Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παιδιά θέλω τη βοήθεια σας έκανα ένα  λογαριασμό στο παυπαλ (όλα  οκ)

και πήγα να περάσω την κάρτα μου (Πειραιώς)

 

διάβασα ομως από κάτω πως είναι σημαντικό ο λογαριασμός να είναι στο ίδιο όνομα με την κάρτα

 οπότε είπα να διαγράψω τον υπαρχών και να φτιάξω έναν κενουργιο μιας και η κάρτα ήταν στο όνομα του αδερφού μου 

 

Το πρόβλημα είναι ότι ειχα ξεκινησει την διαδικασια επαληθευσης τησ καρτα απο το παλιο acc και ειχε γινει η κινηση του 1,50  ευρώ αλλα δεν ειχα βαλει τον κωδικο που περνεις απο την τραπαιζα ουσιαστικα ειχε γινει η μιση διαδικασια

 

τωρα που παω να βαλω την καρτα μου στο νεο acc μου λεει αυτο

 

 

 

We're sorry. We're waiting for another member to finish linking this credit card to a PayPal account. Please try again in 5-7 days.

παροτι το προηγουμενο acc το εχω διαγραψει!!!!

δεν μπορώ να κάνω κατι για να μην περιμένω μια βδομάδα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, το έχω καταλάβει αυτό.

Μήπως ξέρεις ακριβώς πόσες μέρες κάνει;

(γιατί ήδη έχει περάσει 1 βδομάδα!)

 

και αν όντως επιστρέψει στην κάρτα;

γιατί το 1.50 που μου δέσμευσε αρχικά το paypal, δεν επέστρεψε στην κάρτα αλλά στο paypal balance. και έτσι δε μπορώ να το χρησιμοποιησω στο amazon.

δεν ξερω ποσες μερες κανει αλλα εχει τυχει και σε μενα να κανει και βδομαδα να επιστρεψει.

 

για το paypal, οτι χρηματα εισπρατεις απο αυτο πηγαινουν παντα στο balance. απευθειας στην καρτα πανε μονο τα refunds οπου εκει γινεται ακυρωση της συναλλαγης.

τα χρηματα του balance μπορεις να τα χρησημοποιησεις σε μελλοντικές αγορες μονο μεσω του paypal σε δυο περιπτωσεις:

1)στην αγορα που κανεις πληρωνεις σε ευρω, οπου ειναι και το νομισμα του ποσου στο balance.

2)αν κανεις αγορα σε αλλο νομισμα πρεπει να εχεις βαλει το paypal και κανει αυτο τη μετατροπη στο αλλο νομισμα ωστε να μπορεσεις να χρησημοποιησεις και τα ευρω του balance (με μειονέκτημα τη μεγαλη προμηθεια συναλλάγματος του paypal). αν εχεις βαλει την τραπεζα να κανει τη μετατροπη δεν μπορεις να τα χρησημοποιησεις.

 

τελος μπορεις να στελνεις τα λεφτά του balance στον αριθμο ΙΒΑΝ του λογαριασμου σου αλλα υπαρχει προμηθεια που ομως ειναι μεγαλυτερη απο το 1,5ε, οποτε στη συγγεκριμενη περιπτωση δεν μπορεις να κανεις κατι.

 

εχε υποψην οτι αν πας να κανεις αγορα απο το amazon θα ξαναχρεωθει 1ευρω επιβεβαιωσης οποτε μην εχεις στην καρτα μονο ισα-ισα το ποσο της αγορας και δεν μπορει να ολοκληρωθει η συναλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερετε...αν θελω να μεταφερω απο λογαριασμο τραπεζας στο paypal θα πληρωσω καποιο fee; Ή είναι δωρεάν;

Εξαρτάται ηλεκτρονικά ναι...απο τράπεζα νομίζω δεν έχει αλλά και να έχει πρέπει να είναι γύρω στο 1 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερετε...αν θελω να μεταφερω απο λογαριασμο τραπεζας στο paypal θα πληρωσω καποιο fee; Ή είναι δωρεάν;

 

http://www.insomnia.gr/topic/458723-%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-paypal-oxi-%CE%BA%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B1-oxi-paysafe/?hl=%2Bpaysafe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα σημερα το μεσημερι εγγραφη στο paypal και την ιδια ωρα την προσπαθεια μου να γινω verified, στο winbank δεν φαινεται καμια χρεωση, αλλα μπορει να ειναι λογω καποια καθυστερησης, αλλα παρολ'αυτα λειπου 4Ε και οχι 1,50Ε οπως θα επρεπε απο τον λογαριασμο μου. Εξηγειται καπως αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ήθελα να κάνω μια αγορά με PayPal αλλά επειδή δεν είχα δηλωμένη την κάρτα την ακυρώσανε την πληρωμή. Τώρα την έχω δηλώσει την κάρτα στο PayPal αλλά όταν πάω να πληρώσω μου βγάζει το μήνυμα:

This invoice has already been paid. For more information, please contact the merchant.

