Προς το περιεχόμενο

ACS Courier


t_sakk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβαίνετε βέβαια ότι όσο και να θέλουμε να τα ρίξουμε στον καύσωνα ή στους server αυτό δεν αλλάζει κατ' ελάχιστο την πολύ κακή εικόνα της ACS σε πολλά επίπεδα.

Για τους αισιοδοξούντες εδώ είμαστε να τα συζητήσουμε και μετά από καμιά 15ριά μέρες όταν θα έχει περάσει ο καύσωνας. Αλλά βέβαια τότε θα υπάρχει το θέμα των αδειών. Μετά από κάνα μήνα θα ανοίγουν τα σχολεία. Και  όταν θα τείνουν να στρώσουν όλα αυτά θα επικαλούνται την επιστροφή του...δακτυλίου.

Έχουν τόσο κακό παρελθόν που πλέον και αντικειμενικοί λόγοι να υπάρχουν απλά δεν τους πιστεύω (και προφανώς δεν είμαι ο μόνος).

Επεξ/σία από haris_216
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερα περιμενα ενα δεματακι,και στο τρακινκ ειδα οτι το στειλανε σε αλλη πολη που το ονομα της αρχιζει με το γραμμα που αρχιζει η δικια μου..Οι συνεπειες του καυσωνα μηπως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνουν εικονα οτι εχουν κλεισει. Στο κεντρικο τους δεν απανταει ανθρωπος εδω και 2 μερες με οτι αριθμο καλεσει κανεις ακομα και με αποκρυψη. Το καταστημα εδω πλεον θα ειναι παραξενο να απαντησει κανεις για να ρωτησει που βρισκονται τα πραγματα που του εχουν στειλει. Αν εχουν συνεπειες λογω καιρου θα επρεπε να ενημερωνει το τηλεφωνικο τους κεντρο και σε σελιδες τους οτι ληξανε ετσι ωστε να απευθυνθουμε σε αλλες επιχειρησεις μεταφορων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία μέσω Σκρουτζ 20/07 2 αποστολές και δυστυχώς βλέπω ότι θα έρθουν μέσω ACS και λέω άντε να δούμε πότε θα έρθουν. Εχτές λοιπόν 24/07 παίρνω SMS ότι θα παραλάβω μεταξύ 17:45 και 19:45 και τις 2 υποθέτω λόγο καύσωνα. Όντως 18:30 έρχεται το αμάξι τους και βγαίνω να παραλάβω ρίχνω μια ματιά στο αμάξι και βλέπω κατεβασμένα τζάμια ρωτάω το παλικάρι πως και δεν έχει βάλει A/C και μου απαντάει είναι χαλασμένο στην ερώτηση μου για επισκευή η απάντηση του ήταν ότι άμα χαλάσει δεν το φτιάχνουν. Αν είναι αλήθεια μιλάμε για την αθλιότητα την στιγμή που έβγαλαν και βγάζουν τρελά λεφτά από εποχή covid και μετά είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να μην κάνουν σωστή συντήρηση και επισκευή στα οχήματα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, vanni είπε

Παραγγελία μέσω Σκρουτζ 20/07 2 αποστολές και δυστυχώς βλέπω ότι θα έρθουν μέσω ACS και λέω άντε να δούμε πότε θα έρθουν. Εχτές λοιπόν 24/07 παίρνω SMS ότι θα παραλάβω μεταξύ 17:45 και 19:45 και τις 2 υποθέτω λόγο καύσωνα. Όντως 18:30 έρχεται το αμάξι τους και βγαίνω να παραλάβω ρίχνω μια ματιά στο αμάξι και βλέπω κατεβασμένα τζάμια ρωτάω το παλικάρι πως και δεν έχει βάλει A/C και μου απαντάει είναι χαλασμένο στην ερώτηση μου για επισκευή η απάντηση του ήταν ότι άμα χαλάσει δεν το φτιάχνουν. Αν είναι αλήθεια μιλάμε για την αθλιότητα την στιγμή που έβγαλαν και βγάζουν τρελά λεφτά από εποχή covid και μετά είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να μην κάνουν σωστή συντήρηση και επισκευή στα οχήματα τους.

