Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγουρο ή τρολλαρεις?

 

Σίγουρο ρε συ. Πήγα πριν δύο χρόνια. Με ταυτότητα μόνο μπαίνεις Τουρκία, αρκεί να είναι το όνομά σου γραμμένο με λατινικούς χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρο ή τρολλαρεις?

 

χαχαχαχ τω μλκ! θα σ' έστελνα ρε στα σύνορα να σε γυρίσουν πίσω πακέτο οι Τουρκ?!1  Καλά κάνω και σε λέω πεοράμπο!!2  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Τουρκία για Ελλάδα αεροπορικώς θα έχει πρόβλημα φίλος μου να περάσει δύο κινητά καινούρια? Παίζει ρόλο αν τα βάλει στην αποσκευή? Ή καλύτερα χειραποσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Τουρκία για Ελλάδα αεροπορικώς θα έχει πρόβλημα φίλος μου να περάσει δύο κινητά καινούρια? Παίζει ρόλο αν τα βάλει στην αποσκευή? Ή καλύτερα χειραποσκευή?

 

 

 

 

Δε νομίζω να έχει θέμα. Αν μπορεί να ανοίξει το ένα από τα δύο και να το έχει πάνω του, τότε σίγουρα δε θα έχει

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας! Λέμε να παμε τον Ιανουάριο ενα ταξίδι στην Πράγα.

Θα ήθελα να μου πείτε εντυπώσεις, οσοι εχετε παει.. Που μείνατε; Εχω βρει οικονομικο ξενοδοχείο στα 160 ευρω για 4 διανυκτερευσεις με πρωινό, δικλινο δωματιο και 4 αστερων ξενοδοχειο στο κεντρο στη περιοχη ''Πραγα 1'' αξιζει σαν περιοχη; Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 6 μήνες στην Τσεχία. Praha 1 είναι το πιο κεντρικό district της πόλης με τα περισσότερα τουριστικα αξιοθέατα να είναι εκει τα οποία φυσικά επισκέπτεσαι περπατώντας. Παρολαυτα μπορεί να πέσεις σε καμία περίεργη οδό!

 

Εγώ φαντάσου εμένα Praha 6 στην πανεπιστημιούπολη και ήταν πολύ ωραία και ασφαλής περιοχή 15 λεπτά μακριά απ το κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 6 μήνες στην Τσεχία. Praha 1 είναι το πιο κεντρικό district της πόλης με τα περισσότερα τουριστικα αξιοθέατα να είναι εκει τα οποία φυσικά επισκέπτεσαι περπατώντας. Παρολαυτα μπορεί να πέσεις σε καμία περίεργη οδό!

 

Εγώ φαντάσου εμένα Praha 6 στην πανεπιστημιούπολη και ήταν πολύ ωραία και ασφαλής περιοχή 15 λεπτά μακριά απ το κέντρο.

Μαλιστα! Μας ενδιαφερει να ειμαστε κοντα γενικα στα αξιοθεατα και στα μμμ ωστε να δουμε οσα περισσοτερα μπορουμε..Απο οσο καταφερα να ψαξω αξιζουν και εκδρομες με το λεωφορειο για καποια αξιοθετα στην περιοχη. Δεν εχουμε και κανεναν γνωστό ή φιλο για να μας πει την εμπειρία του απο την συγκεκριμενη χωρα. Γενικά τι πρεπει να προσέξουμε; Πρώτο ταξιδι στο εξωτερικό κι εχω αγχωθει λιγο.  Σε ευχαριστώ πολυ!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Θεσσαλονίκη λέει καθόλου τα Χριστούγεννα?? Σκέφτομαι με την παρέα μου να πάμε, αλλά δεν ξέρουμε ποια εποχή είναι καλύτερα...!

 

Πάντα λέει στην Θεσσαλονίκη. Είναι λιγότερο άδεια τα Χριστούγεννα γιατί την κάνουν οι φοιτητές, αλλά ποτέ δεν είναι αρκετά άδεια ώστε να μην είναι γεμάτα τα μαγαζιά. Βέβαια έχει και λιγότερο traffic, είναι και στολισμένη..

 

Ζωάρα Θεσσαλονίκη τι να λέμε τώρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα λέει στην Θεσσαλονίκη. Είναι λιγότερο άδεια τα Χριστούγεννα γιατί την κάνουν οι φοιτητές, αλλά ποτέ δεν είναι αρκετά άδεια ώστε να μην είναι γεμάτα τα μαγαζιά. Βέβαια έχει και λιγότερο traffic, είναι και στολισμένη..

 

Ζωάρα Θεσσαλονίκη τι να λέμε τώρα :D

 

Ααα πολύ ωραία! έχεις κανένα μέρος να προτείνεις που πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφθούμε? Από μουσεία και αξιοθέατα μέχρι κάποιο καλό μαγαζί για φαγητό, όλα καλοδεχούμενα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μουσεία ρε.... :D

 

Λεοφωρος Νίκης

Αριστοτέλους

Λαδάδικα

Βαλαωρίτου

Καμάρα και Ναβαρινου

Καλαμάρια και νέα κρινη

Ίσως κάνα πανοραμα αν έχετε αμάξι να φάτε κάνα τρίγωνο

 

Έχει ένα μουσείο απέναντι από την ΔΕΘ, επίσης ο Λευκός πυργος είναι μουσείο μέσα.

 

Το πιο ωραίο στην Θεσσαλονίκη είναι να βολταρεις και να βρίσκεις κάποιο από τα χιλιάδες καφετέριες μπαρ και φαγαδικα.. Όχι να πας συστημένος σε μαγαζί.. Ακόμα και εμεις που είμαστε ντόπιοι έτσι τη βγαζαμε πολλές φορες

 

Αν ειστε του Ελληνικού να πάτε Μαρκίζ. Αν είστε του rock κάνα dizzy dolls. Βασικά είναι πολλά μωρέ.. Θα βρείτε στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...