Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη φοιτητική Visa;


mindtrapper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να αγορασω κατι απο eshop με ατοκες δοσεις περιπου 25 ευρω το μηνα.Αμα βγαλω student visa της Citi και την χρησιμοποιω μονο για τις δοσεις καθε μηνα,χωρις καμια αλλη επιβαρυνση,ποσο θα παει το μαλλι με επιτοκια κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά επειδη ειδα οτι εδω μεσα πολλοί έχετε την φοιτητικη της citibank.. Τι γινεται? τι πιστωτικα ορια εχετε? ειδα για 10.000 πριν λιγα χρονια και εμεινα.. :P εγω την εχω 2 χρονια.. Δεν εχω καθυστερησει ποτέ. Πληρωνω παντα ολο το ποσο. Την φτσνω παντα στο φουλ (1000 ευρω που ητσν απο την αρχη).

Αλλα δεν με φτανουν τα 1000 . Πληρωνω και τη δεη απο εκει και γενικα ολους τους λογαριασμους.

Η μονη αναβαθμιση ας πουμε που ειδα ειναι οτι απο την κλασικη μου την εκαναν χρυσή καρτα (gold) αλλα τα 1000 παραμενουν και δεν μου το ανεβαζουν . Μου ειχαν πει κι ολας οτι εχουν παγωσει οι αιτησεις για αυξηση οριων. Και μονο αν το ανεβασουν απο μονοι τους. Το επιτοκιο επισης (αν και δεν με ενδιαφερει γιατι πληρωνω ολο το ποσο) παραμενει απο τα υψηλοτερα 19,20%. Και δεν ειδα να το μειωσαν που παλια ισχυε οτι μετα απο 1 χρονο κι αν εισαι καλοπληρωτης στο ριχνουν.

 

 

Επισης οι νεες αιτησεις για φοιτητικες κοπηκαν.. Πλεον δεν βγαζουν φοιτητικες στη citi. Απαιτειται προυποθεση να εχεις εκκαθαριστικο και εισοδημα τουλαχιστον 14000 ευρώ (για νεες αιτησεις λεω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα για 10.000 πριν λιγα χρονια και εμεινα.. :P

 

Μου ειχαν πει κι ολας οτι εχουν παγωσει οι αιτησεις για αυξηση οριων.

 

επειδή εγώ το είχα γράψει, ακόμα τόσο είναι το όριο μου (ελάχιστα μειωμένο) :P μέχρι και η υπαλληλος στο υποκατάστημα της citibank είχε μείνει.

αλλα μάλλον αυτο που γράφεις κάτω ισχύει... γενικά όπως κόψαμε και εμείς τις αγορές κόψανε και αυτοί τα δικά τους καλά .... :mellow:

 

ξαναδιάβασα ένα πόστ απο πέρυσι, νομίζω τα λέει όλα για την κατάσταση τώρα :P

Αλλά η κάρτα σίγουρα έχει βγεί πριν το 2006-7 σίγουρα, όταν τα πράγματα στα δάνεια και τις κάρτες άνθιζαν και οι τράπεζες "χαρίζαν" απλόχερα. Όταν, λοιπόν, η τράπεζα έχει συνηθίσει τον πελάτη σε ένα πιο επιθετικό προφίλ, δεν μπορεί να του το παίρνει πίσω, σκεφτόμενη τις τωρινές συνθήκες, γιατί χάνεται η αξιοπιστία της. Δεν θα μπορούσε η Citibank, ξαφνικά να ρίχνει πχ το όριο από τα 10000€ στα 4000€. Θα έλεγε ο πελάτης "τι καραγκιόζηδες είναι αυτοί?"... H δεν θα μπορούσε να απέρριπτε συναλλαγή, αν πχ είχε χρεωστικό 9800€ και πήγαινε να κάνει μια συναλλαγή 500€. Τα 300€ που θα ήταν υπέρβαση, μοιάζουν πολύ λίγα σε αναλογία με τις 10000€.

