Προς το περιεχόμενο

Parkside επαναφορτιζόμενο δραπανοκατσάβιδο


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, pavloa είπε

Αν το φέρει στον ίδια τιμή στα 26 ευρώ συμφέρει, η μπαταρία μαζί με τον φορτιστή άλλα 25 ευρώ οπότε πάμε στα 50ευρώ και άλλη μια μπαταρία πόσο να κάνει 10-15ευρώ?

Πιο πολύ συμφέρει έτσι παρά αυτό που έχουν τώρα, καλα που δεν το βρήκα και δεν το πήρα..

Τις μπαταρίες 2AH 20V τις έχουν στα 19 ευρώ όταν τις φέρνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Αν το φέρει στον ίδια τιμή στα 26 ευρώ συμφέρει, η μπαταρία μαζί με τον φορτιστή άλλα 25 ευρώ οπότε πάμε στα 50ευρώ και άλλη μια μπαταρία πόσο να κάνει 10-15ευρώ?

Πιο πολύ συμφέρει έτσι παρά αυτό που έχουν τώρα, καλα που δεν το βρήκα και δεν το πήρα..

Γι αυτο το ανέφερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, pavloa said:

Αν το φέρει στον ίδια τιμή στα 26 ευρώ συμφέρει, η μπαταρία μαζί με τον φορτιστή άλλα 25 ευρώ οπότε πάμε στα 50ευρώ και άλλη μια μπαταρία πόσο να κάνει 10-15ευρώ?

Πιο πολύ συμφέρει έτσι παρά αυτό που έχουν τώρα, καλα που δεν το βρήκα και δεν το πήρα..

Η μπαταρία σκέτη 20, ο φορτιστής σκέτος κάπου 10-12, το σετ μπαταρία + φορτιστής όπως είπες και εσύ 25. Όμως έχει και τα εξαρτήματα κασετίνας, αν υπολογίσεις και αυτά τότε βγαίνει πολύ παραπάνω από τα 99€ του σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, pavloa είπε

Θα περιμένω μπας και το ξανά βγάλει.

Λίγο μαγαζιού μπορώ να το κόψω τιμολόγιο.. απλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν το κόψεις τιμολόγιο μειώνεται ο χρόνος εγγύησης.. ισχύει κάτι τέτοιο?

δεν ξέρω εάν ισχύει εγώ πάντως τα κόβω τιμολόγιο σαν μεταπώληση όχι για επαγγελματική χρήση , αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο μέχρι να σε χαλάσει η μπαταρία θα λήξει η εγγύηση . όλα τα συνεργεία για δεύτερα εργαλεία με αυτους του βιδολόγους πάνε έχουν σαν πρώτα dewalt bosch makita και σαν backup τα parkside

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άξιζε για το σπίτι, κύριος γιατί δεν έχει κρούση κ θα χρειαστείς να έχεις + δεύτερο εργαλείο για τρύπες σε τοίχους.

Υ.γ Και από δύναμη το συγκεκριμένο είναι στα ίδια με καλό 12αρη.

Εάν δεν το βιάζεσαι περίμενε να το φέρει με κρούση, η εάν φέρει το μαύρο ακόμα καλύτερα.

Θα προτιμούσα του lidl γενικά γιατί έχει και αρκετό "οικοσύστημα" στα εργαλεία μπαταρίας και είναι αρκετά οικονομικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Όμως έχει και τα εξαρτήματα κασετίνας, αν υπολογίσεις και αυτά τότε βγαίνει πολύ παραπάνω από τα 99€ του σετ.

Ναι μην χάσεις το εκπληκτικό κοπίδι και μέτρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, manolis940 said:

Ναι μην χάσεις το εκπληκτικό κοπίδι και μέτρο.

Δεν έχει μόνο αυτά η κασετίνα και σε κάποιους μπορεί να είναι χρήσιμα, ο καθένας ας κρίνει μόνος του αν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Δεν έχει μόνο αυτά η κασετίνα και σε κάποιους μπορεί να είναι χρήσιμα, ο καθένας ας κρίνει μόνος του αν αξίζει.

