Προς το περιεχόμενο

Το Google Fiber ανεβάζει ταχύτητα στα εξωφρενικά 20Gbps


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Othal είπε

Εσύ τι περίμενες να μπει η άλλη με το νέο snapdragon που κάνει κορδόνι τον Μ? Αυτή θα μπει.

Ποιος είναι ο Μ? Τι είδους κορδόνι κάνει? Κάποιος που κατάλαβε τι γράφει εδώ ο φίλος μπορεί να εξηγήσει και σε μένα? Έχω την αίσθηση ότι χανω κατι καλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, lost2 είπε

Ναι με 33 ευρώ και μετά τα 200 gb πέφτει στα 15 mbps, τζάμπα κλέψιμο. Ρε είπα να μπει ηstarlink να κλείσουν όλα τα γ..να ελληνικά λαμόγια , λουκέτο.

Με 20,50€ έχουμε απεριόριστες κλήσεις, 6.000 sms και απεριόριστα δεδομένα σε 1 κάρτα + απεριόριστα δεδομένα σε άλλες 2 κάρτες sim. Και όταν λέω απεριόριστα έχει θεωρητικό κόφτη στα 200tb ανά sim και ανά μήνα απλά για να μπει ένα νούμερο.

Επίσης οι ταχύτητες  που πιάνω είναι 

Κατέβασμα : στη χειρότερη μου έχει τυχει 150 (λόγω καταιγιδας) έως 600

Ανέβασμα : 30 - 90

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο πολλά χρόνια στην Cosmote πληρωνοντάς ενα σκασμό χρήματα για σύνδεση 50mbps που λόγω προβλημάτων

  • λειτουργούσε αποκλειστικά στα 23mpbs
  • απο Σεπτέμβρη εως αρχες Δεκέμβρη δεν λειτουργούσε όταν  είχε αυξημένη υγρασία

αποφάσισα να βάλω Starlink και ησύχασα. Συνολικό downtime τους τελευταίους 6 μήνες 3 ώρες λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων. 

Μετα και την τελευταία αναβάθμιση δικτύου down 345mbps up 42 mpbs latency 55-85

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Θες να τ' ακούσεις τώρα κι εσύ, έτσι; Είμαι στα 500 μέτρα απ' το όριο της Inalan και βγαίνω στο μπαλόνι και ονειρεύομαι αλλά δεν ελπίζω γιατί πρέπει να περάσουν την εθνική και δεν τον βλέπω. 😡

Και να τα ακούσω δεν θα σου λυθεί το πρόβλημα. Από 5G πως πας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, zenzen70 είπε

Μετά απο πολλά χρόνια στην Cosmote πληρωνοντάς ενα σκασμό χρήματα για σύνδεση 50mbps που λόγω προβλημάτων

  • λειτουργούσε αποκλειστικά στα 23mpbs
  • απο Σεπτέμβρη εως αρχες Δεκέμβρη δεν λειτουργούσε όταν  είχε αυξημένη υγρασία

αποφάσισα να βάλω Starlink και ησύχασα. Συνολικό downtime τους τελευταίους 6 μήνες 3 ώρες λόγω ακραίων καιρικών φαινομένων. 

Μετα και την τελευταία αναβάθμιση δικτύου down 345mbps up 42 mpbs latency 55-85

 

 

Είσαι σε πολύ καλό επίπεδο! Εγώ έχω δει down μέχρι 245 και up μέχρι 40 αλλά latency έχω συνήθως γύρω στο 100. Διακοπή μια φορά είχα λόγω ακραίων φαινομένων για 1 ώρα.

Απομακρυσμένη περιοχή που δεν φτάνει γραμμή ΟΤΕ σταθερού και δούλευα τόσα χρόνια με 4g. Απελπίστηκα όμως γιατί ή θα έπιανα 20mbps ή δεν θα μου άνοιγε ούτε το mail. Με το starlink σώθηκα δεν το αλλάζω με τίποτα!

Επεξ/σία από Antonisk2003
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Nvidiaman said:

Και να τα ακούσω δεν θα σου λυθεί το πρόβλημα. Από 5G πως πας; 

Ναι βρε, πλάκα κάνω. Έχει στενάξει το κινητό να ταΐζει το desktop, κυρίως για upload, 50-100Mbps πιάνει περίπου, που ok, βοηθάει, αλλά ένα 300αρι τουλάχιστον για upload θα με βοηθούσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μετακομίσω στην Αμερικη λεει... για το ιντερνετ και τα συναφή.
Ρε πατε καλα; θελω να ζησω τη ζωη μου σαν άνθρωπος!!!

στα π@@ μου το ίντερνετ και η super duper high end technology τους

22Mbps down 2.5Mbps up με 28€/μήνα, μου κάνει μια χαρα

Επεξ/σία από mader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Piterakos83 είπε

Σε ζηλεύω, πληρώνω 34 για 100 (πΟΤΕ) και βλέπω διαφημίσεις για εναλλακτικούς παρόχους αλλά δυστυχώς στην επαρχία είναι καρτέλ και δε γίνεται εύκολα αλλαγή.
Ταυτόχρονα συλλυπούμαι αυτούς που δεν έχουν ούτε καν αυτό που έχω γιατί έχω περάσει από τη δυσμενή θέση τους

Εγω πληρωνω 22 για 2mbps και μενω κυψελη. Πιο γρηγορα δεν παει στην περιοχη μου. Δε μπορω να δω βιντεο στο youtube 1080p 60fps. Και 4g εχω για δεκα λεπτα, για τα επομενα δεκα δεν εχω κοκ

Επεξ/σία από chrsiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, dum83 είπε

Καλό είναι τέτοια άρθρα να μην προβάλλονται στο ελληνικό κοινό, για λόγους ψυχικής και σωματικής υγείας.
Το πολύ μέχρι 100 Mbπs να περιλαμβάνουν , άντε 200 για λίγους.

Εγω τι ειμαι δηλαδη?

337c8619-2733-4d7c-9ad2-63bae4bcbfc3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

  

11 hours ago, Dennis077 said:

Καλό είναι τέτοιες ειδήσεις να έχουν προειδοποιητική σήμανση.!!😂😂 Τέτοιες ταχύτητες εδώ δεν πρόκειται να έρθουν ούτε σε 30 χρόνια από τώρα.!! Πλάκα έχει που στο τέλος το άρθρο μας προτρέπει να πάμε στην Αμερική.!!😂😂

Και να έρθουν νομίζεις ότι θα ψήνεται κάποιος οικιακός χρήστης να σκάσει λεφτά για 25GbE switch/κάρτα δικτύου κτλπ? 

Τα 10GbE είναι ακόμα αρκετά ακριβά, τα 25 φεύγουν σε άλλο επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...