 

Σε έναν καινούριο πελάτη όμως που βγάζει την κάρτα με συνθήκες 2009-11, η τράπεζα δεν επιλέγει να έχει αυτό το επιθετικό προφίλ στο άνοιγμα της προς τον πελάτη, αλλά ένα πιο συγκρατημένο προφίλ. Εξάλλου για την συγκεκριμένο περίοδο, αποδείχτηκε περίτρανα ότι η Citibank διάλεξε ένα πιο συγκατημενο προφίλ. Κλείσανε μαγαζιά, τα καταναλωτικά σχεδόν κοπήκαν, η τράπεζα δήλωσε η ίδια με δελτίο τύπου ότι θέλει να εστιάσει στην αγορά των πιστωτικών καρτών, στην οποία διαθέτει μεγάλο μερίδιο αγοράς κλπ...

 

Είναι, λοιπόν, λίγο σχετικά και ρευστά τα πράγματα. Υπάρχουν κάποιοι γενικοί κανόνες, αλλά κάθε πελάτης αντιμετωπίζεται εξατομικευμένα από την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδη ειδα οτι εδω μεσα πολλοί έχετε την φοιτητικη της citibank.. Τι γινεται? τι πιστωτικα ορια εχετε? ειδα για 10.000 πριν λιγα χρονια και εμεινα.. :P εγω την εχω 2 χρονια.. Δεν εχω καθυστερησει ποτέ. Πληρωνω παντα ολο το ποσο. Την φτσνω παντα στο φουλ (1000 ευρω που ητσν απο την αρχη).

Αλλα δεν με φτανουν τα 1000 . Πληρωνω και τη δεη απο εκει και γενικα ολους τους λογαριασμους.

Η μονη αναβαθμιση ας πουμε που ειδα ειναι οτι απο την κλασικη μου την εκαναν χρυσή καρτα (gold) αλλα τα 1000 παραμενουν και δεν μου το ανεβαζουν . Μου ειχαν πει κι ολας οτι εχουν παγωσει οι αιτησεις για αυξηση οριων. Και μονο αν το ανεβασουν απο μονοι τους. Το επιτοκιο επισης (αν και δεν με ενδιαφερει γιατι πληρωνω ολο το ποσο) παραμενει απο τα υψηλοτερα 19,20%. Και δεν ειδα να το μειωσαν που παλια ισχυε οτι μετα απο 1 χρονο κι αν εισαι καλοπληρωτης στο ριχνουν.

 

 

Επισης οι νεες αιτησεις για φοιτητικες κοπηκαν.. Πλεον δεν βγαζουν φοιτητικες στη citi. Απαιτειται προυποθεση να εχεις εκκαθαριστικο και εισοδημα τουλαχιστον 14000 ευρώ (για νεες αιτησεις λεω)

 

Ισχύουν όλα, όπως τα λες. Είμαι εκπρόσωπος πωλήσεων καρτών της Citi από τον 11/2012.

Είναι πολύ στενά τα πράγματα την συγκεκριμένη περίοδο.  Οι αυξήσεις πιστωτικών ορίων είναι πολύ περιορισμένες. Και βεβαίως, μόνο όταν υπάρχει δηλωμένο εισόδημα. Ισχύει ότι έχει σταματήσει και η έκδοση φοιτητικών καρτών. Και τα πιστoδοτικά κριτήρια είναι αυτά ακριβώς που αναφέρεις.

 

Πάντως, αν αφήνεις χρεωστικό υπόλοιπο, και δεν θες (και εύλογα) να τοκίζεσαι με 19,2+0,6%, σου προτείνω να μετατρέψεις την κάρτα σου σε Flex, με τα ίδιο logo που χρησιμοποιείς τώρα. Δηλαδή αν είναι η Vodafone, να την κάνεις MasterCard  Vodafone Flex. Ρίχνεις το επιτόκιο 4 μονάδες κάτω τον μήνα, όταν είσαι απλά συνεπής και 6 μονάδες κάτω αν πραγματοποιήσεις συναλλαγές άνω των 300 ευρώ. Οι Flex κάρτες έχουν ετήσια συνδρομή 50 ευρώ, ωστόσο.

