Προς το περιεχόμενο

Πόσο ευχαριστημένοι είστε με την δουλειά σας


Gkostas2007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες παντού έτσι ειναι, βασικά αν ξεπεράσεις αυτο το βασικό στάδιο ανακάλυψης των καλών συναδέλφων και εδραιωθείς στη δουλειά, μετά καθαρίζεις εσύ το περιβάλλον.

 

Προσωπικά, πια μπορώ και διαλέγω δουλειές και επειδή αυτό δεν ειναι πάντα δυνατόν προτίμησα να έχω το άγχος να βρίσκω νέα συμβόλαια για πρότζεκτς παρά να είμαι μισθωτός και να με τρώνε τα μικρά του γραφείου και της καθημερινότητας.

 

 

Dean-Winchester-Thats-My-Boy-.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθενας εχει διαφορετικο τροπο σκεψης, φιλε ts.

Αν εχεις αναγκη τα λεφτα και νομιζεις οτι η εταιρεια αυτη θα σε αναδειξει, παρα το κακο περιβαλλον της, κατσε και φαε το στρες.

Αν εισια λιιιιγο πιο λασκα και δεν αντεχεις φασαριες/τρικλοποδιες/κλπ, γιατι οπως ειπε και ο παρακατω

αστο, παραιτησου και κοιτα για αλλού.

 

Κατ'εμε, το εργασιακο περιβαλλον παιζει πιο πολυ ρολο αποτι η ιδια η δουλεια, γιατι 2/2 μακροχρονιες που χω κανει, ειχα να κανω με ατομα κομπλεξικα, κακοπροαίρετα που στηναν σχεδια και πλεκτανες.

Αυτό έχω σκοπό να κάνω πλέον. Να κάτσω όσο αντέξω και να πάρω τα λεφτά και την προϋπηρεσία και αν δω ότι όλο αυτό κάνει κακό στον εαυτό μου φυσικά θα παραιτηθώ. Έχω βάλει στόχο τους 6 μήνες. Ελπίζω να τους πιάσω.

 

Επίσης, σχεδόν σε όλες τις δουλειές υπάρχει αυτό. Απλά απο την μια όλα αυτά γίνονται με τρόπο και με τακτ που άμα προσέχεις δεν σε επηρεάζουν και εταιρείες όπως αυτή που είμαι που βλέπεις τους τσακωμούς Live και μάλιστα με εκφράσεις και επίθετα που νομίζεις ότι είσαι στον δρόμο.

 

Για μένα πάντως το χειρότερο είναι πως έχω γίνει απλά ένας εντολοδόχος απο τον πελάτη στα επιμέρους τμήματα της εταιρείας, όταν στις άλλες μου εταιρείες αναλάμβανα projects. Καμία σχέση δλδ. Στο ένα χρησιμοποιούσα το μυαλό μου και τις γνώσεις μου, ενώ τώρα μόνο το e-mail (που τυχαίνει να μου έρχονται μέσα σε 5 λεπτά και 11-12 mails). Αυτό με ενοχλεί πιο πολύ και γι' αυτό ξέρω και γω ότι ακόμα κ να προσαρμοστώ στο τέλος, πάνω απο χρόνο εκεί δεν θα κάτσω. Είναι αυτό που έγραψα στον τίτλο, πως δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την δουλειά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω σε ένα πανέμορφο μέρος, με υπέροχους ανθρώπους! (πελάτες και συναδέλφους). Υπάρχει κάποια κούραση, τα λεφτά είναι ικανοποιητικά, σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη δουλειά μου! :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν δεν βαριεμαι, δουλευω…. :P

 

Tα contracts τα βρισκω ο ιδιος ή μερικες φορες με βρισκουν αυτα , και συνηθως τα κλεινω με το 50% να ειναι με τους δικους μου ορους….

