Προς το περιεχόμενο

Το Google Fiber ανεβάζει ταχύτητα στα εξωφρενικά 20Gbps


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, airborn είπε

Δε ξέρω για σένα, αλλά εγώ πληρώνω 25ε για 300.

Μόνο γκρίνια είσαστε.

δεν υπαρχει τετοια τιμη. εκτος αν εχεις κουπονι η εχεις κινητο στο πακετο, τηλεορασεις κτλ 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι δεν ενδιαφέρεστε πολύ για χαμηλό ping (fps games κτλ) υπάρχει η λύση του 4G/5G router με κάρτα απεριορίστων data.
Ρωτήστε τους παρόχους, είναι πάγια τακτική ειδικά σε δυσπρόσιτες περιοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οντως εμεις επαρχια (πολη Κερκυρας,κεντρο) παλευουμε για να εχουμε μια 50 η οποια να μπορεσει να συγχρονισει στα 30-35 με up στο τσσακιρ κεφι 4... να κανεις βιντεοκληση και να αλλαζει ποιοτητα γιατι δεν φτανει...και να διαβαζεις αρθρο για 20.000 mb και σχολια για 300 ακομα και 100 !!!
αχχχχ

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν απευθύνεται σε οικιακούς πελάτες αλλά σε εταιρείες....

 

Θα ήθελα να ήξερα τι ταχύτητες ίντερνετ έχουν στα κεντρικά της Google, Ms, Meta, κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν υπαρχει τετοια τιμη. εκτος αν εχεις κουπονι η εχεις κινητο στο πακετο, τηλεορασεις κτλ 

Είναι η τιμή που δίνει ο ΟΤΕ όταν βάζεις οπτική. Ισχύει για 2 χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Piterakos83 είπε

Σε ζηλεύω, πληρώνω 34 για 100 (πΟΤΕ) και βλέπω διαφημίσεις για εναλλακτικούς παρόχους αλλά δυστυχώς στην επαρχία είναι καρτέλ και δε γίνεται εύκολα αλλαγή.
Ταυτόχρονα συλλυπούμαι αυτούς που δεν έχουν ούτε καν αυτό που έχω γιατί έχω περάσει από τη δυσμενή θέση τους

Επειδη εγω εχω 30αρα και στην περιοχη μου πιανω 5.2 αλλα με μεγαλο bandwith, εχουμε κλειδωσει με τον οτε στα 4.3... επειδη εχω τοσο χαμηλοτερη απο την αναγραφομενη, πληρωνω τα 4.3Mb 19Ε το μηνα.. στον οτε του 2023.. ! τα φιλια μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περιοχές όμως που εξυπηρετεί το Google Fiber, είναι σχετικά λίγες. Μεγάλο μέρος των ΗΠΑ έχουν ακόμα καλωδιακο ίντερνετ (coaxial). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, herbalife3 είπε

Μια είδηση που ενδιαφέρει άμεσα τόν Έλληνα πολίτη 🤣

Ούτε τα 1.500$ για τηνοικιακή και 12.500$ για επαγγελματική χρήση που κοστίζει τον μήνα , δεν θα ενδιέφεραν τον μέσο Έλληνα πολίτη. 🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 minutes ago, skskre said:

Θεσσαλονίκη η HCN δίνει 360 down 360 up με 27€ το μήνα. 

Νομίζω είναι τίμιο...

Έχει την συγκεκριμένη σύνδεση φίλος προγραμματιστής που εργάζεται εξ αποστάσεως για εταιρεία στον Καναδά και πράγματι είναι εξαιρετική! Συμμετρικές γραμμές με απίστευτο upload για τα Ελληνικά δεδομενα. Ουσιαστικά οι γραμμές της καλύπτουν όλη την Ανατολική πόλη και σχεδόν τα 2/3 του κέντρου 

Επεξ/σία από Fotoalexandros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, airborn είπε

Είναι η τιμή που δίνει ο ΟΤΕ όταν βάζεις οπτική. Ισχύει για 2 χρόνια.

38e λεει ο οτε. με το κουπονι ξερω παει καπου 23-24. τωρα αν υπαρχει και καποια αλλη ειδικη προσφορά δεν γνωριζω αλλα σε καθε περιπτωση δεν ειναι η τιμη λιανικης τα 25ε για 300αρα. τοσα σχεδον δινουν ακομα πολλοι απο εμας για adsl. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vegito είπε

και επειδη εχει η περιοχη σου 300, δεν θα γκρινιαζουμε εμεις που ειμαστε αναγκαστικα με 10; Ουτε vdsl μπορω να βαλω, ουτε καλο 4g πιανω. Μεχρι και τις κεραιες του musk σκεφτομαι και ειμαι στην Αθηνα

που είσαι ρε μέγιστε στο κελί 33 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...