Αλλά γι'αυτό κόπηκε και το πρόγραμμα "Συνέπεια", που σου έριχνε το επιτόκιο 2 μονάδες, μετά τον πρώτο χρόνο της κάρτας.

 

 

 

επειδή εγώ το είχα γράψει, ακόμα τόσο είναι το όριο μου (ελάχιστα μειωμένο) :P μέχρι και η υπαλληλος στο υποκατάστημα της citibank είχε μείνει.

αλλα μάλλον αυτο που γράφεις κάτω ισχύει... γενικά όπως κόψαμε και εμείς τις αγορές κόψανε και αυτοί τα δικά τους καλά .... :mellow:

 

ξαναδιάβασα ένα πόστ απο πέρυσι, νομίζω τα λέει όλα για την κατάσταση τώρα :P

 

Φίλε Luciddream, λόγω και της πρόσληψης μου στην Citi, όπως είπα, επιβεβαίωθηκαν αυτά που έλεγα τότε και τα βλέπω και τα αντιμετωπίζω κάθε μέρα. Το μόνο που ελπίζω είναι η ανάκαμψη γενικότερα για όλη την οικονομία. Για να μπορεί ο κόσμος να λάβει πίστωση πιο εύκολα (και να κάνουμε και εμείς την δουλειά μας πιο εύκολα! :P)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύουν όλα, όπως τα λες. Είμαι εκπρόσωπος πωλήσεων καρτών της Citi από τον 11/2012.

Είναι πολύ στενά τα πράγματα την συγκεκριμένη περίοδο.  Οι αυξήσεις πιστωτικών ορίων είναι πολύ περιορισμένες. Και βεβαίως, μόνο όταν υπάρχει δηλωμένο εισόδημα. Ισχύει ότι έχει σταματήσει και η έκδοση φοιτητικών καρτών. Και τα πιστoδοτικά κριτήρια είναι αυτά ακριβώς που αναφέρεις.

 

Πάντως, αν αφήνεις χρεωστικό υπόλοιπο, και δεν θες (και εύλογα) να τοκίζεσαι με 19,2+0,6%, σου προτείνω να μετατρέψεις την κάρτα σου σε Flex, με τα ίδιο logo που χρησιμοποιείς τώρα. Δηλαδή αν είναι η Vodafone, να την κάνεις MasterCard  Vodafone Flex. Ρίχνεις το επιτόκιο 4 μονάδες κάτω τον μήνα, όταν είσαι απλά συνεπής και 6 μονάδες κάτω αν πραγματοποιήσεις συναλλαγές άνω των 300 ευρώ. Οι Flex κάρτες έχουν ετήσια συνδρομή 50 ευρώ, ωστόσο.

Αλλά γι'αυτό κόπηκε και το πρόγραμμα "Συνέπεια", που σου έριχνε το επιτόκιο 2 μονάδες, μετά τον πρώτο χρόνο της κάρτας.

 

 

 

 

Φίλε Luciddream, λόγω και της πρόσληψης μου στην Citi, όπως είπα, επιβεβαίωθηκαν αυτά που έλεγα τότε και τα βλέπω και τα αντιμετωπίζω κάθε μέρα. Το μόνο που ελπίζω είναι η ανάκαμψη γενικότερα για όλη την οικονομία. Για να μπορεί ο κόσμος να λάβει πίστωση πιο εύκολα (και να κάνουμε και εμείς την δουλειά μας πιο εύκολα! :P)

 

 

Μπα η flex ειναι γι αυτους που συστηματικα πληρωνουν μονο την ελαχιστη δοση. Εγω πληρωνω παντα ολο το ποσό.. Οκ μπορει επειδη ειμαι φοιτητης να μην μου το αυξανουν ευκολα ... Αλλα πιστευω θα πρεπε να το εχουν αυξησει εστω και λιγο..

 

Συνεχεια καθε μηνα οπως ειπα την φτανω φουλ.. Έχω βαρεθει να βλεπω το μυνημα στο κινητο μουν"εχεις ξεπερασει το 90% του πιστωτικου σου οριου citibank :P )

 

Αναγκαστικα, κανω καποιες πληρωμες αναμεσα ωστε να μπορω να κανω και αγορες πανω του 1000..

