Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια, το δωρο με τις 5 λιρες που δινει η εφαρμογή μολις βαλεις το promo code, ξερει κανεις πως εξαργυρονονται?

 

σε εμενα οταν πηγα να κανω verify την καρτα στο paypal χρησιμοποιήθηκε η 1 απο αυτες τις 5 λιρες, οποτε θα χρησιμοποιούνται στις αγορες σε λιρες. λογικα θα χρησημοποιουνται και για αγορες σε αλλα νομισματα οταν δεν υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο του ιδιου νομισματος.

φυσικά μπορεις να τις μετατρεψεις σε ευρω ή δολαρια ανα πασα στιγμη μεσα απο την εφαρμογη με την τρεχουσα ισοτιμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπάθησα να συνδέσω το paypal αλλά έχω αυτή την χρέωση τη κάνω;

 

Έχει αναφερθεί και παλιότερα. Δες περισσότερα εδώ:

 

https://www.paypal-community.com/t5/My-PayPal-account/Why-was-there-a-1-dollar-charge-to-my-credit-card/td-p/401895

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχετε και μια εικόνα της φυσικής κάρτας:

 

s5l3Oog.jpg

νταξει δεν παιζετε η καρτα.αυτα να τα βλεπουν οι δικοι μας το ποσο πισω ειμαστε σε μερικα πραγματα.

σε εμενα οταν πηγα να κανω verify την καρτα στο paypal χρησιμοποιήθηκε η 1 απο αυτες τις 5 λιρες, οποτε θα χρησιμοποιούνται στις αγορες σε λιρες. λογικα θα χρησημοποιουνται και για αγορες σε αλλα νομισματα οταν δεν υπαρχει διαθεσιμο υπολοιπο του ιδιου νομισματος.

φυσικά μπορεις να τις μετατρεψεις σε ευρω ή δολαρια ανα πασα στιγμη μεσα απο την εφαρμογη με την τρεχουσα ισοτιμια.

το promo code που το βρηκες?τωρα δηλαδη εγω δεν μπορω να βαλω ε?θελει στην αρχη μονο οταν πας να κανεις την εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πληροφορίες-παρατηρήσεις πότε μπορώ να επικοινωνήσω με την revolut ? Δεν μπορούσε να πιάσει την ταυτότητα μου και μου βγάζει αυτό το μήνυμα Sorry, we couldn't verifly you automatically. We will review your documents manually It normally takes up to 15 minutes. συνεχεία καθώς και να τούς ρωτήσω για το έμβασμα που ποτέ δεν πιστώθηκε 

post-291247-0-51990600-1447352150_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί και παλιότερα. Δες περισσότερα εδώ:

 

https://www.paypal-community.com/t5/My-PayPal-account/Why-was-there-a-1-dollar-charge-to-my-credit-card/td-p/401895

Αν κατάλαβα καλά επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι καλά αυτή η χρέωση θα επιστραφεί στο λογαριασμό μου αλλά όχι από το paypal, πρέπει να ζητήσω νέο κωδικό από το paypal για την ενεργοποίηση της κάρτας μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πληροφορίες-παρατηρήσεις πότε μπορώ να επικοινωνήσω με την revolut ? Δεν μπορούσε να πιάσει την ταυτότητα μου και μου βγάζει αυτό το μήνυμα συνεχεία καθώς και να τούς ρωτήσω για το έμβασμα που ποτέ δεν πιστώθηκε 

 

Στις επιλογές κάτω δεξιά (σε android) σου βγάζει επιλογή για Support. Μπορείς να τους στείλεις εκεί.

 

Αν κατάλαβα καλά επειδή τα αγγλικά μου δεν είναι καλά αυτή η χρέωση θα επιστραφεί στο λογαριασμό μου αλλά όχι από το paypal, πρέπει να ζητήσω νέο κωδικό από το paypal για την ενεργοποίηση της κάρτας μου;

 

Αυτή η χρέωση γίνεται από την τράπεζα και θα σου επιστραφεί μετά από κάποιες μέρες χωρίς να κάνεις τίποτα.

 

Αυτό που λες είναι όταν πας να κάνεις verify την revolut στο paypal. Εκεί σου αφαιρεί το paypal γύρω στα 1,40€ (ανάλογα με την τρέχουσα ισοτιμία) και σου βγάζει ένα τετραψήφιο αριθμό στην χρέωση αυτή (θα τον δεις μέσα από το revolut) που θα πρέπει να το βάλεις στο paypal ώστε να κάνει verify την κάρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επιλογές κάτω δεξιά (σε android) σου βγάζει επιλογή για Support. Μπορείς να τους στείλεις εκεί.

 

 

Αυτή η χρέωση γίνεται από την τράπεζα και θα σου επιστραφεί μετά από κάποιες μέρες χωρίς να κάνεις τίποτα.

 

Αυτό που λες είναι όταν πας να κάνεις verify την revolut στο paypal. Εκεί σου αφαιρεί το paypal γύρω στα 1,40€ (ανάλογα με την τρέχουσα ισοτιμία) και σου βγάζει ένα τετραψήφιο αριθμό στην χρέωση αυτή (θα τον δεις μέσα από το revolut) που θα πρέπει να το βάλεις στο paypal ώστε να κάνει verify την κάρτα σου.

δεν είναι android αλλά ios προσπάθησα και μου γράφει  We'll back online 8am-10pm Mon-Fri....... και κάτι περίεργο στην ώρα γράφει 00:38

post-291247-0-84679000-1447352126_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι android αλλά ios προσπάθησα και μου γράφει  We'll back online 8am-10pm Mon-Fri....... και κάτι περίεργο στην ώρα γράφει 00:38

 

Ανοιχτό είναι το support. Τώρα στο Λονδίνο είναι 6:20μ.μ. Στειλ' τους και θα σε βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτό είναι το support. Τώρα στο Λονδίνο είναι 6:20μ.μ. Στειλ' τους και θα σε βοηθήσουν.

ποσο περιπου λογικα κανουν να φανουν τα λεφτα στην καρτα?48ωρες?τα ειχα βαλει δευτερα απογευμα αρα απο τριτη η ελληνικη τραπεζα μαλλον εστηλε το εμβασμα.παλι καλα εβαλα μονο 25ευρω για καλο και για κακο.

αλλη ερωτηση και εγω περιμενω την φυσικη καρτα αυτη φορτιζετε και σε ελληνικα atm?η απλα την πηραμε απλα για να την εχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...