Προς το περιεχόμενο

Αγορές από Temu, Αποστολές - Προβλήματα


Billator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, larryasonika είπε

Έκανα παραγγελία πριν μία εβδομάδα και μου ήρθε μήνυμα στο Viber από courier center για να επιλέξω αν θέλω να εξυπηρετηθω από clever point. Αυτή την επιλογή του clever point δεν την ξέρω. Είναι αξιόπιστη? Λειτουργεί όπως το boxnow?

Κάτι αντίστοιχο του skroutz point κτλ.

Προφανώς και είναι αξιόπιστη μέθοδος. Ειδάλλως, δεν θα τη χρησιμοποιούσε το courier. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 313
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/8/2023 στις 7:57 ΜΜ, Billator είπε

Εγώ έκανα  2 και 3 αγορά μέσα από dublicate apps του android (το έσβηνα και το ξαναέκανα duplicate) γιατί στο κανονικό install καταλαβαίνει (ακόμα και αν καθαρίσεις cookies / δεδομένα) ότι έχεις ήδη αγοράσει οπότε η έκπτωση δεν υπάρχει. 
 

Αναφερεσαι  στις προσφορες για νεους χρηστες -90% του facebook?   Γιατι εκει νομιζω οτι πρεπει να μην εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη και να την εγκαταστησεις μολις επιλεξεις το προιον της διαφημισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ringboy είπε

Αναφερεσαι  στις προσφορες για νεους χρηστες -90% του facebook?   Γιατι εκει νομιζω οτι πρεπει να μην εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη και να την εγκαταστησεις μολις επιλεξεις το προιον της διαφημισης.

Ναι ακριβώς, για αυτές αναφερόμουν. Όπως και να έχει πλέον δεν λειτουργεί αυτό που γράφω ούτως ή άλλως, τουλάχιστον σταμάτησε να λειτουργεί σε εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Billator είπε

Ναι ακριβώς, για αυτές αναφερόμουν. Όπως και να έχει πλέον δεν λειτουργεί αυτό που γράφω ούτως ή άλλως, τουλάχιστον σταμάτησε να λειτουργεί σε εμένα. 

Οκευ. Να δουμε τωρα πως θα γλυτωσω απο την γυναικα μου και τον γιο μου που χρησιμοποιησα το κινητο της για παραγγελια.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και απο μένα ζουζουνια. temu και η ψυχη του. εχω καταφερει να κανω παραγγελιες με second space στο poco f3 μου 3 φορες (διαγραφη του δευτερου χωρου και δημιουργια ξανα). μου παιρνει κανονικα τα κουπονια των 100€ οχι ομως το κουπονι του δημιουργου (Σωτηρη συγκεκριμενα μιας και ειναι μεσα στο thread) με τα 20€ στα 40. παρολα αυτα επαιρνα το αλλο πακετο κουπονιων και εκανα κανονικα την παραγγελια στα 50€ 25€. 

 

μεχρι χθες που προσπαθησα και πλεον δε μπορω με second space... με πηραν χαμπαρι και μενα φαινεται. και εφαγα καλη ξενερα 😂😂. μεχρι και root σκεφτηκα να κανω για να αλλαζω το id της συσκευης μου αλλα ισως τελικα δεν αξιζει η ολη ταλαιπωρια ας παρω κανα κινητο αδερφης φιλου κλπ. περιορισμενες οι συσκευες αλλα κατι ειναι και αυτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μπερδευτει...θελω να κανω αγορες απο τεμου αλλα φοβαμαι λιγο

1. παιζει προβλημα με τελωνειο για μεγαλες παραγγελιες;

2. θελω να κανω εγγραφη απο σωτο για να παρω τα κουπονια των 120ε

3. αυτα τα 90% εκπτωση που βγαζει στο φβ και παιρνεις τσαντα με 2ε και κατι τετοια ισχθουν;

4. μπορειτε να με καθοδηγησετε step by step pleaseeee :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αρχισουμε οτι δεν ποσταρουμε τα Affiliate links και Referrals εδω

Αν ηθελε το insomnia εβγαζε τα δικα του,σεβαστειτε το μερος που σας φιλοξενει.

