Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επικαιροποίηση στοιχείων στην Πειραιώς


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε θελω απλα να βαλεις αποστολεα <[email protected]>, αυτο ειναι ευκολο. Θελω να βαλεις www.nbg.gr και να μου το στειλεις. Οπως το βλεπεις εδω.

5.png

Το να τη πατησει ενας αδαης ειναι ευκολο, συμφωνησαμε. Εκει που διαφωνησαμε ειναι στο οτι θα ειναι ιδιο στο ματι.

 

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 minutes ago, dasos2024 said:

Δε θελω απλα να βαλεις αποστολεα <[email protected]>, αυτο ειναι ευκολο. Θελω να βαλεις www.nbg.gr και να μου το στειλεις. Οπως το βλεπεις εδω.

5.png

Το να τη πατησει ενας αδαης ειναι ευκολο, συμφωνησαμε. Εκει που διαφωνησαμε ειναι στο οτι θα ειναι ιδιο στο ματι.

 

Οπως ειδες στην εικονα στην προηγουμενη σελιδα εβαλα πως ερχεται. αν βαλεις στο ονομα Eθνική Τράπεζα www.nbg.gr > θα σου ερθει αυτο.  Δεν αλλαζει τιποτα στην διαδικασια. Δεν θα σου ερθει με χρωματακια δεν θα σου ερθει με emoticon, με avatar ή κατι αλλο .ειναι plain text. Εχουμε γραψει δυο σελιδες οτι μπορεις να στειλεις email και να φαινεται ο αποστολεας που θελεις. Αυτο αφορά το κείμενο και μονο το κειμενο το οποιο εσενα μπορει να μην σε μπερδεψει αλλα θα μπερδεψει αλλον. Για μενα το θεμα κλεινει εδω. Καλη συνέχεια διότι το ερώτημα του topic δεν ειναι πως θα στειλουμε εμαιλ με αλλο εμαιλ. Εσυ κόλλησες μεχρι και γιατι εβαλα το ελλαδα με μικρο εψιλον οταν ηταν ενα παραδειγμα.αυτα απο μενα.

καλη συνεχεια στο υπολοιπο θεμα. και αυτος που θελει να κλεψει στοιχεια ουτε καν θα κατσει να μπει στον κοπο να βαλει www.nbg.gr και κατι αλλο.θα βαλει ενα εθνικη τραπεζα της ελλαδος και τερμα και οποιος την πατησει. Εδω την παταει κοσμος που βλεπει ορθογραφικα κραχτες πχ σ αντι για ς στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον ts και χθες όλη μέρα πάλευα στο winbank χωρίς αποτέλεσμα. Πάντα μου έβγαζε το ιδιο σφάλμα. Σήμερα ως δια μαγείας, χωρίς να κάνω κάτι, εμφανίστηκε επικυρωμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, poulinos είπε

Οπως ειδες στην εικονα στην προηγουμενη σελιδα εβαλα πως ερχεται. αν βαλεις στο ονομα Eθνική Τράπεζα www.nbg.gr > θα σου ερθει αυτο.  Δεν αλλαζει τιποτα στην διαδικασια. Δεν θα σου ερθει με χρωματακια δεν θα σου ερθει με emoticon, με avatar ή κατι αλλο .ειναι plain text. Εχουμε γραψει δυο σελιδες οτι μπορεις να στειλεις email και να φαινεται ο αποστολεας που θελεις. Αυτο αφορά το κείμενο και μονο το κειμενο το οποιο εσενα μπορει να μην σε μπερδεψει αλλα θα μπερδεψει αλλον. Για μενα το θεμα κλεινει εδω. Καλη συνέχεια διότι το ερώτημα του topic δεν ειναι πως θα στειλουμε εμαιλ με αλλο εμαιλ. Εσυ κόλλησες μεχρι και γιατι εβαλα το ελλαδα με μικρο εψιλον οταν ηταν ενα παραδειγμα.αυτα απο μενα.

