Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, mitsos_z είπε

τρατζικ 🤢

τις έχουμε σώσει όντως. Από την εποχή Αλογοσκούφη κ για την επόμενη 10ετία έλαβαν δεκάδες δις από το μετέπειτα ΤΧΣ τα οποία εγγράφηκαν στο δημόσιο χρέος (άρα στην πλάτη μας)

Βεβαίως και δόθηκαν ΠΟΛΛΑ € αλλά με τα χρήματα αυτά καλύφθηκε πχ το 80%.

Έμεινε ένα υπόλοιπο που το εισέπραξαν οι τράπεζες από τα funds.

5 ώρες πριν, Titanik είπε

Μάθε να μιλάς. Αρκετά με την ειρωνία. Οκ;

Δεν είναι ειρωνεία.

Θέλω να τονίσω ότι κανείς λάθος.

Βεβαίως και δόθηκαν ΠΟΛΛΑ χρήματα στις τράπεζες που χρεώθηκαμε εμείς.

Όμως ΑΥΤΑ είναι πχ το 80% . Έμεινε ένα υπόλοιπο 20% που οι τράπεζες εισέπραξαν από τα funds. Δεν εισέπραξαν € από τα funds που αλλιώς θα τα χρεωνομασταν ΕΜΕΙΣ ?

 

6 ώρες πριν, Titanik είπε

Επειδή είσαι παντελώς άσχετος προς το επικίνδυνος, μπορείς να ακούσεις ας πούμε τον Σπ. Παγιάτη που ασχολείται τα τελευταία χρόνια καθαρά με αυτό.

Τι λέει δηλαδή ο κύριος αυτός?

Τα funds μπορεί να έδωσαν 'λίγα' χρήματα για τα κόκκινα δάνεια αλλά μιλάμε για ΔΙΣ η όχι?

Αυτά τα δις αν ΔΕΝ τα έδιναν τα funds θα πήγαιναν στην πλάτη μας η ΟΧΙ?

3 ώρες πριν, mariosnik_ είπε

Οκ. Δεν θα επιμείνω γιατί βγαίνουμε off topic. 

Βέβαια και τις έχουμε σώσει.

Εδώ όμως ο φίλος συνδέει έντεχνα το σωσιμο με τα κόκκινα δάνεια.

5 ώρες πριν, Titanik είπε

Μάθε να μιλάς. Αρκετά με την ειρωνία. Οκ;

Ρε φίλε, δεν έβγαλε το κράτος το γνωστό ΝΟΜΟ ΚΑΤΣΕΛΗ που πήγαινε η κάθε κυρία Μαρία, το έπαιζε 'φτωχή' και της χάριζε 100.000 κατά μέσο όρο?

Αυτά τα χρήματα, ποιός τα πληρώνει? Ο κανείς? 

Για βάλε: 100.000€ επί πχ 200.000 κυρίες Μαρίες πόσο μας κάνουν? 

20 δις ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 669
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κα

 

9 ώρες πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

Τι εννοείς 'σώσει' ?

Το κράτος έσωσε τις τράπεζες?

Δεν φαλιρισαν?

Η Χίος βανκ ΔΕΝ φαλιρησε?

Την έχει ΑΚΟΜΑ ο Βαρδινογιάννης και δεν το ξέρω?

Η την eurobank ο Λάτσης?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

αν καταρρευσει το τραπεζικο συστημα θα χασουμε ολοι τα λεφτα μας.

Αυτο θα επηρεασει ακομη και αυτους που δεν εχουν καταθεσεις... καθως θα μεινουν ανεργοι λογω αδυναμιας πληρωμων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, GREGORYMO said:

Βεβαίως και δόθηκαν ΠΟΛΛΑ € αλλά με τα χρήματα αυτά καλύφθηκε πχ το 80%.

Έμεινε ένα υπόλοιπο που το εισέπραξαν οι τράπεζες από τα funds.

Δεν είναι ειρωνεία.

Θέλω να τονίσω ότι κανείς λάθος.

Βεβαίως και δόθηκαν ΠΟΛΛΑ χρήματα στις τράπεζες που χρεώθηκαμε εμείς.

Όμως ΑΥΤΑ είναι πχ το 80% . Έμεινε ένα υπόλοιπο 20% που οι τράπεζες εισέπραξαν από τα funds. Δεν εισέπραξαν € από τα funds που αλλιώς θα τα χρεωνομασταν ΕΜΕΙΣ ?

