Προς το περιεχόμενο

Το Google Fiber ανεβάζει ταχύτητα στα εξωφρενικά 20Gbps


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Piterakos83 είπε

Σε ζηλεύω, πληρώνω 34 για 100 (πΟΤΕ) και βλέπω διαφημίσεις για εναλλακτικούς παρόχους αλλά δυστυχώς στην επαρχία είναι καρτέλ και δε γίνεται εύκολα αλλαγή.
Ταυτόχρονα συλλυπούμαι αυτούς που δεν έχουν ούτε καν αυτό που έχω γιατί έχω περάσει από τη δυσμενή θέση τους

33€ έχει η Nova την 200αρα. Λεφτά δεν θα γλιτώσεις άλλα τουλ θα κερδίζεις σε €/MBps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι τέτοιες ειδήσεις να έχουν προειδοποιητική σήμανση.!!😂😂 Τέτοιες ταχύτητες εδώ δεν πρόκειται να έρθουν ούτε σε 30 χρόνια από τώρα.!! Πλάκα έχει που στο τέλος το άρθρο μας προτρέπει να πάμε στην Αμερική.!!😂😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ωραιο το αρθρο αλλα εμεις ειμαστε καπου 100 φορες πισω και δεν προκειται ποτε να ερθει εδω. Οι περισσοτεροι στην χωρα ειναι με 24αρες που κλειδωνουν 10 και λιγοι εχουν 50 και 100mb vdsl χωρις προβληματα. Να μην μιλησουμε για το μουφα 5G με Ν1 Ν28 bands. Γενικα το δουλεμα παει συννεφο αλλα εχει ενδιαφερον οτι διαβαζουμε για 20gb ταχυτητες γιατι σιγουρα σε 20-30 χρονια θα ερθουν και εδω. Λεμε τωρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Nvidiaman said:

Εγω INAlAN 1GB/1GB 48€ σκετο internet διχως τηλεφωνία.

Θες να τ' ακούσεις τώρα κι εσύ, έτσι; Είμαι στα 500 μέτρα απ' το όριο της Inalan και βγαίνω στο μπαλόνι και ονειρεύομαι αλλά δεν ελπίζω γιατί πρέπει να περάσουν την εθνική και δεν τον βλέπω. 😡

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξω από Θεσσαλονίκη και έχει μόνο τον πΟΤΕ με μέγιστη ταχύτητα το 18 download και ούτε 1mbit για upload με 27 € .  Αυτοί είμαστε ως χώρα 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, GBorb είπε

Έξω από Θεσσαλονίκη και έχει μόνο τον πΟΤΕ με μέγιστη ταχύτητα το 18 download και ούτε 1mbit για upload με 27 € .  Αυτοί είμαστε ως χώρα 

4G δεν παιζει να παιξεις με δεδομενα και extra sim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο τις πλημμυρες μεχρι και πριν λιγες μερες δεν ειχα σταθερο και ιντερνετ. Παλι καλα ειχα βρει καρτουλα cosmote sim με απεριοριστα για 2 μηνες με 20 ευρω( δεν υπαρχει πλεον το πακετο) και δανειστηκα ενα pocket sim router 4G. Ειδα για πρωτη φορα στην ζωη μου download 10MB ανα sec . Με την σαπια adsl ειχαμε ξεκινησει καποτε 18mbs,μετα πεσαμε 14, μετα 12, τωρα κλειδωνει 8 για σταθεροτητα....ουτε vdsl παιζει στην περιοχη μου ουτε τπτ και ειχα 1μιση μηνα μιλαγα με τον TOBI της vodafone για βλαβη δικτυου του ΟΤΕ, να τραβας τα @@ σου δλδ.  Αλατι στις πληγες μας το αρθρο 😀.

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Pyriel είπε

Η αμήχανη στιγμή όταν ο SSD κάνει bottleneck στα downloads σου…

NVME is the way. Ειδικα με τα PCIE 5 φυγαμε για 14-15gb δηλαδη 150GB fiber για να τους τερματισει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Ήρθα για τα σχόλια των Ελλήνων πολιτών που θα γκρινιάζουν για το πότε θα έρθει και εδώ ώστε να μπορούν να βλέπουν Νετφλιξ (με account από Βανουάτου) και Τιτοκ

Fixxed. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, airborn said:

Δε ξέρω για σένα, αλλά εγώ πληρώνω 25ε για 300.

Μόνο γκρίνια είσαστε.

Μην είσαι δυσκοιλιος φιλτατε, χιούμορ κάνουμε. 😄 (Όχι ότι δεν έχουμε καρτέλ τηλεπικοινωνιών, ενέργειας, τροφίμων, ηλεκτρονικών προϊόντων, αυτοκινήτων κτλ. αλλά τεσπά μην το ανοίξουμε)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Piterakos83 said:

όσοι δεν ενδιαφέρεστε πολύ για χαμηλό ping (fps games κτλ) υπάρχει η λύση του 4G/5G router με κάρτα απεριορίστων data.
Ρωτήστε τους παρόχους, είναι πάγια τακτική ειδικά σε δυσπρόσιτες περιοχές

Ναι με 33 ευρώ και μετά τα 200 gb πέφτει στα 15 mbps, τζάμπα κλέψιμο. Ρε είπα να μπει ηstarlink να κλείσουν όλα τα γ..να ελληνικά λαμόγια , λουκέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lost2 είπε

Ναι με 33 ευρώ και μετά τα 200 gb πέφτει στα 15 mbps, τζάμπα κλέψιμο. Ρε είπα να μπει ηstarlink να κλείσουν όλα τα γ..να ελληνικά λαμόγια , λουκέτο.

18tb μέχρι στιγμής για το μήνα και μηδέν κόφτης μόνιμα 350 down 120 up. Πια 200gb λέτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...