Προς το περιεχόμενο

Αγορές από Temu, Αποστολές - Προβλήματα


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Sotosgl είπε

To Youtube φιλτραρει αυτοματα μηνυματα ή με βαση keywords που οριζεις εσυ.

Δεν γινεται να ερχεται ο αλλος και να σπαμαρει p*rnhub links και γενικα οτι βρει στο βιντεο σου

Απο οτι ειδες μεχρι και μερικα μηνυματα με # εχει κοψει χωρις λογο.

Εβαλες το λινκ το εκοψε και με ενα μονο σχολιο αρχισαν οι θεωριες οτι τα παιρνω και ειναι πολλα τα λεφτα μας κρυβουν την αληθεια ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ,ερχεσαι εσυ να ενημερωσεις και εδω και να το snowball effect και γινομαι ο κακος απο το πουθενα.

Συγνωμη για το offtopic αυτα απο εμενα και τα new user κουπονια ακομα δουλευουν

Αν έχεις την καλοσύνη τι πρέπει να κάνω για νά πάρω την προσφορά κάθε φορά για new user??

Δοκίμασα με xiaomi duplicate app αλλά τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τις προσφορές όπως το μηχανικό πληκτρολόγιο δεν δουλεύει το link που έχει συγκεντρωμένες τις διαφημίσεις στο facebook. Βγάζει ότι η προσφορά έχει λήξει ακόμα και από νέες συσκευές. Ούτε άμα αποθηκεύσεις link με διαφήμιση που είδες από άλλη συσκευή και την στείλεις σε άλλη δουλεύει.  Δεν ξέρω τι κάνουν και το μπλοκάρουν αυτό.

Η μόνη λύση που έχω βρει είναι να συνδεθείς στο προφίλ σου στο facebook από μια συσκευή που δεν έχεις κάνει παραγγελία και να κάνεις scroll μέχρι να εμφανιστεί η διαφήμιση του πληκτρολογίου από το temu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Δεν ξέρω πως το καταφαίρνετε και κάνετε συνέχεια καινούριους λογαριασμούς, αλλά εγώ δεν μπορώ με τίποτα. Έχω δοκιμάσει με άλλα email, με καινούριο email συνδεδεμένο στην συσκευή, με vpn, με emulator, με dual app, με second space, χρησιμοποιόντας και gmail, και temp emails, και τίποτα δεν έχει δουλέψει. Κάθε φορά είτε θα μου πει ότι η προσφορά είναι μόνο για νέους χρήστες, είτε ότι η προσφορά έχει λήξει. Ακόμα και factory reset έχω κάνει 2 φορές, για να το δοκιμάσω, και την μια έβαλα από την αρχή καινούριο gmail, φτιάχνοντας κιόλας λογαριασμούς fb και insta, μήπως μου βγάλει την διαφήμιση εκεί(για το πληκτρολόγιο με τα 3€), απλά και μόνο για να δοκιμάσω εάν θα δουλέψει σε περίπτωση που βγάλει την διαφήμιση σε εντελώς άκυρο λογαριασμό, αλλά και πάλι δεν υπήρχε αποτέλεσμα. Το περίεργο είναι ότι, ακόμα και με το κινητό άλλου μέλους της οικογένειας, πάλι δεν αναγνώρισε τον λογαριασμό σαν νέο λογαριασμό. Για να πω ότι έχω κάνει κάπου λάθος, δεν νομίζω.. γιατί έχω κάνει την ίδια διαδικασία με άλλα άτομα στα οποία έχει λειτουργήσει κανονικά. Δεν ξέρω εάν όντως κάνω εγώ κάτι λάθος, ή εάν απλώς με έχουν σταμπάρει οι Κινέζοι. Έχει κανείς κανέναν άλλον τρόπο που να έχει βρει, ώστε να κάνει νέους λογαριασμούς;

Επεξ/σία από Thatsprobablynotme
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα δουλεψε 2 φορες με επαναφορα και εγινε αγορα. 
Εχουν παει ελαχιστη στα 15 ευρω.
Ηθελα ομως να κανω και αλλη μια αγορα με υπαρχουσα συσκευη και δεν δουλεψε τπτ.
Ουτε επαναφορα, ουτε duplicate, ουτε bluestacks, ουτε νεα μειλ, ουτε vpn, ουτε αλλη ip.
Παρατηρησα οτι ενω εμπαινε στο καλαθι με τιμη προσφορας πχ 3,5 ευρω μολις εκανα sign in για να προχωρησω στην αγορα και μου εβγαζε captcha μου ακυρωνε την τιμη. 
Τις προηγουμενες που δεν εβγαζε captcha περασε κανονικα. Δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως κοιταει αλλα ειχα πολλες αποτυχημενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά. 

Αν τους μιλήσεις στο chat σου απαντάνε στα ελληνικά (με αυτόματη μετάφραση) μέσα σε 1". Αν αργήσει έστω μια μέρα σου δίνουν πίστωση 5€. Αν τους πεις ότι κάτι είναι χαλασμένο σου επιστρέφουν τα λεφτά ή τα πιστώνουν σε 1" χωρίς πολλά πολλά 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2023 στις 7:59 ΠΜ, adi32 είπε

Πάντως οι άνθρωποι είναι πολύ μπροστά. 

