Προς το περιεχόμενο

[megathread] no-name "κινεζιες" tablets και smartphones


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα μικρό update με την περιπετεια μου με το banggood.com

 

μετά απο 2+ μηνες, σμρ εβγαλε απόφαση το paypal και θα μου πιστωθουν τα λεφτά του ταμπλετ (78 δολάρια). σε οοολη την διαδικασια το banggood.com, το μονο που εκανε ήταν εσκεμμενα να καθυστερει την διαδικασια και να προσπαθει να με κανει ειτε να μην ανοιξω dispute στο paypal, ειτε όταν το άνοιξα, με κουτοπονηρο τροπο να με κανει να κλεισω το case. Για μενα τρωει τρελο μαυρο το banggood μετά απ αυτό σαν μαγαζι. ο τροπος που με αντιμετωπισαν στο προβλημα της παραγγελιας και η ταλαιπωρια που τραβηξα με τις αναιτιες και κουτοπονηρες δικαιολογιες τους, ηταν η αφορμη να χασουν καθε αξιοπιστια που ειχαν στα ματια μου.

 

όταν συμπληρωσαν 35 μερες μου ειχαν πει οτι σε 10 μερες αν δεν εχει ερθει θα στειλουν νεο ταμπλετ και μετά όταν ανοιξα dispute και μου ζητησαν αμεσως να το κλεισω, και όταν τους ανεφερα ότι μου ειχαν πει να μου στειλουν νεο και ειχαν περασει 15 κ οχι μονο 10 μερες απο τοτε που ειχαν πει οτι θα στειλουν νεο, δεν μου ξαναπαντησαν!!

 

Oποτε όταν αγοράζετε απο το συγκεκριμενο καταστημα, ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ειδικά στο χρονικο οριο που σας δινει το paypal για να παρετε πισω τα λεφτα σας. και ποτε μα ΠΟΤΕ μην τους πιστεψετε και κλεισετε το case..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχω τα ίδια προβληματα με το banggood, περιμένω αποφαση απο το PayPal

δεν ξερω αν ολοι ειναι τοσο κακοι στο aftersales τους αλλα για μενα μετα απ αυτο, ουτε να το δω ζωγραφιστο το banggood.com. Δλδ αν τραβηξα αυτο για ενα απλο δεμα που δεν ηρθε, σε περιπτωση χαλασμενου προϊόντος, τι θα γινει;; Μονο και μονο αυτή η σκέψη είναι αρκετη για να με αποτρεψει στο να σκεφτω ότι ήταν μια "κακη στιγμη" το οτι χαθηκε το δεμα μου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το banggood πρέπει να τα στέλνει με τον πιο φθηνό τρόπο που υπάρχει στην Κίνα γι αυτό και αργούν. Δύο αγορές έκανα από κει, η μία ήρθε στους 2 & η άλλη στους 2,5 μήνες. Πάντως ήρθαν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το banggood πρέπει να τα στέλνει με τον πιο φθηνό τρόπο που υπάρχει στην Κίνα γι αυτό και αργούν. Δύο αγορές έκανα από κει, η μία ήρθε στους 2 & η άλλη στους 2,5 μήνες. Πάντως ήρθαν... :)

τι ειχες παραγγειλει; και μεχρι να ερθουν, δεν ειχες ανοιξει dispute?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα και το cubot s168 από gearbest

πολυ καλα specs και ψηνομαι να το παραγγειλω,το καταστημα ειναι οκ???εχει παραλλαβει κανεις??διαβασα σε διπλανο φορουμ για ενα κουπονι -20 $ εως 31/12,ισχυει???στο σαιτ πως βλεπουμε αν ειναι in stock??? h cubot ειναι απο τις γνωστες μαρκες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειχες παραγγειλει; και μεχρι να ερθουν, δεν ειχες ανοιξει dispute?

 

Ολόκληρη ιστορία: Την πρώτη φορά ρούχα & αξεσουάρ μηχανής. Σπάνε αυτοί την παραγγελία σε 2 πακέτα. Το πρώτο πήρε tracking number και ήρθε σε 2,5 βδομάδες. Το δεύτερο δεν πήρε tracking και αφού δεν έβγαζα άκρη έκανα dispute. Μου έκαναν refund την τελευταία ημέρα του claim & μετά από κανα μήνα ήρθε το πακέτο το οποίο ήταν με απλή αλληλογραφία. Τους γύρισα πίσω τα λ7 και επειδή ένιωθα τύψεις για το χοντρό κράξιμο που τους έριξα παρήγγειλα μετά από κανένα τρίμηνο κάτι ψιλοηλεκτρονικά και 1 power bank. Τα έστειλαν πάλι με απλή αλληλογραφία χωρίς tracking και ήρθαν σε 2 μήνες. Dispute δεν έκανα γιατί 1) βαριόμουνα τα ατέλειωτα μηνύματα και 2) κάτι μέσα μου μου έλεγε πως θα έρθει όπως και έγινε.

Όταν έλαβα τους έστειλα ένα mail και τους είπα βλάκες διότι η απλή αλληλογραφία δεν μπορεί να αποδειχθεί ότι παρελήφθη και θεωρητικά μπορούν όλοι να κάνουν claim αλλά απ' ότι βλέπω δεν ίδρωσε το αυτί τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που καταφερνουν παντως με αυτη την πρακτικη τους ειναι να αποκτουν κακο ονομα.. φαντασου υποτιθεται οτι ειναι και απο τα αξιοπιστα καταστηματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλα specs και ψηνομαι να το παραγγειλω,το καταστημα ειναι οκ???εχει παραλλαβει κανεις??διαβασα σε διπλανο φορουμ για ενα κουπονι -20 $ εως 31/12,ισχυει???στο σαιτ πως βλεπουμε αν ειναι in stock??? h cubot ειναι απο τις γνωστες μαρκες???

 

Το κουπονι ισχυει.

Για το stock το λευκο εκαναν 2 εβδομαδες να μου το στειλουν.

Καλυτερα ρωτα τους στο επισημο θρεντ του gearbest στο διπλανο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ίδια και εγώ με bangood, 45 ημέρες για το dispute και άλλες 20 που καθυστέρησα για χάρη τους να κάνω claim.

μετά πήγαιναν να με βγάλουν βλάκα, επειδή είχα παραλάβει μερικά απο τα κομμάτια που είχαν σπάσει τη παραγγελία.

τελικά εμφανίσθηκε το δέμα στο ταχυδρομείο 2,5 μήνες μετά, και λίγο πριν προλάβει να αποφανθεί το paypal έληξε η περιπέτεια.

και όλα αυτά ΜΕ tr. nr.

μαύρο και απο εμένα σε bangood γιατί που να είχα θέμα με εγγύηση ή να μην είχε tr.nr.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποια παιδια προτεινουν ενα κινητο που κανεις δεν εχει πιασει ποτε στα χερια του ,μιλαω για το cubot s168.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πραγματικα δεν καταλαβαινω πως καποια παιδια προτεινουν ενα κινητο που κανεις δεν εχει πιασει ποτε στα χερια του ,μιλαω για το cubot s168.

πραγματι,κανενας δεν εχει παραλαβει απο gearbest....θα περιμενω να παραλαβει καποιος,να γραψει εντυπωσεις και μετα θα το παραγγειλω. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...