 

Τι λέει δηλαδή ο κύριος αυτός?

Τα funds μπορεί να έδωσαν 'λίγα' χρήματα για τα κόκκινα δάνεια αλλά μιλάμε για ΔΙΣ η όχι?

Αυτά τα δις αν ΔΕΝ τα έδιναν τα funds θα πήγαιναν στην πλάτη μας η ΟΧΙ?

Βέβαια και τις έχουμε σώσει.

Εδώ όμως ο φίλος συνδέει έντεχνα το σωσιμο με τα κόκκινα δάνεια.

Ρε φίλε, δεν έβγαλε το κράτος το γνωστό ΝΟΜΟ ΚΑΤΣΕΛΗ που πήγαινε η κάθε κυρία Μαρία, το έπαιζε 'φτωχή' και της χάριζε 100.000 κατά μέσο όρο?

Αυτά τα χρήματα, ποιός τα πληρώνει? Ο κανείς? 

Για βάλε: 100.000€ επί πχ 200.000 κυρίες Μαρίες πόσο μας κάνουν? 

20 δις ?

Κάτσε να ακούσεις τι λέει ο άνθρωπος.

Μιλάει σε πολύ απλά ελληνικά.

Δεν μπορώ να κάτσω να στα εξηγήσω γραπτώς γιατί πρώτον δεν έχω το χρόνο ούτε τη φαιά ουσία να στα εξηγήσω.

Θα στο πω με μια πρόταση. Όπως σε κάνανε να νομίζεις ότι είσαι υπεύθυνος εσύ για τον παππού σου που θα πεθάνει, άρα να μείνεις σπίτι σου, να κάνεις το πειραματικό σκεύασμα, έτσι και στην υπόθεση τράπεζες.

Όλο το παγκόσμιο σύστημα χρειάζεται ένα πραγματικό κραχ, πραγματικό όχι εικονικό για να βάλουν χέρι στην περιουσία του κόσμου.

Just now, The_Judas said:

αν καταρρευσει το τραπεζικο συστημα θα χασουμε ολοι τα λεφτα μας.

Αυτο θα επηρεασει ακομη και αυτους που δεν εχουν καταθεσεις... καθως θα μεινουν ανεργοι λογω αδυναμιας πληρωμων.

Ενώ τώρα είσαι ελεύθερος να παραμείνεις σκλάβος, δουλεύοντας 20 ώρες για να πληρώνεις παράνομα χρέη, παράνομα fund. Ok

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Titanik είπε

Τις τράπεζες τις έχουμε σώσει τόσες φορές. Οι τράπεζες είναι πίσω από τα fund που παρανόμως παίρνουν τα σπίτια του κόσμου. Μόνη λύση η κατάρρευση του τραπεζικού συστήματος.

αν εγω παρω δανειο 100.000 και δεν πληρωνω καμια δοση , πως μου ανηκει το σπιτι; 

Βλακες ειναι οσοι πληρωνουν ενοικιο;

Αν γινει παγκοσμιο κραχ θα ειναι πολυ χειροτερα για τον μεσο πολιτη παρα για τα funds ή τους πλουσιους. Δεν νομιζω οτι θα εχει προβλημα ο bill gates... ο κυρ. Μητσος ομως θα εχει.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, samsunglife είπε

Κάνε το λογαριασμό της εθνικής iris (μέσω Internet banking,   δεν χρειαζεται να πας πουθενά) και μετά από την άλλη τράπεζα μετέφερε στην εθνική με iris κάθε μέρα μέχρι 500€ ανεξοδα! 

Δούλεψε. Σε ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sherlock_7 είπε

Δούλεψε. Σε ευχαριστώ. 

Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται, αν κάποιος δεν έχει ενεργοποιήσει ποτέ και σε καμία τράπεζα το iris;

Δηλαδή γράφτηκες με το κινητό σου στο iris της eurobank πρώτα
μετά γράφτηκες με τον ίδιο αριθμό κινητού στο iris της εθνικής όπου και δήλωσες βασικό πάροχο iris την Εθνική Τράπεζα

και στο τέλος μπήκες από το app της eurobank
οπότε έστειλες το ποσό μέσω iris στον αριθμό του κινητού σου που αντιστοιχεί στο λογαριασμό εκκαθάρισης που τον είχες ορίσει στην Εθνική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Jimis202 είπε

Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται, αν κάποιος δεν έχει ενεργοποιήσει ποτέ και σε καμία τράπεζα το iris;

Δηλαδή γράφτηκες με το κινητό σου στο iris της eurobank πρώτα
μετά γράφτηκες με τον ίδιο αριθμό κινητού στο iris της εθνικής όπου και δήλωσες βασικό πάροχο iris την Εθνική Τράπεζα

και στο τέλος μπήκες από το app της eurobank
οπότε έστειλες το ποσό μέσω iris στον αριθμό του κινητού σου που αντιστοιχεί στο λογαριασμό εκκαθάρισης που τον είχες ορίσει στην Εθνική;

Το ενεργοποιείς από 1 φορά σε όλες τις τράπεζες. Μόνη προϋπόθεση, η τελευταία ενεργοποίηση να γίνει στην τράπεζα που θες να λαμβάνεις τα χρήματα. Στις υπόλοιπες τράπεζες το ενεργοποιείς με όποια σειρά θες, αρκεί η τελευταία να είναι στην τράπεζα που θες να δέχεσαι χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Jimis202 είπε

Μπορείς να μου πεις πώς γίνεται, αν κάποιος δεν έχει ενεργοποιήσει ποτέ και σε καμία τράπεζα το iris;

Δηλαδή γράφτηκες με το κινητό σου στο iris της eurobank πρώτα
μετά γράφτηκες με τον ίδιο αριθμό κινητού στο iris της εθνικής όπου και δήλωσες βασικό πάροχο iris την Εθνική Τράπεζα

και στο τέλος μπήκες από το app της eurobank
οπότε έστειλες το ποσό μέσω iris στον αριθμό του κινητού σου που αντιστοιχεί στο λογαριασμό εκκαθάρισης που τον είχες ορίσει στην Εθνική;

Ό,τι έγραψε ο @gokuthelegend. Ακολούθησε πιστά τις οδηγίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζω να μην εχω εγω ουτε χρεωση, ουτε ενημερωση. Ξαναλεω, κατα 99% λογω ανοιγματος λογαριασμου ακομα απο ΤΤ. Ειναι κανενας αλλος με ΤΤ που να τον ενημερωσαν?

image.png.40adb9bed61a727da109480418c391e4.png

Αν πατησω στο: Προνομια Λογαριασμου: "Προβολη", εμφανιζεται το παρακατω. Οποτε δεν το εχω ενεργο ακομα

image.png.c27d4aac724c737b064182512dcc17cb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Συνεχιζω να μην εχω εγω ουτε χρεωση, ουτε ενημερωση. Ξαναλεω, κατα 99% λογω ανοιγματος λογαριασμου ακομα απο ΤΤ. Ειναι κανενας αλλος με ΤΤ που να τον ενημερωσαν?

image.png.40adb9bed61a727da109480418c391e4.png

Αν πατησω στο: Προνομια Λογαριασμου: "Προβολη", εμφανιζεται το παρακατω. Οποτε δεν το εχω ενεργο ακομα

image.png.c27d4aac724c737b064182512dcc17cb.png

Εγώ από ΤΤ ήμουν, όταν έλαβα το ραβασάκι μου ότι θα αρχίσουν να χρεώνουν νομίζω είχα διαβάσει κάπου ότι δεν περνάνε όλους τους λογαριασμούς με την μια και ότι είχε ξεκινήσει από το καλοκαίρι το 2023 σιγά σιγά η μετάβαση (μάλλον για να μην τους πάρει ο διάολος μαζικά :P )

Παιδιά μια διευκρίνιση για το ότι δεν χρεώνονται οι λογαριασμοί εξυπηρέτησης δανείων, γιατί όταν πήγα και έκλεισα τον δικό μου λογαριασμό ρώτησα για του πατέρα μου που πληρώνει ένα δάνειο εκεί.

Πρέπει να είναι δηλωμένος ως λογαριασμός εξυπηρέτησης δανείου ή να έχει ανοίξει αποκλειστικά για εξυπηρέτηση δανείου (ούτε κάρτα δεν δίνουν σε αυτούς), αν απλά έχετε έναν λογαριασμό στην τράπεζα και πληρώνετε ένα δάνειο δεν πάει να πει ότι αυτόματα είναι μαρκαρισμένος ως δανείου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update. 

