Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με επικαιροποίηση στοιχείων στην Πειραιώς


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, poulinos said:

εννοειται πως οχι.ειδικα με βαση τα ποσα ραντεβου μπαινουν καθε μερα. μην κολλαμε στα νουμερα.το σχολιο ηταν επειδη ειχαμε βαρεθει να ακουμε κοσμο ειτε σε forum είτε στις τηλεορασεις να μας λενε οτι θα πεθανουν με την παλια ταυτοτητα στο χερι

Δεν κόλλησα στα νούμερα, ίσα ίσα που δέχτηκα πως μπορεί να είναι και οι μισοί ενώ πιστεύω πως κάτι τέτοιοι δεν αντιπροσωπεύουν ούτε το 1% του πληθυσμού.

Όπως και να έχει δεν βλέπω να υπάρχει σύντομα αποσυμφόρηση στα ραντεβού, και αν αρχίσουν να βάζουν και τον προσωπικό αριθμό μόνο χειρότερα μπορεί να γίνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 minutes ago, Joshua21 said:

Δεν κόλλησα στα νούμερα, ίσα ίσα που δέχτηκα πως μπορεί να είναι και οι μισοί ενώ πιστεύω πως κάτι τέτοιοι δεν αντιπροσωπεύουν ούτε το 1% του πληθυσμού.

Όπως και να έχει δεν βλέπω να υπάρχει σύντομα αποσυμφόρηση στα ραντεβού, και αν αρχίσουν να βάζουν και τον προσωπικό αριθμό μόνο χειρότερα μπορεί να γίνει :)

περα απο την πλακα λιγοι θα ειναι αυτοι που δεν θα πανε.παρα πολλους απο αυτους που ελεγαν οχι απλα θα τους περασει μολις οι γυρω τους βγαλουν την νεα ταυτοτητα. αντε να βγει και ο προσωπικος αριθμος νς τελειωνουμε και με αυτο. ή πτεπει να αυξησουν τα ραντεβου ή πρεπει να γινεται και σε αλλες υπηρεσιες για να αντιμετωπιστει ο ογκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, poulinos said:

περα απο την πλακα λιγοι θα ειναι αυτοι που δεν θα πανε.παρα πολλους απο αυτους που ελεγαν οχι απλα θα τους περασει μολις οι γυρω τους βγαλουν την νεα ταυτοτητα. αντε να βγει και ο προσωπικος αριθμος νς τελειωνουμε και με αυτο. ή πτεπει να αυξησουν τα ραντεβου ή πρεπει να γινεται και σε αλλες υπηρεσιες για να αντιμετωπιστει ο ογκος

Αν ισχύσει αυτό που λένε, δλδ ότι η παλιά ταυτότητα δεν θα γίνεται δεκτή πουθενά, τότε θέλουν δεν θέλουν θα πάνε τρέχοντας να βγάλουν την νέα, και ας έχει σύστημα εντοπισμού 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Joshua21 said:

Αν ισχύσει αυτό που λένε, δλδ ότι η παλιά ταυτότητα δεν θα γίνεται δεκτή πουθενά, τότε θέλουν δεν θέλουν θα πάνε τρέχοντας να βγάλουν την νέα, και ας έχει σύστημα εντοπισμού 😜

καλα ναι.αργα ή γρηγορα ολοι θα πανε

τωρα ειναι το σταδιο της αρνησης.μετα θα περασει και αυτο. μετα θα ασχοληθουν με τα νεα διαβατηρισ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να που ελαβα μολις κι εγω ειδοποιηση για επικαιροποιηση απο την Εθνικη! Δυο στοιχεια ζητανε μόνο

nbg-image-3.png

Το γραφω εδω για να μην ανοιγω νεο θρεντ. Στη Πειραιως εχω κανει επικαιροποιηση μεσω ebanking χωρις προβλημα. Η Εθνικη ομως λεει να παω σε Κατ/μα.

Στο ebanking της Εθνικης δε βλεπω επιλογη για επικαιροποιηση αλλα υπαρχει η παρακατω επιλογη, ξερει κανεις αν αυτη μπορει να κανει τη δουλεια?

nbg-image.png

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, dasos2024 said:

Στο ebanking της Εθνικης δε βλεπω επιλογη για επικαιροποιηση αλλα υπαρχει η παρακατω επιλογη, ξερει κανεις αν αυτη μπορει να κανει τη δουλεια?