Mα αυτα τα ειπαμε και τα συζητησαμε. Κι αφου τελικα διαπιστωνεις οτι "Δεν θα σου ερθει με χρωματακια δεν θα σου ερθει με emoticon, με avatar ή κατι αλλο" αντιλαμβανεσαι οτι ηταν λαθος οτι ειπες πως "θα ειναι ιδιο στο ματι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, dasos2024 said:

Mα αυτα τα ειπαμε και τα συζητησαμε. Κι αφου τελικα διαπιστωνεις οτι "Δεν θα σου ερθει με χρωματακια δεν θα σου ερθει με emoticon, με avatar ή κατι αλλο" αντιλαμβανεσαι οτι ηταν λαθος οτι ειπες πως "θα ειναι ιδιο στο ματι".

αστο .ξαναδιαβασε οτι εγραψα πιο πανω .και οταν το τελειωσεις ξαναδιαβασε το.  εχεις χασει πολλα κομματια της συζητησης.φιλικα. μαλλον trolling mode on.

 

copy paste τα δικα σου

Πως ειναι δυνατον ο αποστολεας  να χρησιμοποιει τη δ/νση της Εθνικης, αλλα να μην ειναι η Εθνικη?  δεν ειπαμε ουτε για χρωματακια ουτε για σημαιακια ουτε εγω ουτε εσυ

και η απαντηση μου

μπορεις να στειλεις email και να φαινεται οτι email θες εσυ -> δεν γραφω ουτε για σημαιακια ουτε για χρωματακια. εκτος αν δεν ξερεις τι σημαινει η λεξη email οποτε οκ.

και εδω τελειωνει το θεμα γιατι σε ολη την συζητηση δεν συζηταμε για μορφοποιηση κειμενου αλλα για email. η προταση λεει αυτο ακριβως που λεω εδω και 20 ποστς. μπορεις να στειλεις email και να φαινεται οτι email Θες εσυ .πχ [email protected] , [email protected] και παει λεγοντας.

και πιο κατω στο εγραψα 100 φορες αλλα μαλλον δεν τα διαβαζεις οτι δεν σημαινει οτι θα την πατησουν ολοι.ο χρηστης που δεν ξερει θα δει ενα Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος και ενα [email protected] και μπορει να την πατησει.

καλα που δεν αναφερεις τωρα και για headers και για servers οτι θες και αυτα να φαινονται της εθνικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, poulinos είπε

αστο .ξαναδιαβασε οτι εγραψα πιο πανω .και οταν το τελειωσεις ξαναδιαβασε το.  εχεις χασει πολλα κομματια της συζητησης.φιλικα. μαλλον trolling mode on.

Δε χρειαζεται να κανεις copy paste, θυμαμαι τι εχω πει και αυτα ισχυουν. Αυτο που ειπες αρχικα εσυ ομως, οτι ειναι "ιδιο  στο ματι" τελικα κατεληξες οτι δεν ισχυει.

Για ποιο λογο λεμε ολο τα ιδια??

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/02/2024 at 13:31, user27 said:

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τον ts και χθες όλη μέρα πάλευα στο winbank χωρίς αποτέλεσμα. Πάντα μου έβγαζε το ιδιο σφάλμα. Σήμερα ως δια μαγείας, χωρίς να κάνω κάτι, εμφανίστηκε επικυρωμένος. 

οταν πηγα να κανω επικαιροποιηση σε alpha bank εφαγα και εγω πορτα 2-3 φορες.το αφησα για την επομενη μερα αφου εχω δει πολλα παραξενα γενικοτερα  κατι ωρες πχ 00:00 01:00 (λες και γινονται updates). και την επομενη μερα που εκανα σε πρωινη ωρα εκανε μια χαρα χωρις error.

οταν κατι δεν παιζει δοκιμαζουμε αλλη ωρα ή αλλη μερα και αλλη ωρα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/3/2024 στις 1:33 ΠΜ, poulinos είπε

οταν πηγα να κανω επικαιροποιηση σε alpha bank εφαγα και εγω πορτα 2-3 φορες.το αφησα για την επομενη μερα αφου εχω δει πολλα παραξενα γενικοτερα  κατι ωρες πχ 00:00 01:00 (λες και γινονται updates). και την επομενη μερα που εκανα σε πρωινη ωρα εκανε μια χαρα χωρις error.

οταν κατι δεν παιζει δοκιμαζουμε αλλη ωρα ή αλλη μερα και αλλη ωρα:P

Τουλάχιστον στην Πειραιώς, από ότι φαίνεται σε εμένα, το κατάλαβαν μόνοι τους και το επικύρωσαν χωρίς να κάνω κάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όσον αφορά την Πειραιώς που χρησιμοποίησα, η επικαιροποίηση γίνεται πανεύκολα μέσω του winbank ή της εφαρμογής winbank mobile στο smartphone.

