Προς το περιεχόμενο

Parkside επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα θα ήταν αν το έβρισκες όταν το βγάζει με φορτιστή και μία μπαταρία στα 50 αλλά το βγάζει σπάνια αν το χρειάζεσαι τσίμπα το αν είσαι και επαγγελματίας κόψε το σε τιμολόγιο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, pavloa είπε

Έφερε το lidl το συγκεκριμένο επαναφορτιζόμενο https://www.lidl-hellas.gr/p/ergalia-parkside/parkside-set-epanafortizomeno-drapanokatsavido-20-v-pabs-20-li-g8/p173272

Απο την ωρα που σταματησαν την εκδοση με +κρουστικο, δεν αξιζει για τα δωρα, μιας και βγαινει εν τελει για πολυ περιορισμενες δουλειες. Καλυτερα περιμενε να πετυχεις καμια προσφορα σε basic κρουστικα δραπανοκατσαβιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις το δυνατό με κρούση. Είναι μαύρο κ δεν το έχει βγάλει ακόμα κάποιο ελληνικό Lidl. Δεν ξέρω πότε θα το βγάλουν αλλά στο γερμανικό πχ το έχουν. Έχει 80nm και κρούση, λίγο πιο ακριβό αλλά αξίζει. Το έχω πάρει για έναν φιλο κ είναι πολύ ευχαριστημένος. Έχει γύρω στα 100 χωρίς μπαταρία, και πιστεύω θα χρειαστείς 4αρα μπαταρία. Λέγεται parkside performance PSBSAP. Το έχω δει να το πουλάνε στην Ελλάδα, αλλά όχι από τα lidl, κ επειδή στα parkside η εγγυηση είναι που μας ενδιαφερει, εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι που να το βγάλει. Νομίζω κάποια στιγμή είχε βγάλει το 60nm, που είναι κ αυτό «ίδια σειρά».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, CaMp3on είπε

https://www.lidl-hellas.gr/p/idi-kipou/livarno-home-iliakos-provoleas-led/p173454

Παιδιά για να μην ανοίγω νέο θέμα. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό; Γενικά υπάρχει ηλιακός προβολέας που δεν είναι απάτη;

Αυτο που βλεπεις μια χαρα ειναι. Εκτος και αν περιμενεις να λειτουργει , λες και ειναι συνδεδεμενο στην πριζα.

22 ώρες πριν, pavloa είπε

Καλημέρα καλή βδομάδα..

Έφερε το lidl το συγκεκριμένο επαναφορτιζόμενο https://www.lidl-hellas.gr/p/ergalia-parkside/parkside-set-epanafortizomeno-drapanokatsavido-20-v-pabs-20-li-g8/p173272

Το έχει πάρει κάποιος? Για δουλείες μέσα στο σπίτι αξίζει ή να πάω σε κάτι άλλο?  Απο θέμα εγγύησης τι γίνετε?

Κοιτούσα και το total https://www.skroutz.gr/s/25227691/Total-TDLI200215-Δραπανοκατσάβιδο-Μπαταρίας-20V-2x2Ah.html

Πιο αξίζει να πάρω?

Για να κανεις τρυπες σε τοιχους το θελεις? ή για κατσαβιδιερα ? Αν το θελεις για να τρυπας τοιχους, μην το παρεις. Φερνει και αλλο εργαλειο με κρουση το οποιο ειναι για αυτη την δουλεια. Χτες εκανα τρυπες στο πεζοδρομιο με 10αρι τρυπανι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα..

Χθες που έψαχνα τα παλιά φυλλάδια είχε τον Φεβρουάριο αυτό με κρούση αλλά στην δύναμη φαίνεται ίδιο με αυτό που έχει βγάλει τώρα το lidl που ήθελα να πάρω. Το θέλω για έπιπλα, καμιά βίδα σε τοίχο κτλ. αλλά και άντε για καμιά τρύπα σε τούβλο αν είναι δύσκολο το σημείο και δεν μπορώ να τραβήξω ρεύμα. Έχω του ρεύματος με κρούση για τρύπημα.

Αυτό που έβαλα στην φωτογραφία είναι πράγματι με κρούση ή μπα?

Την μαύρη σειρά την ξέρω αλλά πολύ σπάνια τα φέρνει.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-16 070332.jpg

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για kra...... που γράφει κάποιος φίλος, διάβασα σε σχόλιο σε σκρουτζ για κάποιο μοντέλο πως είναι παράκεντρα !!

(Εψαχνα κι εγώ τι κυκλοφορεί για να κάνω γυάλισμα μοτοσυκλέτας και έλεγα να κινηθώ σε to... 20v x2, διαβάζοντας τα σχετικά σχόλια εκεί)

Επεξ/σία από SoullessRider
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι πως εχουν εξελιχθει τα εργαλεία  το μέλλον είναι τα επαναφορτιζόμενα.

Αρα αν κάποιος πάει σε επαναφορτιζόμενο τα parkside από lidl είναι μία πολύ καλή λύση διότι θα μπορεί και θα βρίσκει αύριο να πάρει και ότι άλλο εργαλείο του χρειάζεται και δεν είναι αναγκη να προμηθεύεται άλλους φορτιστες και άλλες μπαταρίες διότι όλα τα εργαλεία χρησιμοποιούν τις ίδιες. Ειδικά για κάποιον ερασιτέχνη μια χαρα εργαλεία είναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, sotos 1 είπε

Μπαταρίες τέτοιου τύπου όταν δουλεύουν μια φορά τον μήνα πάνε χρόνια, στην μπαταρία δοκιμάζεται η αντοχή της σε καθημερινή χρήση και σε βάθος χρόνου, τώρα για επαγγελματική χρήση με κρούση μόνο ρεύμα 

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Μια χαρά δουλεύουν και της μπαταρίας με κρούση. Γιατί να ανεβαίνεις μια ολόκληρη σκάλα με καλώδια όταν με μπαταρία μπορείς να κάνεις την δουλειά σου; Δεν βρίσκω τον λόγο.

