Προς το περιεχόμενο

ACS Courier


t_sakk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, CMOS_Z είπε

Μακάρι.

Μπα,θα παρουν και αυτοι σειρα.
Ηδη εχουν δειξει κακο προσωπο,με καθυστερησεις και καμια ενημερωση στο tracking.
Τη μια στιγμη ειναι στην αποθηκη Αθηνα,την αλλη εφτασε Καλαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/7/2023 στις 3:57 ΜΜ, George235 είπε

Συνηθως εδω η Acs εκανε παραδοση σε κοντα 24 ωρες απο Αθηνα στο νησι. Πλεον δυστυχως σημερα ηρθαν μετα απο 6 μερες, ξερω γω τι ειναι με βαρκα τα φερανε? κανας βαρκαρης δουλευει εκει? 🙂

Αποδιδω την κατασταση σε μεγαλο φορτιο που εχουν ολες οι μεταφορικες γενικα παρ οτι δεν ειναι λιγες, θεωρω οτι στην πραγματικοτητα εχουν αιφνιδιαστει ολες οι κουριερ.  Μεγαλο φορτιο εχουν και τα μεγαλα πλοια αφηνουν εξω πολλα φορτηγα συνεχεια απ οτι λενε τα πρακτορεια με φορτηγα εδω.

Οσο για την Acs μου φαινεται μαλλον αλλο η εταιρεια και αλλο τα καταστηματα, κατι σαν ξενοι.

Απο Σεπτεμβρη και μετα οι κανονικες καθυστερησεις στα πρακτορεια με φορτηγα και τις κουριερ γενικα, τωρα.. χαιρετισματα.

Εννοείται πως (προσωπικά) δεν δέχομαι τον όποιο "αιφνιδιασμό" ή "φόρτο" σαν δικαιολογία.

Αυτά μπορεί να ίσχυαν με το lockdown όπου ήταν όντως ξαφνικό και βέβαια τους έπεσε ξαφνικά πολύ μεγάλος όγκος για διακίνηση. Και φυσικά κανείς δεν θα μπορούσε να έχει την απαίτηση να το είχαν προβλέψει ή να προσαρμοστούν αμέσως.

Πλέον όμως τα πράγματα είναι σχεδόν προβλέψιμα (ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι από τους ιθύνοντες της όποιας εταιρίας) και η μόνη "ξαφνική" αύξηση φόρτου θα αφορούσε κάποιο νέο deal της εταιρίας. Που και αυτό όμως μπορούν να το προβλέψουν και να προετοιμαστούν καθώς αυτά δεν γίνονται εν μία νυκτί.

Εν ολίγοις, απλά είναι απαράδεκτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, κοιτάξτε, στην εταιρεία που δουλεύω στέλνουμε τώρα το καλοκαίρι περίπου 10+ επικαθιμενα την ημέρα σε Κρήτη και Ρόδο ... Όχι απλά δεν έχει μείνει ποτέ φορτηγό έξω αλλά έχουν υπάρξει και φορές που έχουμε κρατήσει και το καράβι στο λιμάνι κάνα τέταρτο για να προλάβει το φορτηγό μας. Τώρα οι κούριερ δεν ξέρω τι όγκο έχουν κάθε μέρα, σίγουρα κάτι λιγότερο αλλά για Κρήτη πχ δεν θα έχουν 2 επικαθιμενα τη μέρα στάνταρ? Ε δεν σε αφήνουν έξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τη  εντύπωση πως αυτές τις εβδομάδες με τον καύσωνα, βγάζουν λιγότερο έξω άτομα για παράδοση. Την προηγούμενη εβδομάδα, μου είχε σταλεί ειδοποίηση ότι δεν μπόρεσε να γίνει η παράδοση ενώ ήμουν σπίτι και πολύ πρωινή ώρα. Πήρα τηλέφωνο πίσω να πω ότι ήμουν σπίτι και γιατί δεν έγινε η παράδοση και μου είπε ότι ήταν απλα αυτόματο μήνυμα και ότι στάλθηκε γιατι δεν βγάζει άτομα για παραδόσεις μέχρι Δευτέρα λόγω καύσωνα. Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν η Acs ή η ελτα courier όμως. Κάτι ίδιο παίζει να συμβαίνει και τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπες? αν κανουμε εμεις διακοπες που θα κατοικουν οσοι ερχονται για τουρισμο στην Ελλαδα και παρα τις προετοιμασιες πιθανα θα χρειαστει αλλη παραγγελια προιοντων. Οσοι εργαζονται σε επαγγελματα που τα χρειαζεται ο τουρισμος και θελουν καλοκαιρινες διακοπες στην υψηλη σεζον ειδικα, καλυτερα να αλλαξουν επαγγελμα. Φανταστειτε τα πληρωματα μαζι με τους καπετανιους πλοιων φερυ να κανουν διακοπες τον Αυγουστο. Μπαχαλο. Τζοκ. Με τι θα μεταφερανε τα ατομα σε τουρισμο με κανενα πλωτο ή ιπταμενο λεοφωρειο?

Θα λεγανε τουριστριες και τουριστες κανα μικυ μαους βλεπουμε τωρα?

Τα θετικα και τα αρνητικα που εχουν οι κουριερ λιγο παλια ιστορια ομως πιστευω εχουν επηραστει πολυ απο ειδος μονιμης καταστασης σεζον με το εποχιακο προσωπικο,  αποτομη ζητηση για πολυ προσωπικο για 3 μηνες, αντε βρεστο. και τι θα κανουν μετα τους 3 μηνες? Τα ξερουμε καλα αυτα εμεις εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα, περιμενα σε ουρα εξω απο καταστημα της acs, μες τον ηλιο, επι μιση ωρα...

ρωτησα οταν μπηκα τι συνεβη, ο υπαλληλος συνεχεια μονολογουσε 'ανατιναχτηκε το συστημα'...

τοση αναμονη, ουτε στα ελτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθές παρέλαβα κανονικά δυο δεματάκια απο ali,  σήμερα μου ήρθε μήνυμα  Λόγω εκτάκτων συνθηκών  να περάσω απο το κατάστημα γιατί δεν προλαβαίνουν,  πάει και το δικό μου κατάστημα! φαγωθήκατε!!

 

Προσθήκη   και μετά 2 ώρες μήνυμα οτι θα γίνει κανονικά παράδοση

Επεξ/σία από sdikr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που ο ομιλος εκφραζει δηθεν ενδιαφερον για την αγορα του κωτσοβολου οταν με το ζορι κρατανε ορθια την acs

θα μου πεις αφου παιζουν σχεδον χωρις ανταγωνισμο γιατι να προσπαθησουν ιδιαιτερα;

(τα elta courier εχουν ανεβει τελευταια αρκετα, ισως να μπηκε κανενας διοικητης της προκοπης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εχουν βρει απλετο χωρο κι εσυ αν ανοιξεις κουριερ θα πλακωθεις στην δουλεια με τη μια. Ασε που δε νομιζω να κανεις τιποτα προσληψεις σε βαρκαρηδες και ψαραδες.

Αφου θα τους εξηγησεις κουριερ ειναι αυτο δεν παμε τις αποστολες με τη βαρκα και δεν πουλαμε ψαρια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πάντως ένα μήνα μετά τον καύσωνα του Ιουλίου οι καθυστερήσεις συνεχίζονται με αυτή ακριβώς τη δικαιολογία όπως και οι ατελείωτες αναμονές στο τηλέφωνο (βασικα δεν το απαντάνε και ποτέ) 

τραγικοί πραγματικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...