Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα το κινητό πριν ενάμιση μήνα. Όντως πολύ ελαφρύ, πάρα πολύ γρήγορο, σήμα καμπάνα παντού κλπ αλλά κανείς δεν έχει αναφέρει πως εκτός σπιτιού με λίγο παραπάνω ήλιο δεν βλέπεις ΣΧΕΔΟΝ τίποτα. Η σύγκριση της οθόνης στο θέμα της φωτεινότητας με ενα midrange samsung τετραετίας  που είχα δίπλα ειναι εξωπραγματική!!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 565
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, dkreouzis είπε

Αγόρασα το κινητό πριν ενάμιση μήνα. Όντως πολύ ελαφρύ, πάρα πολύ γρήγορο, σήμα καμπάνα παντού κλπ αλλά κανείς δεν έχει αναφέρει πως εκτός σπιτιού με λίγο παραπάνω ήλιο δεν βλέπεις ΣΧΕΔΟΝ τίποτα. Η σύγκριση της οθόνης στο θέμα της φωτεινότητας με ενα midrange samsung τετραετίας  που είχα δίπλα ειναι εξωπραγματική!!

όλοι στα Review το ανάποδο λένε, δηλαδή ότι έχει υψηλή φωτεινότητα και βλέπεις άνετα και εξω. Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα? Η κάμερα τελείως χαλια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάμερα δεν ειναι χάλια. Εμένα μια χαρά μου φάνηκε. Εξαρτάται φυσικά τις απαιτήσεις που έχεις.. Αλλά η οθόνη ειναι σκοτεινή ότι και να λέμε!!! Πρεπει να ανεβάζεις υπερβολικά την. φωτεινότητα για να βλέπεις εκτος σπιτιού.. Είχα ενα samsung a52s δίπλα και ηταν αδιανόητη η σύγκριση απλα…

Επεξ/σία από dkreouzis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dkreouzis είπε

Πρεπει να ανεβάζεις υπερβολικά την. φωτεινότητα για να βλέπεις εκτος σπιτιού.. Είχα ενα samsung a52s δίπλα και ηταν αδιανόητη η σύγκριση απλα…

Συμφορουμίτη είχα πέρυσι το Samsung A34 που το έδωσα σε γονέα και έχω το S23 . Τα ίδια και σε iphone που είχα παλιότερα. Δηλαδή κινητά με πολύ πιο φωτεινές οθόνες από το A52s και παραπάνω κατηγορίας.

Εκτός σπιτιού αν δεν πάει σχεδόν full η φωτεινότητα, δεν βλέπεις άνετα έξω στον ήλιο.

Από μόνα τους βασικά επειδή τα έχω σε αυτόματη φωτεινότητα, εκτός σπιτιού στον ήλιο, πάντα στο μέγιστο πάνε.

Στην πράξη τα ίδια τα νούμερα λένε ότι τα μεσαιας κατηγορίας Samsung και αυτά δεν πάνε παραπάνω σε φωτεινότητα

image.png.9336b7cda93fe1163d784ac06df7ce3b.png

Λίγο πιο φωτεινή οθόνη φαίνεται να έχει το απλό poco X6

image.png.cc2961f0b3161a2c24fda72939e416ce.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dkreouzis είπε

Η κάμερα δεν ειναι χάλια. Εμένα μια χαρά μου φάνηκε. Εξαρτάται φυσικά τις απαιτήσεις που έχεις.. Αλλά η οθόνη ειναι σκοτεινή ότι και να λέμε!!! Πρεπει να ανεβάζεις υπερβολικά την. φωτεινότητα για να βλέπεις εκτος σπιτιού.. Είχα ενα samsung a52s δίπλα και ηταν αδιανόητη η σύγκριση απλα…

Μηπως να δεις τις ρυθμισεις φωτεινοτητας, οπου εχει καποιες επιλογες για εξω και την μεγιστη φωτεινοτητα...Συνηθως στο αυτοματο μολις το χτυπησει ηλιος τα δινει Ολα η οθονη...

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Συμφορουμίτη είχα πέρυσι το Samsung A34 που το έδωσα σε γονέα και έχω το S23 . Τα ίδια και σε iphone που είχα παλιότερα. Δηλαδή κινητά με πολύ πιο φωτεινές οθόνες από το A52s και παραπάνω κατηγορίας.

Εκτός σπιτιού αν δεν πάει σχεδόν full η φωτεινότητα, δεν βλέπεις άνετα έξω στον ήλιο.

Από μόνα τους βασικά επειδή τα έχω σε αυτόματη φωτεινότητα, εκτός σπιτιού στον ήλιο, πάντα στο μέγιστο πάνε.

Στην πράξη τα ίδια τα νούμερα λένε ότι τα μεσαιας κατηγορίας Samsung και αυτά δεν πάνε παραπάνω σε φωτεινότητα

image.png.9336b7cda93fe1163d784ac06df7ce3b.png

Λίγο πιο φωτεινή οθόνη φαίνεται να έχει το απλό poco X6

image.png.cc2961f0b3161a2c24fda72939e416ce.png

Σε poco F5 παντως εξω στην Ηλιολουστη Πατρα, η Οθονη φαινεται πεντακαθαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να το θέσω σε πιο σωστή βάση. Αν ανέβασω την φωτεινότητα με το χέρι στον Θεό ναι ασφαλώς βλέπεις πολύ καθαρά αλλά γιοκο η μπαταρία. Στο Samsung με την μπάρα πολύ κάτω από την μέση βλέπεις καθαρότατα. Δεν αμφισβητω τα νούμερα που λένε για την μέγιστη φωτεινότητα αλλά μιλάνε για την μέγιστη!!

