Προς το περιεχόμενο

Freedom 24


greg2310

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 245
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω μετά το video του Μαρινάκι εβαλα το επιπλέον κεφάλαιο που ήθελα αν επενδύσω εκεί. Εχω και σε άλλους broker, δεν νομίζω να πάω αποκλειστικά στην Freedom. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι, όπως και η degiro, interactive brokers κτλ. Μείνε σε αυτές που είναι αξιόπιστες και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα. 
 

Όταν με το καλό αυξήσεις το κεφάλαιο σου και τα κονομισεις, θα σου πρότεινα να μεταφέρεις αυτα που κατεχεισ σε κάποια τράπεζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
10 minutes ago, serdakis said:

Καλησπερα

Με τι τροπο στελνετε χρηματα?

Στην Freedom το κάνω με την κάρτα, γιατι είναι άμεσο. Στις άλλες με τραπέζικό έμβασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 minutes ago, serdakis said:

Καλησπερα

Με τι τροπο στελνετε χρηματα?

Από Revolut με τραπεζική μεταφορά στο iban που σου δίνει η freedom για κατάθεση.
Συνήθως την επόμενη εργάσιμη έχουν περαστεί. Δεν υπάρχει καμία προμήθεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι τον τελευταίο καιρό έχει βάλει λυτούς και δεμένους να τη βοηθήσουν (τελευταία προσθήκη ο Μαρινάκης που παίζει το παιχνίδι σαφώς καλύτερα απ' το μέσο βλάκα YouTuber τύπου Τσουτσούνη π.χ.) και προσπαθεί να μαζέψει όλο και περισσότερο «ζεστό» χρήμα προσφέροντας «προθεσμιακές» με τρελά επιτόκια, διοργανώνοντας promos μέσω των οποίων χαρίζει μετοχές έναντι μεγάλων καταθέσεων κ.λπ. νομίζω μιλάει από μόνο του για το τι πρόκειται ν' ακολουθήσει με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα...από εκεί και πέρα στους πιο ψαγμένους προτείνω απλά και μόνο να δουν τα «ψιλά γράμματα» όσον αφορά το συσχετισμό των financial instrument swaps με την ίδια της τη μετοχή!

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, kostikasre said:

Το ότι τον τελευταίο καιρό έχει βάλει λυτούς και δεμένους να τη βοηθήσουν (τελευταία προσθήκη ο Μαρινάκης που παίζει το παιχνίδι σαφώς καλύτερα απ' το μέσο βλάκα YouTuber τύπου Τσουτσούνη π.χ.) και προσπαθεί να μαζέψει όλο και περισσότερο «ζεστό» χρήμα προσφέροντας «προθεσμιακές» με τρελά επιτόκια, διοργανώνοντας promos μέσω των οποίων χαρίζει μετοχές έναντι μεγάλων καταθέσεων κ.λπ. νομίζω μιλάει από μόνο του για το τι πρόκειται ν' ακολουθήσει με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα...από εκεί και πέρα στους πιο ψαγμένους προτείνω απλά και μόνο να δουν τα «ψιλά γράμματα» όσον αφορά το συσχετισμό των financial instrument swaps με την ίδια της τη μετοχή!

Δηλαδή πρακτικα τι μπορεί να συμβεί; Προσωπικά δεν έχω γνώσεις αλλά όταν το βλέπω παντού κάτι δε μου κάθεται καλά. Επιχειρήματα δεν έχω καθώς όλοι λένε καλά λόγια με δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Δηλαδή πρακτικα τι μπορεί να συμβεί;

αυτό που μπορεί να συμβεί και όταν παίζεις ένα τυχερό παιχνίδι.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψε κανείς για την προμήθεια 7€ στην ανάληψη.

Δεν είναι αμελητέα και σαφώς δεν υπάρχει σε άλλες ανάλογες.

