Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.cretalive.gr/greece/view/upoik-nea-pnp-gia-na-jemplokarei-h-agora-apo-ta-capital-controls/262022

 

Καινουργια στοιχεια για το θέμα. Με το ζόρι και με βαρια καρδια αφηνουν τις εισαγωγες πρωτων υλων και εως 100000 ευρω ανα εταιρια και ανα ημερα. Και φανταστειτε οτι μιλάμε για τοσο ασυννενοησια που ηθελαν εταιριες να πληρωσουν πρωτες υλες που ειχαν ηδη φτασει στα λιμανια και δεν μπορουσαν  να παραλαβουν λογο capital control. Πληρωναν ομως τη φυλαξη στα λιμανια κανονικα.

Στις τραπεζες πλεον πεφτει η ευθυνη της εγκρισης εισαγωγων ( μαλλον θα εγκρινονται ολες σιγα μην κατσουν να το πολυψυριζουν)

Αν με αυτα τα νεα νομιζετε οτι θα απευλευθερωθει η αγορα για τους ιδιωτες εμενα μου κανει δυσκολο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω ειδα και αποειδα και ετσι κατεληξα και εγω στην λυση των bitcoins , και ετσι σημερα εκανα κανονικα αγορα απο ebay και πληρωσα με το paypal... το αντικειμενο ειχε 60 ευρω αλλα μετα απο την αγορα των bc , τα fees κλπ πληρωσα συννολικα 70 ευρω, δηλαδη  10 ευρω παραπανω απο οτι θα πληρωνα κανονικα αν δεν υπηρχαν τα cc , αλλα απο το τιπποτα ?  τουλαχιστον κανεις τηνδουλεια σου εστω και με 10 ευρω καπελο αν υπαρχει αναγκη...

φίλε μπορείς να μου εξηγήσεις πως λειτουργεί το bitcoins?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μπορείς να μου εξηγήσεις πως λειτουργεί το bitcoins?

 

υπαρχει ολοκληρο θεμα εδω στο φορουμ, εγω απο εδω το εμαθα και εκανα την διαδικασια.

Ειναι απολυτα ασφαλες, στελνεις τα λεφτα στο bitcoinsgreece , μετα τα μετατρεπεις σε bitcoins , μετα με τα bitcoins αγοραζεις την εικονικη προπληρωμενη spectrocard και μετα την συνδεεις στο paypal σου και καθαρισες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ολοκληρο θεμα εδω στο φορουμ, εγω απο εδω το εμαθα και εκανα την διαδικασια.

Ειναι απολυτα ασφαλες, στελνεις τα λεφτα στο bitcoinsgreece , μετα τα μετατρεπεις σε bitcoins , μετα με τα bitcoins αγοραζεις την εικονικη προπληρωμενη spectrocard και μετα την συνδεεις στο paypal σου και καθαρισες.

ok σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θελω να πληρωσω 5 ευρω αν ειναι να μου παρουν 10 ευρω προμηθεια  με bitcoin αστο καλυτερα.

 

εννοειτε πως αν θες να αγορασεςις πχ ενα μπρελοκ πχ που εχει 2-3 ευρω δεν αξιζει παρτω απο εδω.  Αλλα αν θες κατι που ειναι αρκετα πιο ακριβο απο εδω η χρειαζεσαι κατι που απλα εδω Ελλαδα δεν υπαρχει , τοτε ειναι μονοδρομος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά ΛΟΙΠΟΝ από πάτημα στο πλήκτρο UPGRADE δεν παει να τον κάνει PREMIUM PERSONAL αλλά μονο bussiness ζητάει

 

όποιος σοφότερος ξέρει κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει και τους υπόλοιπους για να εξυπηρετηθούν με αυτό τον τρόπο

 

Δηλαδη δεν ισχυουν οσα λεει το λινκ εδω

https://help.yahoo.com/kb/SLN21481.html

Ισως ειναι παλιο.

 

Πως λοιπον αναβαθμιζουμε τον απλο λογ/μο paypal, για να μπορουμε να κανουμε request money?

=========

 

ΥΠΟΙΚ: Νέα ΠΝΠ για να «ξεμπλοκάρει» η αγορά από τα capital controls

http://www.protothema.gr/politics/article/495442/upoik-nea-pnp-gia-na-xeblokarei-i-agora-apo-ta-capital-controls/

 

Θετικο σαν βημα, αναμφισβητητα.

Εμας σαν ιδιωτες, μας εχουν ακομη στην απεξω.

 

Ελπιζω να καταλαβαν, οτι η παραμονη των cc, περισσοτερο κακο κανει στην οικονομια μας, παρα καλο...

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

Ελπιζω να καταλαβαν, οτι η παραμονη των cc, περισσοτερο κακο κανει στην οικονομια μας, παρα καλο...

 

και γω μαζι σου στο να ανοιξουν τα CC για μας αλλα αυτο στα μαυρα απο που προκυπτει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενα δυο πραγματα μπορουσα να τα εξηγήσω καλυτερα, αλλά είμαι κουρασμενος για να το διορθώσω τωρα, ελπιζω να βοηθησει... Αν τυχον μπερδευει παραπανω πείτε μου να το κατεβάσω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενα δυο πραγματα μπορουσα να τα εξηγήσω καλυτερα, αλλά είμαι κουρασμενος για να το διορθώσω τωρα, ελπιζω να βοηθησει... Αν τυχον μπερδευει παραπανω πείτε μου να το κατεβάσω...

 

Μπραβο σου!

Πολλοι θα βοηθηθουν απο το βιντεο σου πιστευω!

 

Η δυναμη της κοινοτητας!!!!

 

----

 

 

Παιδια, θα περνα ορκο οτι ειχα κανει απλο account, αλλα βλεποντας το πιο πανω βιντεο, μπηκα και πλεον(??) γραφει premiere type!

Αρα κανονικοτατα δεχομαι χρηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προμηθεια κραταει το paypal αν σου στειλει καποιος με ξενη καρτα λεφτα στο balance?

Μου έστειλαν 120€ και μου κράτησε 5,63€

 

Υπάρχει ένα στάνταρ μικρό πόσο συν ένα ποσοστό επί του μεταφερόμενου ποσού, αλλά δεν θυμάμαι τα νούμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...