 

Το ''κακο΄΄ ισως, ειναι οτι υπαρχουν very strict deadlines ορισμενες φορες, αλλα οκ, εχω συμβιβαστει μετα απο τοσα χρονια σε αυτα…..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να είμαστε προσγειωμενοι όσον αφορά τη χώρα που ζούμε και τις οικονομικές δυνατότητες που μας παρέχει το παρόν. Να πατάμε γερά και με τα δυο πόδια στη γη. Τα Public πχ εδώ και 10 χρόνια οι υπάλληλοι, μάνατζερ κλπ παιζουν αποκλειστικά με SAP αλλά κανείς δεν τσιμπάει 400 ευρώ την ημέρα αλλά το μήνα. 400 ευρώ την ημέρα ίσως τσιμπάει ο κορυφαίος καρδιοχειρουργός στο GSH στο Seattle. Κανείς δεν παίρνει 400 ευρώ την ημέρα επειδή έχει προϋπηρεσία σε μια ΑΕ σε ενα λογισμικό.

 

αν ο κορυφαιος καρδιοχειρουργος στο ταδε του Σιατλ τσιμπαει μονο 400 την μερα καλυτερα να το κλεισει το μαγαζακι.. σε αυτα τα επιπεδα το χιλιαρικο τη μερα ειναι η ελαχιστη βαση

 

Συνηθως τα καλα λεφτα ειναι σε contractors/externals,middle management  και πανω ή για να το θεσω αλλιως σε θεσεις που δεν ειναι με βαση τα collective agreements αλλα με βαση ατομικο συμβολαιο με συγκεκριμενους στοχους , μπονους κλπ

Το κακο με  το contracting ειναι οτι δεν υπαρχει η εννοια των πληρωμενων διακοπων ( paid leave ), γιαυτο και παιρνεις και πιο πολλα μεταξυ των αλλων..και οτι συχνα παιζεις σε 6μηνα συμβολαια οποτε θελει να σαι καπως καλος στη δουλεια σου αλλα και flexible.. προσωπικα προτιμω προς το παρον (για τον α,β λογο) το μισθωτιλικι και βλεπουμε

Επεξ/σία από epp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο κορυφαιος καρδιοχειρουργος στο ταδε του Σιατλ τσιμπαει μονο 400 την μερα καλυτερα να το κλεισει το μαγαζακι.. σε αυτα τα επιπεδα το χιλιαρικο τη μερα ειναι η ελαχιστη βαση

 

Συνηθως τα καλα λεφτα ειναι σε contractors , middle management (πχ team leader και βαλε) και πανω ή για να το θεσω αλλιως σε θεσεις που δεν ειναι με βαση τα collective agreements αλλα με βαση ατομικο συμβολαιο με συγκεκριμενους στοχους , μπονους κλπ

Το κακο με  το contracting ειναι οτι δεν υπαρχει η εννοια των (πληρωμενων διακοπων / paid leave , γιαυτο και παιρνεις και πιο πολλα μεταξυ των αλλων..) και οτι συχνα παιζεις σε 6μηνα συμβολαια οποτε θελει να σαι καπως καλος στη δουλεια σου αλλα και flexible.. προσωπικα προτιμω προς το παρον (για τον α,β λογο) το μισθωτιλικι και βλεπουμε

 

 

Αναλογα στο τομεα που εισαι, δεν ειναι fact αυτο…..

 

Πχ, εχω κλεισει στο παρελθον contract 3 μηνο, αλλα και 24μηνο….. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα στο τομεα που εισαι, δεν ειναι fact αυτο…..

 

Πχ, εχω κλεισει στο παρελθον contract 3 μηνο, αλλα και 24μηνο….. 

