Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Titanik είπε

Σηκώνουμε όλοι τα χρήματα που τους δανείζουμε άτοκα, και καταρρέει το τραπεζικό σύστημα.

Και μετά περίμενε capital controls παντού, ορια στο ύψος και στον όγκο όλων των συναλλαγών, και βρίσιμο στους πάντες και τα πάντα από κυβέρνηση μέχρι θεούς αγγέλους και δαίμονες για το τι μας ξαναβρήκε πάλι. 

Δεν ειναι λύσεις αυτές. Μια πιθανή λύση είναι η αποχώρηση από την τράπεζα μιας λελογισμενης μερίδας καταναλωτών ώστε να υποστεί μια ζημίαν τέτοια που θα ωθήσει την τράπεζα να ακυρώσει την πολιτική της. Αν καταρρεύσει η τράπεζα έχετε γεια βρυσούλες για το τι θα ακολουθήσει μετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 671
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, BrunoB είπε

Ο λογαριασμος εξυπηρετησης δανειου δεν χρεωνεται. Οι αλλοι ναι, ασχέτως αν υπαρχει στεγαστικο.

Έναν λογαριασμό έχω μόνο, αυτόν του δανείου.

Μια χαρά το χρεώνει. Μου το είχαν επιβεβαιώσει πριν λίγο καιρό που είχα στείλει και επιστολή διαμαρτυρίας.

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sherlock_7 είπε

Επειδή ειχα και εγώ παλιά λογαριασμό μισθοδοσίας από την παλιά μου δουλειά και πλέον έχει αλλάξει status και θα χρεώνομαι ανα μήνα, θέλω να μεταφέρω τα χρήματά μου στην ΕΘΝΙΚΗ που είναι η βασική μου τράπεζα. Ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος για να κάνω την μεταφορά; Με ανάληψη από ΑΤΜ ή υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος;

Μέσω IBAN φυσικά, θα χρεωθείς προμήθεια για το έμβασμα και τέλος, μην μπλέξεις με ΑΤΜ και κάρτες για τέτοιες δουλειές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Sherlock_7 said:

Επειδή ειχα και εγώ παλιά λογαριασμό μισθοδοσίας από την παλιά μου δουλειά και πλέον έχει αλλάξει status και θα χρεώνομαι ανα μήνα, θέλω να μεταφέρω τα χρήματά μου στην ΕΘΝΙΚΗ που είναι η βασική μου τράπεζα. Ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος για να κάνω την μεταφορά; Με ανάληψη από ΑΤΜ ή υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος;

900€ την ημέρα είναι το default όριο για ανάληψη από ATM, το οποίο μέσα από το ebanking μπορείς να το ανεβάσεις έως και 2.300€.

Αλλιώς ανάληψη από γκισέ χωρίς όριο, ή μεταφορά μέσω ebanking με χρέωση και από τις δύο τράπεζες (εξερχόμενου εμβάσματος από τη μία και εισερχόμενου από την άλλη), ή και έκδοση τραπεζικής επιταγής με προμήθεια αν θυμάμαι καλά 0,1% και ελάχιστη χρέωση 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sherlock_7 είπε

Επειδή ειχα και εγώ παλιά λογαριασμό μισθοδοσίας από την παλιά μου δουλειά και πλέον έχει αλλάξει status και θα χρεώνομαι ανα μήνα, θέλω να μεταφέρω τα χρήματά μου στην ΕΘΝΙΚΗ που είναι η βασική μου τράπεζα. Ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος για να κάνω την μεταφορά; Με ανάληψη από ΑΤΜ ή υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος;

Κάνε το λογαριασμό της εθνικής iris (μέσω Internet banking,   δεν χρειαζεται να πας πουθενά) και μετά από την άλλη τράπεζα μετέφερε στην εθνική με iris κάθε μέρα μέχρι 500€ ανεξοδα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, marios1515 said:

Χρεώνει και τους eurobank live?

Αν μπορείς να συνδέσεις κάρτα και να κάνεις πληρωμές από το λογαριασμό eurobank live, που νομίζω ότι μπορείς, τότε ναι χρεώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Despotas said:

Έναν λογαριασμό έχω μόνο, αυτόν του δανείου.

Μια χαρά το χρεώνει

Περίεργο, το αναφέρει ξεκάθαρα η eurobank ότι εξυπηρέτησης δανείου εξαιρούνται (όπως και ο δικός μου).

Θα πήγαινα στο κατάστημα αμεσα να διορθωθεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mariosnik_ said:

Και μετά περίμενε capital controls παντού, ορια στο ύψος και στον όγκο όλων των συναλλαγών, και βρίσιμο στους πάντες και τα πάντα από κυβέρνηση μέχρι θεούς αγγέλους και δαίμονες για το τι μας ξαναβρήκε πάλι. 

Δεν ειναι λύσεις αυτές. Μια πιθανή λύση είναι η αποχώρηση από την τράπεζα μιας λελογισμενης μερίδας καταναλωτών ώστε να υποστεί μια ζημίαν τέτοια που θα ωθήσει την τράπεζα να ακυρώσει την πολιτική της. Αν καταρρεύσει η τράπεζα έχετε γεια βρυσούλες για το τι θα ακολουθήσει μετά. 

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

Τι εννοείς, σώσει? Έβαλες € ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, GREGORYMO said:

Τι εννοείς, σώσει? Έβαλες € ?

Επειδή είσαι παντελώς άσχετος προς το επικίνδυνος, μπορείς να ακούσεις ας πούμε τον Σπ. Παγιάτη που ασχολείται τα τελευταία χρόνια καθαρά με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Titanik είπε

Επειδή είσαι παντελώς άσχετος προς το επικίνδυνος, μπορείς να ακούσεις ας πούμε τον Σπ. Παγιάτη που ασχολείται τα τελευταία χρόνια καθαρά με αυτό.

Χρειάζεται να είσαι οικονομολόγος για να καταλάβεις ότι 1+1 κάνει 2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, GREGORYMO said:

Χρειάζεται να είσαι οικονομολόγος για να καταλάβεις ότι 1+1 κάνει 2 ?

Μάθε να μιλάς. Αρκετά με την ειρωνία. Οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2023 στις 1:23 ΜΜ, Bitbit είπε

θέμα χρόνου είναι να μπει και χρέωση σε όλους τους λογαριασμούς.

τρατζικ 🤢

5 ώρες πριν, mariosnik_ είπε

Μια πιθανή λύση είναι η αποχώρηση από την τράπεζα μιας λελογισμενης μερίδας καταναλωτών ώστε να υποστεί μια ζημίαν τέτοια που θα ωθήσει την τράπεζα να ακυρώσει την πολιτική της.

δυστυχώς είναι καρτέλ και οι τέσσερις και με τις ευλογίες του Στουρνάρα

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Τι εννοείς, σώσει? Έβαλες € ?

τις έχουμε σώσει όντως. Από την εποχή Αλογοσκούφη κ για την επόμενη 10ετία έλαβαν δεκάδες δις από το μετέπειτα ΤΧΣ τα οποία εγγράφηκαν στο δημόσιο χρέος (άρα στην πλάτη μας)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

Οκ. Δεν θα επιμείνω γιατί βγαίνουμε off topic. 

Επεξ/σία από mariosnik_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...