Προς το περιεχόμενο

Πινακίδες αυτοκινήτου


kyriakosssss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, kinq1 είπε

Αν πληρώσεις, όλα γίνονται. Τα 3 γράμματα της προτίμησης --πρέπει να βγει πινακίδα στον νομό που έχει «χρεωμένα» αυτά τα γράμματα-- είναι δύσκολο, γιατί πρέπει να είναι αυτά που δίνονται τώρα, πχ στην αχαϊα έχουν τελειώσει τα ΑΧΑ, ΑΧΒ, ΑΧΕ και δίνουν ΑΧΖ). Αν θες κάποιο συγκεκριμένο 4ψηφιο αριθμό αλλά όχι συγκεκριμένα γράμματα, τα πράγματα είναι σαφώς πιο εύκολα.

Το να έχεις «εύκολο» αριθμό κυκλοφορίας είναι μειονέκτημα, γιατί αν προκαλέσεις ατύχημα και φύγεις είναι πιο εύκολο για τους μάρτυρες να συγκρατήσουν τον αριθμό σου.

Αν έχεις πολλά οχήματα όμως που να θυμάσαι όλα τα νούμερα την κρίσιμη στιγμή που θα στο κλέψουν και θα πρέπει να το αναφέρεις;  😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2023 στις 12:23 ΜΜ, Rpanagos είπε

Χαχαχαχα ορισμένοι τι λέτε;

Γέλασα πολύ!

Dark web θα γινει σε λιγο το ινσόμνια. Πως να γλιτώσεις απο την αστυνομία, πώς να εξαφανίσεις τα ίχνη σου κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι ενας φιλος στη νομαρχια (πλεον περιφερεια) μου ζηταγε να παρω πινακιδα με ψηφια 7000

που να ηξερα οτι πριν μηνες ο dpg εσκασε καποια χιλιαρικα σε καποιον που την ειχε καβατζωσει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

 

που να ηξερα οτι πριν μηνες ο dpg εσκασε καποια χιλιαρικα σε καποιον που την ειχε καβατζωσει :(

Έχω την εντύπωση πως οι πινακίδες "παντρεύονται" με το όχημα που έχουν ταξινομηθεί και δεν μεταβιβάζονται σε άλλο όχημα ή/και ιδιοκτήτη, έχει αλλάξει αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Timour21 said:

Έχω την εντύπωση πως οι πινακίδες "παντρεύονται" με το όχημα που έχουν ταξινομηθεί και δεν μεταβιβάζονται σε άλλο όχημα ή/και ιδιοκτήτη, έχει αλλάξει αυτό?

 

Όχι, πως σου ήρθε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Timour21 said:

Αφού το έκανε ο dpg....

Ο dpg - έγραψαν πως - έχει τον ίδιο αριθμό πινακίδας σε όλα τα οχήματα του, και όχι ότι του μεταβιβάστηκαν πινακίδες από όχημα που ήδη είχε ταξινομηθεί όπως κατάλαβες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ο dpg - έγραψαν πως - έχει τον ίδιο αριθμό πινακίδας σε όλα τα οχήματα του, και όχι ότι του μεταβιβάστηκαν πινακίδες από όχημα που ήδη είχε ταξινομηθεί όπως κατάλαβες εσύ.

Το μήνυμα που έχω κάνει quote το διάβασες? Καταλαβαίνεις κάτι διαφορετικό εσύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Timour21 said:

Το μήνυμα που έχω κάνει quote το διάβασες? Καταλαβαίνεις κάτι διαφορετικό εσύ? 

Εγώ το διάβασα, εσύ όμως από ότι φαίνεται δεν κατάλαβες τι ακριβώς είναι αυτό που έγραψαν για τον dpg. Για αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι, sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Εγώ το διάβασα, εσύ όμως από ότι φαίνεται δεν κατάλαβες τι ακριβώς είναι αυτό που έγραψαν για τον dpg. Για αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι, sorry.