Αν τους μιλήσεις στο chat σου απαντάνε στα ελληνικά (με αυτόματη μετάφραση) μέσα σε 1". Αν αργήσει έστω μια μέρα σου δίνουν πίστωση 5€. Αν τους πεις ότι κάτι είναι χαλασμένο σου επιστρέφουν τα λεφτά ή τα πιστώνουν σε 1" χωρίς πολλά πολλά 

Στην αρχή όλα δουλεύουν καλά :P

Αυτό με το Refund θεωρώ ότι είναι κάτι που θα σταματήσει με τόσο ευκολία, αλλιώς το skroutz / αγγελίες θα γεμίσει προϊόντα Temu :P (όχι ότι δεν γίνεται ήδη). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εκανα μια παραγγελια αρχες Σεπτεμβριου ηρθαν πολυ γρηγορα σε 15 μερες σε σπασιμο 2 παραγγελιων ουτε μεταφορικα τιποτα. Τσιμπησα και το κουπονι του Σωτηρη και πληρωσα 30 ευρω για ολα. Μια μεγαλη κουβερτα την ειχαν σε vacuum εξαιρετικη συσκευασια γενικα ολα αψογα. Δεν εκατσα καν να δω για τις προσφορες με 90% που γραφετε δεν ξερω και πως γινεται δηλαδη. Τωρα αν κραταει κανα mail κανα τηλεφωνο λιγο με νοιαζει εδω τα δινουμε παντου χωρις καν να μας δινουν και τιποτα δεν θα κολλησουμε εδω. Ψηθηκα και για σκουπα ρομποτ απο 170 στα 60 με το κουπονι 50% αλλα δεν την βλεπω αξιοπιστη. 

Πετυχα και κατι νεα ακουστικα 150 Ελλαδα και εβγαιναν 60 απο εκει αλλα το σκεφτομαι ακομα. Κατι philips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από πόσες μέρες από την στιγμή που ετοιμάστηκε η παραγγελία και πήρε την εντολή η courier center αρχισε να εμφανίζεται η διαδρομή στο "track and trace" της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ksessalonikios είπε

μετά από πόσες μέρες από την στιγμή που ετοιμάστηκε η παραγγελία και πήρε την εντολή η courier center αρχισε να εμφανίζεται η διαδρομή στο "track and trace" της 

περιπου 9-10

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αποστολές γίνονται από το Temu ή από τους sellers; 

Τα συγκεντρώνει όλα το Temu πρώτα και τα στέλνει σε ένα πακέτο δηλαδή; Ανεξαρτήτως από πόσους διαφορετικούς sellers βάλεις προϊόντα στο καλάθι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/10/2023 στις 9:57 ΜΜ, Newbie1 είπε

Τα εκπτωτικα κουπονια για -50 ευρω εχουν σταματησει;

οι youtubers λενε οτι ισχύουν ακομα. εμενα σε καινούριο τηλέφωνο που δοκίμασα δεν μου το δωσε . βέβαια χρησημοποίησα ηδη gmail με την προσθηκη 1 τελείας δεν ξερω αν επαιξε αυτο ρόλο . πχ το email ειναι το [email protected] και εγω έδωσα το [email protected]

Αν πηρε καποιος προσφατα εκπτωση να μας πει.

 

Πάντως σε πολλα πραγματα ακομα και με το 50% ή τιμη καποιες φορές ειναι ίδια με skroutz ή aliexpress

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2023 στις 9:57 ΜΜ, Newbie1 είπε

Τα εκπτωτικα κουπονια για -50 ευρω εχουν σταματησει;

Ναι έχουν σταματήσει και έχουν αντικατασταθεί με -20 ευρώ. Δηλαδή -50% έκπτωση μέχρι 20 ευρώ.

Πλέον συμφέρει να κάνεις 2 ξεχωριστές παραγγελίες. Μια με το κουπόνι του -50% μέχρι 25 ευρώ. Δηλαδή παραγγελία 50 ευρώ και πληρώνεις 25. Και άλλη μία με το 2ο κουπόνι των 20 ευρώ. Δηλαδή 40 ευρώ και πληρώνεις 20.

Επίσης παρατήρησα ότι αν πατήσεις τα temu link που μοιράζουν όλοι, δεν σου βγάζει ένα προϊόν σε τιμή χώμα, με το που κανείς εγγραφή.

Η καλύτερη διαδικασία είναι: Κατεβάζεις το Temu από το play store (ή app store) κανονικά. Χωρίς link. (Από καινούρια συσκευή και Gmail του store) 

Ανοίγεις την εφαρμογή κάνεις εγγραφή και τότε θα σου πετάξει ένα τυχαίο προϊόν σε τιμή ξεφτίλα. Εμένα μου έβγαλε ασύρματα ακουστικά 0,88 ευρώ. 

Το βάζεις στο καλάθι για να μην το χάσεις!

Μετά καπάκι πας και βάζεις έναν κωδικό στην αναζήτηση των προϊόντων πάνω πάνω. και παίρνεις το πακέτο κουπονιών 100 ευρώ. Που περιλαμβάνει το καλό, το -50% μέχρι 25 ευρώ. 

Μετά καπάκι πας στο "Εσείς", "Κουπόνια και προσφορές" και βάζεις τον κωδικό  και εκεί και πατάς υποβολή. Και έτσι παίρνεις και ένα έξτρα κουπόνι με -50% μέχρι 20 ευρώ.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...