Προς το περιεχόμενο

Diskakia DVD-R


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

tzoykas pare ridisc na dis oti grafi kataskeuasti verbatim kai apo kato mcc kai pios su eipe oti den einai mcc i verbatim ?:) exis agorasi pote verbatim na dis ti grafi ?Kai den iparxi periptosi na mi pezi meta apo 2 xronia i verbatim ama de pezi verbatim tote tpt den pezi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

tzoykas pare ridisc na dis oti grafi kataskeuasti verbatim kai apo kato mcc kai pios su eipe oti den einai mcc i verbatim ?:) exis agorasi pote verbatim na dis ti grafi ?Kai den iparxi periptosi na mi pezi meta apo 2 xronia i verbatim ama de pezi verbatim tote tpt den pezi.

 

1on: ennow oti kai h verbatim xrhsimopoiei epistrwsh ths Mitsubishi Chemicals .... (kai gw auta pairnw)

2on: anaferomoun sta Princo kai genika bulk, oxi sta Verbatim :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kserei kaneis pou mporw na vrw diskakia ty sto hrakleio krhths?Dokimasa ayta tou e-shop kai ontws einai polu kala(an kai oi daktulies einai ekneyristikotates!!!).Gia ta +r pou rwthse kapoios upotithetai pws einai pio kala alla an theliseis na deis tainia se enalaktiko dvd player (xbox, ps2 ) se para polu megalo pososto den tha sou paizoun(nomizw mono ta polu nea x-box paizoun kai ta dyo format).Einai kathara praktiko to thema ths epiloghs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta exo dokimasi ego, arketa kala tha elega, to mono pou paratirisa itan oti stis gratsounies einai poli euesthita me apotelesma na ta prosexo san ta matia mou, pantos me pio liga lefta pernis ta tayio yuden pou einai korifi kai grafonte kai se 8x :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Simera pira kati diskakia pou mou protine to paidi apo to magazi

Kati burn out eponimia kai kataskeuasti bgazun sony!!

 

Einai dvd+r kai ta pira 0.30 mono!!

Lete na einai tpt fake?pantos ta dokimasa mia xara xoris problem

 

Exete akousi gia tpt fake sony?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει πριν από κανά χρόνο κάτι noname που μου έβγαζε ότι είναι sony και βγήκαν απαράδεκτα. Βέβαια ο ίδιος ο τύπος από το μαγαζί μου είπε ότι δεν είναι της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me 0.37 pernis Ridisc ta opoia einai apo tin Verbatim tin idia(mcc)

 

Mitsubishi Chemicals είναι αυτά' date=' όχι Verbatim.

 

Και όσο για το ψάξιμο, αν σε δυο χρόνια δε παίζει τίποτα απο τα DVD σου θα ξέρεις ότ είναι επειδή δεν έψαξες πολύ ....[/quote']

 

 

Συμφωνώ κι επαυξάνω!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Ridisc εχουν καλή φήμη εδώ στη Θεσσαλονίκη. Οι περισσότεροι τα προμηθεύονται από τα extra εδώ και πολύ καιρό (15μηνο+)...όλοι ευχαριστημένοι είναι. Θα σχηματίσω αποψη κι εγώ μετά από κανένα χρόνο χρήσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σας από τα Ridisc 8X (mmc), και ποια προτιμάτε απο αυτά και τα Ridisc 4X (ritek g04)?

Είδα ότι τα 8Χ τα πουλάνε ποιο φθηνα από τα 4Χ και παραξενεύτηκα.

Τα 4Χ τα έχω δοκιμάσει και είμαι ικανοποιημένος αλλά είπα μήπως πάρω τα 8Χ για καλύτερα.

Τι λέτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jimakos, κατά πάσα πιθανότητα τα δύο είδη έχουν διαφορετική επίστρωση. Ίσως αυτό να εξηγεί τη διαφορά κόστους. Και τα δύο καλά ήταν πάντως. Ίσως επίσης να κάνει διαφορά απο recorder σε recorder. Μπορεί το 4Χ το δικό σου recorder να το γράφει σε 12Χ και το 8Χ σε 8Χ. Δοκίμασε και τα δύο (ίσως πάλι γράφονται μόνο στην ονομαστική τους ταχύτητα, οπότε μη σε άρω στο λαιμό μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχουν διαφορετική επίστρωση.

Τα 8Χ έχουν mmc Mitsubishi Chemicals και τα 4Χ Ritek G04.

Επειδη τα mmc είναι πολύ καλά, αναρωτιέμαι γιατί είναι ποιο φθηνά.

 

Έχω το NEC 2500 που έχει 8Χ μέγιστη ταχύτητα.

Τα Ridisc 4X τα γράφει με 8Χ.

Δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η ταχύτητα παρά η ποιότητα, και με 4Χ να τα γράφει δε με πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναφέρω το ερώτημα..Θήκες άδειες...slim κανονικές και DVD cases μπορώ να βρώ σε online store?Πήγα στο burnit και στο eshop να παραγείλω dvd δισκάκια αλλά δεν μπορώ να τα έχω χήμα..Επισης την λύση της στουρνάρην την ξεχνάμε διοτι η αποσταση είναι μεγάλη και δεν βρίσκω και να παρκάρω.. Παλιότερα ο ramunda που είχα παραγγείλει τα ritec μου είχε φέρει και 2 θήκες με dvd cases..που είναι αυτός?Το burnit δικο του είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...