Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Μαγαζάκια για κονόμα και καμία εξυπηρέτηση στον πολίτη παιδιά.

Έχω τρία 50ευρα τα οποία έχουν ίχνη από λαστιχάκια με τα οποία τα ειχε πιάσει η πεθερά μου, μάλλον τα είχε κοντά σε θερμότητα έχουν λιώσει και εχουν αφήσει λίγα ίχνη. Πάω στο μηχάνημα να τα καταθέσω δέχεται το ένα μόνο απορρίπτει τα άλλα δύο. Τα πάω στο ταμείο για αντικατάσταση μου λένε δεν γίνεται στην Τράπεζα Ελλάδος. Ηταν Πειραιώς το ίδιο γίνεται και σε άλλες δύο συστημικές τράπεζες.

Ρωτάω γιατί υπάρχει υπόνοια πλαστότητας;;; Όχι λένε αλλα έτσι το κάνουμε.

Ευτυχώς είμαι Αθήνα πάω Σταδίου Τράπεζα Ελλάδος απλά η υπάλληλος τα αλλάζει χωρίς άλλη διαδικασία. Της είπα τι έγινε με τις άλλες τράπεζες λέει αυτά κάνουν γιατί βαριούνται. Θα μπορούσαν να τα κρατήσουν και να τα στείλουν αυτοί αφού δεν υπάρχει θέμα πλαστότητας αλλά ταλαιπωρούν τον κόσμο.

Ενας στην επαρχία που δεν υπάρχει Τράπεζα Ελλάδος τι πρέπει να κάνει;;;

 

Και να κάνουν το 'χαμάλη' του καθενός?

Είναι γνωστό εδώ και 30 χρόνια ότι ΟΥΤΕ πχ σκισμένα χαρτονομίσματα δεν παίρνουν.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 666
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 hours ago, agnostos13 said:

Σιγά μη κάτσει να ασχοληθεί ο κάθε εργοδότης με αυτό.

Όσο για το λογαριασμό μισθοδοσίας είναι κάτι που αφορά τις τράπεζες και θα έπρεπε να φροντίζουν να το τηρούν σωστά.

Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί ο εργοδότης, αλλά περιμένεις να ασχοληθεί η τράπεζα;

Οκ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Ενας στην επαρχία που δεν υπάρχει Τράπεζα Ελλάδος τι πρέπει να κάνει;;;

 

Μου έτυχε μια περίπτωση αρκετά χρόνια πριν να έχω ένα πενηντάρικο που είχε χάσει το χρώμα του δεν ήταν πλαστό. Για αλλαγές χρημάτων προτιμώ την Εθνική γιατί υποτίθεται είναι του κράτους αλλά υποτίθεται. Ο υπάλληλος γυρνάει και μου λέει "Δεν περνάει αυτό θα το πάτε στην Τράπεζα Ελλάδος" προσπάθησε αρκετές φορές βέβαια πιο πριν. Ωραία του λέω που υπάρχει εδώ (είμαι Ξάνθη) μου λέει θα πάτε Καβάλα. Το άφησα για ένα διάστημα στο πήγαινε έλα θα είχα κάψει τα μισά. Μετά μου έρχεται η φλασιά να πάω σε ΑΤΜ συγκεκριμένα πήγα της Πειραιώς που έχει υποδοχή. Το έβαλα και το δέχτηκε μετά δεν είχα κάτι δηλαδή να με πάρουν κτλπ. 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, papoys1 said:

Μαγαζάκια για κονόμα και καμία εξυπηρέτηση στον πολίτη παιδιά.

Έχω τρία 50ευρα τα οποία έχουν ίχνη από λαστιχάκια με τα οποία τα ειχε πιάσει η πεθερά μου, μάλλον τα είχε κοντά σε θερμότητα έχουν λιώσει και εχουν αφήσει λίγα ίχνη. Πάω στο μηχάνημα να τα καταθέσω δέχεται το ένα μόνο απορρίπτει τα άλλα δύο. Τα πάω στο ταμείο για αντικατάσταση μου λένε δεν γίνεται στην Τράπεζα Ελλάδος. Ηταν Πειραιώς το ίδιο γίνεται και σε άλλες δύο συστημικές τράπεζες.

Ρωτάω γιατί υπάρχει υπόνοια πλαστότητας;;; Όχι λένε αλλα έτσι το κάνουμε.