Σε εντελώς πρακτικό καθημερινό επίπεδο για να εχεις το ίδιο αποτέλεσμα στα δυο κινητα πρέπει  να ανεβάσεις το poco στον Θεό σε σχέση με το samsung, οπότε έφαγες την μπαταρία.

Ας πούνε και τις απόψεις τους και τα άλλα παιδιά που το έχουν αγοράσει.

Επίσης ζεσταίνεται λιγο αλλά είναι εντελώς φυσιολογικό. Όλα τα καινούρια κινητά με γρήγορους επεξεργαστές παίζουν Hot.

Αν και εκτός θέματος αν έχει να προτείνει κάποιος ένα νέο κινητό του 2024 που δεν ζεστενεται καθόλου (και ας μην είναι πολύ γρήγορο) και να έχει πολύ πολύ καλή μπαταρία ας κάνει προταση.

Επεξ/σία από dkreouzis
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω παιδια κατι, εχει κινηθει σε καποιοιν η αποστολη που αγορασε απο το xiaomi plaza?

 Οποιος εχει παρει απο εκει, ας γραψει σε τι κατασταση κινησης βρισκεται τωρα, εμενα πηγε γερμανια και ειναι κολλημενο στην γερμανια 4 μερες, κι εχω παραγγειλει πρωτος απο εδω στις 18 του μηνα

Για πειτε που βρισκεστε εσεις οσοι πηρατε απο εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, minotavros είπε

Το eshop το έχει €319 το 8/256. 

Τόσο παίζει και σε σκρουτζ/bestprice πάντως.

Αναφέρω το skroutz επειδή έχει skroutz + και δίνει και δυνατότητα για επέκταση εγγύησης

Spoiler

image.png.65ff87fb8b9afecef1588b925da365c0.png

image.png.5ce6e86378ccce7bf0e5165cf5ef02f9.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, makhs5 said:

Να ρωτησω παιδια κατι, εχει κινηθει σε καποιοιν η αποστολη που αγορασε απο το xiaomi plaza?

 Οποιος εχει παρει απο εκει, ας γραψει σε τι κατασταση κινησης βρισκεται τωρα, εμενα πηγε γερμανια και ειναι κολλημενο στην γερμανια 4 μερες, κι εχω παραγγειλει πρωτος απο εδω στις 18 του μηνα

Για πειτε που βρισκεστε εσεις οσοι πηρατε απο εκει

εμένα μετά από Γερμανία πήγε Ρουμανία και τώρα Βουλγαρία 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Giwrgosdr said:

εμένα μετά από Γερμανία πήγε Ρουμανία και τώρα Βουλγαρία 

Ακριβώς. Γαλλία, Γερμανία, Ρουμανία, Βουλγαρία κι εμένα.

Αύριο μεθαύριο περιμένω να πάρει ο οδηγός ότι έχει μείνει έξω από τις Λιβανατες επειδή έχει χιόνι 😂

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Giwrgosdr είπε

εμένα μετά από Γερμανία πήγε Ρουμανία και τώρα Βουλγαρία 

Πολυταξιδευμενο το κινητο μας. Οχι σαν τις απολιτιστες πλεμπες του Κωτσοβολου. 

14 ώρες πριν, dkreouzis είπε

Για να το θέσω σε πιο σωστή βάση. Αν ανέβασω την φωτεινότητα με το χέρι στον Θεό ναι ασφαλώς βλέπεις πολύ καθαρά αλλά γιοκο η μπαταρία. Στο Samsung με την μπάρα πολύ κάτω από την μέση βλέπεις καθαρότατα. Δεν αμφισβητω τα νούμερα που λένε για την μέγιστη φωτεινότητα αλλά μιλάνε για την μέγιστη!!

Σε εντελώς πρακτικό καθημερινό επίπεδο για να εχεις το ίδιο αποτέλεσμα στα δυο κινητα πρέπει  να ανεβάσεις το poco στον Θεό σε σχέση με το samsung, οπότε έφαγες την μπαταρία.

Ας πούνε και τις απόψεις τους και τα άλλα παιδιά που το έχουν αγοράσει.

Επίσης ζεσταίνεται λιγο αλλά είναι εντελώς φυσιολογικό. Όλα τα καινούρια κινητά με γρήγορους επεξεργαστές παίζουν Hot.

Αν και εκτός θέματος αν έχει να προτείνει κάποιος ένα νέο κινητό του 2024 που δεν ζεστενεται καθόλου (και ας μην είναι πολύ γρήγορο) και να έχει πολύ πολύ καλή μπαταρία ας κάνει προταση.

Αλλο η μεγιστη αυτοματη φωτεινοτητα όπου μπαινει το boost (κάτω από τον ήλιο) και αλλο του manual. 

Επίσης, μια υψηλότερη φωτεινοτητα στο μεσο του manual δεν σημαινει απαραιτητα και χαμηλοτερο drain από το αντιστοιχο επιπεδο που πρεπει να πας το manual ενός άλλου. Αυτο ειναι απλά θεμα calibration και το που ειναι η μεση δεν εχει καμια σημασια.

Άλλωστε η αυτοματη φωτεινοτητα, ως ποσοστό, μπορεί αντιστοιχα να παιζει μονιμα πιο ψηλα (οπότε αντιστοιχα nits) αλλα και παλι να εχει καλυτερη αυτονομια το τηλεφωνο (που συνηθως δεν φημιζονται και για τη μπαταρια τους samsung αντιστοιχων επιδόσεων).

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mMary είπε

Όταν γράφει global version τι εννοεί? Από Ισπανία βλέπω έρχεται. Κοιτάμε να το γράφει αυτό η όχι ?

Τα poco δεν υπαρχουν σε αλλη εκδοση. Μονο global.

Τα αντιστοιχα κινεζικα τους συνηθως εχουν ονομασια "Redmi K" και ενα νουμερο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...