Άκου λοιπόν, γιατί θέτεις θέμα αντίληψης, και δεν σε παίρνει, πινακίδες κυκλοφορίας δεν "καβατζάρονται" , ούτε μπορώ να πάω εγώ να ζητήσω πινακίδα η οποία δεν θα έχει αντιστοιχηθεί σε όχημα. Επομένως είτε είναι λάθος η διατύπωση (το "λάδωμα" για να "κρατηθεί" μια πινακίδα είναι άλλο πράγμα) ή αρλούμπα.

Ignore από εμένα γιατί είσαι ανίκητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Timour21 said:

Άκου λοιπόν, γιατί θέτεις θέμα αντίληψης, και δεν σε παίρνει, πινακίδες κυκλοφορίας δεν "καβατζάρονται" , ούτε μπορώ να πάω εγώ να ζητήσω πινακίδα η οποία δεν θα έχει αντιστοιχηθεί σε όχημα. Επομένως είτε είναι λάθος η διατύπωση (το "λάδωμα" για να "κρατηθεί" μια πινακίδα είναι άλλο πράγμα) ή αρλούμπα.

Προφανώς και είναι θέμα αντίληψης όταν άλλα διαβάζεις και άλλα καταλαβαίνεις, και συγκεκριμένα όταν διαβάζεις ότι κάποιος έχει τα ίδια νούμερα πινακίδας σε όλα τα αυτοκίνητα του και καταλαβαίνεις ότι του μεταβιβάστηκαν πινακίδες που είχαν ταξινομηθεί σε άλλα οχήματα.

Οι κρατικές πινακίδες κυκλοφορίας μόνο στην θεωρία δεν καβατζάρονται, στην πραγματικότητα όμως - ανεξάρτητα αν παίζει στη μέση λάδωμα, φιλία ή ότι άλλο - καβατζάρονται ή δίνονται κατά επιλογή συστηματικά, ασχέτως τι πιστεύεις προσωπικά εσύ.

12 minutes ago, Timour21 said:

Ignore από εμένα γιατί είσαι ανίκητος.

Ευτυχώς που έχω φάει μεσημερινανό γιατί μπορεί να μου κοβόταν η όρεξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Οι κρατικές πινακίδες κυκλοφορίας μόνο στην θεωρία δεν καβατζάρονται, στην πραγματικότητα όμως - ανεξάρτητα αν παίζει στη μέση λάδωμα, φιλία ή ότι άλλο - καβατζάρονται ή δίνονται κατά επιλογή συστηματικά, ασχέτως τι πιστεύεις προσωπικά εσύ

Ετσι ακριβως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η κονόμα για τους υπαλλήλους που είναι σε αυτή τη θέση έχει κοπεί εδω και χρόνια. Η πινακίδα βγαίνει αυτόματα απο το σύστημα μόλις καταχωρηθούν τα στοιχεία του αυτοκινήτου και είναι τυχαία ανάμεσα σε ένα συγκεκριμένο εύρος αριθμών.Είχανε πει οτι θα έβγαζαν σε πλειστηριασμό κάποια συγκεκριμένα εύκολα  νούμερα ωστε να εχει το κράτος ένα παραπάνω έσοδο αλλα δεν το έκαναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμια κονομα δεν εχει κοπει, ειδικα επαρχια. Καβατζα νουμερα διαρκως, ειτε με λαδωμα, ειτε με γνωστο…

Αντιπροσωπειες κ εμποροι, λαδωνουν και συντηρουν καλα την μηχανη, για καλους πελατες που θελουν στρογγυλα νουμερα…

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xp-user είπε

Αυτή η κονόμα για τους υπαλλήλους που είναι σε αυτή τη θέση έχει κοπεί εδω και χρόνια. Η πινακίδα βγαίνει αυτόματα απο το σύστημα μόλις καταχωρηθούν τα στοιχεία του αυτοκινήτου και είναι τυχαία ανάμεσα σε ένα συγκεκριμένο εύρος αριθμών.Είχανε πει οτι θα έβγαζαν σε πλειστηριασμό κάποια συγκεκριμένα εύκολα  νούμερα ωστε να εχει το κράτος ένα παραπάνω έσοδο αλλα δεν το έκαναν

Πριν 2 χρόνια πάντως που έβγαλα πινακίδες ΧΧ00 δεν είχε κοπεί η κονόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...