Ευτυχώς είμαι Αθήνα πάω Σταδίου Τράπεζα Ελλάδος απλά η υπάλληλος τα αλλάζει χωρίς άλλη διαδικασία. Της είπα τι έγινε με τις άλλες τράπεζες λέει αυτά κάνουν γιατί βαριούνται. Θα μπορούσαν να τα κρατήσουν και να τα στείλουν αυτοί αφού δεν υπάρχει θέμα πλαστότητας αλλά ταλαιπωρούν τον κόσμο.

Ενας στην επαρχία που δεν υπάρχει Τράπεζα Ελλάδος τι πρέπει να κάνει;;;

 

Eντελώς off topic.

Σου απάντησα εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Και να κάνουν το 'χαμάλη' του καθενός?

Είναι γνωστό εδώ και 30 χρόνια ότι ΟΥΤΕ πχ σκισμένα χαρτονομίσματα δεν παίρνουν.

Κακώς που τους δικαιολογείς. Τους έχουμε πληρώσει πολλές φορές κατά τη διάρκεια της κρίσης.Φίλε σαν εμπειρία το είπα να καταλάβετε πόσο μας έχουν γραμμένους. Μόνο νέους τρόπους ψάχνουν να μας επιβαρύνουν για την κάθε συναλλαγή. Είχα τη δυνατότητα γιατί κατεβαίνω κέντρο μια φορά τη βδομάδα και πήγα Τράπεζα Ελλάδος τα άλλαξα κανένα πρόβλημα. Αυτός που μένει επαρχία τι κάνει;;;

Δεν ήταν σκισμένο δεν έλειπε κομμάτι τα χρώματά του και τα σημεία ελέγχου πλαστότητας μια χαρά ήταν. Απλά είχε πάρει λίγο χρώμα από το λαστιχάκι (φαντάσου πόσο χρώμα μπορεί να αφήσει ένα λεπτό λαστιχάκι)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, BlackBoldog said:

Μου έτυχε μια περίπτωση αρκετά χρόνια πριν να έχω ένα πενηντάρικο που είχε χάσει το χρώμα του δεν ήταν πλαστό. Για αλλαγές χρημάτων προτιμώ την Εθνική γιατί υποτίθεται είναι του κράτους αλλά υποτίθεται. Ο υπάλληλος γυρνάει και μου λέει "Δεν περνάει αυτό θα το πάτε στην Τράπεζα Ελλάδος" προσπάθησε αρκετές φορές βέβαια πιο πριν. Ωραία του λέω που υπάρχει εδώ (είμαι Ξάνθη) μου λέει θα πάτε Καβάλα. Το άφησα για ένα διάστημα στο πήγαινε έλα θα είχα κάψει τα μισά. Μετά μου έρχεται η φλασιά να πάω σε ΑΤΜ συγκεκριμένα πήγα της Πειραιώς που έχει υποδοχή. Το έβαλα και το δέχτηκε μετά δεν είχα κάτι δηλαδή να με πάρουν κτλπ. 

Για χαρτονομίσματα, συνέχεια εδώ.

1 minute ago, papoys1 said:

Κακώς που τους δικαιολογείς. Τους έχουμε πληρώσει πολλές φορές κατά τη διάρκεια της κρίσης.Φίλε σαν εμπειρία το είπα να καταλάβετε πόσο μας έχουν γραμμένους. Μόνο νέους τρόπους ψάχνουν να μας επιβαρύνουν για την κάθε συναλλαγή. Είχα τη δυνατότητα γιατί κατεβαίνω κέντρο μια φορά τη βδομάδα και πήγα Τράπεζα Ελλάδος τα άλλαξα κανένα πρόβλημα. Αυτός που μένει επαρχία τι κάνει;;;

Δεν ήταν σκισμένο δεν έλειπε κομμάτι τα χρώματά του και τα σημεία ελέγχου πλαστότητας μια χαρά ήταν. Απλά είχε πάρει λίγο χρώμα από το λαστιχάκι (φαντάσου πόσο χρώμα μπορεί να αφήσει ένα λεπτό λαστιχάκι)

Για χαρτονομίσματα, συνέχεια εδώ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα πληρωμες λογαριασμων ενω με εχουν βαλει αυτοματα στο "my blue advantage (γελανε κ τα τσιμεντα με το "advantage")

Αλλα δεν μου εμφανισε καπου την προμηθεια που εχουν  για λογαριασμους βαση καταλογου   για Δεη πχ αν θυμαμαι καλα εγραφε πως ειναι γυρω στο 0.50 ευρω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ant_ said:

Εκανα πληρωμες λογαριασμων ενω με εχουν βαλει αυτοματα στο "my blue advantage (γελανε κ τα τσιμεντα με το "advantage")