Την χρησιμοποιω αν οχι καθημερινα, τουλαχιστον μερα παραμερα. Πληρωνω όλο το ποσό τουλάχιστον 15 μερες πριν την ημερομηνια ληξης (γιατι δεν μου αρεσει να εχω το αγχος ) εξαλλου οπως ειπα πιο πολυ σαν χρεωστικη την χρησιμοποιω.. Ποτέ δεν εχω πληρωσει ουτε 1 ευρώ σε τόκο . Τα μονα χρηματα που επιβαρυνομαι ειναι για την υπηρεσια alerts 1 ευρω το μηνα.. Αλλα ετσι κι αλλιως το ποσο της εκπτωσης που κερδισω για το λογαριασμο vodafone ειναι 25-28 ευρώ.

 

 

 

Απλα θελω να πω οτι ειναι πολυ σπαστικο αυτο.. Να τερματιζει το οριο παντα και να αναγκαζομαι να κανω πληρωμες συνεχεια για να ξαναπεσει το διαθεσιμο υπολοιπο ωστε να την ξαναχρησιμοποιω κτλ..

Εξαλλου δεν ειναι περιεργο? να μου την αναβαθμισουν σε vodafone gold world mastercard (τωρα πριν 2 μηνες οταν μας την εκαναν mastercard) και το όριο να παραμενει χαμηλό; 1000 ευρώ σε μια χρυση καρτα?? οπως μου πε η υπαλληλος έγινε χρυσή λόγω της χρήσης που κάνω. Σε ερωτηση μου αν υπαρχουν καποια προνομια μου ειπε οτι απλα εχει μια ασφαλιστικη καλυψη ενω η απλή δεν έχει. Σε ερωτηση μου για υξηση του πιστωτικου οριου, με ενημερωσε οτι εχουν παγωσει οι αιτησεις αλλα σιγουρα όταν ερθει η ωρα για την αξιολογηση απο την τραπεζα "θα δικαιουμαι και καλα απο τους πρωτους να μου κανουν αυξηση" :P έλεος δηλαδή.

Σκεφτηκα να βαλω εγγυητη αλλα απο την αλλη δεν θελω να μπλεξω άλλον και θελω να μαι μονο εγω υπευθυνος

 

 

@nikosvolt όταν λες εκπροσωπος πωλησεων καρτων εννοείς μια δουλεια που διαβαζα για προωθηση καρτων σε καταστήματα; 

 

 

Γενικότερα πάντως για το μόνο αρνητικό που έχω να πω 2 χρόνια που την χρησιμοποιώ είναι το γεγονός ότι έχει φτωχό web banking ακόμα. Ειδικότερα τώρα που έκλεισε τον Νοέμβριο όλα τα καταστήματα στην επαρχία και πολλά καταστήματα και σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη.. θα έπρεπε να το φτιάξουν περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως δεν ειναι μόνο στην ελλάδα αυτό, ένας φίλος μου στην αγγλία που είχε 60.000 στον λογαριασμό του του βγάλαν πιστωτική για 1000 λίρες ... και δεν του το αλλάζαν με τίποτα λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πάντως πρέπει να σαι φαινόμενο.. άκου 10.000 σε φοιτητική :P Τώρα που έκαναν την αναβάθμιση από vodafone visa σε vodafone mastercard σου έκδοσαν και σένα την gold κάρτα ?

Επίσης το επιτόκιο στο έχουν επίσης κατεβασμένο ακόμα παρόλο που έβγαλαν και τις flex που υποτίθεται γι αυτό είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπα η flex ειναι γι αυτους που συστηματικα πληρωνουν μονο την ελαχιστη δοση. Εγω πληρωνω παντα ολο το ποσό..

 

Τότε, άσ'το, μη βάλεις Flex, δεν σε συμφέρει.

 

Οκ μπορει επειδη ειμαι φοιτητης να μην μου το αυξανουν ευκολα ... Αλλα πιστευω θα πρεπε να το εχουν αυξησει εστω και λιγο..

