Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή είμαι λίγο επιφυλακτικός με αυτά τα πράγματα, όταν πρόκειται για χρήματα, θα ήθελα να μου απαντήσετε σε μια ερώτηση. Η Revolut πως βγάζει χρήματα;

 

 

 

How does Revolut make money?

 

We earn a nominal fee paid to us by merchants every time you use Revolut Card.

We reserve the right to review our pricing structure after the first 12 months of your use of the Revolut service. We do not anticipate any significant changes. Revolut was launched to offer a fair and transparent service. It has been designed to offer the best value and the best user experience. There are no hidden fees to our users.

 

https://revolut.com/faq

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα οτι λεει ο οδηγος για την eurobank ,για να μεταφερω χρηματα στην revolut,αλλα στο τελος η διαδικασια δεν ολοκληρωνεται γιατι μου λεει oti δεν εχω ψηφιακο πιστοποιητικο στον υπολογιστη και πρεπει να επικοινωνησω με την τραπεζα. Ετυχε σε καποιον αυτο ?

Δεν έχει σχέση με τη Revolut αυτό. Επικοινώνησε τηλεφωνικά με την Εξυπηρέτηση Πελατών της Eurobank για να σου ανοίξουν τη δυνατότητα έκδοσης ψηφιακού πιστοποιητικού στο ebanking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια διαβασα ολα τα ποστ σας.πολυ χρησιμος οδηγος.ερωτηση verify πως κανατε?

με επιλογη national id?δηλαδη βγαλατε φωτογραφια την αστυνομικη σας ταυτοτητα?απο μπροστα?που ειναι και η φωτογραφια?

2 ερωτηση την εχετε συνδεσει στο pay pal αφου βαλατε λεφτα ετσι δεν ειναι?εγω εβαλα 25ευρω περιμενω να φανουνε στην καρτα αυτα.

ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gruploader

Έκανες confirm τη κάρτα στο paypal χωρίς να χρειαστεί να γίνει verify στο revolut app? Ευχαριστώ.

Πληροφοριακά να πω για δύο μικροαγορες που τεσταρα από ebay(paypal χωρίς να είναι confirmed) και από Ali (alipay) η κάρτα δούλεψε απροβληματιστα και χωρίς να είναι verified από revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια διαβασα ολα τα ποστ σας.πολυ χρησιμος οδηγος.ερωτηση verify πως κανατε?

με επιλογη national id?δηλαδη βγαλατε φωτογραφια την αστυνομικη σας ταυτοτητα?απο μπροστα?που ειναι και η φωτογραφια?

2 ερωτηση την εχετε συνδεσει στο pay pal αφου βαλατε λεφτα ετσι δεν ειναι?εγω εβαλα 25ευρω περιμενω να φανουνε στην καρτα αυτα.

ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

1) Σου λέει ακριβώς τι να κάνεις στην εφαρμογή. Σου βγάζει ένα πλαίσιο και σου λέει να βάλεις εκεί μέσα την μπροστινή όψη της ταυτότητας. Με το που κάνει focus η κάμερά σου και είναι καθαρή η εικόνα προχωράει στο επόμενο βήμα που είναι να βάλεις στο πλαίσιο την πίσω όψη της ταυτότητας. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία σου λέει να πας σε ένα καλά φωτισμένο περιβάλλον και να κοιτάξεις την μπροστινή κάμερα (όχι τον εαυτό σου μέσα από την οθόνη). Με το που το κάνεις σωστά παίρνεις το approve και σε ενημερώνει ότι θα σου στείλει mail (αρκεί να το έχεις δηλώσει όπως λέει και στον οδηγό της η mary) για να σου πει αν όλα πήγαν ΟΚ. Εγώ το έκανα πριν 20 λεπτά αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα mail.

 

2) Ναι καλό είναι να έχεις λεφτά μέσα γιατί γίνονται 2 χρεώσεις (μια για την τράπεζα ώστε να δει ότι λειτουργεί η κάρτα και μια για το paypal που είναι για το verification).

 

@gruploader

Έκανες confirm τη κάρτα στο paypal χωρίς να χρειαστεί να γίνει verify στο revolut app? Ευχαριστώ.

Πληροφοριακά να πω για δύο μικροαγορες που τεσταρα από ebay(paypal χωρίς να είναι confirmed) και από Ali (alipay) η κάρτα δούλεψε απροβληματιστα και χωρίς να είναι verified από revolut.

 

Το verification στο revolut δεν έχει να κάνει με το αν μπορείς να ψωνίζεις. Έχει να κάνει με την άρση του ορίου των 1500€ αγορών ανά έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@questioner

Ναι,ευχαριστω,το γνωρίζω. Η απορία μου είναι αν μπορεί να γίνει confirm στο paypal χωρίς να σου ζητηθεί verify.

 

Δεν χρειάζεσαι verified revolut για να κάνεις verify την κάρτα σου στο paypal (αν κατάλαβα καλά αυτό που θέλεις να πεις).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έστειλα έμβασμα την παρασκευή και ακόμα δεν δείχνει τίποτα 

 

Να υπολογίζεις 2 εργάσιμες αφότου αποδεσμευτούν τα χρήματα από το λογαριασμό σου. Επειδή λογικά δεν αποδεσμεύτηκαν Παρασκευή, λογικά αύριο ή μεθαύριο θα τα δεις στο Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έστειλα έμβασμα την παρασκευή και ακόμα δεν δείχνει τίποτα 

ποστ 3 ερωτηση 1!!

 

Questioner μην περιμενεις email. Ουτε σε μενα ηρθε ποτέ. Απλα μετα απο μερικες ωρες δες το στατους στο προφιλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποστ 3 ερωτηση 1!!

 

Questioner μην περιμενεις email. Ουτε σε μενα ηρθε ποτέ. Απλα μετα απο μερικες ωρες δες το στατους στο προφιλ

 

Approved γράφει από την πρώτη στιγμή. Αλλάζει αυτό το status σε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα approved γραφει και μετά απλά οταν παταω επανω δε με αφηνει να κανω κατι παρακατω.

 

FYI μερικες καλες αποριες και κυριως τις απαντησεις τους, τις βαζω σε faq στο ποστ 3. Παρεπεμψτε εκει αν βαριεστε να απαντατε, γιατι αυτο με το πότε θα εμφανιστουν τα λεφτα ειναι η 3η φορα που το ρωτανε σημερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...