Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Shell extension, πρόγραμμα, the same. Δηλαδή αν επιλέξεις Advanced Options, δε θα ανοίξει κάποιου είδους dialog... ; :P

 

 

προφανώς!:P

απλά το σημείωσα ότι δεν είναι πρόγραμμα, με την έννοια ότι παίζει από τον explorer και όχι ανοίγοντας κάτι άλλο πριν, όπως πχ με το 1-4a-rename... ;)

 

με το advanced options μπορείς να κάνεις rename με pattern... πάρα πολύ χρήσιμο για mp3, σειρές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://appsnap.genotrance.com/

 

Υποστηρίζει Freeware αναβαθμίζει εύκολα μόνο του και σας ενημερώνει για τις τελευταίες εκδόσεις τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε μετά από αρκετό καιρό νέα stable έκδοση του προγράμματος DVD Flick. Εδώ μπορείτε να δείτε το changelog και εδώ την ελληνική μετάφραση της τεκμηρίωσης που έχει επιμεληθεί η ταπεινότητά μου.

 

Στο [[Με ποιο πρόγραμμα;]] υπάρχει και μία μικρή παρουσίαση του προγράμματος, μαζί με τους «ανταγωνιστές» του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προηγούμενη έκδοση μου προκαλούσε συχνά αποσυγχρονισμό εικόνας-ήχου όταν μετέτρεπα ταινία ~23,9 -> 25 fps. Ελπίζω να έχει διορθωθεί αυτό σε αυτή την έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να επιλέξεις NTSC-Film:

 

dvdflickaa7.png

 

...και να αποφύγεις εντελώς τέτοια προβλήματα, με κέρδος επίσης στην τελική ποιότητα εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mp3 player: Winamp & iTunes

Video Player :Kmplayer και για μετατροπες το Super επισης και σαν player και VLC

Antivirus:Avira Antivir & spybot

Browser :Μετα τον Firefox το ταχυτερο Google Chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε νέος VLC: v0.9.2. Πλήρη feature list μπορείτε να δείτε εδώ.

 

Qt-based interface πλέον, ανανεωμένες οι εκδόσεις των opensource A/V βιβλιοθηκών που χρησιμοποιεί και το killer feature που θεωρώ ότι εισάγει: Αναπαραγωγή YouTube video, εισάγοντας απλώς το URL του video στο Media > Open Network... dialog. Δείτε ένα παράδειγμα, βάζοντας το εξής YouTube URL:

 

vlcyoutubefg7.th.png

 

 

Δοκιμάστε τον ΟΠΩΣ και ΔΗΠΟΤΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Όντως, το Paint.NET είναι φανταστικό πρόγραμμα για κάποιον που δεν έχει προχωρημένες απαιτήσεις. Εγώ τουλάχιστον από τότε που το ανακάλυψα το χρησιμοποιώ ως το βασικό μου πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας και απεγκατέστησα το Photoshop (που έτσι κι αλλιώς δεν ήξερα να χρησιμοποιώ ούτε το 1% των δυνατοτήτων του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα τυχαία το site freeweird.com (απο καποια siganture μελους νομίζω) και συγκεκριμένα αυτό εδώ το πρόγραμμα που κίνησε το ενδιαφερον.http://www.freeweird.com/search?q=tabs

το κατέβασα το εγκατέστησα και μου λέει στο τέλος ότι η εγκατάσταση εγινε με επιτυχία και χρειάζεται να κάνω log off απο το Pc.Κάνω αποσύνδεση (και επανεκκινηση εκανα βασικά) αλλά δεν βλέπω κάτι.

 

το πόσταρα εδώ γιατί είναι και freeware και μπορεί και κάποιον αλλο να ενδιαφερει και μήπως εχει καμια ιδεα κανεις επι του θεματος.δεν ξερω αν παίζει ρόλο αλλά έχω πανω στα xp το vista pack ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η webcam μου δεν είχε κάποιο πρόγραμμα για να γράφω βίντεο μέσω εκείνης, ποιά προγράμματα θα μου προτείνατε;

 

Λίγο αργοπορημένα η απάντηση, αλλά ίσως θα ήθελες να δοκιμάσεις το VirtualDub γι' αυτήν τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...