 

ισχυει , γιαυτο εγραψα το 6μηνο σαν "μεσο ορο" περιπου :D

αυτο που βλεπω πιο συχνα ειναι να ξεκινα καποιος με 3μηνο ή 6μηνο και αναλογα το πως πανε τα πραγματα να παιρνει μια επεκταση αλλους τοσους μηνες αναλογα το προτζεκτ κλπ

 

α και υποσημειωση 

1. δοξα και τιμη στους συναγωνιστες που εχουν στήσει το δικο τους network + ατομικη εταιρεια που δεν εχουν αναγκη ουτε agents

2. Τα λεφτα , οποιοδήποτε ποσο δεν λεει τιποτε απο μονο του αν δεν βαζουμε στην εξισωση τις ωρες εργασιες και  τις συνθηκες εργασιας  .  Balance και υγεια πανω απολα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω 32 ώρες την εβδομάδα σε μια μικρή εταιρία με πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον, λιγάκι άγχος καμιά φορά αλλά τίποτα το τρομερό. Πρός το παρόν καλά είναι!

 

Είναι αδιανόητο να υπάρχουν φωνές και τσακωμοί μεταξύ επαγγελματιών, τουλάχιστον εδώ είναι ευθύνη του manager να κρατάει το καλό κλίμα στην ομάδα, αλλιώς μπορείς να παραπονεθείς πιο ψηλά οτι δεν μπορείς να είσαι αποδοτικός κάτω από αυτό το καθεστώς (ie χάνει λεφτά η εταιρία και πιθανών καλούς εργαζομένους - και άλλα λεφτά).

 

Και καλά οι τσακωμοί, αυτό το 'η σύμβαση μένει 8ωρο αλλά εγώ μένω 10ωρο' τι είναι; Το ακούω συνεχώς και απορώ: Έπαψαν εντελώς οι εργοδότες να σέβονται τα συμβόλαια που υπογράφουν; Αφού δίνουν μόνο τα συμφωνηθέντα λεφτά γιατί δεν τηρούν και το ωράριο που υπογράψαν; Δεν έχει αντιδράσει κανείς σε αυτό; 

 

Όσο για σένα OP γνώμη μου είναι να αρχίσεις να κοιτάς για τίποτα άλλο (αν αυτό ειναι δυνατό μετά από τα 10ωρα που ρίχνεις), και τότε αντίο σας και άει στο διάολο. Και στην έρωτηση γιατί έκατσες μόνο 2 μήνες απαντάς οτι η εταιρία εκείνη δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες σου ως επαγγελματίας και πιστεύεις οτι έχεις πολλά περισσότερα να δώσεις στην δικιά τους. (Σημαντικό: Εκτός από την τωρινή εταιρία, πόσα χρόνια προϋπηρεσία έχεις συνολικά; )

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά οι τσακωμοί, αυτό το 'η σύμβαση μένει 8ωρο αλλά εγώ μένω 10ωρο' τι είναι; Το ακούω συνεχώς και απορώ: Έπαψαν εντελώς οι εργοδότες να σέβονται τα συμβόλαια που υπογράφουν; Αφού δίνουν μόνο τα συμφωνηθέντα λεφτά γιατί δεν τηρούν και το ωράριο που υπογράψαν; Δεν έχει αντιδράσει κανείς σε αυτό; 

 

Αυτό γίνεται επι καθημερηνής βάσεως και σχεδόν παντού πλέον. Μόνη εξαίρεση το δημόσιο.

 

Και στην έρωτηση γιατί έκατσες μόνο 2 μήνες απαντάς οτι η εταιρία εκείνη δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες σου ως επαγγελματίας και πιστεύεις οτι έχεις πολλά περισσότερα να δώσεις στην δικιά τους. (Σημαντικό: Εκτός από την τωρινή εταιρία, πόσα χρόνια προϋπηρεσία έχεις συνολικά; )

 

+1, οτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυει , γιαυτο εγραψα το 6μηνο σαν "μεσο ορο" περιπου :D

αυτο που βλεπω πιο συχνα ειναι να ξεκινα καποιος με 3μηνο ή 6μηνο και αναλογα το πως πανε τα πραγματα να παιρνει μια επεκταση αλλους τοσους μηνες αναλογα το προτζεκτ κλπ

 

α και υποσημειωση 

1. δοξα και τιμη στους συναγωνιστες που εχουν στήσει το δικο τους network + ατομικη εταιρεια που δεν εχουν αναγκη ουτε agents

2. Τα λεφτα , οποιοδήποτε ποσο δεν λεει τιποτε απο μονο του αν δεν βαζουμε στην εξισωση τις ωρες εργασιες και  τις συνθηκες εργασιας  .  Balance και υγεια πανω απολα

 

Αναλογα πως εχει συνηθισει ο καθενας βεβαια….. ως προς τις ωρες παντα…. 