1. Κανενα τελωνειο και 8000€ παραγγελια να κανεις 

2. Το πακετο με τα 100€ σε κουπονια που ειναι:
50->25
100->70
75->60 επι τρια 
αλλα και το εξτρα που βαζεις χειροκινητα που κανει το 40->20 ειναι το bonus εγγραφης για καινουργιο χρηστη

3. Ισχυουν αλλα "θυσιαζεις" το πακετο με τα κουπονια απο την εγγραφη ουσιαστικα,ειναι και αυτα προσφορα για νεους χρηστες.

Ζυγιζεις τι κερδιζεις απο την μια και την αλλη επιλογη και διαλεγεις

4. Δεν ειναι επιστημη ρε ή πατας το λινκ εγγραφης καποιου ή κατεβαζεις μονος σου την εφαρμογη και ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ πρεπει να βαλεις στην αναζητηση προιοντος ή στις ρυθμισεις της εφαρμογης στο πεδιο κουπονια τον κωδικο που θελεις να χρησιμοποιησεις,ΑΝ περασει η μια ωρα και ξεχαστεις παει..δεν θεωρεισαι νεος χρηστης και τελος.

Και μετα σου δινει τα κουπονια που πρεπει να χρησιμοποιησεις μεχρι το τελος της επομενης μερας.

Αναλογα την αξια της παραγγελιας σου μπαινει αυτοματα το καθε κουπονι 

Εγω αυτο που κανω ειναι να σπαω τις παραγγελιες πρωτα με τα κουπονια των 50% δηλαδη το 50€ σε 25€ και 40€ σε 20€ και μετα προχωραω αναλογα με το τι εχει μεινει στα 30% κλπ



 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, Sotosgl said:

Ας αρχισουμε οτι δεν ποσταρουμε τα Affiliate links και Referrals εδω

Αν ηθελε το insomnia εβγαζε τα δικα του,σεβαστειτε το μερος που σας φιλοξενει.

1. Κανενα τελωνειο και 8000€ παραγγελια να κανεις 

2. Το πακετο με τα 100€ σε κουπονια που ειναι:
50->25
100->70
75->60 επι τρια 
αλλα και το εξτρα που βαζεις χειροκινητα που κανει το 40->20 ειναι το bonus εγγραφης για καινουργιο χρηστη

3. Ισχυουν αλλα "θυσιαζεις" το πακετο με τα κουπονια απο την εγγραφη ουσιαστικα,ειναι και αυτα προσφορα για νεους χρηστες.

Ζυγιζεις τι κερδιζεις απο την μια και την αλλη επιλογη και διαλεγεις

4. Δεν ειναι επιστημη ρε ή πατας το λινκ εγγραφης καποιου ή κατεβαζεις μονος σου την εφαρμογη και ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ πρεπει να βαλεις στην αναζητηση προιοντος ή στις ρυθμισεις της εφαρμογης στο πεδιο κουπονια τον κωδικο που θελεις να χρησιμοποιησεις,ΑΝ περασει η μια ωρα και ξεχαστεις παει..δεν θεωρεισαι νεος χρηστης και τελος.

Και μετα σου δινει τα κουπονια που πρεπει να χρησιμοποιησεις μεχρι το τελος της επομενης μερας.

Αναλογα την αξια της παραγγελιας σου μπαινει αυτοματα το καθε κουπονι 

Εγω αυτο που κανω ειναι να σπαω τις παραγγελιες πρωτα με τα κουπονια των 50% δηλαδη το 50€ σε 25€ και 40€ σε 20€ και μετα προχωραω αναλογα με το τι εχει μεινει στα 30% κλπ



 

1α.Οπότε ή 90% έκπτωση από τα διαφημιστικά του φβ ή κουπόνια από το referral σου , σωστά; Δεν μπορώ να το συνδυάσω ...