 

Συνεχεια καθε μηνα οπως ειπα την φτανω φουλ.. Έχω βαρεθει να βλεπω το μυνημα στο κινητο μουν"εχεις ξεπερασει το 90% του πιστωτικου σου οριου citibank :P

 

Αναγκαστικα, κανω καποιες πληρωμες αναμεσα ωστε να μπορω να κανω και αγορες πανω του 1000..

Την χρησιμοποιω αν οχι καθημερινα, τουλαχιστον μερα παραμερα. Πληρωνω όλο το ποσό τουλάχιστον 15 μερες πριν την ημερομηνια ληξης (γιατι δεν μου αρεσει να εχω το αγχος ) εξαλλου οπως ειπα πιο πολυ σαν χρεωστικη την χρησιμοποιω.. Ποτέ δεν εχω πληρωσει ουτε 1 ευρώ σε τόκο . Τα μονα χρηματα που επιβαρυνομαι ειναι για την υπηρεσια alerts 1 ευρω το μηνα.. Αλλα ετσι κι αλλιως το ποσο της εκπτωσης που κερδισω για το λογαριασμο vodafone ειναι 25-28 ευρώ.

 

 

 

Απλα θελω να πω οτι ειναι πολυ σπαστικο αυτο.. Να τερματιζει το οριο παντα και να αναγκαζομαι να κανω πληρωμες συνεχεια για να ξαναπεσει το διαθεσιμο υπολοιπο ωστε να την ξαναχρησιμοποιω κτλ..

Εξαλλου δεν ειναι περιεργο? να μου την αναβαθμισουν σε vodafone gold world mastercard (τωρα πριν 2 μηνες οταν μας την εκαναν mastercard) και το όριο να παραμενει χαμηλό; 1000 ευρώ σε μια χρυση καρτα?? οπως μου πε η υπαλληλος έγινε χρυσή λόγω της χρήσης που κάνω. Σε ερωτηση μου αν υπαρχουν καποια προνομια μου ειπε οτι απλα εχει μια ασφαλιστικη καλυψη ενω η απλή δεν έχει. Σε ερωτηση μου για υξηση του πιστωτικου οριου, με ενημερωσε οτι εχουν παγωσει οι αιτησεις αλλα σιγουρα όταν ερθει η ωρα για την αξιολογηση απο την τραπεζα "θα δικαιουμαι και καλα απο τους πρωτους να μου κανουν αυξηση" :P έλεος δηλαδή.

Σκεφτηκα να βαλω εγγυητη αλλα απο την αλλη δεν θελω να μπλεξω άλλον και θελω να μαι μονο εγω υπευθυνος

 

Σε καταλαβαίνω κι έχεις απόλυτο δίκαιο. Είναι σπαστικό. Κι εγώ το κάνω αυτό πολύ συχνά. Να κάνω καταθέσεις δηλαδή μέσα στο τρέχοντα λογαριασμό, για να ανοίξει το όριο και να κάνω μεγαλύτερη αγορά. Αλλά είναι αποφάσεις της οικονομικής διοίκησης της τράπεζας αυτά. Όπως είναι η κατάσταση αυτή τη στιγμή, δεν δίνουνε αυξήσεις πιστωτικών ορίων εύκολα, και ειδικά σε φοιτητικές, κι ας είσαι άριστος πελάτης.

 

Και εμένα όταν έγινε η μετατροπή από Visa σε Master, μου την έκαναν και μένα Citi Vodafone Gold World MasterCard. Kαι σε αντίστοιχη ερώτηση μου στην υπέυθυνη μου, μου είπε ότι "Είσαι πολύ καλός πελάτης? Πληρώνεις πάντα στην ώρα σου και έχεις κάνει τζίιιιιιιιιιιιιιρο?" Και επειδή έτσι είναι, γι'αυτο και γίνονται χρυσές αυτές οι κάρτες. Ως ένδειξη πιστότητας στον πελάτη, ένα πράγμα. Γιατί αν θα έκανες αίτηση για gold κάρτα τώρα, έπρεπε να εμφανίσει 30,000 ευρώ εισόδημα για να εγκριθεί. Επίσης, όντως ισχύει αυτό που σου είπε η υπάλληλος. Αν, με το καλό κι αμην και πότε, ανοίξουνε λίγο οι στρόφιγγες, θα είσαι από τους πρώτους που θα πάρουν αύξηση πιστωτικού. Είναι και ένας λόγος για το ότι μας τις έκαναν gold τις κάρτες. Αλλά το πότε θα γίνει αυτό, μόνο η οικονομική διεύθυνση το γνωρίζει που δίνει την γραμμή στην πιστωτική επέκταση της τράπεζας.