Ειχα 2 λογαριασμους. 

Εναν που ειχα απο τα αρχαια χρονια και εναν που ανοιξα πριν 2 χρονια για να ειναι εκει η μισθοδοσια. 

Σε αυτον τις μισθοδοσιας, ειχα την χρεωση των 0,60€ κανονικα. Για να μην με χρεωνει, μιλησαμε με την τραπεζα και εγινε μια συναλλαγη με τον κανονικο τροπο της μισθοδοσιας που ανεβαζεις το αρχειο. Αυτο αν γινει μια φορα, τοτε για τον επομενο χρονο μας ειπε η τραπεζα δεν θα υπαρχει η χρεωση. Οντως τον Απριλιο δεν χρεωθηκα. 

 

Τον δευτερο λογαριασμο που τον ειχα σαν κουμπαρα, χωρις να κανω αλλες συναλλαγες και πληρωμες, τον εκανα μετατροπη σε αποταμιευτικο και οντως τον Απριλιο δεν χρεωθηκα. Μπορω κανονικα να κανω μεταφορες των μεταξυ των λογαριασμων μου που αυτο ειναι κιολας που ηθελα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Συνεχιζω να μην εχω εγω ουτε χρεωση, ουτε ενημερωση. Ξαναλεω, κατα 99% λογω ανοιγματος λογαριασμου ακομα απο ΤΤ. Ειναι κανενας αλλος με ΤΤ που να τον ενημερωσαν?

image.png.40adb9bed61a727da109480418c391e4.png

Αν πατησω στο: Προνομια Λογαριασμου: "Προβολη", εμφανιζεται το παρακατω. Οποτε δεν το εχω ενεργο ακομα

image.png.c27d4aac724c737b064182512dcc17cb.png

Απο ΤΤ κι εγώ φίλε, σε μένα ήρθε τον προηγούμενο μήνα ενημέρωση οτι θα μπω στο πρόγραμμα 20 Μαΐου και θα χρεωθώ τον Ιούνιο. Δεν πρόκειται να την γλυτώσεις, έννοια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sakis697 είπε

Update. 

Ειχα 2 λογαριασμους. 

Εναν που ειχα απο τα αρχαια χρονια και εναν που ανοιξα πριν 2 χρονια για να ειναι εκει η μισθοδοσια. 

Σε αυτον τις μισθοδοσιας, ειχα την χρεωση των 0,60€ κανονικα. Για να μην με χρεωνει, μιλησαμε με την τραπεζα και εγινε μια συναλλαγη με τον κανονικο τροπο της μισθοδοσιας που ανεβαζεις το αρχειο. Αυτο αν γινει μια φορα, τοτε για τον επομενο χρονο μας ειπε η τραπεζα δεν θα υπαρχει η χρεωση. Οντως τον Απριλιο δεν χρεωθηκα. 

Μπορεις να μου πεις τι άκριβως χρειάστηκε να κάνεις για να μετατραπεί σε μισθοδοσίας ο λογαριασμός; Εγώ πήρα τηλ στο τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν να πάω σε κατάστημα γιατί δεν γίνεται λέει τηλεφωνικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nidis είπε

Μπορεις να μου πεις τι άκριβως χρειάστηκε να κάνεις για να μετατραπεί σε μισθοδοσίας ο λογαριασμός; Εγώ πήρα τηλ στο τηλεφωνικό κέντρο και μου είπαν να πάω σε κατάστημα γιατί δεν γίνεται λέει τηλεφωνικά! 

100% γινεται τηλεφωνικα! 

Την διαδικασια ακριβως δεν την ξερω γιατι εβαλα το λογιστηριο μας να μιλησει με αυτους. 

Κανεις ομως δεν πηγε σε κανενα καταστημα. 

Απο οτι καταλαβα, ετοιμασαμε μια λιστα με το ονομα και στην μισθοδοσια των υπαλληλων κ ειπαμε 30/03 να γινουν οι πληρωμες σε αυτα τα iban. Καναμε το τοσο καταθεση στην τραπεζα κ μετα η τραπεζα τα πιστωσε στα iban των υπαλληλων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...