1β. Και αν διαλέξω τελικά το 90% έκπτωση μπορώ να πάρω πχ 4 εκπτωτικά ή μόνο 1 ανά καινούριο λογαριασμό;

 

2. Επίσης μπορώ να έχω έτοιμη την παραγγελία με κάποιο τρόπο; Πχ έχω μαζέψει κάποια πράγματα αλλά δεν έχω κάνει λογαριασμό.

 

3. Όλα πρέπει να γίνουν από κινητό;

 

 

Συγγνώμη για το πρήξιμο!

Επεξ/σία από jimmysss!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά μια χαρα παίρνω το 90% από διαφημίσεις και μετά τα κουπόνια και το 50% από τον κωδικό του Σωτήρη... απλά πατάω την διαφήμιση πρώτα (συνήθως γράφω στο google τι ακριβώς θέλω και διπλα temu γιατί στο fb δεν μου βγάζει πάντα πράγματα που όντως θέλω) μετά αφού πατήσω την διαφήμιση από google με πάει στο playstore κατεβάζω την εφαρμογή κάνω account βάζω το προϊόν με την έκπτωση στο καλάθι και μετά πάνω στην αναζήτηση βάζω τον κωδικό και παίρνω τα κουπόνια και μετά βάζω παλι τον κωδικό στο πεδίο εισαγωγή κωδικού. Έχω κάνει 6 παραγγελίες ως τώρα και όλα καλά αλλα περίμενε να σου πει και κανένας άλλος μη σε πάρω και στο λαιμό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, jimmysss! είπε

Συγγνώμη για το πρήξιμο!

Τα 120 ευρώ δεν αφαιρούνται από 1 παραγγελία. Δε σημαίνει δηλαδή ότι για πράγματα των 125 ευρώ θα πληρώσεις μόνο 5. 

Εμένα τώρα μου δίνουν 250 και πάει έτσι. Δηλαδή πρέπει να δώσω 640+ ευρώ για να τα εξαργυρώσω και τα 250

Screenshot_20231108_200729_Temu.jpg.17049a269431731cebdfa263bd3723a3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελευταια φορα που το εκανα δεν μου επαιρνε το κουπονι με το μηνυμα not eligible μονο για νεους χρηστες κλπ αν αλλαξε θετικο

Το πακετο με τα 120€ ειναι για νεους χρηστες και εχει μεσα τα κουπονια που ειπα 

Αν θες με την ησυχια σου να διαλεξεις τα πραγματα που θες μπες απο το pc βαλε τα στο καλαθι και μετα πανω δεξια εχει 3 γραμμες,το πατας κανεις share σου βγαζει ενα λινκ το στελνεις στον εαυτο σου οταν κανεις την διαδικασια και εχεις το καλαθι του pc στο κινητο 

Τα μεγαλυτερα κουπονια οπως το 1000€ 500€ ηταν bug και εδωσαν ενα μικρο κουπονι σαν αποζημιωση,αν στο βγαλει αργοτερα με μορφη τροχου ειναι αλλο θεμα,αν στο εβγαλε σαν νεο χρηστη τοτε πες μου να τους ενημερωσω 

Επεξ/σία από Sotosgl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πληρωνω παραγγελια στο temu με paypal, και η πληρωμη  ολοκληρωνεται χωρις να ζητησει  password  το paypal  .
Εν τω μεταξυ δεν εχω τσεκαρισμενο στο Temu να θυμαται τον λογαριασμο paypal,   δεν υπαρχει το temu στις  αυτοματες  πληρωμες του paypal, και δεν εχω αποθηκευμενο στον browser  κανενα password.  Αντε πειτε μου τι γινεται....

Επεξ/σία από ringboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι η φοβερη ασφαλεια του paypal 

Για να κανεις απλο login στο λογαριασμο σου σου ζηταει και τι βρακι φορας αλλα για πληρωμες δε ζηταει τιποτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...