 

@nikosvolt όταν λες εκπροσωπος πωλησεων καρτων εννοείς μια δουλεια που διαβαζα για προωθηση καρτων σε καταστήματα; 

 

Ναι, αν λέμε για το ίδιο, αν το πήρε το μάτι σου στο kariera,  είναι θέση direct sales, δηλαδή πωλήσεις καρτών Citi σε σημεία λιανικής, τύπου Public, Shell, Ζara/Bershka κτλ.

Αν είσαι σε αναζήτηση εργασίας αυτή τη στιγμή και σε ενδιάφερει το αντικείμενο, στείλε μου inbox για να σου πω λεπτομέρειες. Το δίκτυο μας βρίσκεται σε αναπτύξη και παίρνουν ακόμα κόσμο.

 

Γενικότερα πάντως για το μόνο αρνητικό που έχω να πω 2 χρόνια που την χρησιμοποιώ είναι το γεγονός ότι έχει φτωχό web banking ακόμα. Ειδικότερα τώρα που έκλεισε τον Νοέμβριο όλα τα καταστήματα στην επαρχία και πολλά καταστήματα και σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη.. θα έπρεπε να το φτιάξουν περισσότερο.

 

Όντως πρέπει να φτιαχτεί περισσότερο. Πάντως έχει πέσει καμπάνια για τα εναλλακτικά δίκτυα πληρωμών, μετά την συρρίκνωση που έγινε τον Νοέμβριο, όπως ακριβώς λες, για να τονώσουν την κίνηση σε αυτά τα δίκτυα. Τρέχουν και διαγωνισμοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ πάντως πρέπει να σαι φαινόμενο.. άκου 10.000 σε φοιτητική :P Τώρα που έκαναν την αναβάθμιση από vodafone visa σε vodafone mastercard σου έκδοσαν και σένα την gold κάρτα ?

Επίσης το επιτόκιο στο έχουν επίσης κατεβασμένο ακόμα παρόλο που έβγαλαν και τις flex που υποτίθεται γι αυτό είναι? 

χμμμ όχι δεν μου δώσαν gold. την Energy μου δώσαν δν ξέρω γιατί λές και τους είπα οτι καίω πολύ βενζίνη :P το επιτόκιο νομίζω ειναι ακόμα το ίδιο... βασικά πρέπει να το κοιτάξω κάποια στιγμή. έχω να κάνω αγορά αρκετό καιρό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ όχι δεν μου δώσαν gold. την Energy μου δώσαν δν ξέρω γιατί λές και τους είπα οτι καίω πολύ βενζίνη :P το επιτόκιο νομίζω ειναι ακόμα το ίδιο... βασικά πρέπει να το κοιτάξω κάποια στιγμή. έχω να κάνω αγορά αρκετό καιρό :)

 

Στην έστειλαν μόνοι τους ή την ζήτησες την Energy? Θέλω να πω έκανες αίτηση, σε πήρανε τηλέφωνο για να στην προωθήσουν? Πως έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην έστειλαν μόνοι τους ή την ζήτησες την Energy? Θέλω να πω έκανες αίτηση, σε πήρανε τηλέφωνο για να στην προωθήσουν? Πως έγινε?

 

μπα τίποτα την στείλαν μόνοι τους και είχε ένα χαρτί μέσα που έλεγε οτι αλλάζουν σε mastercard κτλπ κτλπ. ότι να ναι δηλαδή :) βασικά ήταν vodafone και έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ vodafone πολύ καιρό, γιαυτό έλεγε οτι μου την αλλάζουν. αλλα γιατι σε energy, δεν έχω καμία ιδέα.