Αν δεις πιο προσεκτικά θα διαπιστώσεις ότι η ειδοποίηση που έλαβες και το banner που δείχνεις λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα, γιατί να μην μπορεί να κάνει τη δουλειά;

Πάτα το και μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να ανατιναχτεί η συσκευή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dasos2024 said:

Να που ελαβα μολις κι εγω ειδοποιηση για επικαιροποιηση απο την Εθνικη! Δυο στοιχεια ζητανε μόνο

nbg-image-3.png

 

Προσωπικά μόνο και μόνο για το ορθρογραφικό λάθος που περιλαμβάνεται στο παραπάνω κείμενο δεν θα ασχολιόμουν καν και θα το μάρκαρα ως spam

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, pan05 είπε

Προσωπικά μόνο και μόνο για το ορθρογραφικό λάθος που περιλαμβάνεται στο παραπάνω κείμενο δεν θα ασχολιόμουν καν και θα το μάρκαρα ως spam

Τι εννοεις? Αμφιβαλλεις οτι προερχεται απο την Εθνικη? Ορθογραφικο παντως δε βλεπω να υπαρχει.

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Αν δεις πιο προσεκτικά θα διαπιστώσεις ότι η ειδοποίηση που έλαβες και το banner που δείχνεις λένε ακριβώς τα ίδια πράγματα, γιατί να μην μπορεί να κάνει τη δουλειά;

Πάτα το και μην φοβάσαι, δεν πρόκειται να ανατιναχτεί η συσκευή σου.

Ποιο να πατησω παιδι μου? Να... ανατιναχτει η συσκευη μου? εχεις χιουμορ 😀

Θελει διαδικασια αν πας μεσω gov, υπαρχει και βιντεακι με οδηγιες στο Youtube. To θεμα ειναι αν το δεχονται ως επ/ση, ή ειναι υποχρεωτικο να πας αυτοπροσωπως. Η αληθεια ειναι οτι εχω πολλα χρονια να κανω επ/ση.

Υπαρχει και αλλη επιλογη οπως ειδα στο μεταξυ, πιο απλη. Φορμα αποστολης εγγραφων, αρα μπορω να στειλω απο κει τα δυο εγγραφα που ζητανε. Αλλα παλι δε ξερω αν τα δεχονται κανονικα ως επ/ση, γιαυτο ρωτησα εδω μηπως ξερει κανεις. Διοτι αν κανω τηλεφωνο θα χρεωθω.

nbg-image-2.png

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dasos2024 said:

Ποιο να πατησω παιδι μου? Να... ανατιναχτει η συσκευη μου? εχεις χιουμορ 😀

Θελει διαδικασια αν πας μεσω gov, υπαρχει και βιντεακι με οδηγιες στο Youtube. To θεμα ειναι αν το δεχονται ως επ/ση, ή ειναι υποχρεωτικο να πας αυτοπροσωπως. Η αληθεια ειναι οτι εχω πολλα χρονια να κανω επ/ση.

Υπαρχει και αλλη επιλογη οπως ειδα στο μεταξυ, πιο απλη. Φορμα αποστολης εγγραφων, αρα μπορω να στειλω απο κει τα δυο εγγραφα που ζητανε. Αλλα παλι δε ξερω αν τα δεχονται κανονικα ως επ/ση, γιαυτο ρωτησα εδω μηπως ξερει κανεις. Διοτι αν κανω τηλεφωνο θα χρεωθω.

nbg-image-2.png

Ρε φιλαράκι δε παίζεσαι... παρόλο που ισχυρίζεσαι πως έχεις ήδη κάνει επικαιροποίηση μέσω gov.gr σε άλλη τράπεζα ρωτάς ποιο να πατήσεις...

Τη διαδικασία στο gov.gr από ότι λες την έχεις ήδη κάνει, οπότε δεν χρειάζεται να την κάνεις από την αρχή, τώρα απλά χρειάζεται να δώσεις άδεια στην Εθνική να δει τις πληροφορίες που ήδη έχεις καταχωρήσει στο gov.gr, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το προσπαθείς.

Anyway, κάνε ότι νομίζεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Ρε φιλαράκι δε παίζεσαι... παρόλο που ισχυρίζεσαι πως έχεις ήδη κάνει επικαιροποίηση μέσω gov.gr σε άλλη τράπεζα ρωτάς ποιο να πατήσεις...

Τη διαδικασία στο gov.gr από ότι λες την έχεις ήδη κάνει, οπότε δεν χρειάζεται να την κάνεις από την αρχή, τώρα απλά χρειάζεται να δώσεις άδεια στην Εθνική να δει τις πληροφορίες που ήδη έχεις καταχωρήσει στο gov.gr, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το προσπαθείς.