Δυστυχως ακουσα και αλλη τετοια περιπτωση αυτες τις μερες... ξεφτιλα πραγματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνηθως εδω η Acs εκανε παραδοση σε κοντα 24 ωρες απο Αθηνα στο νησι. Πλεον δυστυχως σημερα ηρθαν μετα απο 6 μερες, ξερω γω τι ειναι με βαρκα τα φερανε? κανας βαρκαρης δουλευει εκει? 🙂

Αποδιδω την κατασταση σε μεγαλο φορτιο που εχουν ολες οι μεταφορικες γενικα παρ οτι δεν ειναι λιγες, θεωρω οτι στην πραγματικοτητα εχουν αιφνιδιαστει ολες οι κουριερ.  Μεγαλο φορτιο εχουν και τα μεγαλα πλοια αφηνουν εξω πολλα φορτηγα συνεχεια απ οτι λενε τα πρακτορεια με φορτηγα εδω.

Οσο για την Acs μου φαινεται μαλλον αλλο η εταιρεια και αλλο τα καταστηματα, κατι σαν ξενοι.

Απο Σεπτεμβρη και μετα οι κανονικες καθυστερησεις στα πρακτορεια με φορτηγα και τις κουριερ γενικα, τωρα.. χαιρετισματα.

Επεξ/σία από George235
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, George235 said:

Συνηθως εδω η Acs εκανε παραδοση σε κοντα 24 ωρες απο Αθηνα στο νησι. Πλεον δυστυχως σημερα ηρθαν μετα απο 6 μερες, ξερω γω τι ειναι με βαρκα τα φερανε? κανας βαρκαρης δουλευει εκει? 🙂

Αποδιδω την κατασταση σε μεγαλο φορτιο που εχουν ολες οι μεταφορικες γενικα παρ οτι δεν ειναι λιγες, θεωρω οτι στην πραγματικοτητα εχουν αιφνιδιαστει ολες οι κουριερ.  Μεγαλο φορτιο εχουν και τα μεγαλα πλοια αφηνουν εξω πολλα φορτηγα συνεχεια απ οτι λενε τα πρακτορεια με φορτηγα εδω.

Οσο για την Acs μου φαινεται μαλλον αλλο η εταιρεια και αλλο τα καταστηματα, κατι σαν ξενοι.

Απο Σεπτεμβρη και μετα οι κανονικες καθυστερησεις στα πρακτορεια με φορτηγα και τις κουριερ γενικα, τωρα.. χαιρετισματα.

Αν δεν μπει το φορτηγάκι στο πλοίο θα καθυστερήσει,  τώρα που έχει κίνηση είναι το τελευταίο που θα μπεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, George235 είπε

Οσο για την Acs μου φαινεται μαλλον αλλο η εταιρεια και αλλο τα καταστηματα, κατι σαν ξενοι.

 

Ολες οι κουριερ ειναι ετσι.

45 λεπτά πριν, George235 είπε

Μεγαλο φορτιο εχουν και τα μεγαλα πλοια αφηνουν εξω πολλα φορτηγα συνεχεια απ οτι λενε τα πρακτορεια με φορτηγα εδω.

Θυμαμαι σε αλλο θεμα,που δεν ειχε ερθει ενα κινητο,ειχανε λυσσαξει ολοι οτι αυτο δε γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι εχει  κοψει εισιτήριο θα μπει μεσα υποχρεωτικα.Αν τωρα το φορτηγο της Αcs  δεν εχει κοψει εισητηριο και παει στα κουτουρου τοτε καλώς το αφηνουν στην αποξω αλλα δεν φταίει το καραβι ουτε ο φόρτος εργασιας.

Κοινως στην αποξω δεν μενουν μεταφορικες με τακτικα δρομολογια στα νησια αλλα ξέμπαρκα φορηγα ........

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, filipprin said:

Οτι εχει  κοψει εισιτήριο θα μπει μεσα υποχρεωτικα.Αν τωρα το φορτηγο της Αcs  δεν εχει κοψει εισητηριο και παει στα κουτουρου τοτε καλώς το αφηνουν στην αποξω αλλα δεν φταίει το καραβι ουτε ο φόρτος εργασιας.

Κοινως στην αποξω δεν μενουν μεταφορικες με τακτικα δρομολογια στα νησια αλλα ξέμπαρκα φορηγα ........

