Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και ένθερμος χρήστης Xiaomi , στα κινητά μετά από τα 2 τελευταία που είχαν θέματα με noboot - bug Και οθόνες αλλαγή λόγω burn in , ΠΟΤΕ ξανά κ ας το χαρίζουν. Πολύ κακό support Ελλάδα - Policy επίσης.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 565
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, nasosto είπε

Από πού βλέπετε ποιος πωλητής είναι; Ένα Url για το Plaza please.

https://www.aliexpress.com/item/1005006039946671.html

Αν προχωρήσεις προς τη μέση περίπου της σελίδας, γράφει Sold by Xiaomi Plaza Store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά Το παρηγγειλα απο πλαζα στα 268 το μεγάλο. Κρίσιμη για μενα η χωρητικότητα καθώς θέλω να εχω ολες τις φωτο και βίντεο από την κορη. Απλά να σημειώσω οτι είναι από τα λιγα σε αυτή την τιμή που εχει wifi6 , το οποίο εμένα με ενδιεφερε, αντίστοιχα εχει μόνο το note 13 pro plus. Επίσης γρήγορη εσωτερική μνημη και ραμ. Δυστυχώς εχει αργό usb c. Η ασύρματη φόρτιση που ειχα στο προηγούμενο δεν θα μου λείψει, ενω πάντα έχω θήκη οποτε ελπίζω να μην με ενοχλήσει η πλαστικουρα του. Ελπιζω για οριζοντα 1 με 2 χρόνια που θέλω να με καλύψει. Βασικός λογος αλλαγής από το s20 plus για μενα η μπαταρία που με κρεμαγε συνέχεια 2 με 3 ωρες sot. Άγνωστος χ το λειτουργικό, ελπίζω να το φέρω στα μέτρα μου

Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

εγώ το μόνο που με κάνει και διστάζω ειναι οι διαφημίσεις που αναδύονται. τπτ αλλο

Προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα άλλες εφαρμογές (κυρίως της google) και όχι του ui. Οπότε δεν παίζουν αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χτύπησα και εγώ και ο Θεός βοηθός. 268 για αυτά τα specs είναι καλό deal νομιζω. γτ το nova 5t μου άρχισε να παλιωνει

μόλις ακύρωσα. το κατάστημα είναι ύποπτο. checkara το business info και μ έβγαλε vat γαλλικό. θέλει προσοχή. σίγουρα δεν είναι official xiaomi store. 

Screenshot_20240326_120539_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, elias.kaz είπε

Το χτύπησα και εγώ και ο Θεός βοηθός. 268 για αυτά τα specs είναι καλό deal νομιζω. γτ το nova 5t μου άρχισε να παλιωνει

μόλις ακύρωσα. το κατάστημα είναι ύποπτο. checkara το business info και μ έβγαλε vat γαλλικό. θέλει προσοχή. σίγουρα δεν είναι official xiaomi store. 

Screenshot_20240326_120539_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Όλα έτσι είναι. Για να έχουν αποθήκες διακίνησης στην Ε.Ε. και να πουλάνε από εκεί πρέπει να έχουν και ευρωπαϊκό Α.Φ.Μ. 

Είναι η νομοθεσία. Αλλιώς θα πρέπει να επιβαρύνονται με τους δασμούς και το εκάστοτε Φ.Π.Α. της χώρας εξαγωγής τους. 

Εδώ και άλλος Κινέζος πωλητής με Ευρωπαϊκό Α.Φ.Μ.

Screenshot_2024-03-26-12-29-58-711_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε αυτή την περίπτωση εφόσον παίζει και να μην είναι official xiaomi store τι κάνουμε αν μετά από 1 χρόνο χρειαστούμε εγγύηση και το κατάστημα έχει κλείσει στο aliexpress? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@makhs5 είχα αναφέρει πιο πίσω για την περίπτωση του Dhgate και πωλητή mi668/Γερμανία που είχε ενημερώσει παλιότερα και ο @black66.gr.

Ωρίστε και γραπτά τι απάντηση έδωσε η Infoquest(το κενό παραπάνω είναι το Imei).

Δεν ξέρω αν αυτό που αναφέρει περί συστήματος κατασκευαστή παίζει ρόλο ανάλογα τον πωλητή/έκδοση(Ελλάδα πχ δεν εισάγεται η έκδοση 8/256)

image.png.0a0859c5295432c78219900661a983b9.png

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά επιβεβαιώνω ότι γράφτηκε για το κατάστημα και πωλητή του θέματος. Για Aliexpress μεριά δεν ξέρω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται από τα συμφραζόμενα, ασχέτως πωλητή ή καταστήματος (Dhgate, AliExpress κ.λ.π.) οι συσκευές που έχουν εισαχθεί κανονικά και νόμιμα στην Ε.Ε. (από πωλητές με Α.Φ.Μ Ευρωπαϊκής Ένωσης δηλαδή) δικαιούνται την πανευρωπαϊκή εγγύηση σε όλες τις χώρες της Ε.Ε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Από ότι φαίνεται από τα συμφραζόμενα, ασχέτως πωλητή ή καταστήματος (Dhgate, AliExpress κ.λ.π.) οι συσκευές που έχουν εισαχθεί κανονικά και νόμιμα στην Ε.Ε. (από πωλητές με Α.Φ.Μ Ευρωπαϊκής Ένωσης δηλαδή) δικαιούνται την πανευρωπαϊκή εγγύηση σε όλες τις χώρες της Ε.Ε. 

Ακριβως αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...