 

 

Για τις συνθηκες δεν κανουμε υποχωρησεις εννοειται….. εχω σπασει 12μηνο contract πανω στο 2μηνο, μονο και μονο γιατι αρχισαν και ξεφευγαν τα πραγματα ως προς το safety και καποιες συμπεριφορες απο ατομα-κλειδια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω 32 ώρες την εβδομάδα σε μια μικρή εταιρία με πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον, λιγάκι άγχος καμιά φορά αλλά τίποτα το τρομερό. Πρός το παρόν καλά είναι!

 

Είναι αδιανόητο να υπάρχουν φωνές και τσακωμοί μεταξύ επαγγελματιών, τουλάχιστον εδώ είναι ευθύνη του manager να κρατάει το καλό κλίμα στην ομάδα, αλλιώς μπορείς να παραπονεθείς πιο ψηλά οτι δεν μπορείς να είσαι αποδοτικός κάτω από αυτό το καθεστώς (ie χάνει λεφτά η εταιρία και πιθανών καλούς εργαζομένους - και άλλα λεφτά).

 

Και καλά οι τσακωμοί, αυτό το 'η σύμβαση μένει 8ωρο αλλά εγώ μένω 10ωρο' τι είναι; Το ακούω συνεχώς και απορώ: Έπαψαν εντελώς οι εργοδότες να σέβονται τα συμβόλαια που υπογράφουν; Αφού δίνουν μόνο τα συμφωνηθέντα λεφτά γιατί δεν τηρούν και το ωράριο που υπογράψαν; Δεν έχει αντιδράσει κανείς σε αυτό; 

 

Όσο για σένα OP γνώμη μου είναι να αρχίσεις να κοιτάς για τίποτα άλλο (αν αυτό ειναι δυνατό μετά από τα 10ωρα που ρίχνεις), και τότε αντίο σας και άει στο διάολο. Και στην έρωτηση γιατί έκατσες μόνο 2 μήνες απαντάς οτι η εταιρία εκείνη δεν ικανοποίησε τις προσδοκίες σου ως επαγγελματίας και πιστεύεις οτι έχεις πολλά περισσότερα να δώσεις στην δικιά τους. (Σημαντικό: Εκτός από την τωρινή εταιρία, πόσα χρόνια προϋπηρεσία έχεις συνολικά; )

Έχω περίπου 2 χρόνια σε πολυεθνικές αλλά σαν Fixed term contracts, οπότε μόλις μου έκατσε η αορίστου χρόνου με καλύτερα λεφτά έτρεξα σαν χάνος χωρίς να το σκεφτώ ιδιαίτερα και η βλακεία είναι ότι έσπασα το τελευταίο μου συμβόλαιο για να πάω σε αυτή την κωλοδουλειά. 

 

Σε ότι αφορά το 10ώρο και το 8ωρο τι να πω ρε φίλε... συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αλλά εδώ όταν λες το αυτονόητο σε λένε και τεμπέλη ή το ακόμα πιο τρελό ότι η συλλογική προβλέπει 580κάτι, οπότε εγώ σου δίνω 200 πάνω που είναι οι υπερωρίες. Τρέχα γύρευε... εμείς φταίμε που τα δεχόμαστε γιατί αν δεν το δεχτούμε θα το δεχτεί ο επόμενος.

 

Για τους τσακωμούς τι να πω... όταν τα βλέπουν οι μάνατζερ και τους αφήνουν, δεν είναι τυχαίο που είναι κωλοεταιρεία τελικά...