Anyway, κάνε ότι νομίζεις.

Bγαζεις συμπερσματα χωρις να εχεις καταλαβει τι λεω, βαζεις και γελακια 😕

Εχω κανει ηδη επ/ση στη Πειραιως, ειπα, μεσω της επιλογης που ειχε(και που δεν εχει η Εθνικη), οχι μεσω gov. Aπλα εστειλα μεσω ιντερνετ τα  χαρτια που ζητουσαν.

Επεξ/σία από dasos2024
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην Εθνική μόλις τελειώσεις την επικαιροποίηση μέσω GOV παίρνεις το παρακάτω μήνυμα...  

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-20 140649.png

 

και μήνυμα στο Viber... 

και για να σταματήσουν το μηνύματα  επρεπε (πιο παλια που το είχα ψαξει γιατι τώρα δεν το προχώρησα) να συμπληρώσεις και το ερωτηματολόγιο.....

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-20 173849.jpg

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, dasos2024 said:

Να που ελαβα μολις κι εγω ειδοποιηση για επικαιροποιηση απο την Εθνικη! Δυο στοιχεια ζητανε μόνο

nbg-image-3.png

Το γραφω εδω για να μην ανοιγω νεο θρεντ. Στη Πειραιως εχω κανει επικαιροποιηση μεσω ebanking χωρις προβλημα. Η Εθνικη ομως λεει να παω σε Κατ/μα.

Στο ebanking της Εθνικης δε βλεπω επιλογη για επικαιροποιηση αλλα υπαρχει η παρακατω επιλογη, ξερει κανεις αν αυτη μπορει να κανει τη δουλεια?

nbg-image.png

κανεις μεσα απο το site τους και λογικα μετα οταν τελειωσει θα πρεπει να μην υπαρχει το θαυμαστικο ή οποιο συμβολο βγαινει οτι δεν ειναι κατι ενημερωμενο

Και θα σου λεει

Συγχαρητήρια! Το προφίλ σας είναι ενημερωμένο.

9 hours ago, pan05 said:

Προσωπικά μόνο και μόνο για το ορθρογραφικό λάθος που περιλαμβάνεται στο παραπάνω κείμενο δεν θα ασχολιόμουν καν και θα το μάρκαρα ως spam

μπορει να παει μεσα απο το site της εθνικης.αν κατι δεν ειναι  ενημερωμενο θα του το βγαλει.ασχετα με το Link.αλλα και απο το link μπορει να δει αν ειναι Fake or true. δεν ειδα κατι σε ορθογραφικο αν και το διαβασα γρηγορα.

8 hours ago, dasos2024 said:

Τι εννοεις? Αμφιβαλλεις οτι προερχεται απο την Εθνικη? Ορθογραφικο παντως δε βλεπω να υπαρχει.

Ποιο να πατησω παιδι μου? Να... ανατιναχτει η συσκευη μου? εχεις χιουμορ 😀

Θελει διαδικασια αν πας μεσω gov, υπαρχει και βιντεακι με οδηγιες στο Youtube. To θεμα ειναι αν το δεχονται ως επ/ση, ή ειναι υποχρεωτικο να πας αυτοπροσωπως. Η αληθεια ειναι οτι εχω πολλα χρονια να κανω επ/ση.

Υπαρχει και αλλη επιλογη οπως ειδα στο μεταξυ, πιο απλη. Φορμα αποστολης εγγραφων, αρα μπορω να στειλω απο κει τα δυο εγγραφα που ζητανε. Αλλα παλι δε ξερω αν τα δεχονται κανονικα ως επ/ση, γιαυτο ρωτησα εδω μηπως ξερει κανεις. Διοτι αν κανω τηλεφωνο θα χρεωθω.

nbg-image-2.png

το δεχονται.αν δεν το δεχτει θα στο βγαλει.

5 hours ago, dasos2024 said:

Bγαζεις συμπερσματα χωρις να εχεις καταλαβει τι λεω, βαζεις και γελακια 😕

Εχω κανει ηδη επ/ση στη Πειραιως, ειπα, μεσω της επιλογης που ειχε(και που δεν εχει η Εθνικη), οχι μεσω gov. Aπλα εστειλα μεσω ιντερνετ τα  χαρτια που ζητουσαν.

η επιλογη ειναι αυτο που εβαλες.το εχουν ολες οι τραπεζες.

