Προς το περιεχόμενο

Hawkers γυαλια


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ψάχνω να πάρω γυαλιά σε στυλ hawkers...

το πρόβλημα μου είναι πως θέλω μικρό μέγεθος γιατί συνήθως αυτό το στυλ γυαλιών μου είναι μεγάλο και μου "πετανε" οι πανω γωνίες των γυαλιών...

Μπορώ να τα δοκιμάσω κάπου εδώ σε κάποιο μαγαζί? Ή γνωρίζει κάποιος να μου πει διαστάσεις των γυαλιών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τα δοκιμάσεις κάποιος είπε ότι έχει κάποια στο pull and bear.

 

Για διαστάσεις λέει στο site

MEASURES

ONE: 14,2 cm. (front), 5cm. (height), 13.7cm. (arms).

CLASSIC: 13,8 cm. (front), 4.75cm. (height), 13.33cm. (arms).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω σε πόσο καιρό έρχονται τα γυαλιά. Εδώ βλέπω 5 euro μεταφορικά και λέω να χτυπήσω ένα ζευγάρι. Επίσης για το φίλο που ρώτησε, έχω δει μια άλλη μάρκα wolfnoar από μια διαφήμιση απλά δεν έχω πετύχει τέτοια γυαλιά για να δω αν μου πάνε κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω σε πόσο καιρό έρχονται τα γυαλιά. Εδώ βλέπω 5 euro μεταφορικά και λέω να χτυπήσω ένα ζευγάρι. Επίσης για το φίλο που ρώτησε, έχω δει μια άλλη μάρκα wolfnoar από μια διαφήμιση απλά δεν έχω πετύχει τέτοια γυαλιά για να δω αν μου πάνε κλπ!

 

Αν θυμάμαι καλά για Κρήτη δεν είχε κάνει πάνω απο 3-4 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ψάχνω να πάρω γυαλιά σε στυλ hawkers...

το πρόβλημα μου είναι πως θέλω μικρό μέγεθος γιατί συνήθως αυτό το στυλ γυαλιών μου είναι μεγάλο και μου "πετανε" οι πανω γωνίες των γυαλιών...

Μπορώ να τα δοκιμάσω κάπου εδώ σε κάποιο μαγαζί? Ή γνωρίζει κάποιος να μου πει διαστάσεις των γυαλιών?

 

Στο pull and bear τα δοκίμασα, είναι δυστυχώς ακριβώς όπως τα λες. Μεγάλα και με τις πάνω γωνίες να πετάνε.

Θα προτιμούσα κάτι πιο ορθογώνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για να τα δοκιμάσεις κάποιος είπε ότι έχει κάποια στο pull and bear.

 

Για διαστάσεις λέει στο site

MEASURES

ONE: 14,2 cm. (front), 5cm. (height), 13.7cm. (arms).

CLASSIC: 13,8 cm. (front), 4.75cm. (height), 13.33cm. (arms).

γιατί τα βρίσκω μικρό μέγεθος και στα δύο;

Φοβάμαι ότι δε θα μου κάνουν,είχα δοκιμάσει πριν 1-2 χρόνια και ήταν τρομερά στενά και ο φακός ίσα ίσα μπορούσε να καλύψει τα μάτια μου..

 

Πχ τα rayban wayfarer είναι 55άρια ο φακός και καταλαβαίνω το μέγεθος,εδώ πως;

 

discount coupon: 50HK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ μόλις πήρα τα carbon black - emerald one πάντως και είναι αρκετά μεγάλα για όσους ανησυχούν. Πάντως ενδιαφέρομαι να τα ανταλλάξω για hawkers με μπλε φακό γιατί ο πράσινος δεν μ πάει, ή να τα πουλήσω.

 

Τα γυαλιά είναι αυτά:

O02_bf8b6f3c-891a-408b-80e9-7909b1fbd70e

Επεξ/σία από ShevaGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ελαβα ενα ζευγαρι πριν απο λιγο

carbon black-dark one

 

 

δεν υπαρχουν πλεον στο site τα εβγαλαν,πρεπει να εγινε sold out! :)

 

τελικα μ πεφτουν μεγαλα για το προσωπο μου.

 

οποιος ενδιαφερετε γ ανταλλαγη ας μου κανει καμια προταση με κανενα αλλο ζευγαρι.

 

απο αθηνα ειμαι.

post-210891-0-82438700-1468406142_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί τα βρίσκω μικρό μέγεθος και στα δύο;

Φοβάμαι ότι δε θα μου κάνουν,είχα δοκιμάσει πριν 1-2 χρόνια και ήταν τρομερά στενά και ο φακός ίσα ίσα μπορούσε να καλύψει τα μάτια μου..

 

Πχ τα rayban wayfarer είναι 55άρια ο φακός και καταλαβαίνω το μέγεθος,εδώ πως;

 

discount coupon: 50HK

 

Μπορείς να πας σε καποιο pull and bear που φερνουν ζευγάρια και να δοκιμάσεις ώστε να δεις περίπου το μεγεθος πως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέφθασαν σήμερα τα frozen grey sky one και μπορώ να πω ότι για 15 ευρω είναι εξαιρετικά. Η ποιότητα του σκελετού φαίνεται μια χαρά και δεν δείχνει φθινιάρικη, ίσως λόγω ότι είναι ματ.

Οι φακοί έχουν ωραίο χρώμα αλλά δεν τους έχω δοκιμάσει για ώρα ακόμα για να κρίνω την ποιότητα. Πάντως μια μικρή παραμόρφωση την έχουν αν τα παρατηρήσει κάποιος πολύ προσεκτικά αλλά η συνολική τους ποιότητα σε σχέση με το κόστος τους είναι μια χαρά.

Μαζί ήρθαν και τα carbon black sky one για ένα φίλο αλλά δεν τα έχω ανοίξει για να τα δω.

 

Πέρα πάντως από την απορρόφηση της uv ακτινοβολίας υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που χαρακτηρίζουν ένα καλό ζευγάρι γυαλια. Δείτε το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβετε:

Στο δεύτερο μέρος δείχνει την αντοχή των φακών η οποία είναι πράγματι εντυπωσιακή.

 

Από τα oakley πάντως, παρόλο που τα πλήρωσα 95ε, ποτέ δεν είχα παράπονο και μπορώ να πω με σιγουριά ότι έχουν βγάλει τα λεφτά τους μέχρι και το τελευταίο cent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...