 

2. Τα λεφτα , οποιοδήποτε ποσο δεν λεει τιποτε απο μονο του αν δεν βαζουμε στην εξισωση τις ωρες εργασιες και  τις συνθηκες εργασιας  .  Balance και υγεια πανω απολα

+1... ο,τι πιο σωστό έχω ακούσει πραγματικά.... τι να το κάνω όταν παίρνω τα Χ λεφτά και για 10 ωρες στην δουλειά δεν ξέρω πως λένε τον διπλανό μου (γιατί δεν έχω προλάβει να του μιλήσω και να τον γνωρίσω - true fact αυτό... Δεν ξέρω πως λένε τους συναδέλφους μου ακόμα γιατί δεν έχω χρόνο να γνωριστούμε) ή όταν όλο το Σ/Κ έχω το άγχος πως θα ξαναπάω την Δευτέρα στα κάτεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά το 10ώρο και το 8ωρο τι να πω ρε φίλε... συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Αλλά εδώ όταν λες το αυτονόητο σε λένε και τεμπέλη ή το ακόμα πιο τρελό ότι η συλλογική προβλέπει 580κάτι, οπότε εγώ σου δίνω 200 πάνω που είναι οι υπερωρίες. Τρέχα γύρευε... εμείς φταίμε που τα δεχόμαστε γιατί αν δεν το δεχτούμε θα το δεχτεί ο επόμενος.

 

Σωστά αυτά που λες, αλλά δεν είναι δυνατό πάντοτε να μένει ο εργαζόμενος όσο λέει η σύμβαση, γιατί σε ορισμένες εργασίες αν το κάνεις αυτό και δεν βγει η δουλειά σε προκαθορισμένο χρόνο μπορεί να υπάρχουν συνέπειες. Για να δώσω ένα παράδειγμα, φίλος μου ήταν σε μαγαζί που επισκεύαζε κάτι ηλεκτρονικά εξαρτήματα, μια φορά σκάει εκεί ένας επιχειρηματίας ως πελάτης με επισκευή πάρα πολλών τεμαχίων και ζητάει σε τόσες ημέρες να είναι έτοιμα τα τεμάχια γιατί ήταν ανάγκη, αυτός ήταν χρυσωρυχείο για το μαγαζί και είχε δώσει πολλά χρήματα παλαιότερα για διάφορες επισκευές οπότε δεν θέλανε να τον δυσαρεστήσουν. Ο φίλος μου έκατσε μαζί με το αφεντικό και εργάστηκαν 3 ώρες παραπάνω μια Παρασκευή καθώς και όλο το Σάββατο που κανονικά το μαγαζί είναι κλειστό ώστε να έχουν έτοιμα αυτά που ήθελε ο πελάτης την Δευτέρα. Γενικά η σύμβαση που είχε ήταν για 8ώρες αλλά αρκετές φορές έφευγε μισή με μια ώρα μετά, ποιο σπάνια 2 ώρες μετά. Τώρα αν μιλάμε για άλλου είδους εργασία π.χ σε τηλεφωνικό κέντρο ή γραμματέας κάπου με ωράρια εταιρείας που είναι στάνταρ τότε κακώς κάθονται 2ωρα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι προγραμματιστης σε εταιρια με λιγο προσωπικο αλλα τεραστιο πελατολογιο. Εχω αναμικτα συναισθηματα.

 

Στα θετικα

1. Μισθολογικα ειμαι καλα..

2. Υπαρχει σχετικη ελαστικοτητα οσον αφορα τα ωραριο. Αν εχω να κανω μια δουλεια, απλα στελνω ενα email οτι θα αργησω. Αν ειμαι αδιαθετος θα κατσω σπιτι να δουλεψω.

3. Ολοι οι συναδελφοι ειναι ξηγημενα ατομα, επικρατει ατμοσφαιρα οικογενειας.

 

Στα αρνητικα

1. Ο ογκος εργασιας που εχουμε ειναι δυσαναλογος των δυνατοτητων μας.. Αυτο εχει ως αποτελεσμα να καθυστερουμε τις παραδοσεις η να ριχνουμε την ποιοτητα των παραδοτεων και δεν μου αρεσει να μου γκρινιαζουν οι πελατες.

