Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επικαιροποίηση στοιχείων στην Πειραιώς


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 minutes ago, Zus said:

 

καθώς δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα σε αυτές ο προσωπικός αριθμός και αν βγάλεις τώρα, θα χρειαστεί να ξαναβγάλεις αργότερα.

Κιμ, πάτα το...

Υπάρχει χώρος στο υπάρχον πλαστικό, μπορεί να τυπωθεί εκεί και δε θα είναι υποχρεωτικό... 

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια στο ερωτημα που εκανα και πιο πισω γνωριζει καποιος να μου δωσει τα φωτα του?

Εχω κλεισει ραντεβου για επικαιροποιηση σε υποκαταστημα επειδη στο ebaking με εμφανιζει μη επικαιροποιημενο και η αυτοματη διαδικασια μεσω Kyc βγαζει καποιο σφαλμα και αποτυγχνανει. Ειμαι ανεργος αλλα δεν εχω ενεργη καρτα ανεργιας του οαεδ(λογο μη ανανεωσης στο προβλεπομενο διαστημα και εληξε), θα χρειαστει να παω στον οαεδ να βγαλω καρτα ανεργιας καινουργια ωστε να την εχω μαζι μου στα δικαιολογητικα της επικαιροποιησης η δεν ειναι απαραιτητο?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Επειδη ειμαι ανεργος αλλα την περασμενη εβδομαδα ξεχασα να ανανεωσω το δελτιο ανεργιας μου με αποτελεσμα αυτο να ληξει, ειναι απαραιτητο να βγαλω νεο δελτιο ανεργιας για την επικαιροποιηση εφοσον δεν εργαζομαι?

Δεν χρειάζεται εφόσον είσαι άνεργος. Είτε με κάρτα, είτε χωρίς, για την τράπεζα παραμένεις  άνεργος.

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Ειμαι ανεργος αλλα δεν εχω ενεργη καρτα ανεργιας του οαεδ(λογο μη ανανεωσης στο προβλεπομενο διαστημα και εληξε), θα χρειαστει να παω στον οαεδ να βγαλω καρτα ανεργιας καινουργια ωστε να την εχω μαζι μου στα δικαιολογητικα της επικαιροποιησης η δεν ειναι απαραιτητο?

Η τραπεζα δε χρειαζεται δελτιο ανεργιας οαεδ για να αποδειξεις οτι εισαι ανεργος, να το ανανεωσεις ομως γιατι θα χρειαστει αλλου, στα επιδοματα που τυχον δικαιουσαι και σε φοροελαφρυνση στις δηλωσεις που ερχονται σε λιγο.

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dasos2024 είπε

και σε φοροελαφρυνση στις δηλωσεις που ερχονται σε λιγο.

Το ενεργό η μη ενεργό δελτίο ανεργίας φαίνεται στην φορολογική δήλωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Το ενεργό η μη ενεργό δελτίο ανεργίας φαίνεται στην φορολογική δήλωση;

Ενεργο δελτιο: εισαι στον οαεδ, μη ενεργο δελτιο: δεν εισαι στον οαεδ.

Δεν το γραφεις στη δηλωση, αλλα η εφορια γνωριζει ποιοι ειναι γραμμενοι στον οαεδ. Και τους αντΙμετωπιζει διαφορετικα. Aνεργος που δεν ειναι στον οαεδ και εχει τεκμηρια(την υπαρξη του, σπιτι, αυτοκινητο, δανειο κλπ) καλειται να πληρωσει τα κερατα του 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dasos2024 είπε

 

Δεν το γραφεις στη δηλωση, αλλα η εφορια γνωριζει ποιοι ειναι γραμμενοι στον οαεδ. Και τους αντΙμετωπιζει διαφορετικα. Aνεργος που δεν ειναι στον οαεδ και εχει τεκμηρια(την υπαρξη του, σπιτι, αυτοκινητο, δανειο κλπ) καλειται να πληρωσει τα κερατα του 😆

Δεν το γνωριζα αυτο αν και δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο στην περιπτωση μου μιας και στην φορολογικη φαινομαι φιλοξενουμενος στο σπιτι της μητερας μου.Οπως και να εχει πηγα σημερα και γραφτηκα στον ΟΑΕΔ για παν ενδεχομενο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Μπορούσες και ηλεκτρονικά.

Το γνωριζω, ο λογος που πηγα απο το υποκαταστημα της περιοχης μου ηταν να ρωτησω  μπας και γινετε να σωθει το  δελτιο ανεργιας που ξεχασα να ανανεωσω,   μιας και ειχε περασει μια εβδομαδα απο την καταλυτικη ημερομηνια ανανεωσης του δελτιου και οχι μεγαλο χρονικο διαστημα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Το γνωριζω, ο λογος που πηγα απο το υποκαταστημα της περιοχης μου ηταν να ρωτησω  μπας και γινετε να σωθει το  δελτιο ανεργιας που ξεχασα να ανανεωσω,   μιας και ειχε περασει μια εβδομαδα απο την καταλυτικη ημερομηνια ανανεωσης του δελτιου και οχι μεγαλο χρονικο διαστημα.

