Προς το περιεχόμενο

Diskakia DVD-R


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οποτε για πειτε κανα καλο μαγαζι που να πουλαει ,σχετικα φθηνα, dvd μαρκας Taiyo Yuden στην αθηνα :)

 

Φίλε μου εγώ ψωνίζω ΤΥ απο την Disk Implex στην Αμφιθέας, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά εκεί οι καλές τιμές είναι στην 100άδα, και συνήθως δυσκολεύομαι να βρω κάποιον να το σπάσουμε 50-50...

 

Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις καμμιά 50άδα ΤΥ dvd-r στα 4Χ στείλε μου ΡΜ να πάμε μαζί για 100!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε για πειτε κανα καλο μαγαζι που να πουλαει ' date='σχετικα φθηνα, dvd μαρκας Taiyo Yuden στην αθηνα :)[/quote']

 

Φίλε μου εγώ ψωνίζω ΤΥ απο την Disk Implex στην Αμφιθέας, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Απλά εκεί οι καλές τιμές είναι στην 100άδα, και συνήθως δυσκολεύομαι να βρω κάποιον να το σπάσουμε 50-50...

 

Αν σε ενδιαφέρει να πάρεις καμμιά 50άδα ΤΥ dvd-r στα 4Χ στείλε μου ΡΜ να πάμε μαζί για 100!

 

δεν παω για τοσα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μήπως έχετε διευθύνσεις από τα καταστήματα (οδούς); γιατί το "στενάκι κοντά στην καμάρα" είναι αρκετά γενικό. Εγώ παίρνω τα Ridisc που ανέφερε ο SpY (το NEC μου τα γράφει σε 12Χ-Manufacturer Id: MCC 02RG20 Mitsubishi Chemicals), από την Παλαιολόγου. Υπάρχουν δύο καταστήματα το ένα απέναντι από το άλλο.

 

Λοιπόν υπάρχουν 3 μαγαζιά EXTRA :

 

Βαρδάρη: Εγνατια 1

Καμάρα: Παλαιολόγου 10

Ιπποκράτειο: Παπαναστασίου 50

 

 

Κάποιο θα σε βολεύει ! :P 8)

Στη Παλαιολόγου λίγο πιο κάτω είναι! Έχει έναν παππού ( ο γνωστός Ζήσης ) 5 μέτρα πιο κάτω είναι το μαγαζί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα οποία όμως είναι fake :wink:

 

giati o ka8enas edw mesa prepei na petaei kai tin kotsana tou?

poios sou eipe an8rwpe mou pws einai fake?

epeidi einai ftina einai kai fake?

eleos re paidia!

mia xara diskakia einai au8entika TY!

des kai pio panw pou kanan post ta paidia ton kwdika apo to identifier!

an de 3erete mi milate!

 

hmartwn pia!!! :X :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By OCFreak

 

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Εάν κάποιοι από σας πάρουν δισκάκια με κωδικό TY' date=' κοιτάξτε από κάτω (εκεί που αρχίζει η εγγράψιμη περιοχή και κοντά στην κεντρική τρύπα). Πρέπει να υπάρχουν 2 σειριακοί αριθμοί:

 

TY 8x DVD+R.

 

Κοντά στην κεντρική τρύπα:

 

----------PG

 

όπου "-" μπορεί να είναι αριθμοί ή γράμματα.

 

Παράδειγμα: AB421L01412PG

 

Στην εγγράψιμη περιοχή:

 

TG------

 

όπου "-" είναι αριθμοί.

 

Example: TG001125

 

Full media code block:

 

0000 : 00 00 00 00 a1 0f 02 00 00 03 00 00 00 26 05 3f .............&.?

0010 : 00 00 00 00 00 00 03 59 55 44 45 4e 30 30 30 54 .......YUDEN000T

0020 : 30 32 00 38 23 54 37 10 02 4e 72 02 8c 63 16 16 02.8#T7..Nr..c..

0030 : 0b 0b 0a 0a 01 19 1b 0c 0c 0c 0d 01 00 00 00 00 ................

0040 : 00 00 00 00 01 00 38 38 02 34 63 13 05 22 22 10 ......88.4c.."".

0050 : 0e 12 12 01 00 00 02 34 63 13 05 22 22 10 0e 12 .......4c..""...

0060 : 12 01 00 00 02 00 54 70 02 4e 64 4a 20 11 08 08 ......Tp.NdJ ...

0070 : 01 18 00 00 00 00 02 67 64 4e 20 10 08 08 01 18 .......gdN .....

0080 : 00 00 00 30 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ...0............

 

Tayio Yuden με αυτά τα χαρακτηριστικά είναι fake. Μπορεί κάποιος που έχει πάρει 8χ από το e-shop να ελέγξει αν είναι fake ή όχι?[/quote']

 

εμενα γραφει TG001133.

 

Μάλλον φιλαράκι predator εσύ πετάς κοτσάνες τόσο καιρό με το να μας λες συνέχεια για το πόσο καλά είναι τα Tayio που πέρνεις από το e-shop.