Δεν ισχύει αυτό που λες.  ειδικά για τις μεταφορές υπάρχουν διαφορετικοί κανόνες,  αν είναι γεμάτο το πλοίο τότε θα μπούνε φορτηγά που είναι με είδη πρώτης ανάγκης, αν μείνει χώρος θα περάσουν και τα άλλα.

Σίγουρα θα μπορούσανε να πληρώνουνε ενα Premium για να μπούνε,  αλλά μετά θα φώναζες γιατί χρεώνουν τόσο πολλά στο νησί ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι εχει  κοψει εισιτήριο θα μπει μεσα υποχρεωτικα μικρο η μεγαλο.Μια σοβαρη μεταφορικη λοιπον που σεβεται τούς πελατες της παει με εισιτήριο στο καραβι και οχι ξεμπαρκη να περιμενει να δει αν θα χωρεσει τελευταία στιγμη.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαινει ομως.
Εγω αναφερθηκα στο γεγονος,επειδη σε αλλο θεμα κατηγορουσαν ολοι το καταστημα και τον υπαλληλο,οτι λεγανε ψεμματα οτι δε μπηκε το φορτηγο.

Τα πραγματα ειναι γενικα χαλια στο  θεμα των μεταφορων,αλλα ειδικα αυτες τις μερες,καντε λιγη παραπανω υπομονη.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, filipprin said:

Οτι εχει  κοψει εισιτήριο θα μπει μεσα υποχρεωτικα μικρο η μεγαλο.Μια σοβαρη μεταφορικη λοιπον που σεβεται τούς πελατες της παει με εισιτήριο στο καραβι και οχι ξεμπαρκη να περιμενει να δει αν θα χωρεσει τελευταία στιγμη.

Είμαι σίγουρος πως και εκείνοι πάνε εκεί και λένε μα πλήρωσα, τους απαντάνε δεν χωράς, μα πλήρωσα,  τους απαντάνε δεν χωράς και κάπως έτσι συνεχίζουν και αφού φύγει το πλοίο.

προσθήκη, ακόμα για το κομμάτι που λες αφού έχει κόψει εισιτήριο κάποιος πηγαίνει, κάνε έναν κόπο να διαβάσεις περι overbooking θα δεις οτι δεν ισχύει πάντα

Σχετικό λινκ https://www.corfupress.com/2017/ειδησεισ/ελευθερο/koinonia/ένταση-στο-λιμάνι-ηγουμενίτσας-λόγω-overbo/

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουνε φρακαρει κυριολεκτικά,πήγα εχθές σε υποκατάστημα της περιοχής μου να παραλάβω δέμα που έπρεπε να είχε έρθει από τις 17 του μηνός,οι ουρά από έξω ήταν γύρω στα 15 άτομα και έπρεπε να περιμένεις κάτω από τον καυτό ήλιο ,υπόστεγο παρακειμένου καταστήματος δεν μας χωραγε όλους από κάτω,μέσα στο κατάστημα υπήρχαν στον χώρο υποδοχής πελατών κάμποσα τσουβαλια με δέματα και τα δύο κορίτσια που δούλευαν εκεί προσπαθούσαν φιλότιμα να βγάλουν άκρη με τα δέματα...στο μεταξύ ερχόντουσαν και κυρίες με παιδάκια και παρακαλούσαν να τους παραχωρήσεις την σειρά σου να μη ταλαιπωρηθουν τα παιδιά ,όλα αυτά συνέθεταν ένα τριτοκοσμικό σκηνικό για εταιρεία ταχυμεταφορών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες, μία εβδομάδα μετά την εκτιμώμενη ημέρα παράδοσης. Απ' ότι κατάλαβα κι εγώ, τρέχουν και δεν φτάνουν. Το ότι το κατάστημα της πόλης μου έχει με διαφορά την χειρότερη εξυπηρέτηση σε σχέση με τις άλλες κούριερ, δεν βοηθά καθόλου την κατάσταση. Όπως είπε και ένα παιδί πιο πάνω, κάντε υπομονή.

Για να ευθυμήσουμε λίγο, αφήνω μια λιτή και περιεκτικότατη αξιολόγηση του τοπικού καταστήματος (από την περίοδο του covid), που με έκανε να γελάσω όταν την είχα πρωτοδιαβάσει.

image.jpeg.ed30d4a56c90bf5667de92417b9653a1.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...