Δεν χρειάζεται να αποστείλετε τίποτα, απλά επιλέξτε επικαιροποίηση μέσω egov-KYC.

Όλα τα στοιχεία θα τα πάρει αυτόματα και θα τελειώσετε σε λίγα δευτερόλεπτα.

https://blog.piraeusbank.gr/el/all-articles/2021/12/epikairopoihsi-steixeiwn-mesw-egov-kyc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι συστημικές έχουν τέτοια δυνατότητα (KYC) πλέον εδώ και καιρό. Συν την Attica και ενδεχομένως και κάποιες συνεταιριστικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 15/03/2024 at 02:30, warewolf said:

Όσον αφορά την Πειραιώς που χρησιμοποίησα, η επικαιροποίηση γίνεται πανεύκολα μέσω του winbank ή της εφαρμογής winbank mobile στο smartphone.

Δεν χρειάζεται να αποστείλετε τίποτα, απλά επιλέξτε επικαιροποίηση μέσω egov-KYC.

Όλα τα στοιχεία θα τα πάρει αυτόματα και θα τελειώσετε σε λίγα δευτερόλεπτα.

https://blog.piraeusbank.gr/el/all-articles/2021/12/epikairopoihsi-steixeiwn-mesw-egov-kyc

 

On 15/03/2024 at 05:47, dasos2024 said:

Kαι η Εθνικη εχει αυτη την επιλογη (μεσω egov-kyc).

 

On 16/03/2024 at 00:20, theopan said:

Όλες οι συστημικές έχουν τέτοια δυνατότητα (KYC) πλέον εδώ και καιρό. Συν την Attica και ενδεχομένως και κάποιες συνεταιριστικές.

se alpha, πειραιως ,εθνικη το εχω δοκιμασει και λειτουργει κανονικα.

On 06/03/2024 at 11:47, user27 said:

Τουλάχιστον στην Πειραιώς, από ότι φαίνεται σε εμένα, το κατάλαβαν μόνοι τους και το επικύρωσαν χωρίς να κάνω κάτι....

κατι μπορει να ειχε κολλησει.να τα ειχαν λαβει αλλα να μην το ενημερωνε και απλα το εκαναν manually ενδεχομενως? εγω απλα το εκανα την επομενη μερα και επαιξε.γενικως κατα τις 00:00 το βραδυ πολλα πραγματα σε alpha εχω δει να μην παιζουν λες και ενημερωνουν καθε βραδυ τιποτα συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, poulinos είπε

se alpha, πειραιως ,εθνικη το εχω δοκιμασει και λειτουργει κανονικα.

Σε όλες -δοκιμασμένα από εμένα- λειτουργεί κανονικά όπως ήδη έγραψα. Και στη Eurobank και στην Attica. 1-2 φορές παλιά θυμάμαι δυσλειτουργία μόνο στην Alpha οπότε δεν "επικαιροποιούσε" την επαγγελματική έδρα (ή το τηλέφωνο εργασίας) αν θυμάμαι καλά. Έχουν διαχρονικά ένα "κόλλημα" οι τράπεζες και οι τραπεζικοί (και δια ζώσης) να χωνέψουν ότι σε κάποιους από εμάς η επαγγελματική έδρα μπορεί να ταυτίζεται με την κατοικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/03/2024 at 11:56, theopan said:

 Έχουν διαχρονικά ένα "κόλλημα" οι τράπεζες και οι τραπεζικοί (και δια ζώσης) να χωνέψουν ότι σε κάποιους από εμάς η επαγγελματική έδρα μπορεί να ταυτίζεται με την κατοικία.

δενειναι bug ειναι feature 😛 

σου λενε αυτος μας λεει ψεμματα :P

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα το ιδιο πρόβλημα , μολις έκατσα και τα εκανα βημα βημα , μετα την μεταφορά και την σύνδεση στο gov εχει μια επιλογή για ελενχο τον στοιχειων , πας επιβεβαιώνει mail , τηλ διεύθυνση κτλ με κωδικούς που σου έρχονται και στο επόμενο βήμα μου τα δέχτηκε ολα η εφαρμογή της τράπεζας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...