------------------------------------------------------------------------------------------

Η Trading212 τοκίζει το αδιάθετο υπόλοιπο του λογαριασμού με 1,25% και ημερήσιο ανατοκισμό. Σαν εμπειρία χρήσης της εφαρμογής πρέπει να είναι 2 κλάσεις ανώτερη της freedom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, kostikasre said:

Το ότι τον τελευταίο καιρό έχει βάλει λυτούς και δεμένους να τη βοηθήσουν (τελευταία προσθήκη ο Μαρινάκης που παίζει το παιχνίδι σαφώς καλύτερα απ' το μέσο βλάκα YouTuber τύπου Τσουτσούνη π.χ.)

Καλά για τον ΜΕΓΑ πρηχτη δεν θέλω να σχολιάσω καν, αλλά ο Μαρινακης δεν έκανε κανένα promotion, είπε απλά τα facts όπως είναι. Ότι όταν αγοράζεις μια μετοχή είσαι safe, και αν τυχόν βαρείς κανόνι η Freedom οι μετοχές που αγόρασες είναι ασφαλείς διότι βγαίνουν στο όνομα σου. 
 

Για οποίον δεν έχει δει το βίντεο του υπέρτατου Κοσμα Μαρινάκη: 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, leonidas_fs said:

Καλά για τον ΜΕΓΑ πρηχτη δεν θέλω να σχολιάσω καν, αλλά ο Μαρινακης δεν έκανε κανένα promotion, είπε απλά τα facts όπως είναι. Ότι όταν αγοράζεις μια μετοχή είσαι safe, και αν τυχόν βαρείς κανόνι η Freedom οι μετοχές που αγόρασες είναι ασφαλείς διότι βγαίνουν στο όνομα σου. 
 

Για οποίον δεν έχει δει το βίντεο του υπέρτατου Κοσμα Μαρινάκη: 

 

Αυτο λεει ο @kostikasre, οτι ο Μαρινακης παιζει το παιχνιδι καλα. 
Για "υπερτατος" που χρησιμοποιησες... 🥲

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

α)Καλά για τον ΜΕΓΑ πρηχτη δεν θέλω να σχολιάσω καν, αλλά ο Μαρινακης δεν έκανε κανένα promotion, είπε απλά τα facts όπως είναι.

β)Ότι όταν αγοράζεις μια μετοχή είσαι safe, και αν τυχόν βαρείς κανόνι η Freedom οι μετοχές που αγόρασες είναι ασφαλείς διότι βγαίνουν στο όνομα σου. 

 

α)Το να είναι δηλαδή όλο αυτό μια καλά σκηνοθετημένη κομπίνα κι ο Μαρινάκης να πήρε γερό πακέτο απ' τους Freedom24άδες γι' αυτό το βιντεάκι ούτε που σου πέρασε απ' το μυαλό;😏

Ποια «facts όπως είναι»;

Άντε πες ότι αυτά που συζητάμε εδώ είναι «ψιλά γράμματα» και δεν είχε ούτε τις γνώσεις, ούτε το χρόνο ν' ασχοληθεί...το ότι η Freedom24 ζητά συνεχώς παράταση για τον ισολογισμό της δεν το είχε δει ο νέος Τζήμερος του YouTube στην «έρευνα» που έκανε;😏

β)Άσε τις μετοχές, μ' αυτές μπορεί και να είστε οκ...η αρπαχτή απ' ότι φαίνεται θα γίνει με τα D-Accounts, τις «προθεσμιακές», τα promos δωρεάν μετοχών έναντι κατάθεσης δεκάδων χιλιάδων ευρώ κ.λπ.
Ξέρεις πόσοι Έλληνες έχουν βγάλει όλα ή σχεδόν όλα τους τα χρήματα απ' τις τράπεζες και τα 'χουν στη Freedom24;
Έτσι και γίνει κάτι πως κι από που θα πάρουν τα (δήθεν) εγγυημένα 20.000€;

Επεξ/σία από kostikasre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει τρομάξει το μάτι μου με αυτά που γίνονται, μόλις μπορέσω να καλύψω τα 7€ της προμήθειας ανάληψης, μην τον είδατε.

Ούτε θα στείλω προμο σε κανέναν εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...