Αλλα δεν μου εμφανισε καπου την προμηθεια που εχουν  για λογαριασμους βαση καταλογου   για Δεη πχ αν θυμαμαι καλα εγραφε πως ειναι γυρω στο 0.50 ευρω 

 

Μάλλον τη ΔΕΗ την πλήρωσες με κάρτα, η χρέωση αυτή αφορά την περίπτωση πληρωμής μέσω e-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, ant_ said:

Ναι με καρτα κανω τις πληρωμες 

 

Screenshot_20240116-152251_All PDF Reader.jpg

Αν δεις πιο προσεκτικά τον τιμοκατάλογο, θα δεις πως η χρέωση των 50 λεπτών αφορά τις περιπτώσεις πληρωμής μέσω phone banking e-banking και mobile-banking.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2024 στις 9:58 ΠΜ, GREGORYMO είπε

Και να κάνουν το 'χαμάλη' του καθενός?

Είναι γνωστό εδώ και 30 χρόνια ότι ΟΥΤΕ πχ σκισμένα χαρτονομίσματα δεν παίρνουν.

Ναι σιγά μην σκίσουν και κανένα καλτσόν από την ταλαιπωρία. 

Στις 17/4/2024 στις 12:51 ΜΜ, papoys1 είπε

Κακώς που τους δικαιολογείς. Τους έχουμε πληρώσει πολλές φορές κατά τη διάρκεια της κρίσης.Φίλε σαν εμπειρία το είπα να καταλάβετε πόσο μας έχουν γραμμένους. Μόνο νέους τρόπους ψάχνουν να μας επιβαρύνουν για την κάθε συναλλαγή. Είχα τη δυνατότητα γιατί κατεβαίνω κέντρο μια φορά τη βδομάδα και πήγα Τράπεζα Ελλάδος τα άλλαξα κανένα πρόβλημα. Αυτός που μένει επαρχία τι κάνει;;;

Δεν ήταν σκισμένο δεν έλειπε κομμάτι τα χρώματά του και τα σημεία ελέγχου πλαστότητας μια χαρά ήταν. Απλά είχε πάρει λίγο χρώμα από το λαστιχάκι (φαντάσου πόσο χρώμα μπορεί να αφήσει ένα λεπτό λαστιχάκι)

Τίποτε δεν θα κάνει αυτός που μένει επαρχία, παίρνει το τρίτο το μακρύτερο. Πλέον για τις τράπεζες και τους υπαλλήλους τους έχω χειρότερη γνώμη ακόμα και από τους ρεμπελους και τα κομματοσκυλα του δημοσίου τομέα. 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mariosnik_ είπε

Ναι σιγά μην σκίσουν και κανένα καλτσόν από την ταλαιπωρία. 

Τίποτε δεν θα κάνει αυτός που μένει επαρχία, παίρνει το τρίτο το μακρύτερο. Πλέον για τις τράπεζες και τους υπαλλήλους τους έχω χειρότερη γνώμη ακόμα και από τους ρεμπελους και τα κομματοσκυλα του δημοσίου τομέα. 

Ναι ρε συ στην Πειραιώς που πήγα και είχα μήνες να μην πω χρόνο να μπω μέσα ήταν 3-4 και κολοβαράγανε. 🤣 Μόνο η ταμίας είχε λίγο δουλίτσα από 2-3 που μπήκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, mariosnik_ είπε

Ναι σιγά μην σκίσουν και κανένα καλτσόν από την ταλαιπωρία. 

Τίποτε δεν θα κάνει αυτός που μένει επαρχία, παίρνει το τρίτο το μακρύτερο. Πλέον για τις τράπεζες και τους υπαλλήλους τους έχω χειρότερη γνώμη ακόμα και από τους ρεμπελους και τα κομματοσκυλα του δημοσίου τομέα. 

Οι τραπεζικοί συνδυάζουν -διαχρονικά- τα καλύτερα των "δύο κόσμων" (Ι.Τ. και Δ.Τ.). Το -έως και- "αραλίκι" του Δημοσίου με τα "3ήμερα", τις "αργίες" τους τις αναρρωτικές τους και  τα όλα τους, τα "σπίτι τους το αργότερο στις 16:00", με αμοιβές, εφάπαξ, εθελούσιες κλπ. από το πάνω ράφι του ιδιωτικού τομέα. Και νοοτροπία και συμπεριφορά χειρότερες από του χειρότερου δημοσίου υπαλλήλου πολλές φορές.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...