Προς το περιεχόμενο

Bug στους SAMSUNG SSD 840 και 840 EVO


adtakhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι δεν το δοκίμασα αλλα δεν νομίζω οτι θα κάνει τιποτα αφου με το που αγόρασα τον δίσκο μπήκαν απο καθαρή εγκατάσταση τα windows 8.1 , μπορεί πάντως να ευθύνεται και το συγκεκριμένο bug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λεω επειδή δοκίμασες όλα αυτά που σου είπαν και δεν βρήκες λύση, μήπως να το δοκίμαζες κι αυτό κι ας έκανες clean install.

 

Κι εγώ από clean install είμαι και έχω άλλο πρόβλημα με τα 8.1. Ένα πρόβλημα που είχαν παλιότερα τα Vista νομίζω, δεν θυμάμαι σίγουρα. Με τα thumbnails, που σου έκλεινε τον explorer και ξανάνοιγε όταν είχες ενεργοποιημένα τα thumbnails στα windows και δεν το έχω δει σε άλλο pc με 8.1, οπότε υποψιάζομαι πως είναι ο ssd το πρόβλημα.

 

Sorry, ξεφύγαμε από το topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο.. εγκελαδος χτυπησε και τον δικο μου evo. Τον εχω στο acer της υπογραφης μου.

Βεβαια δεν εχω παρατηρησει καμια απολυτως διαφορα. Συγκριτικα με τον μαμα δισκο το λαπτοπ ειναι η μερα με την νυχτα απο τοτε που μπηκε ο δισκος. 200mb read εχω αλλα μπουταρισμα σε 12 δευτερα κανει, οποτε προς το παρον δεν εχω καποιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αλλο ενα τεστ και μετα απο ενα πέρασμα με το DiskFresh μου βγάζει τα εξής :

 

attachicon.gif3.jpg

λουλουδι εγινε !!σαν τον δικο μου πηρε τα πανω του !! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αλλο ενα τεστ και μετα απο ενα πέρασμα με το DiskFresh μου βγάζει τα εξής :

 

attachicon.gif3.jpg

Καλά αποτελέσματα. Έκανες το read-only;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω εναν 840 και ξαφνικα το boot του pc μου παιρνει πανω απο 30 δευτερόλεπτα για να γινει και δν εχω βρει ακομα το λογο...μαλλον τν βρηκα...

ποιος ειναι ο λογος? γιατι και σε μενα  αργει 7 δευτερα σε σχεση  με πρωτα  , επισης παιδια ποιο ειναι το προγραμμα υποστηριξης των ssd samsung ? που μπαινουμε και βλεπουμε τις λεπτομερειες-αναβαθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το read-only είναι λιγότερο "καταστροφικό" ας πούμε για SSD καθώς δε κάνει writes. Αυτό πρότειναν μερικοί (σε ξένα φόρουμ κυρίως) αλλά τελικά δε κάνει δουλειά - το δοκίμασα και είχε ίδια αποτελέσματα το HDTach :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5 ετους 840 pro με 22TB εγγραφες, χωρις κανενα φορματ και γενικα χωρις να ασχοληθω ποτε να του κανω καποια συντηρηση.

Υποψιν οτι το τεστ το εκανα ενω ο ssd εκανε κι αλλες δουλειες παραλληλα, τελειως στα προχειρα δηλαδη, απλα για να δω αν παιζει καποιο σοβαρο θεμα.

 

 

edit: Sorry για την παρεμβαση, τωρα ειδα καποια ποστ που αναφερουν οτι το θεμα δεν αφορα τους pro. Εκανα panic test διαβαζοντας μονο την πρωτη σελιδα του thread και ποσταρα αποτελεσματα :P

post-110621-0-45669700-1411474042_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...