2 hours ago, teot said:

Στην Εθνική μόλις τελειώσεις την επικαιροποίηση μέσω GOV παίρνεις το παρακάτω μήνυμα...  

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-20 140649.png

 

και μήνυμα στο Viber... 

και για να σταματήσουν το μηνύματα  επρεπε (πιο παλια που το είχα ψαξει γιατι τώρα δεν το προχώρησα) να συμπληρώσεις και το ερωτηματολόγιο.....

 

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-20 173849.jpg

επισης βγαζει και Συγχαρητήρια! Το προφίλ σας είναι ενημερωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, poulinos είπε

επισης βγαζει και Συγχαρητήρια! Το προφίλ σας είναι ενημερωμένο.

Σε εμένα πάντως πριν ένα χρόνο έβγαζε το παραπάνω μήνυμα... και αναγκάστηκα να συμπληρώσω το ερωτηματολόγιο για να φύγει το κίτρινο απο το  οικονομικό προφίλ και να σταματήσουν τα μηνύματα.... και χθές που έκανε επικαιροποίηση η σύζυγος πάλι έβγαλε το ίδιο μήνυμα... και την έχει κίτρινο το οικονομικό προφίλ.

Το ωραίο είναι οτι όταν τελειώνει η άντληση στοιχείων απο το KYC  βγάζει μήνυμα επιτυχούς ολοκλήρωσης... και φαίνετε ότι έχουν αντληθεί όλα τα στοιχεία που απαιτούνται για την επικαιροποίηση...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, teot said:

Σε εμένα πάντως πριν ένα χρόνο έβγαζε το παραπάνω μήνυμα... και αναγκάστηκα να συμπληρώσω το ερωτηματολόγιο για να φύγει το κίτρινο απο το  οικονομικό προφίλ και να σταματήσουν τα μηνύματα.... και χθές που έκανε επικαιροποίηση η σύζυγος πάλι έβγαλε το ίδιο μήνυμα... και την έχει κίτρινο το οικονομικό προφίλ.

Το ωραίο είναι οτι όταν τελειώνει η άντληση στοιχείων απο το KYC  βγάζει μήνυμα επιτυχούς ολοκλήρωσης... και φαίνετε ότι έχουν αντληθεί όλα τα στοιχεία που απαιτούνται για την επικαιροποίηση...  

γενικως και για να αγορασεις μετοχες ζητανε να συμπληρωσεις Profile (διαφορετικο απο το οικονομικο Profile) .και στην εθνικη και εγω θυμαμαι οτι καποια στιγμη συμπληρωσα ενα profile.

οπως ειπες οταν ολοκληρωθει και αν γινει επιτυχως το βλεπεις οποτε ξερεις οτι εισαι οκ... μεχρι την επομενη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, poulinos είπε

γενικως και για να αγορασεις μετοχες ζητανε να συμπληρωσεις Profile (διαφορετικο απο το οικονομικο Profile) .και στην εθνικη και εγω θυμαμαι οτι καποια στιγμη συμπληρωσα ενα profile.

Δεν είχαμε ποτέ κάποια δοσοληψία στην Εθνική με μετοχές κλπ . απλοί λογαριασμοί ταμιευτήριου είναι και ένας τρεχούμενος που ήταν κάποτε η μισθοδοσία μου.... αυτό το ερωτηματολόγιο το είχαν και παλιά όταν έκανες επικαιροποίηση με τα δικαιολογητικά στο χέρι σε κατάστημα και μάλλον τους έχει ξεμείνει απο τότε.... η τους βολεύει να έχει ξεμείνει.....   

 

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

οπως ειπες οταν ολοκληρωθει και αν γινει επιτυχως το βλεπεις οποτε ξερεις οτι εισαι οκ... μεχρι την επομενη χρονια

Το θέμα είναι ότι όπως έγραψα.  ενώ σου λέει ολοκληρώθηκε επιτυχώς .... και λές  ενταξει είμαι τώρα... μόλις κλείσεις την διαδικασία ενημέρωσης απο KYC  σου σκάει το μήνυμα  οτι πρέπει να ολοκληρώσης την συμπλήρωση του οικονομικού προφιλ, μήνυμα στο viber και κάθε φορά που ανοίγεις το ebanking  μήνυμα να ολοκληρώσεις την επικαιροποίηση. Περυσι επειδη  έπρεπε να κάνω μια συναλλαγή σε γκισέ δεν την προχωρούσαν αν δεν συμπλήρωνα το ερωτηματολόγιο και αναγκάστηκα να το συμπληρώσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...