16 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ετσι πως εχουν εξελιχθει τα εργαλεία  το μέλλον είναι τα επαναφορτιζόμενα.

Αρα αν κάποιος πάει σε επαναφορτιζόμενο τα parkside από lidl είναι μία πολύ καλή λύση διότι θα μπορεί και θα βρίσκει αύριο να πάρει και ότι άλλο εργαλείο του χρειάζεται και δεν είναι αναγκη να προμηθεύεται άλλους φορτιστες και άλλες μπαταρίες διότι όλα τα εργαλεία χρησιμοποιούν τις ίδιες. Ειδικά για κάποιον ερασιτέχνη μια χαρα εργαλεία είναι.

Αυτό ακριβώς είναι το ωραίο με τα parkside. Το κομμάτι μπαταρία. Χρόνια τώρα χρησιμοποιούν την ίδια για 20V την ίδια για 18V την ίδια για 12V κ.ο.κ

1 ώρα πριν, xippotis είπε

Έχει 80nm και κρούση

Το θέλω χθες. Πως το φέρνουμε Ελλάδα; 😵

edit: Βλέπω βέβαια ότι καπνίζει αρκετά

 

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δεν υπάρχει αυτό που λες. Μια χαρά δουλεύουν και της μπαταρίας με κρούση. Γιατί να ανεβαίνεις μια ολόκληρη σκάλα με καλώδια όταν με μπαταρία μπορείς να κάνεις την δουλειά σου; Δεν βρίσκω τον λόγο.

Αυτό ακριβώς είναι το ωραίο με τα parkside. Το κομμάτι μπαταρία. Χρόνια τώρα χρησιμοποιούν την ίδια για 20V την ίδια για 18V την ίδια για 12V κ.ο.κ

Το θέλω χθες. Πως το φέρνουμε Ελλάδα; 😵

edit: Βλέπω βέβαια ότι καπνίζει αρκετά

 

Έχεις δίκιο αν μιλάμε για μια δυο τρύπες αλλά επαγγελματίες με επαγγελματίες έχουν διαφορά σε πολλά σημεία, οσο για τις μπαταρίες η αναφορά που έκανα είναι ότι μπορούν να έχουν μεγάλη διάρκεια ζωής με λίγους κύκλους φόρτισης, δεν είναι θέμα κρούσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AMCholder είπε

Καλύτερα θα ήταν αν το έβρισκες όταν το βγάζει με φορτιστή και μία μπαταρία στα 50 αλλά το βγάζει σπάνια αν το χρειάζεσαι τσίμπα το αν είσαι και επαγγελματίας κόψε το σε τιμολόγιο . 

Θα περιμένω μπας και το ξανά βγάλει.

Λίγο μαγαζιού μπορώ να το κόψω τιμολόγιο.. απλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν το κόψεις τιμολόγιο μειώνεται ο χρόνος εγγύησης.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, pavloa said:

Καλημέρα..

Χθες που έψαχνα τα παλιά φυλλάδια είχε τον Φεβρουάριο αυτό με κρούση αλλά στην δύναμη φαίνεται ίδιο με αυτό που έχει βγάλει τώρα το lidl που ήθελα να πάρω. Το θέλω για έπιπλα κτλ. αλλά και άντε για καμιά τρύπα σε τούβλο αν είναι δύσκολο το σημείο και δεν μπορώ να τραβήξω ρεύμα, έχω του ρεύματος με κρούση.

Είναι πράγματι με κρούση ή μπα?

Την μαύρη σειρά την ξέρω αλλά πολύ σπάνια τα φέρνει.

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-05-16 070332.jpg

Αυτό που δείχνεις στο φυλλάδιο όντως έχει κρούση, αυτό που βγάζει τώρα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pavloa είπε

Θα περιμένω μπας και το ξανά βγάλει.

Λίγο μαγαζιού μπορώ να το κόψω τιμολόγιο.. απλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν το κόψεις τιμολόγιο μειώνεται ο χρόνος εγγύησης.. ισχύει κάτι τέτοιο?

Έχει ένα χρόνο εγγύηση με τιμολόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτό που δείχνεις στο φυλλάδιο όντως έχει κρούση, αυτό που βγάζει τώρα όχι.

Οπότε καλύτερα να περιμένω να ξανά βγάλει αυτό την κρούση.

18 λεπτά πριν, sotos 1 είπε

Έχει ένα χρόνο εγγύηση με τιμολόγιο 

Οπότε από τα δύο χρόνια πέφτει στον ένα χρόνο με τιμολόγιο? Από την μια συμφέρει να μην το πάρω με τιμολόγιο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, fysikos είπε

απλα για να μπορούμε να συγκρίνουμε, αυτό στο φυλλάδιο είναι στα 25,99 ΧΩΡΙΣ μπαταρία

Αν το φέρει στον ίδια τιμή στα 26 ευρώ συμφέρει, η μπαταρία μαζί με τον φορτιστή άλλα 25 ευρώ οπότε πάμε στα 50ευρώ και άλλη μια μπαταρία πόσο να κάνει 10-15ευρώ?

Πιο πολύ συμφέρει έτσι παρά αυτό που έχουν τώρα, καλα που δεν το βρήκα και δεν το πήρα..

Επεξ/σία από pavloa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...