Προς το περιεχόμενο

Αγορές από Temu, Αποστολές - Προβλήματα


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατι ειναι χαλασμενο ή πειτε οτι ειναι, σας επιστρεφουν τα λεφτα ή αμεσα πιστωτικο χωρις να ρωτησουν τι και πως

Ειναι τρελο να φανταστει κανεις τι κερδος εχουν αυτοι οι ανθρωποι και τι βιομηχανια εχουν για να παραγουν τοσα εκατομμυρια πραγματα και σε τοσες παραλλαγες .......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 19/10/2023 at 19:34, adi32 said:

Αν κατι ειναι χαλασμενο ή πειτε οτι ειναι, σας επιστρεφουν τα λεφτα ή αμεσα πιστωτικο χωρις να ρωτησουν τι και πως

Ειναι τρελο να φανταστει κανεις τι κερδος εχουν αυτοι οι ανθρωποι και τι βιομηχανια εχουν για να παραγουν τοσα εκατομμυρια πραγματα και σε τοσες παραλλαγες .......

 

Γενικός ανάλογα το κόστος του προϊόντος  μπορεί να τους συμφέρει παραπάνω αντί  να πληρώνουν μεταφορικά κλπ η άμεση επιστροφή και έχουν και τον πελάτη χαρούμενο.  το κάνουν για εως ενα ποσό, αλλιώς σου ζητάνε να τα επιστρέψεις.  Το ίδιο κάνει και το αλι,  ακόμα και το skroutz εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτύπησα σήμερα ως νέος χρήστης tv box android 10 x96q 2 gb /16 gb στα 3,39 ευρώ μόνο και έβαλα στην παραγγελία και ένα usb hub / card reader για να ξεπεράσω τα 10 ευρώ της ελάχιστης παραγγελίας. Το λες και ληστεία σε σχέση με τις τιμές στην Ελλάδα.

Επειδή μένω σε χωριό και έχουμε μόνο ταχυδρομικές θυρίδες , για την περίπτωση που δε χωράει ένα δέμα στη θυρίδα ,φαντάζομαι πως αναγράφεται πάνω του το τηλέφωνο του παραλήπτη για να βγει άκρη.

Επεξ/σία από fotaras76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/10/2023 at 18:50, TolisHD said:

Ναι έχουν σταματήσει και έχουν αντικατασταθεί με -20 ευρώ. Δηλαδή -50% έκπτωση μέχρι 20 ευρώ.

Πλέον συμφέρει να κάνεις 2 ξεχωριστές παραγγελίες. Μια με το κουπόνι του -50% μέχρι 25 ευρώ. Δηλαδή παραγγελία 50 ευρώ και πληρώνεις 25. Και άλλη μία με το 2ο κουπόνι των 20 ευρώ. Δηλαδή 40 ευρώ και πληρώνεις 20.

Επίσης παρατήρησα ότι αν πατήσεις τα temu link που μοιράζουν όλοι, δεν σου βγάζει ένα προϊόν σε τιμή χώμα, με το που κανείς εγγραφή.

Η καλύτερη διαδικασία είναι: Κατεβάζεις το Temu από το play store (ή app store) κανονικά. Χωρίς link. (Από καινούρια συσκευή και Gmail του store) 

Ανοίγεις την εφαρμογή κάνεις εγγραφή και τότε θα σου πετάξει ένα τυχαίο προϊόν σε τιμή ξεφτίλα. Εμένα μου έβγαλε ασύρματα ακουστικά 0,88 ευρώ. 

Το βάζεις στο καλάθι για να μην το χάσεις!

Μετά καπάκι πας και βάζεις έναν κωδικό στην αναζήτηση των προϊόντων πάνω πάνω. και παίρνεις το πακέτο κουπονιών 100 ευρώ. Που περιλαμβάνει το καλό, το -50% μέχρι 25 ευρώ. 

Μετά καπάκι πας στο "Εσείς", "Κουπόνια και προσφορές" και βάζεις τον κωδικό  και εκεί και πατάς υποβολή. Και έτσι παίρνεις και ένα έξτρα κουπόνι με -50% μέχρι 20 ευρώ.

 

 

θέλω να δημιουργήσω ένα νέο λογαριασμό.

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να εκμεταλλευτώ τα όποια κουπόνια; Είναι καλύτερα να κάνω απλά εγγραφή χύμα χωρίς referral link? Ίδια κουπόνια παίρνουν όλοι; Είτε γραφτούν μόνοι είτε μέσω πρόσκλησης;

Επίσης εκεί που λες... βάζεις έναν κωδικό στην αναζήτηση... Τι κωδικός είναι αυτός; Για να σου δώσει την έκπτωση; Που τον βρίσκεις; Δε το κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Bitbit είπε

θέλω να δημιουργήσω ένα νέο λογαριασμό.

Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να εκμεταλλευτώ τα όποια κουπόνια; Είναι καλύτερα να κάνω απλά εγγραφή χύμα χωρίς referral link? Ίδια κουπόνια παίρνουν όλοι; Είτε γραφτούν μόνοι είτε μέσω πρόσκλησης;

Επίσης εκεί που λες... βάζεις έναν κωδικό στην αναζήτηση... Τι κωδικός είναι αυτός; Για να σου δώσει την έκπτωση; Που τον βρίσκεις; Δε το κατάλαβα

Τα κουπονια ειναι ιδια για ολους 
Η καλυτερη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις αυτα τα κουπονια που δινουν για να παρεις το πακετο με τα 100€ σε κουπονια και το εξτρα 20αρι για παραγγελιες πανω απο 40€ για το 50%
Τωρα απλα σπας τις παραγγελιες στο καλαθι 
Πχ αν εχεις μεγαλη ριχνεις μια 50€ να γινουν 25€ αλλη μια 40€ να γινουν 20€ κλπ κλπ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Sotosgl said:

Τα κουπονια ειναι ιδια για ολους 
Η καλυτερη λυση ειναι να χρησιμοποιησεις αυτα τα κουπονια που δινουν για να παρεις το πακετο με τα 100€ σε κουπονια και το εξτρα 20αρι για παραγγελιες πανω απο 40€ για το 50%
Τωρα απλα σπας τις παραγγελιες στο καλαθι 
Πχ αν εχεις μεγαλη ριχνεις μια 50€ να γινουν 25€ αλλη μια 40€ να γινουν 20€ κλπ κλπ

έκανα 2 accounts. Το ένα έγινε από tablet, δε ξέρω αν παιζει ρόλο. Μου έδωσε άλλη προσφορά.

119€  αφού κάνω μια παραγγελία 15€+ (σπασμένο σε 4 κουπόνια). 12€  για 30€+, 22€ για 50€+, 35€ για 80€+

ένα κι ένα από κινητό και μου έδωσε αυτά των 100€ που λέτε.

Νομίζω με συμφέρει να κάνω παραγγελία με των 100€. Μια παραγγελία των 50€ και να χρησιμοποιήσω το κουπόνι των 25€. Δε θέλω να αγοράσω και κάτι άλλο. Χαμένα θα πάνε τα υπόλοιπα. σου δίνουν και περιθώριο μόνο 24 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Bitbit είπε

έκανα 2 accounts. Το ένα έγινε από tablet, δε ξέρω αν παιζει ρόλο. Μου έδωσε άλλη προσφορά.

119€  αφού κάνω μια παραγγελία 15€+ (σπασμένο σε 4 κουπόνια). 12€  για 30€+, 22€ για 50€+, 35€ για 80€+

ένα κι ένα από κινητό και μου έδωσε αυτά των 100€ που λέτε.

Νομίζω με συμφέρει να κάνω παραγγελία με των 100€. Μια παραγγελία των 50€ και να χρησιμοποιήσω το κουπόνι των 25€. Δε θέλω να αγοράσω και κάτι άλλο. Χαμένα θα πάνε τα υπόλοιπα. σου δίνουν και περιθώριο μόνο 24 ώρες

Ο τροχος βγαινει και σε accounts που εχουν ηδη γινει btw δεν ειναι μονο για νεους χρηστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά στον λογαριασμό με τα κουπόνια των 100€ μου έδωσε επιπλέον και τα κουπόνια των 119€ που δόθηκαν στον άλλον λογαριασμό.

Καλή φάση αλλά από τη στιγμή που λήγουν άμεσα, για εμένα είναι άχρηστα. Για κάποιους που θέλουν να κάνουν πολλές αγορές είναι ο,τι πρέπει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπών πατάω την διαφήμιση του Facebook για το ηλεκτρονική τρόμπα με 2.62€ και γίνεται αυτό δοκίμασα να κάνω και καινούρια account και μέσο vpn https://youtu.be/Sz1K7cbf8Ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, erikiorai είπε

Απλά wow δεν το περίμενα αυτό από το temu 

20231030_191436.jpg

Τι παιχτηκε εδω ποσα πληρωσες 4.55 μονο η 24.55 γιατι μπερδευτηκα οπως τα γραφει. Εγω ξερω την εκπτωση 50% ανω των 20 ευρω και μεχρι 20 ευρω δηλαδη απο 40 θα σε παει στα 20 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορούμε να κάνουμε νέο λογαριασμό σε iPhone και να μην μας βρίσκει? Έκανα πλήρη απεγκατάσταση και δεδομένων εφαρμογής, νέο Apple ID , με νέο email κλπ, αλλά με το που μπαίνει στη εφαρμογή μετά από το link της προσφορές , μου λέει ότι δεν είμαι νέος χρήστης. 
 

υπαρχει άλλη λύση? Η πρέπει νγκαστηκα να υπάρχει νέα συσκευή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Arkin είπε

Τι παιχτηκε εδω ποσα πληρωσες 4.55 μονο η 24.55 γιατι μπερδευτηκα οπως τα γραφει. Εγω ξερω την εκπτωση 50% ανω των 20 ευρω και μεχρι 20 ευρω δηλαδη απο 40 θα σε παει στα 20 ευρω. 

4.55€ πλήρωσα μου έκαναν 20€ πίστωση και 30% εκπτοτηκο κουπόνι γιατί δεν έλαβα την προσφορά που δικαιουμουνα αυτό που έκανα είναι βρήκα ένα παρόμοιο με 18,44€ που έχει νομίζω καλύτερο manual σε σύγκριση με αυτό το 44€ που με την προσφορά έκανε 2.62€

Επεξ/σία από erikiorai
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα παραγγελία πριν μία εβδομάδα και μου ήρθε μήνυμα στο Viber από courier center για να επιλέξω αν θέλω να εξυπηρετηθω από clever point. Αυτή την επιλογή του clever point δεν την ξέρω. Είναι αξιόπιστη? Λειτουργεί όπως το boxnow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...