Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Offtopic

 

 

ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του! δηλαδή αν τα κέρδιζε θα έπρεπε να τα χαρίσει???

απο εκεί και πέρα απλά υπάρχει το ηθικό κομμάτι, ειδικά όταν κάποιος αντί να τα πουλήσει με ένα μικρό καπέλο ζητάει 200% επάνω

 

Αν δηλαδή ο Λευτέρης είχε γνωστό σε αντιπροσωπεία και έφερνε 100 τεμ 50άρες του άλλου τόπικ με 300€ και τις διέθετε στα 350€ δεν θα τον ευχαριστούσαν όλοι????

 

 

 

τέλος του offtopic απο μένα

 

Ρυθμίσεις Οθόνης που έχει ποστάρει ο Johnnyman

 

κατι για την οθονη!βαλε αυτες τις ρυθμισεις μεσα απο τις ιδιοτητες γραφικων και θα βελτιωθει κατα πολυ οσον αφορα τα χρωματα και το κοντραστ!

Display Settings: Stock
Color > Basic:
Brightness: 15
Contrast: 48
Gamma: 0.7

Color > Advanced:
Hue: 0
Saturation: 52

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

H αλήθεια είναι κάπου στη μέση ναι μεν κάποιοι δεν πρόλαβαν να πάρουν και ναι κάποιοι πήραν πάνω από ένα τεμάχιο.
Πάντως ηθικά ίσως και να μην είναι κατακριτέο ούτε το ψωμί στέρησε από κάποιους ώστε να μην έχουν να φάνε, ούτε έκανε κάτι παράνομο.
Εγώ θα μπορούσα να πάρω 2-3 (έχω ήδη ένα εδώ και καιρό αγορασμένο στα 300 ευρώ) αλλά προτίμησα να πάρω τηλέφωνο αυτούς που το ήθελαν να το πάρουν μόνοι τους.

 

Μα για αυτό είπα άλλωστε ότι είναι άσχημο. Δεν είπα ότι έκανε κάτι παράνομο. Αλλά το να βγαίνει πάντα στο τέλος και να το καμαρώνει για τον αριθμό των τεμαχίων που πήρε δε το καταλαβαίνω. Κι άλλοι πήραν περισσότερα και πάντα παίρνουν σε τέτοιες προσφορές. Αλλά πάλι τα ίδια μας λέει ο ΛΛΛΕΦΤΕΡΗΣ όπως πάντα. Και το ότι προσπαθεί να δικαιολογηθεί με το να μου αναλύει σε ποιον ανήκει το κάθε τεμάχιο μου φαίνεται ακόμα πιο χαζό από το να καμαρώνεις που τα πήρες. Μπράβο σου να τα χαίρεσαι εσύ και η οικογένεια σου. Επίσης δικαίωμα σου θα ήταν να έπαιρνες και 10 και να τα πούλαγες. Δεν είμαι ΣΔΟΕ εγώ, απλά προσπαθώ σου πω ότι δε χρειάζεται να καμαρώνεις για τέτοια "κατορθώματα".

 

 

 
Ενα ηταν για την αδερφη μου ενα για φιλο που μου ειχε ζητησει tablet με gps και το αλλο αν δεν το κρατησει η πεθερα μου ισως το κρατησω εγω λογω gps γιατι οπως γραφω και ποιο πανω εμενα δεν μου εκανε ουτε η 10αρα οθονη του Asus T100 θελω μεγαλυτερη (12.1) για Windows tablet.
 
Λες να τα πηρα για να εχω ενα στην κουζινα ενα στην τουαλετα και ενα στην ταρατσα;
 
Η μηπως να ελεγα στην Αδερφη μου και στον φιλο οτι δεν σας περνω για να το παρει ο Χ αγνωστος;
 
Να με εκραζες αν τα επαιρνα και τα εβαζα αγγελια για πουλημα τωρα που τα πηρα για συγγενεις και φιλο δικαιωμα μου να επαιρνα και 10 κομματια.

 

Δε με ενδιαφέρει καν να μάθω για ποιον είναι το καθένα και η συγκεκριμένη κουβέντα έχει γίνει και αλλού και πάλι τα ίδια απαντούσες. Για τον αδερφό την αδερφή τη μάνα την πεθερά, την ξαδέρφη της αδερφής του θείου της κολλητής του μπατζανάκη μου.... Η τελική απάντηση μου είναι στο από πάνω quote 

 

Εβαλα σε σποιλερ τα οφτοπικ σχολια - επιθεση - απαντηση. Ειρηνη ρε παιδια. Παμε στο θεμα μας. ;)

Καλά βέβαια αν το παίρνεις έτσι, offtopic είναι και αυτά που γράφονται εδώ και 2-3 σελίδες που μιλάνε για software κλπ. :P Μη ξεχνάς ότι ανέβηκε σαν προσφορά και όχι σαν παρουσίαση του μοντέλου ή γενικό τοπικ για συζήτηση του συγκεκριμένου tablet.