Εσύ πού ξέρεις ότι είναι αυθεντικά? Εγώ το ψάνχω πριν πω κάτι.

Αλλά ποιός ξέρει τι συμφέροντα έχεις απ'όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia ola ta dvd-r plin ton tdk kai sony dystyxos gratzouniounte kai den paizoun poly grigora.Ta de tdk exoun monadiki epistrosi pou theoritika oute me katsavidia den meionete o xronos zois tous.Tora gia ta tayo pou anferthikane kapoioi,pragmatika exo kana dyo ta opoia doulevoun apsoga kai exo akousei ki apo allous oti theorountai koryfaia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego protino Bulkpaq oxi aplos dagoto alla kai kati parapano...... exo grapsi sxedon 300 dvd xoris to paramikro provlima parolo pou einai 8x ta grafo 12x. To kostos gia emena einai 0.35 euro apo germania mias kai kano megales paragelies gia filous (pano apo 400 dvd)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re gntelmp

tha mas stilis olous adiavastous??? agorazo edo kai dio xronia TAYIO YUDEN oxi mono apo e-shop ala kai apo ala site, exo agorasi kai me thiki Jewel Case kai xoris thiki sketa diladi, ola ma ola exoun ayta ta stixia pou perigrafis me tous kodikous, diladi ti thelis na mas peis oti ola einai fake??? :shock: kai oti ola ta magazia poulane TAYIO fake? gia na sovareutoume leo ego

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai einai poli xontro na les ston PREDATOR ((Αλλά ποιός ξέρει τι συμφέροντα έχεις απ'όλα αυτά.)) ego an thelis na ksereis tou sistisa ta TAYIO diavase tis protes selides tou POST kai tha deis, ti diladi kai ego simferonta exo? dokimase ta Tayio

kai an tous vreis provlima ela na mou peis, akoma tha sou protina stilis ena email sto e-shop p.x. kai na peis: (ta tayio pou poulate einai fake giayto kai giayto to logo) na doume ti tha sou apantisoun :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exw simferon:

tin tsepi mou!!!

 

opoios goustarei as dwsei iperdiplasia lefta gia ta "mi-fake", egw pantws pariggila molis alla 200 apo e-shop sta 0,36 giati pali einai pio ftina apo opoiodipote allo diskaki tetoias poiothtas.

 

gousta einai ayta file gntelmp.

 

to na bgaineis omws na me kathgoreis me tis aerologies sou nomizw den anadeikneiei idiaitera to proswpo sou. an exeis basimes kathgories eimai anoixtos sto na tis akousw, an oxi kane douleia sou se parakalw.

 

kalh xronia!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά σε όλους!

 

Παιδιά, εγώ χρησιμοποιώ τα Princo DVD-R τα οποία προμηθεύομαι από το Extra στη Θεσσαλονίκη.

 

Κατ' αρχάς δεν έχω καταλάβει τη διαφορά DVD -R και +R. Tι θα αλλάξει αν αρχίσω να χρησιμοποιώ τα +R;

 

Κάλο θα ήταν κάποιος που έχει αγοράσει να μας πει τη συνολική επιβάρυνση αν παραγγείλω από e-shop και αποσταλούν στη Θεσσαλονίκη.

 

Και μια τελευταία ερώτηση προς όσους αγοράζουν από τα Extra στη Θεσσαλονίκη: Ποια μάρκα δισκάκια DVD (+R -R δεν ξέρω) προτείνετε για χρήση σε σημαντικά back-up (ταινίες και games) και με τι κόστος;

 

Ευχαριστώ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κυκλοφορούν fake tayio δεν το έβγαλα από το μυαλό μου. Σε όλα τα forum το αναφέρουν. Επίσης αναφέρουν ότι dvd tayio με τα παραπάνω χαρακτηριστικά είναι fake.

ΕΓΩ προσωπικά εμπιστεύομαι αυτούς και πιστεύω ότι τα tayio που κυκλοφορούν είναι fake. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει οπωσδήποτε να έχουν πρόβλημα. Άρα nektarie το ότι δεν σου παρουσιάσαν πρόβλημα δεν μου λέει τίποτα.

 

Και θα μου επιτρέψετε να έχω αυτήν την άποψη χωρίς να σχολιάζετε λέγοντας "o ka8enas edw mesa prepei na petaei kai tin kotsana tou?"

Βλέποντας όμως τέτοιες αντιδράσεις, είμαι επιφαλικτός για τις προθέσεις σας.

 

Μακάρι να έχετε δίκιο. Και γω θέλω να έχω καλά δισκάκια σε φτηνή τιμή. Αλλά μην είστε επιθετικοί χωρίς να είστε σίγουροι για κάτι. Και μην μου πείτε "ναι, είμαστε σίγουροι ότι είναι καλά δισκάκια". Καλά είναι. Είστε σίγουροι όμως ότι είναι tayio? Και αν ναι, πείτε και σε μας πως το ξέρετε.

Και επαναλαμβάνω, ΜΑΚΑΡΙ να έχετε δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...