Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, έχω στα χέρια μου το Amoi 928W και Jiayu F1 απο το minideal και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τα κινέζικα κινητά. Τώρα έχω ένα φιλαράκι που θέλει και αυτός ένα κινέζικο στα 50Ευρω, έχετε κάτι να προτείνετε και αν γίνεται απο minideal;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

και εγω ψάχνω ένα κινέζικο στα 50 Ευρω,Που να .....κρατάει η μπαταρία του (για ομιλια συνήθως ) Αξιοπιστο κι αν υπαρχει στο geekbuying h vickmall ακομη καλυτερα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ψάχνω ένα κινέζικο στα 50 Ευρω,Που να .....κρατάει η μπαταρία του (για ομιλια συνήθως ) Αξιοπιστο κι αν υπαρχει στο geekbuying h vickmall ακομη καλυτερα .

Μεγαλη μπαταρια εχει το Jiayu F1,αν το βρεις σε στοκ.Η πιο επωνυμη και ποιοτικη προταση ειναι το 4πυρηνο Coolpad 7236 στα 75$ με 1500mAh μπαταρια ομως.Πολλες καλες προτασεις και στο clearance του Pandawill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το JiaYu F1 είναι πάλι σε στοκ στα reportspam και To2C.

+1 από εμένα για το F1. Τεράστια μπαταρία + διπύρινος επεξεργαστής + 4 ίντσες οθόνη = μεγάλη αυτονομία.
Και η ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, με γερά πλαστικά. Το έχω και θα το ξανάπαιρνα.

Το Coolpad είναι επίσης καλό αλλά με τετραπύρινο, μικρότερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη.
Από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές στην Ασία.

Σε λίγο χαμηλότερη τιμή, δες και το Phicomm 230 που έχει Android 4.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρήγγειλα το F1 (3G) για μία φίλη από Vickmall σε άσπρο. Κόστισε €62 με μία 8άρα κάρτα και δώρο πλαστική θήκη, root & google play, ζελατίνα και τα μπιχλιμπίδια του vickmall δηλαδή holder και την τάπα των ακουστικών.

Επειδή για το οποιοδήποτε πρόβλημα μαντέψτε σε ποιον θα απευθύνεται, αν έχει κάποιος καμιά καλή rom ας με κατατοπίσει.

post-66037-0-81977100-1406324612_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3 F1 για γνωστούς ως τώρα έχω βάλει, και είναι ευχαριστημένοι, αυτήν την rom:

 

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-f1-rom4cwm/

 

Δεν μπλέκεις και με flash tools, κλασσικό cwm για εύκολη και άνετη αλλαγή rom και nandroid backup. Απλά framaroot -> barahir για το root, να βάλεις τον θείο, να περάσεις το recovery και είσαι έτοιμος. Βάζεις και έναν apex ή nova μετά και πετάει το σύστημα. Α, και πάλι root μετά την αλλαγή rom δεν βλάπτει για να βγάλεις αν θες τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρήγγειλα το F1 (3G) για μία φίλη από Vickmall σε άσπρο. Κόστισε €62 με μία 8άρα κάρτα και δώρο πλαστική θήκη, root & google play, ζελατίνα και τα μπιχλιμπίδια του vickmall δηλαδή holder και την τάπα των ακουστικών.

Επειδή για το οποιοδήποτε πρόβλημα μαντέψτε σε ποιον θα απευθύνεται, αν έχει κάποιος καμιά καλή rom ας με κατατοπίσει.

 

Εύχομαι να είναι μόνο μία φίλη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ ότι το jiayu F1 είναι καλό για τα λεφτά του αλλα δεν υπάρχει απόθεμα απο minideal και vickmall

το reportspam και To2C είναι αξιόπιστα;

υπαρχει κανονικα στο vickmail που κοιταξα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κανονικα στο vickmail που κοιταξα

 

Προχθές δεν το είχε σε μαύρο, μόνο σε άσπρο ($8 ακριβότερο).

 

Εύχομαι να είναι μόνο μία φίλη :P

 

Αν σου πω πως είναι η περιπτερού της γειτονιάς μου θα με πιστέψεις??? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει?

Αυτό ή το f1?

Για εμένα το f1, κυρίως λόγω της εταιρείας (σε σχέση με την PULID),του καλύτερου επεξεργαστή και της χαμηλής μπαταρίας του άλλου,βέβαια υστερεί λίγο σε ανάλυση και κάμερα.

Βέβαια με 512 ram όποιο και να πάρεις θα σε ταλαιπωρήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλικάρια, το 4πυρηνο Coolpad 7236 με 1500mAh μπαταρια στις 4,5 ιντσες, λέτε να θέλει φόρτιση κάθε μέρα;

Τι λετε αξιζει; Παιχνίδια δεν πρόκειται να παίζω. Διαβάζω ότι είναι ποιοτική εταιρία και μου αρέσει το μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...