2. Οι υπερωριες δεν πληρωνονται. Αντ'αυτου μου δινουν ρεπο (χωρις να το γραψουν αδεια) οποτε χρειαζομαι.

3. Μου αναθετουν συχνα (και για καποιο λογο, μονο σε μενα) την κατασκευη λογισμικου με τεχνολογιες που δεν γνωριζω. Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο, ισα ισα, μαθαινω νεα πραγματα. Το κακο ειναι μου αναθετουν project για τα οποια δεν θα ηθελα να ειμαι υπευθυνος εφοσον δεν τα "κατεχω 100%".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσσαράμιση χρόνια στην ίδια εταιρεία...Ίσως το περισσότερο που έχω αντέξει. 15 χιλιόμετρα πήγαινε και 15 έλα κάθε μέρα. Σε ένα ημιυπόγειο , σε ένα γραφείο να κάθομαι 8 ώρες κάθε μέρα

Έχω τελειώσει τεχνικός υπολογιστών. Δούλευα 8 χρόνια σε χονδρική και λιανική. 8 ώρες κάθε μέρα και αρκετές φορές παραπάνω ειδικά στο κατάστημα αλλά μου άρεσε αυτό που έκανα. Είχα αρκετές φορές νεύρα , άγχος αλλά είχα πάντα δουλειά και δεν απασχολούσα το μυαλό μου με άλλα. Είχα επαφή με κόσμο , με νέα προβλήματα πελατών κάθε μέρα αλλά την έβρισκα με τη φάση

Στη δουλειά που είμαι τώρα με έφερε σε επαφή ένας φίλος. Δεν είναι δουλειά τεχνικού αλλά στην αρχή ήρθα σε επαφή με νέα πράγματα και μου άρεσε. Η τουλάχιστον απασχολούσα το μυαλό μου με κάτι νέο.

Δυόμιση μήνες άντεξα μέχρι που ο συνδυασμός γραφείο - καρέκλα - ώρες που δεν είχε δουλειά να κάνω , ώρες που δεν είχα να μιλήσω με κανέναν με χτύπησαν άσχημα ψυχολογικά.

Κακή διατροφή , καφέδες , τσιγάρο και το να κάθομαι σε μια καρέκλα 8 ώρες με ξετίναξαν. Κατάθλιψη , ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή , άγχος τεράστιο , και τον τελευταίο 1 χρόνο αρκετά ψυχοσωματικά.

 

Στα θετικά

Καλός μισθός .

Πάντα ο μισθός στην ώρα του

Ιδιωτική ασφάλεια για εμένα και την οικογενεία μου

 

Στα αρνητικά

Μπαίνω το πρωί και μέχρι την ωρα που φεύγω αν δεν έχω να κάνω κάτι κοιτάω σαν χαμένος το χώρο , σερφάρω συνέχεια στο ιντερνετ .

Τα 2/3 του μήνα δεν έχω άνθρωπο να μιλήσω λόγω ταξιδιών των 2 συναδέλφων μου

Γενικά δεν την παλεύω αν δεν έχω να ασχοληθώ με κάτι

 

Τώρα κάνουμε μια προσπάθεια με την γυναίκα μου να φύγουμε για Πύργο Ηλείας . Θέλει αρκετό τρέξιμο , να γράψουμε τα παιδιά σε σχολεία , έχουμε ευτυχώς κατασταλάξει σε σπίτι και φυσικά να βρω δουλειά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν θα χάριζα την ηρεμία και το ύπνο μου σε κανέναν, ακόμα και αν μου έδιναν 10.000€ το μήνα.

Στην θέση του ts, μάλλον δεν θα πήγαινα ούτε την δεύτερη μέρα για δουλειά.

 

Οκ, παραχωρήσεις και συμβιβασμούς κάνεις σε όλες τις δουλειές, αλλά αν είναι να με παλαβώσουν, παλαβώνω και μόνος μου και την βγάζω κάτω από παγκάκι πιο ευτυχισμένος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...