Για μια εβδομάδα το πολύ, πας στον διευθυντή του υποκαταστήματος και αν έχει λίγη καλή θέληση και είναι η πρώτη φορά ειδικά, στο περνάει και συνεχίζεις κανονικά. Πήγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/02/2024 at 22:27, Pwpwpw said:

Το πάτησα αλλά δεν το ολοκλήρωνε για αυτό έκλεισα ραντεβού σε υποκατάστημα. Για το θέμα της κάρτας ανεργίας γνωρίζεις εαν πρπει να βγάλω καινούργια ώστε να είναι σε ισχύ κατά την επικαιροποίηση όπως έγραψε ο συμφοριτης πιο πάνω η δεν είναι απαραίτητο; 
Επισης περιπου ενάμιση χρόνος  έχει  περάσει από την προηγούμενο φορά που έκανα ξανά επικαιροποίηση, για πιο λογο σε τόσο σύντομο διάστημα με εμφανίζει στο ebaking ως μη επικαιροποιημένο δεν καταλαβαινω.

δυστυχως δεν την ξερω την απαντηση. τωρα με την επικαιροποιηση ειναι ενα θεμα.λες και θα αλλαξουν καποια πραγματα.το μονο που σιγουρα αλλαζει και τους καιει ειναι για την φορολογικη δηλωση τι λεφτα δηλωσες κτλ.κοινως το εκκαθαριστικο. για να ξερουν τι πελατης εισαι και αν θα σε παρουν τηλεφωνο για καμια golden Πιστωτικη ή αν θα σου βγαλουν δανειο.

On 14/02/2024 at 23:57, Zus said:

Πήγα σε κατάστημα Πειραιώς, έκαναν από εκεί τη διαδικασία, με έδιωξαν διαβεβαιώνοντάς με ότι θα λυθεί το ζήτημά μου και 1,5 μήνα μετά βρισκόμαστε στο ίδιο ακριβώς σημείο.

Για νέα ταυτότητα δεν υπάρχει διαθέσιμο ραντεβού και δεν έχει και νόημα, καθώς δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα σε αυτές ο προσωπικός αριθμός και αν βγάλεις τώρα, θα χρειαστεί να ξαναβγάλεις αργότερα.

Κιμ, πάτα το...

καλα ναι οτι δεν εχει μπει ακομα ο προσωπικος αριθμος με ξεπερναει.ρε παιδια ολα μαζι δεν γινονται .ελεος.περιμεναμε 5 χρονια για τις ταυτοτητες και παλι μισα πραγματα.

On 15/02/2024 at 00:21, ekrepali said:

Υπάρχει χώρος στο υπάρχον πλαστικό, μπορεί να τυπωθεί εκεί και δε θα είναι υποχρεωτικό... 

με post it βλεπω να το γραφουν πανω :P

γελαω που δεν υπαρχουν ραντεβου διαθεσιμα οταν οι μισοι ελεγαν οτι δεν θα βγαλουν νεα ταυτοτητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, poulinos είπε

γελαω που δεν υπαρχουν ραντεβου διαθεσιμα οταν οι μισοι ελεγαν οτι δεν θα βγαλουν νεα ταυτοτητα :P

Εχουν γινει συνωμοσιολαγνοι οι μισοι ελληνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, poulinos said:

γελαω που δεν υπαρχουν ραντεβου διαθεσιμα οταν οι μισοι ελεγαν οτι δεν θα βγαλουν νεα ταυτοτητα :P

Δηλαδή πιστεύεις ότι ένα μεγάλο ποσοστό των μισών μέσα σε 5 μήνες θα είχε προλάβει να βγάλει νέα ταυτότητα ώστε να αποσυμφορηθούν τα ραντεβού; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Joshua21 said:

Δηλαδή πιστεύεις ότι ένα μεγάλο ποσοστό των μισών μέσα σε 5 μήνες θα είχε προλάβει να βγάλει νέα ταυτότητα ώστε να αποσυμφορηθούν τα ραντεβού; :P

εννοειται πως οχι.ειδικα με βαση τα ποσα ραντεβου μπαινουν καθε μερα. μην κολλαμε στα νουμερα.το σχολιο ηταν επειδη ειχαμε βαρεθει να ακουμε κοσμο ειτε σε forum είτε στις τηλεορασεις να μας λενε οτι θα πεθανουν με την παλια ταυτοτητα στο χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...