Έχω κάνει την ρύθμιση Profile -> Payment Receiving Preferences -> Under Block accidental payments: select “No, allow multiple payments per invoice ID” αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.
Τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια..εκανα προχθες paypal.εβαλα την προπληρωμενη πιστωτικη της κυπρου εγινε η επιβεβαιωση επιστραφη το 1,5 ευρω και ολα καλα..Εχω χρειαζομαι ομως το paypal για να κανω καποιες αναληψεις χρηματων που θα μπαινουν στο paypal.Πρεπει να βαλω εναν τραπεζικο λογαριασμο..και εδω εχω την απορια..1)ο τραπεζικος λογαριασμος που θα βαλω πρεπει να ειναι συνδεμενος με την καρτα?? (η προπληρωμενη που εβαλα στο paypal δεν συνδεετε με λογαριασμο)2).Στον λογαριασμο πρεπει να ειμαι δικαιουχος μονο εγω (δεν πρεπει να φενεται αλλο ονομα?? ) 3)ολες τις πληροφοριες για τον τραπεζικο λογαριασμο τις γραφω στα λατινικα ασχετως αν στο βιβλιαριο ειναι γραμμενο το ονομα μου με ελληνικους χαρακτηρες?? τι ακριβως πρεπει να κανω..βοηθηστε λιγο γιατι δεν γνωριζω .ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά,για να δω τα χρήματα που έβαλα στην προπληρωμένη στο paypal πρέπει η κάρτα να έχει επικυρωθεί πρώτα;

 

για να δεις ποσα χρηματα εχει η καρτα σου πρεπει να πάρεις τλφ την τραπεζα ή μεσω banking, η "επικύρωση" (προφανώς εννοεις το verification) με το πόσα χρήματα εχει η καρτα ειναι δυο πράγματα άσχετα μεταξύ τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση. Εβαλα την νεα καρτα στο παυπαλ πηγα και πηρα το 4ψηφιο και τον εβαλα και ολα κομπλε. Τωρα ακομα δεν εχει το βλεπω το 1.50€ στο υπολοιπο της καρτας ενω λεει "Refund Complete" στο παυπαλ. 


 


Επισης μετεφερα αποτο παλιο μου παυπαλ στο νεο παυπαλ 8.50€. Και εκει "Complete" λεει, εφυγαν απο την παλια καρτα αλλα δε φαινονται ακομα στην καινουργια. Οι κινησεις εγιναν 24/3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για να δεις ποσα χρηματα εχει η καρτα σου πρεπει να πάρεις τλφ την τραπεζα ή μεσω banking, η "επικύρωση" (προφανώς εννοεις το verification) με το πόσα χρήματα εχει η καρτα ειναι δυο πράγματα άσχετα μεταξύ τους .

 

Καλά λες έψαξα και είδα ότι τα λεφτά που έχει στην κάρτα δεν φαίνονται στο paypal balance και όταν γίνεται αγορά τα τραβάει το paypal από την κάρτα.Για τον 4ψηφιο πήρα τηλ και μου είπαν σε 2 μέρες θα τον δούν.

Αλλά με προβληματίζει κάτι άλλο,όταν έβγαλα την prepaid στην eurobank μου έδωσαν κωδικό για το ebanking γύρισα σπίτι και όταν προσπάθησα να μπω δεν έκανε login έβγαζε κάτι generic error μετά είδα ότι το webbanking της eurobank δέχεται μόνο πιστωτικές/χρεωστικές και όχι προπληρωμένες το ανέφερε αυτό κιολας αμέσως επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας μέσω chat και ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν δέχεται προπληρωμένες το ebanking ότι ακριβώς γράφουν και στο site τους δηλαδή,τότε τον ρώτησα γιατί μου έβγαλαν κωδικό όταν τους ζήτησα και μου είπε να πάω στην τράπεζα να ζητήσω username γιατί της κάρτας μου ο αριθμός επειδή είναι προπληρωμένη δεν τον δέχεται. WTF!

 

Εχει κανείς άλλος τον συνδυασμό prepaid-ebanking (eurobank);

Επεξ/σία από 8elwADSL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια ερωτηση. Εβαλα την νεα καρτα στο παυπαλ πηγα και πηρα το 4ψηφιο και τον εβαλα και ολα κομπλε. Τωρα ακομα δεν εχει το βλεπω το 1.50€ στο υπολοιπο της καρτας ενω λεει "Refund Complete" στο παυπαλ. 

 

Επισης μετεφερα αποτο παλιο μου παυπαλ στο νεο παυπαλ 8.50€. Και εκει "Complete" λεει, εφυγαν απο την παλια καρτα αλλα δε φαινονται ακομα στην καινουργια. Οι κινησεις εγιναν 24/3.

 

Εχεις δυο παυπαλ?

 

Τα χρήματα απο παυπαλ σε παυπαλ φαίνονται αμεσα, με το που κανεις κλικ τα πήρε το άλλο παυπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δυο παυπαλ?

 

Τα χρήματα απο παυπαλ σε παυπαλ φαίνονται αμεσα, με το που κανεις κλικ τα πήρε το άλλο παυπαλ

 

To ενα paypal ειναι του αδερφου μου και χρησιμοποιουσαμε την ιδια prepaid απλα τωρα εκανα και εγω στο ονομα μου με αλλο εμαιλ και εβαλα νεα καρτα γιατι ληγει η αλλη τον αλλον μηνα. 

 

Εστειλα τα χρηματα, πατησα Accept και φαινονται στο Paypal oτι τα εχω δεχτει.. Δε φαινονται ομως στο Winbank της πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...