 

τηλέφωνα με παίρνουν μόνο για κάτι άκυρα πράγματα, διαγωνισμούς, να μου πούνε οτι έχω προσφορές σε κάτι μαγαζιά που είναι ήδη πανάκριβα, κ.α....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα τίποτα την στείλαν μόνοι τους και είχε ένα χαρτί μέσα που έλεγε οτι αλλάζουν σε mastercard κτλπ κτλπ. ότι να ναι δηλαδή :) βασικά ήταν vodafone και έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ vodafone πολύ καιρό, γιαυτό έλεγε οτι μου την αλλάζουν. αλλα γιατι σε energy, δεν έχω καμία ιδέα.

 

τηλέφωνα με παίρνουν μόνο για κάτι άκυρα πράγματα, διαγωνισμούς, να μου πούνε οτι έχω προσφορές σε κάτι μαγαζιά που είναι ήδη πανάκριβα, κ.α....

 

Α,ΟΚ... Νόμιζα ότι κράτησες την 10χίλιαρη ( :P) Vodafone Visa που έγινε Vodafone MasterCard και ταυτόχρονα σου βγάλανε και την Energy. Αλλά κουλό που σου την έκαναν Energy MasterCard και όχι Vodafone MasterCard. 

 

Είναι καλή καρτούλα, με 6% επιστροφή από Shell και 2% από παντού (για το πρώτο 6 μήνο - μετά πάνε 3 και 1% αντίστοιχα). Την δουλεύω και εγώ τώρα και έχει απήχηση. Αλλά αν δεν την θες, πάρε 2109290100 να την αλλάξεις σε ό,τι θες. Κοίτα και την Αffinity World MasterCard, με 2,5% επιστροφή από παντού για εξαργύρωση στον όμιλο Inditex (Zara/Bershka/Pull &Bear/Stradivarius/Oysho), αν ψωνίζεις γενικά αρκετά ρούχα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφ μου το χουν ρίξει πολύ :ph34r:

 

 

citi1.jpg

 

 

ρε σύ nikos μπήκα στο online και μου έχει Διαθέσιμα ευρώ προς εξαργύρωση 16.64 ... πώς διάολο το εξαργυρώνουμε αυτά δηλαδή? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mας δουλεύεις, έτσι? Σου το ρίξανε 2 χιλιάρικα και κλαίγεσαι? :P
Πλάκα κάνω! Απλά, εμείς όταν μιλάμε με κόσμο και κάνουμε αιτήσεις, ξέρουμε ότι και σε περίπτωση έγκρισης, ΠΟΤΕ δεν θα δοθεί τέτοιο όριο σε νέο πελάτη!


Αν στα εμφανίζει τώρα, δηλαδή που έχει γίνει μετατροπή σε Energy, είναι η επιστροφή που έχειw μαζέψει για εξαργύρωση σε Shell.
Mπορείς δηλαδή να πας όποτε θες να βάλεις βενζίνη σε Shell, να πληρώσεις με την κάρτα σου και αυτά τα 16,64 θα αφαιρεθούν από την συναλλαγή, δηλαδή αν βάλεις 20 βενζίνη, θα χτυπηθεί η κάρτα σου στο μηχανάκι της Citi, και εσύ θα πληρώσεις 3,36 μόνο. (Tέχνικα, εσύ βέβαια στην απόδειξη που θα βγάλει το μηχανάκι θα δεις 20 ευρώ χρέωση. Μην τρομάξεις όμως και πεις ότι με κλέβει ο βενζινάς :P. Eίναι για να πληρωθεί το βενζινάδικο αυτό. Στο επόμενο λογαριασμό, θα αφαιρεθούν τα 16,64.)

 

Πήγαινε βαλ'τα. Ή άσ'τα να μαζεύονται και βάζεις κάνα 50άρικο μαζί, να το καταλάβεις ότι πήρες δώρο. Δεν λήγουν τα Energy euros, όπως τα λέει και η Citi.



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...