αντε να δουμε αν θα βγει αληθινο το αρθρο και τσουλησει το πραμα, κοντευω ηδη  τους 8 μηνες αναμονης.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2023 στις 1:49 ΠΜ, Silverage είπε

Πολλοί.

Τις εργάσιμες ώρες να προσπαθείς που ακυρώνουν αιτήσεις και μπορεί να ανοίξει για λίγο το σύστημα.

Τώρα Νοέμβριο έχει νόημα που το δοκιμάζω, ή χάνω χρόνο? Έχουμε αναφορά από κάποιον που κατάφερε κ υπέβαλε τώρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...