Βάλε την αξία τους κάτω και αγόρασε τα χωριστά. Στα ίδια χρήματα θα πάρεις και το καλό κοπίδι της parkside και κρουστικό. Τώρα για τις μύτες, δεν θα μείνω. Είναι πάντα κάτω του μετρίου όπως και σε όλα τα φθηνά τρυπάνια και πάντα χρειάζεται να αγοράσεις καλύτερες αν θες με αξιοπρέπεια να κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, manolis940 said:

Βάλε την αξία τους κάτω και αγόρασε τα χωριστά. Στα ίδια χρήματα θα πάρεις και το καλό κοπίδι της parkside και κρουστικό. Τώρα για τις μύτες, δεν θα μείνω. Είναι πάντα κάτω του μετρίου όπως και σε όλα τα φθηνά τρυπάνια και πάντα χρειάζεται να αγοράσεις καλύτερες αν θες με αξιοπρέπεια να κάνεις την δουλειά σου.

Στα ίδια χρήματα όλα όσα έχει η κασετίνα ούτε για αστείο, αν παραλείψεις τα περισσότερα και πάρεις μόνο το κοπίδι ίσως.

Όσο για την ποιότητα των εξαρτημάτων όντως είναι κάτω του μετρίου όπως σωστά είπες, το αν καλύπτουν κάποιον όμως θα το κρίνει μόνος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, AMCholder είπε

δεν ξέρω εάν ισχύει εγώ πάντως τα κόβω τιμολόγιο σαν μεταπώληση όχι για επαγγελματική χρήση , αλλά το συγκεκριμένο μοντέλο μέχρι να σε χαλάσει η μπαταρία θα λήξει η εγγύηση . όλα τα συνεργεία για δεύτερα εργαλεία με αυτους του βιδολόγους πάνε έχουν σαν πρώτα dewalt bosch makita και σαν backup τα parkside

 

Ε ναι, αυτά τα παίρνουν επαγγελματίες κ τους πίνουν το αίμα… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως επειδή το έχω, για καμιά τρυπούλα σε τοίχο(σοβά και τούρβο, όχι τσιμέντο) μια χαρά τα καταφέρνει.

Για τσιμέντο θες κρουστικό.

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα τρυπάνια και κτλ που έχει στο βαλιτσάκι δεν τα εμπιστεύομαι για δουλείες. Μια φορά είχα πάρει τρυπάνια από το lidl, άνοιξα μια τρύπα και στην επόμενη δεν έκανε τίποτα, χάλασε η μύτη... για το ξύλο κάτι λένε αλλά για τούβλο ή σίδερο είναι εντελώς μάπα..Μέτρο μύτης για κατσαβίδι κτλ που έχει μέσα έχω ένα σωρό τέτοια.. Πάλι καλά που δεν το είχε και δεν το αγοράσα. Θα περιμένω να βγάλει με κρούση, θα πάρω τον φορτιστή και την μπαταρία και αργότερα θα αγοράσω άλλη μια να υπάρχει. Εννοείται οτι έχω κρουστικό ρεύματος για τις δύσκολες περιπτώσεις.

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Τα τρυπάνια και κτλ που έχει στο βαλιτσάκι δεν τα εμπιστεύομαι για δουλείες. Μια φορά είχα πάρει τρυπάνια από το lidl, άνοιξα μια τρύπα και στην επόμενη δεν έκανε τίποτα, χάλασε η μύτη... για το ξύλο κάτι λένε αλλά για τούβλο ή σίδερο είναι εντελώς μάπα..Μέτρο μύτης για κατσαβίδι κτλ που έχει μέσα έχω ένα σωρό τέτοια.. Πάλι καλά που δεν το είχε και δεν το αγοράσα. Θα περιμένω να βγάλει με κρούση, θα πάρω τον φορτιστή και την μπαταρία και αργότερα θα αγοράσω άλλη μια να υπάρχει. Εννοείται οτι έχω κρουστικό ρεύματος για τις δύσκολες περιπτώσεις.

Όταν βγάλει ξανά τρυπάνι με κρούση, οι αντίστοιχες μπαταρίες θα υπάρχουν οπότε δεν χρειάζεται να τρέχεις από τώρα μέχρι το LIDL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Έφερε το Lidl απο Πέμπτη το επαναφορτιζόμενο με κρούση στα 25 ευρώ και 25 την μπαταρία με τον φορτιστή... 

https://www.lidl-hellas.gr/p/p175481?flyx=dd6d82d8-fed7-11ed-9a0a-fa163eda8875&ar=0

https://www.lidl-hellas.gr/p/p175439?flyx=dd6d82d8-fed7-11ed-9a0a-fa163eda8875&ar=0

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...