Προς το περιεχόμενο

Το Google Fiber ανεβάζει ταχύτητα στα εξωφρενικά 20Gbps


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερώστε μας και για το Τουρκμενιστάν την επόμενη φορά παρακαλώ.

Και στα Νησιά Φίτζι αν υπάρχει κάποια πληροφορία θα με ενδιέφερε, ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιοχές με κάληψη 4g (70down-10-20upload) και 5G (150-1GB Download και upload 30-200) Κάνεις ένα πακέτο απεριοριστα cosmote 35ευρώ και πέρνεις ενα ρουτεράκι 100-300ευρώ ανάλογα εαν είναι 4g ή 5g και τελειώνει το βάσανο. Θες τηλεφωνία modulus 15ευρω ip αριθμό.

Πρόσφατα σε άλλο σπίτι έβαλα inalan 1GBDOWN/UP με 24ευρώ αλλά σε περιοχές πχ επαρχεία ή στην πόλη που δεν έχει φτάσει η οπτική ή οι 200άρες είναι μονόδρομος το 4g/5g router

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, antonisem είπε

Σε περιοχές με κάληψη 4g (70down-10-20upload) και 5G (150-1GB Download και upload 30-200) Κάνεις ένα πακέτο απεριοριστα cosmote 35ευρώ και πέρνεις ενα ρουτεράκι 100-300ευρώ ανάλογα εαν είναι 4g ή 5g και τελειώνει το βάσανο. Θες τηλεφωνία modulus 15ευρω ip αριθμό.

Πρόσφατα σε άλλο σπίτι έβαλα inalan 1GBDOWN/UP με 24ευρώ αλλά σε περιοχές πχ επαρχεία ή στην πόλη που δεν έχει φτάσει η οπτική ή οι 200άρες είναι μονόδρομος το 4g/5g router

Δεν υπάρχει η ευκολία του ρουτερ πρώτος το έκανα εδώ που είμαι χωριό 2500 κατοίκων έχω σωθεί συγκριτικά με την τραγική 50αρας του ΟΤΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

δεν υπαρχει τετοια τιμη. εκτος αν εχεις κουπονι η εχεις κινητο στο πακετο, τηλεορασεις κτλ 

Και εγώ στον ΟΤΕ είχα 24€ την 300ρα. Τώρα πήγε στα 36,90 βέβαια αλλά για όσο κράτησε ήταν κάτι παραπάνω από πάρα πολύ καλά! 😄.Με κουπόνι έβγαινε αυτή η τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, airborn said:

Δε ξέρω για σένα, αλλά εγώ πληρώνω 25ε για 300.

Μόνο γκρίνια είσαστε.

Αυτός που έχει δυνατότητα για 300 δεν θα γκρινιάξει. Επειδή όμως οι περισσότεροι δεν έχουν (ενώ πολλοί όντως δεν πάνε πάνω από 10), τότε μάλλον δικαιούνται να γκρινιάζουν. Τουλάχιστον μέχρι να βάλουν Starlink και να βρουν την υγειά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Αυτός που έχει δυνατότητα για 300 δεν θα γκρινιάξει. Επειδή όμως οι περισσότεροι δεν έχουν (ενώ πολλοί όντως δεν πάνε πάνω από 10), τότε μάλλον δικαιούνται να γκρινιάζουν. Τουλάχιστον μέχρι να βάλουν Starlink και να βρουν την υγειά τους.

Και η 300αρα δινει 30mb upload μονο που ειναι τραγικο για το 2023. Αυτη η κοροιδια με τo 10% upload ειναι τρομερο. Για να δεις σοβαρο upload πρεπει να πας σε 1gb που εχουν λιγες περιοχες ελλαδα. Την ιδια ωρα πιανεις 100-150mb upload με 4G+/5G με μια καρτουλα 3 ευρω extra sim και ενα router και εχεις κοψει και το σταθερο. Τους βαρεθηκα μπορω να πω οτι τωρα ενα 10μηνο εχω σοβαρες ταχυτητες με τα απεριοριστα δεδομενα ολα τα χρονια διναμε 35-45 ευρω και μας πουλουσαν κυριολεκτικα τραγικες ταχυτητες μιας αλλης εποχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Εγω τι ειμαι δηλαδη?

337c8619-2733-4d7c-9ad2-63bae4bcbfc3.png

Είσαι από τους λίγους χρήστες που έχουν την δυνατότητα να έχουν τέτοιες ταχύτητες σε σχέση με τους περισσότερους πελάτες των εταιρειών. Αλλά και πάλι το άρθρο δεν νομίζω να αγγίξει ακόμα και εσένα ούτε στο 1/20 της ταχύτητας που αναφέρει, απλώς επειδή είσαι στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Arkin said:

Και η 300αρα δινει 30mb upload μονο που ειναι τραγικο για το 2023. Αυτη η κοροιδια με τo 10% upload ειναι τρομερο. Για να δεις σοβαρο upload πρεπει να πας σε 1gb που εχουν λιγες περιοχες ελλαδα.

Όσες περιοχές έχουν 300 πιάνουν και 1Gbps. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Piterakos83 said:

Σε ζηλεύω, πληρώνω 34 για 100 (πΟΤΕ) και βλέπω διαφημίσεις για εναλλακτικούς παρόχους αλλά δυστυχώς στην επαρχία είναι καρτέλ και δε γίνεται εύκολα αλλαγή.
Ταυτόχρονα συλλυπούμαι αυτούς που δεν έχουν ούτε καν αυτό που έχω γιατί έχω περάσει από τη δυσμενή θέση τους

To FTTH είναι σε καλό δρόμο.Ηρακλειο Κρήτης πχ έχει ξεκινήσει πολύ δυναμικά.Εχει ακόμα δρόμο αλλά σε ορίζοντα 3-4 χρονών θα έχει ολη η πόλη θεωρώ.

Επισης οι τιμές είναι σε πολύ χαμηλά επίπεδα (26€ 500/50 και 33€ 1000/100) δεν καταλαβαίνω την γκρίνια με εξαίρεση τους άτυχους που παλεύουν με adsl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ναι βρε, πλάκα κάνω. Έχει στενάξει το κινητό να ταΐζει το desktop, κυρίως για upload, 50-100Mbps πιάνει περίπου, που ok, βοηθάει, αλλά ένα 300αρι τουλάχιστον για upload θα με βοηθούσε. 

Αδελφέ ήμουν στη θέση σου καταλαβαίνω τι περνάς. Και σε μένα απο κωλοφαρδία πέρασαν δίκτυο.

Επεξ/σία από Nvidiaman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...