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κολλησε στισ ενημερωσεις. δεν μπορεσε να τις εγκαταστησει και εμεινε στην αναιρεση αλλαγων. :unsure:

Το mcafee το εβγαλες γιατι οπως διαβασα κανει προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα έτσι μου έκανε το Asus Vivotab Note 8 και μετά σε κάποια στιγμή μπαίνει στην επιφάνεια εργασίας, κάνε ξανά refresh updates και θα σου βγάλει μεταξύ άλλων και το update 1 των windows 8. Θα τα κάνει όλα και μετά είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποση ωρα το αφηνουμε να φορτισει ρε παλικαρια?Τωρα το εβαλα να φορτισει.

Το ελιωσα στην κυριολεξια.......πονανε χερια, κεφαλια.

Office δεν μπορεσα να εγκαταστησω και σταματησε στην μεση η διαδικασια.Μου εβγαλε ενα μηνυμα αλλα δεν θυμαμαι τι ηταν.Λετε να εχω κανενα θεμα?

Επισης μου εβγαλε να κανω μια ενημερωση απο την toshiba αλλα δεν ηξερα τι μπουρδα ειναι και δεν εκανα τιποτα.Μηπως το εκανε κανεις να μας πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πρίν περάσω οτιδήποτε, αφαίρεσα το Mcafee και μετά πέρασα το office και έκανα update το bios

με περασμένο το office μου λέει ότι έχω 12,5gb υπόλοιπο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πρίν περάσω οτιδήποτε, αφαίρεσα το Mcafee και μετά πέρασα το office και έκανα update το bios

με περασμένο το office μου λέει ότι έχω 12,5gb υπ

12,5 gb εχει out of the box... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Μα για αυτό είπα άλλωστε ότι είναι άσχημο. Δεν είπα ότι έκανε κάτι παράνομο. Αλλά το να βγαίνει πάντα στο τέλος και να το καμαρώνει για τον αριθμό των τεμαχίων που πήρε δε το καταλαβαίνω. Κι άλλοι πήραν περισσότερα και πάντα παίρνουν σε τέτοιες προσφορές. Αλλά πάλι τα ίδια μας λέει ο ΛΛΛΕΦΤΕΡΗΣ όπως πάντα. Και το ότι προσπαθεί να δικαιολογηθεί με το να μου αναλύει σε ποιον ανήκει το κάθε τεμάχιο μου φαίνεται ακόμα πιο χαζό από το να καμαρώνεις που τα πήρες. Μπράβο σου να τα χαίρεσαι εσύ και η οικογένεια σου. Επίσης δικαίωμα σου θα ήταν να έπαιρνες και 10 και να τα πούλαγες. Δεν είμαι ΣΔΟΕ εγώ, απλά προσπαθώ σου πω ότι δε χρειάζεται να καμαρώνεις για τέτοια "κατορθώματα".

 

Δε με ενδιαφέρει καν να μάθω για ποιον είναι το καθένα και η συγκεκριμένη κουβέντα έχει γίνει και αλλού και πάλι τα ίδια απαντούσες. Για τον αδερφό την αδερφή τη μάνα την πεθερά, την ξαδέρφη της αδερφής του θείου της κολλητής του μπατζανάκη μου.... Η τελική απάντηση μου είναι στο από πάνω quote 

 

Καλά βέβαια αν το παίρνεις έτσι, offtopic είναι και αυτά που γράφονται εδώ και 2-3 σελίδες που μιλάνε για software κλπ. :P Μη ξεχνάς ότι ανέβηκε σαν προσφορά και όχι σαν παρουσίαση του μοντέλου ή γενικό τοπικ για συζήτηση του συγκεκριμένου tablet.

 

 

 

Ξερεις τι γραφεις η εχει πολυ ζεστη σημερα; Μια ακομη φορα τοτε με το ποντικι ειχα κανει παραγγελια πανω απο ενα κομματι και τελικα δεν πηρα ουτε ενα. Και ποιος σου ειπε οτι καμαρωνω; η για να στο πω αλλιως οσο καμαρωνει αυτος που γραφει πηρα ενα αλλο τοσο καμαρωνω και εγω και ισως λιγοτερο γιατι δεν πηρα καποιο για μενα αλλα εκανα εξυπηρετηση.

 

Να σε ενοχλουν αυτοι που κοιτανε σαν φαντασματα τις προσφορες και χωρις να ποσταρουν περνουν 2-3 κομματια και την αλλη μερα μην πω την ιδια τα βαζουν αγγελια με τουλαχιστον 50 ευρω κερδος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα restore τη συσκευη. Το Office απλά δεν χωράει και θελει micro sd .

εμένα κάτι πήγε στραβα, είμαι άσχετος με τα WIN8, αλλά βέπω ένα δίσκο 23,5G o οποίος είναι ασφυκτικά γεμάτος (μετά το Office) . Αυτή τη στιγμή το απεγκαθιστώ μπας και ανασάνει. Η υπόλοιπη μνήμη δε ξέρω που έχει πάει. Μάλλον πάω και εγώ για restore. Ακολούθησες τη διαδικασία όπως περιγράφεται στις σελ 5-6, 5-7 . 5ο κεφάλαιο του εγχειριδίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...